خونریزی بریدگی

17 ماده طبیعی جلوگیری از خونریزی ناشی از بریدگی بدن

خونریزی می ‌تواند باعث ترس و اضطراب شود اما بدن می‌ تواند خونریزی را به طور موثر و طبیعی التیام دهد. اگر مردم از خونریزی رنج ببرند، دچار افت متوسط خون خواهند شد و ممکن است حالت تهوع و سرگیجه را تجربه کنند. خونریزی کاملا مضر نیست. در بیشتر موارد، خونریزی نقش مهمی در تمیز کردن زخم ‌ها و بریدگی ‌ها از داخل، بازی می‌کند. بریدگی روی صورت، دهان و سر باعث خونریزی بیشتری می ‌شود چون این مناطق رگ ‌های خونی زیادی دارند.

بهترین روشهای خانگی موثر

1- پودر قهوه

پودر-قهوه.jpg

پودر قهوه می ‌تواند فرآیند لخته شدن را افزایش دهد در نتیجه به طور موثر و طبیعی خونریزی را درمان می‌ کند. عجیب نیست که پودر قهوه یکی از روش ‌های شگفت ‌انگیز خانگی برای جلوگیری از خونریزی است.

دستورالعمل

 • ناحیه آسیب ‌دیده را با آب تمیز کنید.
 • مقداری پودر قهوه روی زخم و محل بریدگی بمالید.
 • بگذارید ۱۰ دقیقه بماند.
 • ناحیه را با آب ولرم بشویید.

توصیه می‌شود که این روش برای رسیدن به نتیجه رضایت ‌بخش، تکرار شود.

همچنین بخوانید: طبق تحقیقات جدید، علت خون دماغ شدن از یک سوراخ بینی چه میتواند باشد؟

2- چای کیسه ای

چای کیسه ای به عنوان یک درمان موثر برای توقف خونریزی استفاده می شود، زیرا دارای خواص سفت کنندگی و ترویج لخته شدن خون است.

دستورالعمل

 • یک چای کیسه ای را چند دقیقه در آب جوش قرار دهید.
 • چای کیسه ای را بردارید و صبر کنید تا خنک شود.
 • آن را روی زخم ‌های حاصل از خونریزی و بریدگی ها بمالید.
 • بگذارید حداقل ۱۰ دقیقه بماند تا خونریزی متوقف شود.

۳ – سرکه سفید

هنگام صحبت کردن در مورد درمان ‌های خانگی و نکات طبیعی برای چگونگی توقف خونریزی بعد از اصلاح، نباید سرکه سفید را نادیده گرفت. سرکه سفید مسئول کمک به شریان ‌ها برای بستن و انقباض است. برای جلوگیری از خونریزی بعد از اصلاح، باید یک توپ پنبه ای را در سرکه سفید خیس کنید و سپس آن را روی زخم و یا بریدگی بمالید.

۴ – فلفل سیاه

فلفل سیاه یک روش خوب برای جلوگیری از خونریزی است. علاوه بر این، می‌تواند به تسکین درد نیز کمک کند.

دستورالعمل

 • منطقه آسیب دیده را با آب بشویید.
 • کمی فلفل سیاه روی زخم و بریدگی بریزید.
 • پس از چند دقیقه، محل را با آب بشویید.

۵ – شکر

شکر حاوی خواص ضد عفونی‌کننده است که سرعت لخته شدن خون را افزایش می‌ دهد؛ بنابراین تعجب ‌آور نیست که شکر یک درمان موثر برای چگونگی متوقف‌کردن خونریزی ناشی از بریدگی است. شکر به خاطر طبیعت بلوری آن می ‌تواند به عنوان جاذب کار کند و خونریزی را متوقف کند. اگر می ‌خواهید از شکر برای جلوگیری از خونریزی استفاده کنید، فقط باید یک قاشق شکر را روی ناحیه آسیب ‌دیده پوست اضافه کنید. خواهید دید که می ‌تواند مانع از خونریزی ناحیه بریده شود.

مطلب مهم: خونریزی لثه، علت، درمان خانگی، هشدارها و همه نکات مهم دیگر

6- آرد گندم

آرد یکی از روش‌ های شگفت ‌انگیز برای جلوگیری از خونریزی است زیرا خاصیت جاذب رطوبت دارد. استفاده از آرد روند التیام و تسکین درد را سریع تر می کند. فقط باید مقداری آرد در ناحیه تحت‌ تاثیر قرار دهید و بگذارید چند دقیقه بماند تا خونریزی کاملا متوقف شود.

7- نشاسته ذرت

نشاسته ذرت یک راه‌ حل طبیعی شناخته ‌شده برای جلوگیری از خونریزی است. استفاده از نشاسته ذرت باعث بهبود سریع تر و تسکین درد می ‌شود. نشاسته ذرت به دلیل خواص خشک کردن، می‌تواند بصورت موثر و طبیعی به جلوگیری از خونریزی کمک کند. اگر می‌ خواهید از نشاسته ذرت به عنوان یک نکته موثر برای جلوگیری از خونریزی پس از اصلاح استفاده کنید، باید کمی نشاسته ذرت را روی زخم ‌ها و بریدگی ها بریزید. وقتی خون خشک ‌شد، باید منطقه ی متاثر را با آب بشویید.

8- آب نمک

آب نمک حاوی مواد ضد عفونی کننده است؛ بنابراین استفاده از آب نمک می ‌تواند به جلوگیری از خونریزی کمک کند. آب نمک در درمان زخم ‌ها و بریدگی ‌های داخل دهان موثر است.

دستورالعمل

 • یک قاشق سوپ خوری نمک را به یک کاسه آب اضافه کنید.
 • آن را روی زخم و بریدگی ها بمالید.

این راهی موثر در نحوه جلوگیری از خونریزی در صورت و پوست است. اگر در داخل دهان خونریزی دارید، فقط برای چند دقیقه باید آب نمک را در دهان خود غرغره کنید.

9- وازلین

خواص-وازلین.jpg

محصولات وازلین، ژل پترولیوم دارند که در حفاظت از پوست موثر است. وازلین می‌تواند با تشکیل یک لایه محافظ روی زخم، خونریزی را متوقف کند. این دلیلی است که چرا ژل پترولیوم یکی از درمان‌ های خانگی موثر برای جلوگیری از خونریزی است.

دستورالعمل

 • ناحیه متاثر را با آب بشویید.
 • ژل پترولیوم را روی زخم و بریدگی بمالید.
 • ژل را بعد از آن که خونریزی به طور کامل از بین رفت، بردارید.

حتماٌ بخوانید: 12 روش طبیعی برای درمان ساده و سریع خونریزی از بینی

10- زردچوبه

زردچوبه دارای خواص التیام بخش است. از زردچوبه به منظور کمک به انعقاد خون و ممانعت از عفونت در منطقه تحت تاثیر استفاده می ‌شود.

دستورالعمل

 • مقداری زردچوبه روی زخم و بریدگی بریزید.
 • بگذارید چند دقیقه باقی بماند.
 • سپس با آب ولرم بشویید.

این درمان را تا زمانی که خونریزی کاملا متوقف شود، تکرار کنید.

11- زاج سفید

زاج سفید یک سنگ معدنی و یک درمان موثر برای جلوگیری از خونریزی است. استفاده از زاج سفید به بهبود روند درمان و کاهش درد کمک می ‌کند. زاج سفید به دلیل محتوای معدنی، مشکلات جدی برای سلامتی ایجاد نمی‌کند.

دستورالعمل

 • یک بلوک از زاج سفید را مرطوب کنید.
 • آن را روی زخم یا بریدگی بگذارید.
 • بگذارید چند دقیقه باقی بماند.
 • سپس آن را بردارید.

12- بومادران

بومادران.jpg

این گیاه با گل های کوچک سفید دارای خواص درمانی است؛ بنابراین، استفاده از بومادران می تواند زخم ها را درمان کرده و بهبودی را تسریع کند.

دستورالعمل

 • تعدادی از برگ های بومادران را له کنید.
 • آن را بر روی زخم یا بریدگی قرار دهید.
 • برای پوشاندن زخم از یک باند استفاده کنید

13- یخ

مردم اغلب از یخ به عنوان درمان طبیعی رایج برای جلوگیری از خونریزی ناشی از بریدگی استفاده می کنند. یخ بر روی بریدگی یا زخم، روند لخته شدن را افزایش می دهد و در رهایی از درد کمک زیادی می کند.
اگر می خواهید از یخ برای درمان زخم یا بریدگی استفاده کنید، فقط باید یخ را روی بریدگی یا زخم باز قرار دهید. توجه داشته باشید که یخ باید به طور مستقیم روی زخم یا بریدگی اعمال شود. قبل از استفاده از این درمان، باید یخ را در یک حوله تمیز قرار دهید.

همچنین بخوانید: زخم بستر چیست؟ درمان قطعی، بهترین پماد ها و نکات مهم (عکس و فیلم)

14 – شیشه‌

شیشه.jpg

شیشه در لیستی از درمان‌ های خانگی شگفت ‌انگیز برای توقف خونریزی زخم گنجانده شده‌ است. به علت سطح الکترو مغناطیسی، به طور موثری عمل می کند. با استفاده از شیشه، روند لخته شدن خون سریع تر می شود. برای درمان زخم یا بریدگی، فقط نیاز دارید که شیشه را بر روی ناحیه آسیب ‌دیده فشار دهید. باید این کار را به آرامی و با دقت انجام دهید زیرا سطح تیز شیشه می ‌تواند منجر به آسیب ‌های بیش تری شود؛ بنابراین فقط باید از سطح ساده شیشه استفاده کنید.

15- تار عنکبوت

تار-عنکبوت.jpg

آمریکایی‌ های بومی از تار عنکبوت به عنوان یک درمان طبیعی قدرتمند برای جلوگیری از خونریزی استفاده کرده ‌اند. استفاده از تار عنکبوت نه تنها فرآیند التیام را بهبود می ‌بخشد بلکه خطر ابتلا به عفونت را نیز کاهش می ‌دهد. تارهای عنکبوت در ایجاد شریان ها موثر هستند و خونریزی را متوقف می‌کنند. برای درمان زخم یا بریدگی باید یک تار عنکبوت پیدا کنید و آن را روی زخم یا بریدگی باز قرار دهید.

16- قرص روی و پودر ویتامین C

ویتامینC.jpg

ترکیبی از قرص روی و پودر ویتامینC یک درمان ایده‌آل برای چگونگی متوقف‌ کردن خونریزی ناشی از بریدگی است زیرا باعث لخته شدن سریع ‌تر و کاهش درد ناشی از جراحت یا بریدگی باز می ‌شود.

دستورالعمل

 • کمی پودر ویتامین C در منطقه آسیب‌ دیده بپاشید.
 • سپس از قرص روی بر روی زخم یا بریدگی استفاده کنید.

می ‌توانید قرص های روی را در بیش تر داروخانه ها پیدا کنید.

17- دهانشویه

دهانشویه یک درمان طبیعی موثر برای متوقف ‌کردن خونریزی ناشی از زخم است زیرا دارای خواص جمع کنندگی است. اعمال فشار بر روی ناحیه آسیب ‌دیده می ‌تواند به سرعت به لخته شدن خون کمک کند و درد ناشی از خونریزی یا بریدگی را کاهش دهد.


اپ چرب زبان

با اپلیکیشن چرب زبان، هر زبانی رو فقط با روزانه 5 دقیقه گوش دادن، توی 80 روز مثل بلبل حرف بزن! بهترین متد روز، همزمان تقویت حافظه، آموزش تصویری با کمترین قیمت ممکن!


link
خوندرمان خونریزی ناشی از بریدگی

مطالب مشابه

دیدگاهتان را بنویسید

نشانی ایمیل شما منتشر نخواهد شد. بخش‌های موردنیاز علامت‌گذاری شده‌اند *

این قسمت نباید خالی باشد
این قسمت نباید خالی باشد
لطفاً یک نشانی ایمیل معتبر بنویسید.

keyboard_arrow_up