خانه » پوست، مو، زیبایی » 6 تا از بهترین و جدیدترین روش های طبیعی-گیاهی برای لاغری صورت
لاغری صورت

6 تا از بهترین و جدیدترین روش های طبیعی-گیاهی برای لاغری صورت

اگر احساس میکنید صورتتان چاق است و آنرا دوست ندارید، میتوانید ظاهرش را عوض کنید. لاغر کردن صورت با حفظ سلامتی بدن از طریق رژیم، ورزش و ماساژ ماهیچه های آن با انجام بعضی ورزشهای مربوط به صورت امکانپذیر است. اگر میخواهید جاهای بزرگ صورتتان کوچک به نظر بیاید آرایش کردن راهکاری سریع میباشد. اگر هدفتان فقط لاغر کردن صورتتان باشد تقریباً غیر ممکن است و لازم است که وزن بدنتان را نیز به طور همزمان کاهش دهید، اگر چاقی صورتتان ارثی است، با کمی تلاش می توانید آنرا را لاغر کنید.

بخش 1: تشخیص لزوم کاهش وزن صورت

1-در آینه نگاه کنید. اگر اندازه بدنتان طبیعی است اما احساس میکنید صورتتان خوش فرم نیست، توجه کنید که ممکن است در مورد خودتان نظر خوبی نداشته باشید.

 • به اعضای خانواده تان نگاه کنید. آیا چهره شان تقریباً شبیه شما نیست؟ ممکن است از لحاظ ژنتیکی ترکیب خاصی از چربی در اطراف صورتتان داشته باشید. همچنین برخی از اشکال چاقی صورت ممکن است مربوط به جوانیتان باشد و با گذر زمان از بین میرود.
 • از افرادی که با شما صادق هستند سوال کنید که به نظر آنها صورتتان چاق است یا متناسب؟
 • آیا صورتتان “پف کرده” است؟ پفی صورت ممکن است ناشی از تغذیه نامناسب، مصرف غذاهای شور، کمبود خواب، مصرف الکل یا دارو، وضعیت پزشکی، عدم تمرکز و غیره باشد.
 • با پزشکتان صحبت کنید تا به شما بگوید که آیا چربی صورتتان مناسب است یا نه. همچنین، او می تواند مشکلات احتمالی مانند ورم (تورم) را از بین ببرد.

2-وضعیتتان را چک کنید. افتادگی چهره میتواند باعث چاقتر شدن آن در دوطرف چانه شود. چربی به سادگی جای خود را تغییر میدهد و ممکن است به گردن و چانه فشار آورد و آن را پایین بکشد، در این صورت امکان دارد صورتتان چاق شود.

 • به صورت راست بایستید و سپس بنشینید، در این حالت ستون فقراتتان تراز میشود. اگر طرز صحیح نشستن یا ایستادن را بلد نیستید، از فیزیوتراپیست یا پزشک کمک بخواهید.
 • تنفس عمیق. هنگامی که خودتان را خم میکنید این کار باعث میشود سخت تر نفس عمیق بکشید، باید صاف بایستید تا به طور کامل ریه هایتان از هوا پر شود.
 • شانه هایتان را عقب نگه دارید، سرتان را کج کنید و چانه را بالا ببرید و در چشم افراد نگاه کنید.
 • ورزشهایی برای بهبود وضعیت بدن وجود دارد؛ از فیزوتراپیست تان اطلاعات بیشتری کسب کنید یا منابع آنلاین را بررسی کنید. پیلاتس، یوگا و ورزشهای مشابه نیز مفید خواهد بود.

لاغری صورت

حتما بخوانید: خال سیاه و سایر لکه های روی صورت را چگونه بدون جراحی از بین ببریم؟ (روش قطعی)

بخش 2: تغذیه و رژیم غذایی عمومی

تغذیه مناسب چهره تان را نیز تحت تاثیر قرار میدهد.

1-خوراک سالم. میزان کالری مصرفیتان باید بر اساس وزن، سن و جنسیتتان باشد. جداول کالری تهیه شده توسط مقامات دولتی مسئول، مربوط به تغذیه در دسترس میباشند و یا از پزشکتان بخواهید که توصیه های مناسبی در این زمینه بکند.

2-اگر اضافه وزن دارید، وزن خود را کاهش دهید. وقتی چربی بدنتان را از دست میدهید، چربی اطراف صورتتان نیز کم میشود. هدفتان فقط کاهش وزن یک ناحیه از بدنتان نباشد. در هنگام کاهش وزن، تمام بدن از جمله صورت، تحت تأثیر قرار خواهد گرفت. با پیروی از یک رژیم غذایی متعادل، همراه با ورزش منظم، باید چربی صورت را به خوبی کاهش دهید.

3-هیدراته کردن. آب کافی به فشرده کردن سدیم کمک میکند تا باعث پفی صورتتان نشود. آب کافی سبب دفع سموم از بدن میشود.

بخش 3: ورزش صورت

بیش از 50 عضله در صورت وجود دارد. بعضی از کارشناسان معتقدند ورزش صورت میتواند برای همه مفید باشد.

1-ورزش صورت تنها درمان نیست. ایده ورزش صورت، طرفداران خود را دارد، اما تنها روش لاغر کردن صورت نیست، با این حال صورت لاغر به دنبال کاهش وزن تمام بدن می آید؛ بنابراین ورزش صورت در کنار رژیم غذایی خوب است، زیرا این روش از چروک شدن پوست جلوگیری میکند.

2-یوگای صورت را امتحان کنید. یوگا باعث میشود که سرتان به سمت پایین حرکت کند و ماهیچههای صورت خوب کار کنند تنها با تمرین تنفس عمیق. به شما کمک میکند تا ظاهرتان جوانتر به نظر آید. بهترین یوگای صورت را در این لینک ببینید.

3-چند مرتبه بگویید X و O. این دو حرف باعث میشوند دهان و گونههایتان به حالتی قرار گیرند که عضلات صورت زیاد حرکت کنند. هر چند دفعه که خواستید، این تمرین را تکرار کنید.

4-آدامس یا آدامس بادکنکی (بدون قند) بجوید. عمل جویدن بسیاری از عضلات صورت را درگیر میکند، اگر از جویدن آدامس لذت میبرید، انجام دادن آن کار سختی نیست.

5-دهانتان را تا اندازه ای که میتوانید باز کنید. چند ثانیه نگه دارید. این عمل را سه بار در روز (صبح، ظهر و عصر) و هر مرتبه 30 بار تکرار کنید.

لاغری صورت 1

بخش 4: با استفاده از آرایش نواحی بزرگتر صورت را کوچک کنید

آرایش برای پوشاندن همه حالات صورت استفاده میشود. همچنین می توان از آن برای کاهش پهنای صورت استفاده کرد.

1-از رنگ قرمز استفاده کنید تا پوست صورتتان تیره تر شود. آن را از بیرون صورت به داخل بکشید، آرایش بیشتر گونه ها باعث میشود که بهتر به نظر بیایید.

2-با استفاده از کانتور کردن صورت را لاغر کنید. کانتور کردن میتواند کاری کند که صورت لاغرتر به نظر آید، با برجسته کردن گونه ها و با استفاده از تن سایه پایین و هایلایت کردن دیگر نقاط صورت.

 • کانتور کردن میتواند چهره را باریک و توخالی نشان دهد. مراقب باشید که چه میزان از کانتورینگ استفاده میکنید.
 • از یک آرایشگر محلی بخواهید تا این کار را به شما یاد بدهد. این شخص میتواند شما را برای استفاده بهتر از رنگها جهت کانتورینگ راهنمایی کند، فرصتیست تا کانتور کردن را به خوبی یاد بگیرید، بنابراین تمرین کنید.

3-ابروهایتان را کمانی کنید. ابروهای کمانی ضخامت کمی دارند و صورت را لاغر نشان میدهند. استفاده از سایه تیره تر از ابرو نیز میتواند این کار را برایتان انجام دهد.

4-از کانسیلر برای پوشش حلقه زیر چشم استفاده کنید. این حلقه ها میتوانند ظاهر چهره تان را چاق تر نشان دهند.

5-رژ لب رنگ روشن استفاده کنید. رژلب های تیره تر احساس سنگینی به شما میدهند. با استفاده از رژلب های روشنتر، میتوانید لبها را باریکتر نشان دهد.

بخش 5: درمانهای خانگی برای از بین بردن چربی صورت

1- کره کاکائو

هیدراتاسیون مناسب قابلیت ارتجاعی، چاقی و انعطاف پذیری پوست را حفظ میکند. کره کاکائو پوستتان را هیدراتاسیون میکند و کشش آن را بهبود میبخشد. چند قاشق کره کاکائو را در فر یا روی گاز حرارت دهید. هنگامی که به اندازه کافی گرم شد، صورت، گردن و چانه را با آن ماساژ دهید، دو بار اینکار را انجام دهید: قبل از دوش صبحگاهی.

توجه: مطمئن شوید که کره خیلی گرم نشده باشد بعد آنرا روی صورتتان بزنید.

2- سفیده تخم مرغ

تخم مرغ دارای ویتامین A است که فواید بسیاری برای پوست دارد. باعث بهبود حالت ارتجاعی پوست میشود.

دو سفیده تخم مرغ با شیر، عسل و آب لیمو هر کدام به اندازهی یک قاشق غذاخوری و چند قطره روغن نعنا را با هم مخلوط کنید. این ماسک را روی پوست صورتتان بزنیداز جمله چانه و گردن، نیم ساعت صبر کنید، سپس با آب گرم صورتتان را بشویید و با حوله خشک کنید. این کار را به صورت روزانه انجام دهید تا چربی صورت از بین برود.

 • از سوی دیگر، میتوانید دو سفیدهی تخم مرغ را با سرکه سیب و کمی نمک اپسوم مخلوط کنید، خوب به هم بزنید تا بچسبند، بعد آنرا روی صورتتان بگذارید.

3- گلیسیرین

گلیسیرین با هیدراتاسیون کردن، پوستتان را سالم و سفت میکند. گزارشهای فراوانی در مورد استفاده از گیلسیرین در بهبود کشیدگی و رطوبت پوست وجود دارد.

با مخلوط کردن یک قاشق غذاخوری گلیسیرین و نصف قاشق غذاخوری نمک اپسوم، یک ماسک تهیه کنید. چند قطره روغن نعنا نیز به آن اضافه کنید و با استفاده از پد پنبه ای به گونه ها، شانه و گردن خود بمالید. بگذارید روی پوستتان بماند تا جذب شود سپس آن را با آب سرد بشویید. پنج بار در هفته این کار را انجام دهید.

4- ویتامین E

مزایای که ویتامین E برای زیبایی دارد را نمیتوان انکار کرد. میتوانید روغن ویتامین E را در ناحیه صورت و گردن خود بمالید و ماساژ دهید تا حالت ارتجاعی پوستتان را افزایش دهد. این ویتامین میتواند لایه مرده پوست را ترمیم کند و آنرا مرطوب کند زیرا رطوبت باعث کاهش چربی صورت میشود.

 • غذای غنی از ویتامین E مانند آجیل و دانه ها، لوبیا، سبزیجات سبز، سویا، بادام زمینی، محصولات لبنی، برنج قهوهای، جو و حبوبات را در رژیم غذاییتان قرار دهید.

5- خربزه

خربزه به عنوان یک عامل سفت کننده پوست عمل میکند. شامل ویتامین C است که خواص ضد پیری دارد. فقط آب خربزه را به طور موضعی و با استفاده از پنبه بر روی صورت خود بمالید. بعد از پنج دقیقه صورت خود را بشویید. ظرف یک هفته چربی صورتتان از بین میرود.

 • آب خربزه مصرف کنید و روی صورتتان نیز بمالید تا چربی صورتتان از بین برود. به خروج سموم از بدن نیز کمک میکند و همچنین تمایل شما را به سمت غذا کاهش میدهد.

6- ماساژ با شیر

شیر حاوی مواد مغذی ضروری است که پوست را بهبود میبخشد و باعث سفتی آن میشود. همچنین به عنوان عامل ضد پیری عمل میکند که به حفظ حالت ارتجاعی پوست کمک میکند. اسپینومیلین، به مقدار فراوان در شیر یافت میشود. این یک فسفولیپید ضروری برای پوست است. طبق یک آزمایش ثابت شد که مصرف مرتب شیر رطوبت پوست را بهبود میبخشد.

با شیر صورت و گردن را ماساژ دهید، سپس آن را با آب گرم بشویید. شما را از شر دو چانه بودن خلاص میکند.

 • از سوی دیگر، چند قطره عسل را با سرشیر تازه مخلوط کنید، آن را روی صورت و چانه و گردن خود بمالید، پس از چند دقیقه بشویید.

7- درمان با حوله ی داغ

درمان با حوله ی داغ باعث میشود پوست صورتتان عرق کند. بخاری ایجاد میشود که چربی صورت را کاهش میدهد. یکی از جنبه های مهم این درمان مربوط به زیبایی صورت است زیرا پوست را محکمتر و جوانتر میکند. برای انجام این کار ابتدا آب را در ظرفی بجوشانید، بعد از اینکه جوش آمد، صبر کنید تا کمی سرد شود. حوله ای را توی آب میزنیم تا خیس شود سپس آنرا فشار میدهیم تا آب اضافه ی آن خارج شود و روی نواحی چاق صورت میگذاریم و فشار میدهیم.

 • حداقل پنج بار این کار را تکرار کنید. سبب باز شدن منافظ پوست میشود و گونه ، آن را انجام دهید.

8- ماسک خاک رس

خاک رس سطح کلاژن پوست را افزایش میدهد، پوستتان را سفت و از تضعیف آن جلوگیری میکند. این فرآیند باعث جذب بیش از حد روغن و آب در زیر پوست میشود. این ماسک طبیعی باعث میشود صورتتان باریکتر به نظر برسد. میتوانید آن را دو بار در هفته به همراه ماساژ استفاده کنید.

حتما بخوانید: بهترین ماسک های صورت برای جوانی و زیباسازی پوست

9- عصاره لیمو

لیمو به سوزاندن چربی کمک میکند. لیمو را با یک لیوان آب رقیق کنید، نصف قاشق چایخوری عسل به آن اضافه کنید. برای نتایج بهتر، آن را با معده خالی بنوشید. نه تنها چربی صورتتان را کاهش میدهد، بلکه بر کل بدن نیز اثر میگذارد.

10- روغن نارگیل

روغن نارگیل پاک کنندهای خوب، مرطوب کننده طبیعی، غنی از ویتامین E و بهبود دهنده ی انعطاف پذیر برای پوست میباشد. این روغن همچنین پوست را هیدراته میکند که عامل بسیار مهمی برای حفظ انعطاف پذیری و کشش پوست است. آنرا روی پوستتان بمالید. برای نتایج سریعتر، این روغن را در رژیم روزمره تان قرار دهید. راجب روغن نارگیل بیشتر بخوانید!

11- زردچوبه

کرکومین مهمترین عنصر زردچوبه است که خواص ضد پیری دارد و به حفظ سلامت پوست کمک میکند. آرد گندم را با زردچوبه و ماست به صورت خمیری درست کنید. آن را روی صورتتان چند دقیقه بگذارید سپس با آب بشویید. اگر به صورت منظم استفاده شود، بافت پوستتان را جوانتر میکند. بهترین ماسک های زردچوبه را در اینجا آموزش داده ایم!

12- فوت کردن در بادکنک

روشی فوق العاده برای کاهش چربی بیش از حد صورت است. هنگامی که بادکنک باد میکنید، عضلات صورتتان گسترش مییابند. این عمل را ده بار تکرار کنید تا تغییرات قابل توجهی در گونه ها ایجاد شود. این تکنیک به کاهش چربی صورت ظرف یک هفته کمک میکند.

13- ورزش چرخش زبان

یکی از ساده ترین ورزشهای صورت برای از بین بردن چربی است. همه باید انجام دهید، زبان خود را با دهان بسته بچرخانید. نوک زبان باید دندانهای بالا و پایین را لمس کند. به مدت 15 دقیقه در جهت عقربه های بچرخانید.

14- ورزش غرغره کردن

با آب گرم این کار را انجام دهید. برای از بین بردن کالری اضافی از چهره تان، 3-4 بار در روز به صورت چرخشی در دو طرف دهان انجام دهید. بهترین نتیجه زمانی است که قبل از خواب این کار را انجام دهید.

15- ورزش باد کردن گونه ها

شما میتوانید این ورزش را هر زمان در هر جایی انجام دهید. دهان خود را ببندید و با کشیدن هوا، گونه هایتان را بچرخانید. سعی کنید هوا را به سمت راست خود حرکت دهید و آنرا 10 ثانیه نگه دارید. همین کار را با طرف چپتان نیز انجام دهید. 10 بار تکرار کنید. سبب تقویت عضلات صورت و جوانترشدن آن میشود. بهترین تمرین برای کاهش چربی در قسمت پایین و وسط صورت است.

16- تمرین کشش صورت

نه تنها عضلات صورتتان را تقویت میکند بلکه باعث کاهش چربی در قسمتهای پایینتر گونهها میشود. چشمان خود را باز کنید و زبان خود را بیرون بکشید. سعی کنید چانه خود را با زبانتان لمس کنید. 10 ثانیه نگه دارید و برای پنج بار این تمرین را انجام دهید، مطمئنا صورتتان باریکتر و جذابتر میشود.

17- ورزش لبخند ماهی

چربی قسمت پایین صورتتان را کاهش میدهد، لبهایتان را به حالت مکیدن درآورید به طوری که کمی از گونههایتان برآمده تر شوند و 10 ثانیه نگه دارید و سعی کنید لبخند بزنید. آن را پنج بار تکرار کنید.

18- آرواره هایتان را حرکت دهید

مستقیم روی صندلی بنشینید و دهان خود را باز کنید. لب پایین خود را به جلو بکشید تا زمانی که در گوشهایتان احساس فشار کنید، باعث میشود فک شما به حرکت درآید. 8-10 ثانیه آنرا نگه دارید سپس فک خود را به عقب برگردانید آن را 8-10 بار تکرار کنید. به کاهش چربی از قسمتهای پایین صورتتان کمک میکند.

19- لبخند با لبهای بسته

لبهای خود را محکم به یکدیگر متصل و سعی کنید با دهان بسته لبخند بزنید مطمئن شوید که لبها جدا نیستند، چند ثانیه نگه دارید و سپس استراحت کنید. آن را 8-10 بار تکرار کنید.

حتما بخوانید: جدیدترین و بهترین روش استفاده از جوانه گندم برای چاقی صورت بطور موثر

بخش 6: باید ها و نباید ها

بایدها

 • آب فراوان و خنک بنوشید
 • خواب مناسب
 • انتخاب مدل مویی که صورتتان را باریکتر نشان دهد
 • غذای غنی از کلسیم را در رژیم غذایی خود قرار دهید زیرا باعث کاهش احتباس آب میشود
 • رژیم متعادل بگیرید
 • مصرف نمک را کاهش دهید
 • رژیم کم کالری بگیرید

نبایدها

 • از خوردن غذاهایی که باعث افزایش چربی میشوند خودداری کنید.
 • روشهای میانبر را برای از بین بردن چربی صورت استفاده نکنید.
 • بدون مشورت با پزشک، هیچ دارویی مصرف نکنید زیرا باعث تحریک احتباس آب در بدنتان میشود.
 • از مصرف الکل اجتناب کنید.
 • سیگار نکشید، زیرا سبب تضعیف پوست و ایجاد خطوط در آن میشودو صورتتان را چاقتر نشان میدهد.
, ,

مطالب مشابه

دیدگاهتان را بنویسید

نشانی ایمیل شما منتشر نخواهد شد. بخش‌های موردنیاز علامت‌گذاری شده‌اند *

این فیلد را پر کنید
این فیلد را پر کنید
لطفاً یک نشانی ایمیل معتبر بنویسید.

فهرست