ایمپلنت سینه

ایمپلنت سینه: مزایا، معایب، روند انجام، هزینه و نکات مهم

ایمپلنت های سیلیکون یا سالین (آب نمک) می توانند باعث افزایش حجم سینه ها شوند، اندازه و شکل آن ها را تقویت کنند و یا به بازسازی آن ها پس از ماستکتومی یا لامپکتومی کمک کنند. ایمپلنت ها در اندازه ها و ترکیب های متنوعی وجود دارند که بر ظاهر و احساس نتیجه نهایی تأثیر می گذارد.

مزایا

 • ایمپلنت های سینه بسیار قابل تنظیم هستند و نحوه قرارگیری آن ها با توجه به ترجیحات شخصی برای اندازه، شکل، ظاهر و احساس انتخاب می شوند.
 • شما گزینه های زیادی دارید و یک جراح پلاستیک دارای مجوز می تواند در تعیین آنچه ممکن است و چگونگی دستیابی به نتیجه مطلوب کمک کند.
 • فن آوری ایمپلنت سینه در طی چند سال گذشته با گزینه هایی که طبیعی تر به نظر می رسند و خطرات کم تری دارند به طرز چشمگیری بهبود یافته است.
 • افرادی که عمل جراحی ایمپلنت سینه را ارزیابی کرده اند، می گویند خواه به دنبال افزایش اندازه، اصلاح سینه های ناهموار یا غده، یا بازسازی بعد از ماستکتومی باشند، ارزش این را داشته که اعتماد به نفس آن ها افزایش یافته است.

معایب

 • ایمپلنت سینه وسیله ای برای طول عمر محسوب نمی شود. طبق اعلام سازمان غذا و داروی آمریکا(FDA) ، تقریبا 20 درصد از خانم های دارای ایمپلنت سینه در طی 8 تا 10 سال به دلیل تمایل به ابعاد یا سبک متفاوت یا فن آوری جدیدتر و یا عوارض ایمپلنت خود را خارج می کنند (و معمولا تعویض می کنند). در صورت وجود انقباض کپسولی (بافت سخت شده اطراف ایمپلنت) برخی از تولیدکنندگان ایمپلنت، سیاست های جایگزینی ارائه می دهند، مانند تضمین طول عمر یا ضمانت 20 ساله.
 • در هفته های اول بعد از عمل میزان درد، ناراحتی و فعالیت محدود وجود دارد. علاوه بر این، ایمپلنت ها به مدت شش ماه یا بیش تر پایین آمده و احساس سختی می کنید، زیرا برای قرارگیری و نرم شدن در محل به زمان نیاز است.
 • برخی از افراد می گویند ایمپلنت آن ها مناسب نبوده و از اندازه، شکل و نوع کاشت انتخاب شده پشیمان هستند. برخی دیگر از انتخاب جراح خود ابراز پشیمانی کردند و احساس کردند که در طی این روند عجله کرده اند یا نگرانی های آن ها به طور کامل شنیده نشده است.
 • نگرانی های زیاد بیمار در مورد خطرات ایمپلنت سینه و عوارض جانبی اخیرا باعث بررسی FDA در مورد ایمنی آن ها شد. در سال 2019، FDA مجموعه ‌ای از سیاست ‌های جدید را اعلام کرد و بر اطلاعات بهتر برای بیماران و پزشکان و همچنین جمع ‌آوری اطلاعات در خصوص عوارض تاکید کرد.

گفته می‌شود که ایمپلنت ‌های سینه برخی از پیشرفته‌ ترین دستگاه ‌های پزشکی هستند و ایمپلنت ‌های تایید شده FDA برای ایمنی و کارآیی مورد آزمون گسترده قرار می‌گیرند.

حتما بخوانید

ایمپلنت های سیلیکونی در مقابل آب نمک

جراح پلاستیک می تواند در انتخاب ایمپلنت هایی که به احتمال زیاد نتیجه مورد نظر شما را ایجاد می کنند، کمک کند. آن ها همچنین می توانند خطرات انواع مختلف ایمپلنت را توضیح دهند تا به شما در انتخاب کاملا آگاهانه کمک کند.

تازه ترین داده های انجمن جراحان پلاستیک زیبایی آمریكا (ASAPS) نشان می دهد كه در 87 درصد از جراحی های ایمپلنت سینه امروزه از ایمپلنت های سیلیكون استفاده می كنند. بیماران معمولا یکی از موارد زیر را انتخاب می کنند:

 • ایمپلنت های ژل مانند بسیار چسبنده، گرد و پر از ژل سیلیکون ضخیم، برای احساس مشابه بافت طبیعی سینه
 • ایمپلنت های چسپنده و محکم به شکل قطره اشک، که از ایمپلنت های ژل سیلیکون سنتی متراکم تر و محکم تر هستند، اما به مرور زمان شکل خود را بهتر نگه می دارند.

طبق گفته تولید کنندگان عمده ایمپلنت در دادرسی های FDA 2019، 90 درصد از ایمپلنت های سیلیکون مورد استفاده در ایالات متحده دارای سطح صافی هستند، در حالی که تنها 10 درصد از آن ها بافتی زبر دارند.

ایمپلنت های دارای بافت زبر خطر کم تری برای ایجاد انقباض کپسولی دارند. اما جراحان پلاستیک در ایالات متحده از آن ها کم تر استفاده می کنند زیرا به یک عارضه نادر مرتبط هستند: لنفوم سلول بزرگ آناپلاستیک مرتبط با ایمپلنت سینه .(BIA-ALCL)

برخی از بیماران هنوز هم ایمپلنت های آب نمک را انتخاب می کنند که دارای آب نمک استریل در یک پوسته سیلیکونی هستند. آن ها را می توان بعد از قرار دادن پر کرد، به این معنی که برش ها و زخم ها کوچک تر هستند.

برخی از پزشکان پارگی آب نمک را کم تر نگرانی می دانند زیرا بدن به طور طبیعی آب نمک را جذب می کند و بیماران می توانند با خیال راحت تر علائم پارگی (مانند یک سینه آویزان) را مشاهده کنند.

ایمپلنت های بافت زبر در مقابل ایمپلنت های صاف

طبق گفته تولید کنندگان عمده ایمپلنت در جلسات دادرسی FDA در مورد ایمنی ایمپلنت سینه در سال 2019، 90 درصد از ایمپلنت های سیلیکون مورد استفاده در ایالات متحده دارای سطح صافی هستند، در حالی که تنها 10 درصد از آن ها بافتی زبر دارند. (خارج از ایالات متحده، تا همین اواخر ایمپلنت های دارای بافت زبر بسیار محبوب تر بودند).

ایمپلنت های صاف یک پوسته لاستیکی سیلیکونی بیرونی دارند که بسیار نرم و لغزنده است. در نتیجه، آن ها به بافت اطراف بدن نمی چسبند و معمولا آزادانه در بافت سینه یا کپسول بافتی که به طور طبیعی در اطراف آن شکل می گیرد، حرکت می کنند.

ایمپلنت های زبر دارای پوسته لاستیکی سیلیکونی بیرونی با یک سطح خشن، ریگدار و ناهموار هستند که تقریبا شبیه کاغذ سمباده نرم است. آن ها به کپسول بافت اطراف خود می چسبند و احتمال جابجایی کم تری دارند.

به همین دلیل تصور می شود که ایمپلنت های زبر کم تر باعث انقباض کپسولی می شوند – یک عارضه دردناک و بدشکل که یک کپسول سخت از بافت در اطراف ایمپلنت ایجاد می شود.

با این حال، تحقیقات اخیر متناقض است، و بسیاری از جراحان پلاستیک دیگر معتقد نیستند که ایمپلنت های زبر بطور قابل ملاحظه ای میزان انقباض کپسولی را کاهش می دهند.

ایمپلنت های زبر می توانند احساس سفتی بیش تری داشته باشند (دیواره ضخیم تری نسبت به ایمپلنت های صاف دارند) و احتمالا چین خوردگی و برآمدگی قابل لمس وجود دارد که معمولا فقط در صورت قرار گرفتن در بالا یا مقابل عضله، مشکل وجود دارد.

نگرانی بزرگ تر در مورد ایمپلنت های زبر – و دلیل این که اکثر جراحان پلاستیک در ایالات متحده از آن ها دور شده اند – این است که آن ها به یک عارضه نادر پیوند خورده اند: لنفوم سلول های بزرگ آناپلاستیک همراه با ایمپلنت سینه .(BIA-ALCL)

FDA در سال 2011 ارتباط احتمالی بین ایمپلنت سینه و ALCL را مشخص کرد و سازمان بهداشت جهانی آن را در سال 2016 تأیید کرد.

از ژوئیه سال 2019،FDA 573 گزارش منحصر به فرد از BIA-ALCL و 33 مرگ بیمار در سراسر جهان را شناسایی کرده است.

با توجه به اینکه بیش از 10 میلیون زن ایمپلنت دارند، اعتقاد بر این است که این خطر کم است، اما برخی از طرفداران معتقدند که این نرخ ها کم نمایاندن است و BIA-ALCL کم تشخیص داده می شود.

در نتیجه نگرانی از BIA-ALCL ، Allergan در پاسخ به درخواست FDA در تاریخ 24 ژوئیه سال 2019 اعلام کرد که ایمپلنت هایBiocell سینه را در سراسر جهان معزول می کند.

جراح خود را انتخاب کنید و برای جراحی ایمپلنت سینه آماده شوید

 • برای یافتن جراح پلاستیک با تأییدNashville ، دکتر Melinda Haws توصیه می کند عکس های قبل و بعد که توسط جراحان مورد نظر و همچنین عکس های ارسال شده توسط بیمارانشان که به اشتراک گذاشته شده است را بررسی کنید.
 • او پیشنهاد می کند که برای تعیین انتظارات واقع بینانه بعد از عمل، به دنبال عکس هایی باشید که به بدن شما شباهت داشته باشد.
 • شما می توانید و باید با چندین جراح پلاستیک معتبر و مورد تایید مشورت کنید تا گزینه های خود را قبل از انتخاب مقایسه کنید.
 • در طول مشاوره، در مورد نتایج مورد نظر خود بحث خواهید کرد و جراح توصیه می کند که چه چیزی برای قد، وزن و میزان بافت سینه شما ممکن است.
 • جراح در انتخاب نوع و اندازه ایمپلنت و همچنین قرار دادن آن در زیر یا بالای عضلات سینه به شما کمک می کند.
 • جراح همچنین در مورد بهترین گزینه ها در مورد محل برش – غالبا در پایه سینه، زیر بغل یا اطراف هاله سینه صحبت می کند تا جای زخم ها را بعد از عمل پنهان کند.
 • بعلاوه جراح باید لیست کاملی از توصیه ها در مورد چگونگی آماده شدن برای جراحی، از جمله عدم مصرف سیگار حداقل دو هفته قبل و نوشیدن الکل در هفته قبل از عمل به شما بدهد.

نکته واقعی: بارداری و کاهش یا افزایش وزن می تواند بر اندازه و شکل سینه تأثیر بگذارد. به همین دلیل بهتر است در یک وزن پایدار قرار داشته باشید و در طی یک یا دو سال از جراحی ایمپلنت سینه برای بارداری برنامه ریزی نکنید.

در طی جراحی ایمپلنت سینه چه اتفاقی می افتد؟

جراحی باید تحت بیهوشی عمومی انجام شود (بنابراین کاملا خواب هستید). به طور معمول یک ساعت یا کم تر طول می کشد.

جراح برش هایی ایجاد می کند که به آن ها امکان وارد کردن و قرار دادن ایمپلنت در سینه، در بالا یا زیر عضله را می دهد. سپس قبل از بستن برش با بخیه، با چسب یا نوار، لایه هایی از بخیه های داخلی ایجاد می کند تا از بافت سینه پشتیبانی کنند.

به خصوص در موارد بازسازی سینه بعد از ماستکتومی، جراح ممکن است لوله های تخلیه را برای کمک به از بین بردن مایعات در هنگام بهبودی قرار دهد. یک پرستار به شما یاد می دهد که چگونه از زهکشی های خود در خانه مراقبت کنید.

هنگامی که از بیهوشی بهبود یافتید، با سینه های باندپیچی شده و احتمالا یک سینه بند جراحی مخصوص به خانه می روید. ویدیوی زیر روند انجام پروتز سینه را به خوبی نمایش می دهد:

 

نکته: برای سهولت در بهبودی توصیه می شود قبل از عمل، تمام داروهای مورد نیاز را تهیه کنید و بسته های یخ داشته باشید.

در دوران نقاهت ایمپلنت سینه چه انتظاری باید داشت؟

تا چند روز اول سینه های شما متورم و دردناک خواهد شد. ممکن است جراح برای سهولت در بهبودی اولیه، داروهای مسکن، آرامش بخش عضلانی و خواب آور تجویز یا توصیه کند.

دوران نقاهت به پیچیدگی عمل جراحی و اینکه چه نوع فعالیت هایی انجام می دهید، بستگی دارد. جراح توصیه های خاصی خواهد داشت.

دکتر Haws می گوید: برای اکثر افراد، تقویت سینه ممکن است به استراحت آخر هفته نیاز داشته باشد، اما محدودیت های خاص ممکن است به شغل شما بستگی داشته باشد.

شغل های پشت میزی امکان بازگشت سریع تری را فراهم می کنند، اما معمولا یک هفته مرخصی توصیه می شود و اگر ایمپلنت ها زیر عضله قفسه سینه قرار گیرد، بهبودی می تواند طولانی تر باشد.

بسته به نحوه بهبودی، از فعالیت شدید از جمله بلند کردن بیش از 4.5 کیلوگرم، به مدت حداقل دو هفته خودداری کنید.

همچنین باید مدتی سینه بندهای پشتیبان مخصوص بپوشید و مراقب زخم های خود باشید تا از پارگی و عفونت جلوگیری شود. اگر زهکش دارید، باید به مطب جراح برگردید تا یک یا دو هفته پس از عمل جراحی برداشته شوند.

دستورالعمل های جراح برای بهبودی سالم، از جمله خوب غذا خوردن و هیدراته ماندن را دنبال کنید.

پس از بهبودی زخم ها، می توانید از درمان اسکار سیلیکون، مانند Biocorneum استفاده کنید تا تغییر رنگ و جای زخم های صاف شده را کاهش دهید.

نکته واقعی: معمولا احساس غم و اضطراب بعد از عمل جراحی ایمپلنت سینه وجود دارد. با بهبودی وضعیت بدن، احتمالا روحیه شما بالا می رود، اما اگر احساس افسردگی می کنید با مشاور یا پزشک خود صحبت کنید. بزرگ ترین چیزی که من از اینکار آموختم این است که همیشه از جراح خود سوال کنید که آیا چیزی طبیعی است یا نه.

ایمپلنت سینه 1

زمان دیدن نتایج و میزان ماندگاری آن ها

تغییر اندازه را فورا مشاهده خواهید کرد، اما مدتی طول می‌کشد تا بافت مستقر شود، ماهیچه‌ هایتان آرام و به شکل مورد نظر و نرم برسند. که معمولا قطره اشکی و گرد نامیده می ‌شوند.

دکتر Christopher، جراح پلاستیک در مارتینز جورجیا، می گوید که ایمپلنت سینه بعد از عمل تمایل به نشست دارد. او می گوید: ممکن است 6 تا 12 ماه طول بکشد تا وضعیت نهایی آن ها تثبیت شود. خبر خوب این است که اکثر نشست طی سه ماه اول انجام می شود.

ایمپلنت های سینه طول عمر متفاوتی دارند. تقریبا 20 درصد از خانم های دارای ایمپلنت سینه به دلیل تمایل به اندازه و سبک متفاوت، در طی 8 تا 10 سال ایمپلنت خود را بدلیل فن آوری جدید یا عوارضی مانند انقباض کپسولی یا پارگی ایمپلنت برداشته و جایگزین می کنند.

براساس گفتهFDA ، در موارد بازسازی سینه، میزان بازپرداخت به اندازه 48 درصد است.

خطرات و عوارض جانبی ایمپلنت سینه

برخی از خطرات این عمل جراحی مانند مشکلات بیهوشی، خونریزی، عفونت و درد برای هر جراحی یکسان است. برخی دیگر مخصوص ایمپلنت سینه هستند.

بسیار مهم است که در مورد خطرات با جراح پلاستیک صحبت کنید تا بتوانید آگاهانه رضایت دهید.

با مشورت، جراح پلاستیک دارای مجوز و تایید شده، لیست کاملی از خطرات و عوارض احتمالی عمل جراحی ایمپلنت سینه در اختیار شما قرار می دهد، از جمله:

 • انقباض کپسول: یک کپسول سخت از بافت می تواند در اطراف ایمپلنت منقبض شود و باعث ایجاد درد و تغییر شکل شود.
 • پایین آمدن: ایمپلنت ‌ها می ‌توانند دیواره قفسه ‌سینه را پایین بکشند و در زیر سینه طبیعی برآمدگی ایجاد کنند و یا بافت ‌های نرم را به سمت پایین بکشند.
 • موج دار شدن: چین و چروک ها را می توان در اطراف ایمپلنت سینه مشاهده یا احساس کرد که با ایمپلنت های آب نمک بیش تر از سیلیکون است. بعلاوه وقتی بافت زیادی در اطراف ایمپلنت وجود ندارد، احتمال بیش تری دارد.
 • پارگی: دیواره های خارجی ایمپلنت ها می توانند سوراخ شوند. ایمپلنت های پاره به سرعت نشت می کنند و بدن به عنوان مایع دفع شده، آب نمک را جذب می کند.

با استفاده از ایمپلنت های سیلیکون، ژل معمولا درون کپسول بافت اطراف ایمپلنت باقی می ماند و قابل جذب نمی باشد، اما ممکن است که در سایر قسمت های بدن پخش شود.

FDA غربالگری MRI را برای پارگی های ایمپلنت سیلیکون سه سال پس از دریافت ایمپلنت و هر دو سال پس از آن توصیه می کند – خصوصا به این دلیل که بیش تر پارگی های ایمپلنت سیلیکونی بدون علامت هستند، به این معنی که علائم یا تغییراتی در ظاهر سینه مشاهده نمی شود. (مارک ایده آل ایمپلنتی ایجاد می کند که یک پوسته سیلیکونی را با پرکننده آب نمک ترکیب می کند تا خطر پارگی بدون علامت را کاهش دهد).

 • از بین رفتن احساس سینه: کشش بافت سینه در حین عمل می تواند به اعصاب موجود در نوک سینه آسیب وارد کرده و احساس را کاهش دهد. احساس به طور معمول در طی چند ماه پس از انجام عمل بر می گردد.
 • BIA-ALCL: یک ارتباط بین ایمپلنت سینه و سرطان نادر سیستم ایمنی بدن به نام لنفوم سلول بزرگ آناپلاستیک همراه با ایمپلنت سینه (BIA-ALCL) توسط FDA مشخص شده است.

ایمپلنت هایی که دارای پوسته بیرونی از سیلیکون و فوم پلی اورتان هستند، بیش ترین خطر را به خود اختصاص می دهند و اخیرا Allergan این ایمپلنت های بافتی را معزول کرده است. در بیش تر موارد، سرطان در بافت اسکار و مایعات اطراف ایمپلنت یافت می شود.

 • بیماری ایمپلنت سینه: برخی از خانم ها مشکلات شناختی، خستگی مزمن و درد مفاصل را گزارش می کنند. در حالیکه FDA علنا اظهار داشته است كه مطالعات هیچگونه شواهدی از نقش ایمپلنت های سینه در این علائم نشان نداده اند. منتها تحقیقات برای شناخت بهتر علت آن ها ادامه دارد.

برای سلامتی سینه، باید معاینات سینه را انجام دهید و ماموگرافی منظم برای غربالگری سرطان انجام شود.

به این نکته توجه داشته باشید که هنگام برنامه ریزی برای ماموگرافی وقتی که ایمپلنت انجام داده اید، اطمینان حاصل کنید که کارکنان باتجربه هستند و مرکز مورد نظر مجهز به پرتونگاری دقیق سینه بدون خطر پارگی است.

اگر بعد از ایمپلنت سینه باردار شوید، در بیش تر موارد امکان شیر دادن وجود دارد.

هزینه ایمپلنت سینه چقدر است؟

طبق گفته افراد، جراحی ایمپلنت سینه به طور متوسط ​​4-19 میلیون تومان هزینه دارد – هرچند که طیف گسترده ای وجود دارد. هزینه به چندین عامل بستگی دارد، از جمله نوع ایمپلنت، میزان تجربه جراح، محل انجام جراحی و اینکه چه تعداد عمل جراحی در هر روز انجام می شود.

به خصوص با جراحی بزرگی مانند ایمپلنت سینه، عاقلانه است که تصمیم خود را صرف هزینه نکنید. یک جراح پلاستیک دارای مجوز و تایید شده پیدا کنید که ایمپلنت های مناسب را توصیه کند، جراحی خود را با خیال راحت انجام داده تا بهترین نتیجه را به شما بدهد.

جایگزین های ایمپلنت سینه

 • انتقال چربی سینه با کمک لیپوساکشن و جایگزینی آن با چربی باسن، ران یا معده به منظور افزایش اندازه و بهبود شکل سینه ها انجام می گیرد.
 • بالابرهای سینه تغییر شکل های بزرگ یا سینه ناهموار ایجاد می کنند که ممکن است در اثر پیری، بارداری یا کاهش وزن تحت تأثیر قرار بگیرند. بالابر سینه معمولا برای بازگرداندن حجم از دست رفته، با ایمپلنت ترکیب می شوند.
 • بازسازی سینه بدون استفاده از ایمپلنت با استفاده از بخش پیوندی (اغلب از شکم یا باسن) قابل انجام است.

 


اپ چرب زبان

با اپلیکیشن چرب زبان، هر زبانی رو فقط با روزانه 5 دقیقه گوش دادن، توی 80 روز مثل بلبل حرف بزن! بهترین متد روز، همزمان تقویت حافظه، آموزش تصویری با کمترین قیمت ممکن!


link
ایمپلنت سینهبیماری های زنانسینه

مطالب مشابه

دیدگاهتان را بنویسید

نشانی ایمیل شما منتشر نخواهد شد. بخش‌های موردنیاز علامت‌گذاری شده‌اند *

این قسمت نباید خالی باشد
این قسمت نباید خالی باشد
لطفاً یک نشانی ایمیل معتبر بنویسید.

keyboard_arrow_up