گروه خونی او مثبت

گروه خونی O+ چیست؟ ویژگیها و 9 حقیقت جالب

folderخون
comments20 دیدگاه

آیا می دانستید که گروه خونی شما می تواند اطلاعات زیادی را در مورد شما بگوید؟ خوب است بدانید که برخی حقایق در مورد گروه خونی O مثبت از نظر علمی نیز اثبات شده است. این موارد شامل وضعیت سلامتی افراد است. با این وجود، برخی از آنها مانند ویژگی های شخصیتی از نظر علمی ثابت نشده است. باور عمومی این است که نوع شخصیت افراد توسط نوع گروه خونی آنها تعیین می شود و در این زمینه، صدها کتاب در مورد آن نوشته شده است. خب، حالا اگر می خواهید که این حقایق در مورد شخصیت را باور کنید، بهتر است تا ادامه مطلب را با هم بخوانیم!

حقایق علمی اثبات شده در مورد گروه خونی O مثبت

1- این نوع گروه خونی می تواند به همه گروه های دیگر خون اهدا کند.

برای همین است که گروه خونی O مثبت یک دهنده عمومی خون محسوب می شود. البته برخی از گروه های خونی وجود دارند که نمی توانند گروه خونی O مثبت را دریافت کنند؛ اما به طور کلی، گروه های خونیA ، B ، AB و سایر گروه های خونی O هم می توانند گروه خونی O مثبت دریافت کنند.

2- بیش از 37 درصد جمعیت دنیا دارای گروه خونی O مثبت هستند.

گروه خونی O مثبت بیشترین نوع گروه خونی در دنیا است. بعد از آن، گروه خونی A مثبت با 35 درصد، بیشترین نوع گروه خونی موجود به حساب می آید. بنابر این، اگر گروه خونی شما O مثبت است، جزو اکثریت هستید!

16 غذا که باید مصرف کنید تا همیشه سالم بمانید

3- گروه خونی O مثبت دارای دو ژن O است.

اگر جزو افرادی هستید که گروه خونی تان O+ است، یعنی دو ژن O در خون خود دارید. داشتن هر ترکیب دیگری، مانند AO یاBO ، به این معنی است که شما دارای گروه های خونی متفاوتی هستید. از نظر ژنتیکی، صفات ژنی A یا B بر O «غالب» است. بنابر این، ویژگی ژنی O تحت الشعاع ژن های A و B قرار می گیرد. بدین ترتیب، حتی اگر یک ژن O و یک ژن A (یعنی(AO داشته باشید، گروه خونی شما A می شود نه .O

4- شما یک ژن از مادر خود و یک ژن از پدر خود دریافت می کنید.

اگر گروه خونی شما O مثبت است، یعنی گروه خونی OO دارید. در واقع، شما یک ژن O از پدر خود و یک ژن O از مادر خود دریافت کرده اید.

5- ممکن است هر دو والدین گروه خونی O مثبت نداشته باشند ولی فرزندان آنها دارای گروه خونی O مثبت باشند.

در واقع، این یک حقیقت جالب برای افراد دارای گروه خونی O مثبت است. یعنی این امکان وجود دارد که گروه خونی شما O مثبت باشد، در حالی که والدین شما دارای گروه خونیA یاB هستند. اما چطور چنین چیزی امکان پذیر است؟ دلیل این موضوع این است که در واقع شما از هر یک از والدین خود فقط یک ژن به ارث می برید و ژن O در سایه ژن های A یا B قرار می گیرد. بنابر این، اگر والدین شما دارای گروه های خونی AO و BO هستند، می توانید گروه خونی O مثبت را با داشتن دو ژنO از هر دو والدین خود دریافت کنید. آیا به نظرتان این واقعیت جالب نیست؟

6- گروه خونی O مثبت فاکتور Rh ندارد.

فاکتور Rh، باعث می شود که یک گروه خونی مثبت یا منفی شود. شاید حالا می خواهید بپرسید که این فاکتور Rh چیست؟ جواب ساده است. در واقع، فاکتور Rh یک پروتئین است که ممکن است در خون شما وجود داشته باشد. به این معنی که اگر فاکتور Rh را در خون خود دارید، گروه خونی شما مثبت است و اگر این پروتئین را ندارید، گروه خونی شما منفی است.

7- زخم معده و لخته شدن خون در افرادی که گروه خونی O مثبت دارند بیشتر است.

در این زمینه، پژوهش های علمی زیادی در مورد گروه خونی O مثبت انجام شده است و صحت این موضوع نیز ثابت شده است. ولی جای نگرانی نیست، چون امکان ایجاد این موارد زیاد قابل توجه نیست. این موضوع فقط حقیقتی جالب برای افراد دارای گروه خونی O مثبت است!

8- ابتلا به بیماری عروق کرونر قلب در افراد دارای گروه خونی O مثبت کمتر است.

یک حقیقت نه چندان علمی در مورد گروه خونی O مثبت

9- افراد دارای گروه خونی O مثبت با اعتماد به نفس و باهوش هستند، اما شخصیتی سرد و خودخواه دارند.

این مورد را خیلی هم باور نکنید چون ممکن است واقعیت نداشته باشد. اگر گروه خونی شما از نوع O مثبت است و شخصیت شما با این معیارها مطابقت دارد، شاید این حقایق درست باشد ولی اگر این طور نیست، اشکالی ندارد، چون به احتمال زیاد این موضوع پشتوانه علمی ندارد.

چرا باید خون اهدا کنیم؟ نکات قبل و بعد و بهترین گروه خونی برای اهدا

ویدیوی جالب از رژیم غذایی مناسب این گروه خونی

 


اپ چرب زبان

با اپلیکیشن چرب زبان، هر زبانی رو فقط با روزانه 5 دقیقه گوش دادن، توی 80 روز مثل بلبل حرف بزن! بهترین متد روز، همزمان تقویت حافظه، آموزش تصویری با کمترین قیمت ممکن!


 

link
گروه خونگروه خونی

مطالب مشابه

20 دیدگاه. همین الان خارج شوید

دیدگاهتان را بنویسید

نشانی ایمیل شما منتشر نخواهد شد. بخش‌های موردنیاز علامت‌گذاری شده‌اند *

این قسمت نباید خالی باشد
این قسمت نباید خالی باشد
لطفاً یک نشانی ایمیل معتبر بنویسید.

keyboard_arrow_up