تغذیه گروه خونی او

چه غذایی برای گروه خونی O (مثبت و منفی) ممنوع است؟

folderخون
commentsبدون دیدگاه

گروه خونی O گروه خونی همگانی یا دهنده عمومی نامیده می شود، زیرا می تواند به تمام گروه های خونی دیگر خون اهدا کند. اگر گروه خونی شما هم O است و یک رژیم غذایی دارید، بهتر است که از برخی غذاها پرهیز کرده و از یک رژیم غذایی مناسب با گروه خونی خود استفاده کنید.

غذاهای مناسب برای افراد با گروه خونی O ممکن است که رژیم غذایی لاغری را تحت تاثیر قرار دهد، زیرا غذاهای موجود در این لیست آنها را چاق می کند.

رژیم گروه خونی یا رژیم غذایی خاص بر اساس گروه خونی، نوعی رژیم غذایی تغذیه ای است که سال ها پیش توسط دکتر پیتر جی. دی. آدامو در قالب یک کتاب مطرح شد. اگر چه صحت این رژیم های غذایی هنوز از نظر علمی ثابت نشده است، اما اکثر مردم بر اساس توصیه های موجود در این کتاب از یک رژیم غذایی خاص پیروی می کنند که ظاهرا از نظر سلامتی مشکلی نداشته اند.

آيا خودارضايي باعث نازايي، ریزش مو و جوش صورت ميشود؟

فهرست غذاهایی که افراد با گروه خون O نباید مصرف کنند، در ادامه آمده است.

غذاهای حاوی کربوهیدرات

در مقایسه با سایر گروه های خونی، رژیم غذایی افراد با گروه خونی O شامل بهترین مواد غذایی است. در واقع، افراد با گروه خونی O به نام گروه «شکارچیان» معروف هستند، چون تقریبا همه نوع مواد غذایی را می توانند مصرف کنند. گفته می شود که از زمان های قدیم، این گروه شکارچیان انواع گوشت شکار را می خوردند. در یک رژیم غذایی مناسب مصرف سبزیجات، میوه ها، گوشت و کربوهیدرات ها توصیه شده است. اما افراد با گروه خونی O بهتر است که از رژیم غذایی با کربوهیدرات پایین استفاده کنند.

در واقع، این موضوع به سیستم گوارشی این افراد مربوط می شود، به طوری که هضم فیبر گوشت از غذاهای حاوی کربوهیدرات در افراد با گروه خونی O راحت تر است. نان ها و سایر غذاهایی که حاوی کربوهیدرات هستند، افراد با گروه خونی O را چاق می کنند. بنابراین، اگر گروه خونی شما همO است، توصیه می شود که مصرف کربوهیدرات ها را محدود کنید تا بتوانید کنترل بهتری روی وزن خود داشته باشید.

غذاهای حاوی برخی از انواع ماهی ها

افراد با گروه خونی O باید از مصرف برخی ماهی ها نظیر گربه ماهی، خاویار، هشت پا، باراکودا و صدف اجتناب کنند. از آنجا که این افراد دارای عملکرد ضعیف غده تیروئید خود هستند، برای کارکرد بهتر غده تیروئید و حفظ سلامتی، بهتر است که از مصرف ماهی های ذکر شده، خودداری کنند.

اسفناج، کلم و بادمجان

اسفناج، کلم، بادمجان، سیب زمینی، جوانه و قارچ همگی می توانند مشکلات سلامتی برای افراد با گروه خونی O ایجاد کنند. این سبزیجات عامل ایجاد بیماری هایی از قبیل تیروئید، لخته شدن خون و مشکلات گوارشی هستند.

word image 59

افراد با گروه خونی O نباید ذرت یا سایر غذاهای حاوی لکتین مصرف کنند. برای این گروه خونی، لکتین ها می توانند جلوی ساخته شدن انسولین را بگیرند. بنابراین، قند خون به طور کامل تجزیه نمی شود و تجمع می یابد.

محصولات لبنی

طبق توصیه دکتر دی. آدامو، افراد با گروه خونی O می توانند از محصولات لبنی فقط به میزان خیلی کم استفاده کنند. به طوری که محصولات لبنی مانند کره، پنیر بز و پنیر موزارلا ممکن است که برای سلامتی افراد با این گروه خونی مضر باشند.

میان وعده های مناسب گروه خونی O

طبق توصیه پزشکانی که رژیم غذایی گروه های خونی مختلف را بررسی می کنند، افراد با گروه خونی O باید از تنقلات حاوی قند تصفیه شده، عصاره میوه، خربزه و کیوی اجتناب کنند. این افراد می توانند از سبزیجات و میوه های دیگر به عنوان میان وعده استفاده کنند. همچنین می توانند آجیل مصرف کنند و از غذاهای حاوی گلوتن پرهیز کنند.

حقایقی درباره گروه های خونی

گروه خونی شما بر اساس آنتی ژن های خاصی که در خون شما وجود دارند، تعیین می شود.آنتی ژن ها می توانند نسبت به مواد خارجی واکنش آلرژیک از خود نشان دهند و به همین دلیل است که دانستن نوع گروه خونی و مشکلات خونی شما قبل از اهدا یا دریافت خون، از اهمیت بالایی برخوردار است. دکتر پیتر دی آدامو (پزشک نچروپاتیک – طبیعی درمانی) در کتاب خود که در سال 1996 منتشر کرده است، این چنین اظهار می کند: «دقیقاً مطابق نوع گروه خونی خود تغذیه کنید.»، آنتی ژن های خون همچنین می توانند به غذاهایی که می خورید واکنش نشان دهند. در شرایطی که این نظریه ممکن است به ظاهر نظریه ای قابل اعتماد و موثق باشد، اما از نظر علمی هنوز تأیید نشده است.

در ادامه: چرا باید خون اهدا کنیم؟ نکات قبل و بعد و بهترین گروه خونی برای اهدا

چه غذاهایی نباید بخوریم؟

افراد با گروه خونی O بهتر است که از مصرف مواد غذایی شامل آووکادو، آجیل برزیلی، کلم بروکلی، انواع کلم پیچ، گل کلم، نارگیل، ذرت، بادمجان، گوشت غاز، صیفی جات خانواده ی مِلون مانند هندوانه و طالبی، برگ خردل، پرتقال، گوشت خوک و ماست اجتناب کنند. همچنین از دیگر مواد غذایی ممنوعه می توان به دانه های خشخاش، سس های کچاپ و سرکه، آبجو، چای سیاه یا شیر اشاره کرد.

با توجه به مواردی که گفته شد، شما می توانید یک رژیم غذایی سالم (بدون استفاده از مواد غذایی بالا) برای خودتان تدوین کنید که شامل پنج وعده سبزیجات و سه وعده میوه در روز باشد و به این ترتیب میزان کالری غذاهایی که می خورید را هم تنظیم کنید.

غذاهای مجاز

مصرف این مواد غذایی برای گروه خونی O توصیه شده است: گوشت مرغ، گاو، ماهی و بوقلمون. همچنین می توانید از سبزیجات (به جز مواد ممنوعه) و میوه ها نیز استفاده کنید. ضمن این که مصرف لوبیای سبز، لبنیات، غلات و حبوبات به صورت محدود مانعی ندارد. استفاده از این رژیم غذایی غیرمنطقی یا ناسالم نیست. تنها نگرانی موجود در این زمینه، عدم اطلاع از چگونگی تأثیر این رژیم بر بدن انسان است.

مواردی که باید در نظر داشته باشید

فرقی نمی کند از چه رژیم غذایی استفاده می کنید، چیزی که در کنار تمام این رژیم ها باید در نظر گرفته شود، داشتن یک برنامه تمرینی منظم است. حتی اگر قصد کاهش وزن ندارید، برای این که بتوانید همزمان با بالا رفتن سنتان، بدنی سالم و اندامی مناسب داشته باشید، انجام نرمش و تمرین بدنی روزانه الزامی است. برای نتیجه گیری بهتر، می توانید از ترکیب نرمش های قلبی- عروقی از قبیل پیاده روی و دوچرخه سواری در کنار تمرینات مقاومتی مانند دمبل زدن یا کار با دستگاه های بدنسازی استفاده کنید.

همچنین آب رسانی به سلول های بدنتان را همیشه در نظر داشته باشید و این کار را با مصرف 32 تا 64 اونس (یک الی 2 لیتر) آب و مایعات در طول روز انجام دهید. و در نهایت با بدن خود صحبت کنید. اگر جزو آن دسته از دارندگان گروه خونی O هستید که بدنتان احساس خستگی دارد، مشکلات گوارشی دارید، همیشه گرسنه هستید یا احساس نفخ در شکمتان دارید، شاید وقت آن رسیده است که در رژیم غذایی خود تجدیدنظر کنید.

گروههای خونی مختلف با چه گروه خونی میتوانند ازدواج کنند؟

جمع بندی

از آن جایی که کاهش وزن خیلی سخت و زمان بر است، به راحتی می توان فهمید که چرا مردم رژیم های عجیب و غریب می گیرند. اگر چه رژیم غذایی بر اساس نوع گروه خونی شما ممکن است منطقی به نظر برسد، اما هیچ مدرک علمی برای اثبات این نظریه وجود ندارد. برنامه غذایی و دستورالعمل هایی که برای افراد دارای گروه خونی O پیشنهاد می شود، یک رژیم غذایی با پروتئین بالا و کربوهیدرات پایین است که بسیار شبیه رژیم غذایی اتکینز است. صرف نظر از نوع گروه خونی، در حالی که این رژیم غذایی می تواند برای برخی افراد مفید باشد، برای برخی دیگر مناسب نیست و توصیه نمی شود.

منبع1 منبع2


اپ چرب زبان

با اپلیکیشن چرب زبان، هر زبانی رو فقط با روزانه 5 دقیقه گوش دادن، توی 80 روز مثل بلبل حرف بزن! بهترین متد روز، همزمان تقویت حافظه، آموزش تصویری با کمترین قیمت ممکن!


link
تغذیهگروه خون

مطالب مشابه

دیدگاهتان را بنویسید

نشانی ایمیل شما منتشر نخواهد شد. بخش‌های موردنیاز علامت‌گذاری شده‌اند *

این قسمت نباید خالی باشد
این قسمت نباید خالی باشد
لطفاً یک نشانی ایمیل معتبر بنویسید.

keyboard_arrow_up