شربت دیفن هیدرامین

شربت دیفن هیدرامین برای گلو درد+ طریقه مصرف شربت

دیفن ‌هیدرامین برای برطرف کردن قرمزی، خارش و آبریزش چشم، عطسه، آبریزش بینی ناشی از تب یونجه، آلرژی یا سرماخوردگی معمولی استفاده می ‌شود. دیفن ‌هیدرامین برای تسکین سرفه ناشی از تحریک خفیف گلو یا مجاری تنفسی هم استفاده می ‌شود. دیفن‌هیدرامین همچنین برای پیشگیری و درمان بیماری حالت تهوع ناشی از حرکت و بی ‌خوابی (مشکل به خواب رفتن یا در وضعیت خواب ماندن) هم تجویز می ‌شود.

این دارو همچنین برای کنترل حرکات غیرطبیعی در افرادی که در مراحل اولیه سندرم پارکینسون (اختلال سیستم عصبی که باعث مشکلات حرکتی، کنترل عضلانی و تعادل می ‌شود) یا افرادی که به خاطر عوارض جانبی دارو دچار مشکلات حرکتی هستند هم استفاده می ‌شود.

دیفن‌هیدرامین علائم این بیماری ‌ها را تسکین می ‌دهد اما علت ایجاد بیماری را برطرف و روند بهبودی را تسریع نمی ‌کند. دیفن‌هیدرامین نباید برای خواب کردن کودکان استفاده شود. این دارو در دسته دارو های آنتی‌ هیستامینی قرار دارد. این ماده با مختل کردن عملکرد هیستامین (ماده ‌ای در بدن که باعث علائم آلرژیک می ‌شود) عمل می‌ کند.

دیفن ‌هیدرامین چگونه باید استفاده شود؟

این دارو به صورت قرص، کپسول، کپسول مایع، نوار های حل‌ شونده، پودر و شربت برای مصرف خوراکی عرضه می ‌شود. اگر دیفن ‌هیدرامین برای تسکین علائم آلرژی، سرماخوردگی و سرفه تجویز ‌شود، معمولا باید هر 4 تا 6 ساعت مصرف شود. اگر برای درمان بیماری تهوع ناشی از حرکت هم استفاده می ‌شود، معمولا 30 دقیقه قبل از حرکت و در صورت نیاز قبل از غذا و قبل از خواب مصرف می‌ شود.

اگر برای درمان بی‌خوابی استفاده شود، باید تا 30 دقیقه قبل از خواب باشد. و اگر دیفن ‌هیدرامین برای درمان حرکات غیر‌طبیعی استفاده می ‌شود، معمولا باید ابتدا سه بار در روز و سپس 4 بار در روز مصرف شود. دستورالعمل‌ های روی بسته یا برچسب نسخه‌تان را به دقت دنبال کنید و از پزشک یا داروساز بخواهید هر قسمتی که متوجه نمی ‌شوید را برایتان توضیح دهد. دیفن ‌هیدرامین را دقیقا طبق دستور مصرف کنید. کمتر یا بیشتر از آنچه پزشک تان تجویز کرده یا روی برچسب آن نوشته شده است، مصرف نکنید.

روش موثر درمان عفونت گلو (چرک) با چند داروی گیاهی دم دست

دیفن‌هیدرامین به تنهایی و در ترکیب با مسکن ‌ها، پایین‌آورنده‌ های تب و ضد احتقان ‌ها عرضه می ‌شود. از پزشک یا دارو سازتان در مورد این که کدام محصول برای علائمی که شما دارید بهتر است، راهنمایی بگیرید. قبل از استفاده همزمان از دو یا چند دارو، برچسب‌ های محصولات مربوط به سرفه و سرماخوردگی بدون نسخه را به دقت بررسی کنید. این محصولات ممکن است حاوی یک ماده (یا مواد) فعال مشابه باشند و مصرف آن ها با هم باعث اُوِردوز شود. این امر به ویژه وقتی بیشتر اهمیت پیدا می ‌کند که می ‌خواهید دارو های سرفه و سرماخوردگی را به کودک بدهید.

سرفه و محصولات ترکیبی سرماخوردگی بدون نسخه، از جمله محصولات حاوی دیفن‌هیدرامین، می ‌توانند عوارض جانبی جدی داشته باشند یا حتی باعث مرگ کودکان خردسال شوند. این محصولات را به کودکان کم تر از 4 سال ندهید. اگر این محصولات را به کودکان 4 تا 11 ساله می ‌دهید، احتیاط کنید و دستورالعمل‌ های بسته را با دقت بخوانید.

اگر دیفن‌هیدرامین یا محصول ترکیبی حاوی این دارو را به کودک می‌ دهید، برچسب بسته را به دقت بخوانید تا مطمئن شوید که این محصول برای کودک در آن سن مناسب است. محصولات دیفن ‌هیدرامین که برای بزرگسالان ساخته شده ‌اند را به کودکان ندهید.

حتما بخوانید: علل سوزش گلو و 5 تا از جدیدترین راه های درمان خانگی موثر

قبل از دادن محصول دیفن‌هیدرامین به کودک، برچسب بسته را بررسی کنید تا متوجه شوید که کودک چه مقدار دارو باید مصرف کند. دوزی که با سن کودک مطابقت دارد روی پیدا کنید. اگر نمی ‌دانید چه مقدار دارو باید به کودک بدهید، از یک پزشک کودک بپرسید.

اگر شربت این دارو را مصرف می‌ کنید، از قاشق خانگی برای اندازه ‌گیری مقدار استفاده نکنید. از قاشق یا کاپ اندازه‌ گیری همراه دارو استفاده کنید یا از قاشقی که مخصوص اندازه‌ گیری دارو ساخته شده است، استفاده کنید.

اگر از نوار های حل ‌شونده استفاده می‌ کنید، نوارها را یکی یکی روی زبان تان قرار دهید و پس از حل شدن آن را قورت دهید.

اگر قرصی مصرف می‌ کنید که به سرعت حل می‌شود، یک دانه از‌ آن را روی زبان تان قرار دهید و دهان تان را ببندید. قرص به سرعت حل می ‌شود و می ‌توانید آن را با یا بدون آب قورت دهید.

اگر کپسول مصرف می ‌کنید، آن را کامل ببلعید. هیچ وقت کپسول را نشکنید.

نکات تکمیلی مصرف دیفن هیدرامین

دیفن ‌هیدرامین را دقیقا‌ طبق دستورالعمل روی برچسب یا طبق تجویز پزشک استفاده کنید. بیشتر یا کم تر از مقدار توصیه ‌شده استفاده نکنید. داروی سرماخوردگی یا ضد آلرژی معمولا فقط برای مدتی کوتاه و تا زمانی که علائم تان برطرف شود، استفاده کنید.

به کودک کم تر از 2 سال دیفن‌هیدرامین ندهید. همیشه قبل از دادن داروی سرفه یا سرماخوردگی به کودک از پزشک سوال کنید. ممکن است استفاده نادرست از دارو های سرفه و سرماخوردگی باعث مرگ کودکان بسیار کوچک شود. برای خواب کردن کودک نباید از دیفن‌ هیدرامین استفاده کنید.

شربت دیفن را با قاشق یا کاپ مخصوص اندازه ‌گیری کنید. اگر وسیله اندازه‌ گیری ندارید، از داروسازتان بخواهید که کمک تان کند.

حتما بخوانید: 7 تا از بهترین راه های درمان خانگی سرفه شدید

برای بیماری تهوع ناشی از حرکت (مثل ماشین سواری طولانی، سفر با هواپیما یا قایق، سواری در شهربازی و غیره)، دیفن‌ هیدرامین را 30 دقیقه قبل از حرکت بخورید. دیفن ‌هیدرامین را همراه با وعده‌ های غذایی مصرف کنید.

دیفن‌هیدرامین را به عنوان یک داروی کمکی برای خواب، باید 30 دقیقه قبل از آن مصرف کنید.

اگر علائم تان بعد از 7 روز درمان بهبود نیافت یا تب همراه با سر درد، سرفه یا بثورات پوستی داشتید، به پزشک مراجعه کنید.

این دارو می‌ تواند بر نتایج تست ‌های پوستی آلرژی تأثیر بگذارد. به هر پزشکی که شما را درمان می ‌کند بگویید که از دیفن‌هیدرامین استفاده می ‌کنید.

این دارو باید در دمای اتاقی به دور از گرما و رطوبت، نگهداری شود.


اپ چرب زبان

با اپلیکیشن چرب زبان، هر زبانی رو فقط با روزانه 5 دقیقه گوش دادن، توی 80 روز مثل بلبل حرف بزن! بهترین متد روز، همزمان تقویت حافظه، آموزش تصویری با کمترین قیمت ممکن!


link
دیفن هیدرامینگلودرد

مطالب مشابه

دیدگاهتان را بنویسید

نشانی ایمیل شما منتشر نخواهد شد. بخش‌های موردنیاز علامت‌گذاری شده‌اند *

این قسمت نباید خالی باشد
این قسمت نباید خالی باشد
لطفاً یک نشانی ایمیل معتبر بنویسید.

keyboard_arrow_up