چاقی صورت با روغن زیتون

جدیدترین و ساده ترین روش چاقی صورت با روغن زیتون در کمترین زمان

در این مطلب با توجه به جدیدترین یافته های مجله معتبر medicalnewstoday بهترین، جدیدترین و ساده ترین روش چاقی صورت با کمک روغن زیتون را به شما معرفی می کنیم.

روغن زیتون از میوه ی زیتون بدست می آید، این روغن را با فشردن میوه زیتون به دست می‌آورند که دارای مقدار زیادی چربی سیر نشده است. روغن زیتون بخشی از رژیم غذایی مدیترانه ای میباشد. این روغن علاوه بر مزایای زیادی که در مصرف خوراکی دارد، دارای فواید بسیاری برای پوست و مو هم میباشد. در این مطب درمورد خواص روغن زیتون برای پوست و نحوه ی استفاده از آن بیان شده است. ابتدا ویدیوی زیر را درباره تپل کردن صورت ببینید:

حتما بخوانید: جدیدترین روش برای رشد سریع مو و تقویت پیاز با روغن زیتون (تایید شده)

ویدیوی دانستنی های مهم راجب چاقی صورت

مزایای روغن زیتون برای پوست و مو

بعضی از مزایای بالقوه ی روغن زیتون برای پوست عبارتند از:

1-خاصیت آنتی اکسیدان

روغن زیتون بعنوان آنتی اکسیدان عمل میکند، یعنی ماده ای که از اکسیداسیون جلوگیری میکند. اکسیداسیون فرآیندی است که موجب تولید رادیکالهای آزاد میشود که این رادیکالها موادی هستند که موجب آسیب سلولها میشوند و ممکن است موجب گسترش سرطان هم گردند. قرار دادن روغن زیتون روی پوست از پیری زودرس جلوگیری میکند. همچنین برخی تحقیقات نشان میدهند که قرار دادن روغن زیتون روی پوست بعد از قرار گرفتن در معرض آفتاب، میتواند با سلولهای عامل سرطان مقابله کند.

2-روغن زیتون حاوی ویتامین است

روغن زیتون حاوی ویتامین های محلول در چربی A, D, E و K میباشد. برخی از این ویتامین ها برای پوست مفید هستند. بطور مثال مردم بصورت موضعی از ویتامین E برای درمان انواع بیماری های پوستی از جمله اگزما استفاده میکنند. روش درمان اگزما و آکنه در اینجا توضیح داده شده است!

3-اثرات آنتی باکتریال

روغن زیتون دارای خواص آنتی باکتریال است. بااینحال مطالعات کمی برروی توانایی روغن زیتون در کنترل باکتریهای پوستی وجود دارد. یک مطالعه ی کوچک درمورد تاثیر استفاده از روغن زیتون و روغن نارگیل برروی باکتری استافیلوکوکوس اورئوس روی پوست انجام شد. نتایج نشان داد که هر دو روغن خواص آنتی باکتریال داشتند اما روغن نارگیل تاثیر بیشتری برای ازبین بردن باکتری ها داشت.

4-خاصیت مرطوب کنندگی

روغن زیتون بعنوان یک مرطوب کننده ی طبیعی پوست و مو استفاده میشود؛ اما تحقیقات کمی درمورد اثربخشی آن موجود است. بهترین آبرسان ها و مرطوب کننده های پوستی را در اینجا معرفی کردیم!

از دست ندهید: 8 تا از تازه ترین روش های درمان جوش صورت با کمک داروهای گیاهی

نحوه استفاده از روغن زیتون بر روی پوست

روغن زیتون میتواند در محصولات بهداشتی از جمله شست وشو دهنده های صورت، بدن، صابون ها و لوسیون ها استفاده شود. راههای استفاده از روغن زیتون برای چاقی صورت و زیبایی پوست عبارتند از:

برای خرید روغن زیتون مرغوب اینجا کلیک کنید 

به عنوان چاق کننده صورت

word image 54

بعضی افراد روغن زیتون را بعنوان لوسیون چاق کننده بصورت مستقیم روی پوست میمالند که این کار باعث چاقی صورت به مرور زمان می شود و اثرات آن را می تواند در کمتر از چند هفته دید. برای جلوگیری از احساس چرب شدن پوست میتوانید آن را مرطوب کنید. بدلیل مطالعه ی خواص آنتی اکسیدان روغن زیتون که برروی موش انجام شد، میتوان آن را بعد از قرار گرفتن در معرض نور خورشید استفاده کرد.

به عنوان لایه بردار

word image 55

اگر از روغن زیتون به عنوان چاق کننده صورت استفاده می کنید حتما در درجه اول سعی کنید ماسک زیتون استفاده کنید. برای این کار باید ماسک لایه بردار زیتون را تهیه نمایید. برای لایه برداری پوست و بدن و درمان قسمتهای خشک و پوسته پوسته شده میتوانید با استفاده از ترکیب روغن زیتون و نمک دریا، یک ماسک بسازید. برای صورت و دیگر قسمتهای حساس از نکهای ریزدانه استفاده کنید و دانه های دشت تر برای بقیه ی بدن استفاده نمیایید. بهترین روشهای لایه برداری و درمان مشکلات پوستی صورت را در اینجا آورده ایم!

پاک کننده ی آرایش چشم

word image 56

روغن زیتون میتواند هر ماده ی ضدآب در آرایش چشم را برطرف کند و باعث شود که راحتتر پاک شود. بلکه پس از مدتی پوست زیر چشم شما را کشیده تر و صاف می کند. برای پاک کردن آرایش چشم با روغن زیتون، چند قطره روغن زیتون را به پنبه بزنید و به آرامی آرایش چشم را پاک کنید. همچنین در این مطلب بهترین روش استفاده از روغن زیتون برای درمان چین و چروک دور چشم را توضیح داده ایم!

ماسک صورت

word image 57

افراد با پوست خشک میتوانند از ماسکهای حاوی روغن زیتون استفاده کنند. روغن زیتون در ترکیب با موادی مانند تخم مرغ سفید، عسل و جو میتواند پوست صورت را چاق تر، بلکه نرم و لطیف نگه دارد.

حتما بخوانید: 15 تا از جدیدترین و بهترین ماسک های صورت طبیعی-گیاهی (جوانسازی و زیبایی پوست)

درمان چین و چروک

word image 58

بدلیل خواص آنتی اکسیدانی، روغن زیتون میتواند پیری پوست و چین و چروک را کاهش دهد. میتوانید روغن زیتون را در طول شب در اطراف چشم قرار دهید.

برای خرید روغن زیتون مرغوب اینجا کلیک کنید 

بهبود زخم ها

ویتامین ها و دیگر آنتی اکسیدانهای موجود در روغن زیتون با کمک به بازسازی سلولهای پوستی، میتواند زخم ها را از بین ببرد. به راحتی روغن را برروی زخم ماساژ دهید یا اینکه میتوانید آن را با آب لیمو مخلوط کنید تا قسمتهایی از پوست که بدلیل زخم سیاه شده است درمان شود.

حتما بخوانید: 13 تا از بهترین و جدیدترین روش چاقی صورت با داروهای گیاهی در کمتر از 30 روز

خطرات

اگرچه برخی مطالعات مزایای روغن زیتون برای پوست را نشان داده اند، دیگر مطالعات توصیه میکنند که این بهترین گزینه برای همه ی افراد نیست. ریسکهای بالقوه ی استفاده از روغن زیتون برروی پوست عبارتند از:

  • آسیبهای پوستی: یک مطالعه ی انجام گرفته در سال 2013 گزارش کرد که استفاده از روغن زیتون برای خشکی پوست در کودکان وبزرگسالان نباید تشویق شود. محققان پیشنهاد میکنند که استفاده از آن در برخی افراد موجب قرمزی و آسیب در لایه ی بیرونی پوست میشود.
  • اگزما آتوپیک کودکان: بر طبق تحقیقات انجام گرفته در سال 2016، روغن زیتون موجب گسترش اگزمای کودکان بخصوص درکودکان دارای سابقه ی خانوادگی میگردد.
  • بستن منافذ پوستی: روغن زیتون یک روغن سنگین است که ممکن است درصورت استفاده ی بیش از حد، منافذ پوست را ببندد و باکتری ها را گیر بیندازد. استفاده ی زیاد از آن توصیه نمیشود و مقدار اضافه ی آن باید با یک پارچه ی نرم یا پنبه سریع پاک شود.
  • استفاده از روغن هایی با کیفیت پایین: استفاده از روغنهای باکیفیت اهمیت زیادی دارد. ممکن است روغنهای بی کیفیت حاوی افزودنی ها یا مواد شیمیایی باشند که میتواند موجب تحریک یا آسیب پوستی شود. پس روغن را از جای معتبر و با مارکهای قابل اعتماد خریداری نمایید.

خلاصه مطلب

روغن زیتون حاوی مزایای زیادی برای چاقی و کشیدگی پوست صورت است، این روغن حاوی ویتامین ها، آنتی اکسیدانها و اثرات آنتی باکتریال است. بااین وجود، تحقیقات انجام گرفته درمورد مزایای این روغن برای پوست محدود است. شواهد نشان میدهد که این روغن برای برخی افراد مناسب نیست و موجب واکنش های بد در آنها میشود. پس افراد با پوستهای حساس باید در استفاده ی آن احتیاط کنند و قبل از مصرف چند قطره از آن را روی قسمت کوچکی از پوست بازو یا دست برای 48 ساعت بگذارند تا نتیجه را ببینند. اگر مشکلی نبود روغن برای استفاده بلامانع است. فراموش نکنید که فقط از روغنهای باکیفیت و معتبر استفاده کنید.


اپ چرب زبان

با اپلیکیشن چرب زبان، هر زبانی رو فقط با روزانه 5 دقیقه گوش دادن، توی 80 روز مثل بلبل حرف بزن! بهترین متد روز، همزمان تقویت حافظه، آموزش تصویری با کمترین قیمت ممکن!


link
چاقی صورتروغن زیتون

مطالب مشابه

دیدگاهتان را بنویسید

نشانی ایمیل شما منتشر نخواهد شد. بخش‌های موردنیاز علامت‌گذاری شده‌اند *

این قسمت نباید خالی باشد
این قسمت نباید خالی باشد
لطفاً یک نشانی ایمیل معتبر بنویسید.

keyboard_arrow_up