خانه > پوست، مو، زیبایی > اشتباهات در لاغر کردن صورت و 5 نکته کاملا موثر برای لاغری صورت
لاغری صورت

اشتباهات در لاغر کردن صورت و 5 نکته کاملا موثر برای لاغری صورت

به دنبال لاغر کردن صورت هستید؟ هیچ کس دوست ندارد چاقی زیادی در چهره خود حمل کند، اما متأسفانه بسیاری از ما اینگونه هستیم. مهم نیست که چه چیزی راجع به بدن خود فکر می کنید، به راحتی می توانید استایل خود را با سبک های مناسب لباس بهتر جلوه دهید. اما اگر صورت شما چاق باشد، نمی توانید تا آخر عمر ماسک اسکی بپوشید.

بخشی از آن مشکل ژنتیک است. اگر صورت گرد یا غبغب یا گونه های فرورفته دارید، ممکن است هرگز آن ها را به نمایش نگذارید.

10 عادت بسیار مضر برای پوست، مو و زیبایی خانم ها که حتما باید بدانید! 

همچنین نمی توانید برای هدف قرار دادن چربی در یک منطقه خاص، کارهای زیادی انجام دهید، اگرچه می توانید به خواندن ادامه دهید تا دریابید که چگونه یوگا صورت می تواند به شما ظاهری باریک تر بدهد.

می‌توانید با کم کردن وزن کلی، انتخاب غذای با کیفیت، وزنه برداری و اجتناب از احتباس آب، چربی را از دست بدهید. وقتی این موارد شکست خوردند برای داشتن اثر لاغری روی مراقبت از پوست خود تمرکز کنید.

چرا نمی توانید فقط صورت خود را لاغر کنید؟

چربی در بدن ذخیره می شود تا بتواند انرژی لازم را ایجاد کند. هنگامی که چربی می سوزانید، آنچه در واقع بدن انجام می دهد، تبدیل برخی از چربی های ذخیره شده در سلول ها به انرژی ای است که می تواند از آن استفاده کند.

بخشی از بدن که از چربی آن استفاده می شود از نظر ژنتیکی از پیش تعیین شده است. حتی اگر صورت خود را چاق قلمداد کنید، ممکن است DNA شما موافق نباشد.

با افزایش سن، کلاژن خود را از دست می دهید، که ظاهری چاق را فراهم می کند. برخی از رژیم های ضد پیری استحکام را به پوست باز می گردانند. همین امر می تواند باعث شود کمی چاق تر به نظر برسید.

ساختار صورت همچنین مسئول چاق شدن صورت است. اگر خط فک قوی ندارید، ممکن است به نظر برسد که انگار یک چانه دوتایی دارید.

اگر می خواهید چهره تان باریک تر به نظر برسد، نکات زیر را امتحان کنید. کاهش وزن کلی می تواند کمک کند، اما اینجا راهکارهای دیگری را برای شما ارائه داده ایم که اگر هنوز می خواهید ظاهر خود را در وزن مورد نظر خود باریک تر کنید، می توانید از آن ها استفاده کنید.

چگونه صورت خود را لاغرتر کنیم؟

1- از دست دادن چربی بدن

 • حتی اگر از نظر وزن مناسب باشید، ممکن است بیش تر از نیازتان چاق باشید.
 • اگر یک برنامه از دست دادن چربی را به عنوان یک نقطه پایانی مشاهده کنید، وقتی به هدف خود برسید احتمال برگشت بیش تری دارید.
 • انتخاب از دست دادن چربی بدن به عنوان یک شیوه زندگی چیزی است که در طول زندگی ادامه خواهد یافت.

این چیزی است که در چالش از بین بردن چربی 21 روزه به شدت طرفدار آن هستیم. برخی از بهترین بازخوردی که از طرف افراد دریافت می کنیم این است که چگونه آن ها توانستند رژیم غذایی را متناسب با نیازهای خود در طولانی مدت اصلاح کنند.

برخی روش های دیگر برای کاهش چربی بدن عبارتند از:

drink a lot of water to lose face fat

 • آب بیش تری بنوشید – با اینکار به سلول های خود کمک خواهید کرد چربی مورد نیاز برای سوختن را آماده کنند. روزانه 2.5 لیتر آب توصیه می شود! برای از بین بردن چربی صورت مقدار زیادی آب بنوشید.
 • کسری کالری ایجاد کنید – کالری کم تری از آنچه می سوزانید بخورید.
 • قند و غذای نشاسته ای کم تری مصرف کنید – مصرف زیاد قند در یک وعده انرژی بیش تری را نسبت به میزان نیاز به بدن می دهد و باعث می شود انرژی اضافی به شکل چربی ذخیره شود.
 • کربوهیدرات مصرفی را چرخشی کنید – میزان مصرف کربوهیدرات خود را در روزهای استراحت محدود کنید. کربوهیدرات را در روزهایی که در حال کار هستید مصرف کنید.

* این یک اصل کلیدی دیگر در چالش از دست دادن چربی است!

 • قهوه سیاه بنوشید – درمورد مزایای سلامتی قهوه سیاه مقاله کاملی داریم که اگر دوست دارید می توانید مطالعه کنید.

2- وزنه برداری

در حالی که در مورد ماهیچه صحبت می‌کنیم، بیایید در مورد این که چگونه افزایش جرم ماهیچه می ‌تواند به بدن کمک کند چربی را بسوزاند، صحبت کنیم. یک مطالعه از ایالت پن (Penn State) نشان می دهد افرادی كه تمرینات قلبی و تمرینات قدرتی انجام می دهند، می توانند به همان اندازه وزن خود را از دست دهند، اما مربیان استقامتی چربی بیش تری از دست می دهند.

 • محققان در ادامه می گویند که با شروع اواسط میانسالی، هر ده سال 2.5 تا 3 کیلوگرم ماهیچه از دست می دهیم. این امر به چربی ها اجازه می دهد تا آهسته تر سست شوند و صورت را گردتر نشان دهند.
 • با وزنه برداری، به بدن کمک می کنید باریک تر به نظر برسد. همچنین احتمال دارد وزن را ثابت نگه دارید.
 • این مهم است که نگران ظاهر صورت خود باشید.

3- تمرین یوگا صورت

یوگا صورت و سایر تمرینات صورت برای تقویت ماهیچه های داخل و اطراف صورت طراحی شده و ظاهری باریک تر ایجاد می کند.

 • یک تمرین برای صورت شامل لبخند زدن تا حد امکان با لب های بسته است.
 • قبل از رها کردن، لبخند را به مدت دو ثانیه نگه دارید.
 • 25 تکرار در روز انجام دهید.
 • برای تقویت کردن خط فک، سر خود را کج کنید و به سقف نگاه کنید. لب های خود را در حالت بوسیدن بکشید و 5 ثانیه نگه دارید.
 • قبل از تکرار تمرین به وضعیت خنثی برگردید. 5 تکرار انجام دهید.
 • برای خلاص شدن از شر غبغب، سر خود را 5 بار در جهت حرکت عقربه ساعت بچرخانید، سپس 5 بار آن را در خلاف جهت عقربه های ساعت بچرخانید.
 • از آنجا که ماهیچه های صورت از بسیاری از ماهیچه های بدن کوچک تر است، باید نتایج را به سرعت مشاهده کنید.

4- تمرین مراقبت از پوست سالم

اگر همه چیز شکست ‌خورد، پوست خود را به خوبی درمان کنید تا آن را روشن کرده و بهترین حالت آن را به جلوه بگذارید. آن را به آرامی در شب تمیز کنید تا باقیمانده ذرات محیطی را حذف کنید و به طور مرتب مرطوب کنید.

لایه برداری با مقداری قند مخلوط شده با روغن نارگیل می تواند سلول های مرده پوست را از بین ببرد و پوستی روشن تر را نشان دهد.

اگر واقعا می خواهید ساختار صورت خود را برجسته کنید، با استفاده از سایه روشن تر و تیره تر آرایش را برای کانتور کردن صورت خود تمرین کنید. اضافه کردن تن های تیره تر به مناطقی که به طور طبیعی در سایه قرار دارند مانند زیر گونه ها و زیر خط فک می تواند اثر لاغری فوری داشته باشد.

5- غذاهای با کیفیت انتخاب کنید

آنچه می خورید می تواند بر ظاهر صورت تأثیر بگذارد. غذای فرآوری شده می تواند حاوی سدیم بیش تری از آنچه انتظار دارید باشد، به همین دلیل ممکن است پف کرده به نظر برسید.

غذاهای فرآوری شده شیمیایی نیز غالبا شیرینی زیادی دارند. محققان دریافته اند که خوردن زیاد قند می تواند متابولیسم را به میزان چشمگیری کاهش دهد.

علاوه بر این، قند می تواند باعث التهاب شود. التهاب می تواند به عنوان قرمزی، پف و یا آکنه بر روی صورت ظاهر شود و موارد دیگری را به بخشی از بدن اضافه کند که ممکن است آن را مشکل در نظر بگیرید. اگر پف کردگی اغلب یک مشکل است، مطمئن شوید که به اندازه کافی آب می نوشید تا سموم و تورم را دفع کنید.

6 تا از بهترین و جدیدترین روش های طبیعی-گیاهی برای لاغری صورت

یکی از راه های انتخاب مواد غذایی بهتر، خوردن سبزیجات بیش تر است. گیاهخواران نسبت به بسیاری از غذاهای دیگر کالری کم تر و مواد مغذی بیش تری دارند.

بیش تر سبزیجات حاوی ماده مغذی یا آنتی اکسیدانی هستند که برای سلامتی پوست مفید هستند. اگر بعد از خوردن یک وعده غذایی سالم از پروتئین و سبزیجات با کیفیت کامل نیستید، احتمالا باید مصرف سبزیجات خود را بالا ببرید.

خوردن پروتئین به اندازه کافی می‌تواند کمک کند که از یک وعده غذایی احساس رضایت بیش تری بکنید. هم چنین باعث می شود بدن به عنوان تامین انرژی خود در اثر چربی سوزی از عضله خود استفاده کند.

سایر عوارض جانبی ممکن است شامل موارد زیر باشد:

 • رو آوردن به لباس های قدیمی که در کمد پنهان شده است
 • اعتماد به نفس اضافی
 • احساسات عمومی از جذابیت خود و بدنتان

حتی بهتر از کاهش وزن بازخوردی است که از مردم دریافت می کنیم در مورد چگونگی برنامه که به آن ها یاد داده ایم چگونه عادات غذایی خود را تغییر دهند و یک رژیم غذایی را پیدا کنند که در دراز مدت برای آن ها مؤثر واقع شود.

15 تا از جدیدترین و بهترین ماسک های صورت طبیعی-گیاهی (جوانسازی و زیبایی پوست)

بیش از 1000 نفر در گروه پشتیبانی خصوصی خود داریم که با هم چالش می کنند و هر روز در حال اشتراک گذاری تجربیات، نتایج، انگیزه و بسیاری از دستور العمل ها هستند! اگر آماده تغییراتی در زندگی خود هستید، تنها باید شروع کنید. دقیقا به شما یاد خواهیم داد که چگونه تغییرات لازم را در رژیم غذایی و شیوه زندگی خود انجام دهید.

از امروز با چالش از دست دادن چربی 21 روزه شروع کنید تا ببینید چطور افراد واقعی فقط در 3 هفته کوتاه به نتایج واقعی می رسند!

مطالب مشابه

دیدگاهتان را بنویسید

نشانی ایمیل شما منتشر نخواهد شد. بخش‌های موردنیاز علامت‌گذاری شده‌اند *

این فیلد را پر کنید
این فیلد را پر کنید
لطفاً یک نشانی ایمیل معتبر بنویسید.

فهرست