رژیم غذایی ارتشی

رژيم لاغری سه روزه ارتش آمریکا +لیست غذاهای خوب و بد

رژیم 3 روزه نظامی برنامه ای است که برای کمک به کاهش وزن سریع در نظر گرفته شده است. این رژیم در کاهش چهار و نیم کیلوگرم در یک هفته به شما کمک می کند و مانند دیگر رژیم های غذایی محدود نیست. این رژیم غذایی با نام های مختلفی مانند رژیم نیرو های دریایی، رژیم بستنی و رژیم ارتش شناخته می شود. رژیم نظامی یک برنامه غذایی 3 روزانه (مصرف روزانه 1100-1300 کالری) است که 4 روز پس از رژیم شامل استراحت و تکرار دوباره این چرخه در طول هفته هاست تا زمانی که به وزن مورد نظر خود دست پیدا کنید. با این حال، این رژیم غذایی فقط به نیرو های نظامی و نهاد های دولتی محدود نمی شود.

چه کسانی باید از رژیم نظامی استفاده کنند؟

اگر به دنبال کاهش وزن در مدت زمان بسیار کوتاه هستید، باید از رژیم نظایم استفاده کنید. اگر به دنبال رژیم غذایی طولانی مدت یا تغییر در شیوه زندگی هستید، نباید از رژیم نظامی استفاده کنید. رژیم نظامی برای استفاده های طولانی مدت برای بدن مضر است.

حتما بخوانید: 38 تا از مقوی ترین و سالم ترین غذاها و نوشیدنیهای دنیا (طبق تحقیقات جدید)

آیا رژیم نظامی واقعی است؟

بله نه تنها واقعی ست بلکه کاملا موثر است. برای دریافت نتایج حداکثر و موثر، در 4 روز استراحت از داشتن عادت های بد غذایی اجتناب کنید. ممکن است غذا های ناسالم بخواهید، اما اگر در این 3 روز غذای سالم بخورید، انتخاب راحت تری در طول 4 روز استراحت خواهید داشت. اگر ممکن بود، جایگزین های سالمی برای غذا های ناسالم پیدا کنید تا انجام این رژیم غذایی بیهوده نباشد. به عنوان مثال، از نوشابه به سمت آب های طعم دار گازدار و از چیپس به کیک های برنجی روی آورید.

در طول این چهار روز یا کمی بعد از آن، باید به طور معمول و نه برای جبران بیش از حد کالری غذا بخورید زیرا به دست آوردن دوباره وزن از دست رفته ممکن است. پروتئین های ضروری، میوه و سبزیجات تازه بخورید و به صورت عاقلانه کربوهیدرات انتخاب کنید.

رژیم نظامی چگونه اثر می کند؟

برای 3 روز اول، باید مجموعه ای از برنامه های غذایی برای صبحانه، ناهار و شام را بدون هیچ میان وعده در بین وعده های غذایی را دنبال کنید. کالری مصرفی شما در پایان هر روز باید بسیار پایین تر از کالری مصرفی توصیه شده یعنی بین 1100 تا 1300 باشد.

برای 4 روز باقی مانده به صورت طبیعی به زندگی خود ادامه دهید اما رژیم غذایی سالم داشته باشید که با میزان کالری مصرفی بدن شما منطبق است.

این رژیم غذایی بر اساس ایده کاهش وزن با از دست دادن کالری با در نظر گرفتن ورزش است. این رژیم برای کمک به کاهش وزن ثابت شده است و گواهی های زیادی آن را اثبات می کنند. با این حال، اثرات آن ممکن است تحت تاثیر عوامل ژنتیکی، هورمونی و میزان فعال بودن شما از نظر جسمی قرار بگیرد.

مزایای رژیم غذایی چیست؟

 • غذاخوردن محدود در مدت زمان کوتاه باعث کامل شدن رژیم نسبت به دیگر رژیم ها می شود.
 • در مقایسه با دیگر رژیم های غذایی ارزان است. مطلقا هیچ مکملی برای این رژیم مورد نیاز نیست.
 • آماده سازی غذا ها آسان تر است زیرا نیاز چندانی به پخت و پز ندارد.

خطرات همراه با رژیم نظامی چیست؟

با توجه به گفته متخصصان پزشکی بهتر است به طور دائم از طریق تغییر در رژیم غذایی و سبک زندگی وزن را کاهش داد تا از طریق تغییری تند در رژیم غذایی. محدودیت طولانی مدت غذایی می تواند منجر به مسائل مربوط به سوء تغذیه شود. کاهش وزن زمانی بهتر است که بسیار آرام به تدریج صورت بگیرد. انجام کاری برای تسریع کاهش وزن معمولا به جای از دست دادن چربی باعث از دست دادن بافت چربی ضروری و آب می شود.

حتما بخوانید: بهترین رژيم 2 روزه شوک +5 روزه مدیترانه ای (سم زدایی و تعادل وزن در 7روز!)

روش های کاهش وزن سریع مناسب افرادی است که از مسائل وزن مانند چاقی رنج می برند. همچین مقادیری طولانی مدت است و برای حمایت از سلامت شما نیاز به نظارت پزشک دارد. پس از رسیدن به وزن دلخواه، در خوردن غذا های ناسالم و زندگی افراط نکنید. خوردن غذا های سالم را ادامه دهید و همیشه جلسات ورزش را در تغییرات سبک زندگی خود قرار دهید.

نتایج رژیم نظامی

 • اگر به طور جدی رژیم نظامی را دنبال می کنید، به احتمال زیاد وزنتان را کاهش دهید.
 • از تنظیم اهداف مناسب و معقول برای خود اطمینان حاصل کنید و رژیم غذایی خود را تغییر ندهید.
 • کالری مورد نیاز در هر فرد متفاوت است. مصرف کمتر از 1200 کالری در روز توصیه نمی شود زیرا این کار می تواند منجر به سوء تغذیه و شرایط عصبی مانند تحریک پذیری شود.
 • به منظور دستیابی به بهترین نتیجه، رژیم غذایی 3 روزه را بیش از 3 روز گسترش ندهید و در طول این مدت از ورزشهای سخت اجتناب کنید.

روز اول

 • صبحانه: گریپ فروت نصفه، 2 قاشق غذاخوری کره بادام زمینی،1 فنجان قهوه یا چای کافئین دار و 1 برش نان تست
 • ناهار: نصف کاسه ماهی تن، 1 فنجان قهوه یا چای کافئین دار و 1 برش نان تست
 • شام: 3 اونس از هر نوع گوشت، موز نصفه، 1 کاسه نخود فرنگی سبز، 1 عدد سیب و 1 کاسه بستنی وانیلی

روز دوم

 • صبحانه: 1 عدد تخم مرغ آماده شده به هر روش دلخواه، موز نصفه و 1 برش نان تست
 • ناهار: 5 عدد بیسکوییت نمکی، 1 کاسه پنیر کاتیج و 1 تخم مرغ آب پز
 • شام: 2 عدد هاتداگ با نان مخصوص، نصف کاسه هویج، 1 کاسه بروکلی، موز نصفه و نصف کاسه بستنی وانیلی

روز سوم

 • صبحانه: 1 عدد سیب، 5 عدد بیسکوییت نمکی، 1 برش پنیر چدار
 • ناهار: نصف موز و یک عدد تخم مرغ با مقدار کمی نان تست
 • شام: موز نصفه، یک کاسه ماهی تن، یک کاسه بستنی وانیلی

اگر به رژیم غذایی بالا را برای سه روز اول دنبال کنید، طبیعی است که گرسنه خواهید شد. با این حال تا شروع روز چهارم که به صورت طبیعی غذا می خورید، می تواند به این رژیم عادت کند.

حتما بخوانید: رژیم 7 روزه جنرال موتورز برای کاهش 7 کیلوگرمی (روش اصولی بدون عوارض)

نکاتی که باید به آن توجه داشت

 • همیشه غذاهایی که به آن حساسیت دارید را در نظر بگیرید
 • اگر از انتخاب غذا های مشابه خسته شدید، می توانید در رژیم غذایی تغییر ایجاد کنید
 • این رژیم شما را تشویق به قطع دائمی کالری نمی کند اما مقدار کالری که می توانید در یک روز مصرف کنید را محدود می کند
 • اگر چیزی با محتوای کالری بالا را مصرف کنید، سپس باید با نتایج مثبت خداحافظی کنید
 • این رژیم غذایی می تواند بیش از یک هفته تکرار شود اما باید آن را با احتیاط انجام دهید به طوری که با کمبود مواد مغذی روبرو نشوید
 • هر وعده غذایی در طول این 3 روز باید کمتر از 500 کالری داشته باشد. در طی این سه روز، بر پروتئین هایی که به شما در حفظ سیری کمک می کند، تمرکز داشته باشید.
 • مقدار میوه ها، سبزیجات و گوشت را افزایش دهید.

word image 136

رژیم نظامی را امتحان نکنید، اگر شما:

 • مبتلا به عوارض پزشکی شدید هستید
 • دیابتی هستید
 • در حال شیردهی یا باردار هستید
 • کم خونی دارید
 • سابقه اختلالات غذایی دارید
 • سابقه کمبود مواد غذایی دارید

غذاهای جایگزین در رژیم 3 روزه

اگر برخی غذاهای موجود در لیست رژیم سه روزه را دوست ندارید یا حساسیت دارید، از مواد غذایی زیر به عنوان جایگزین استفاده کنید:

گریپ فروت: بسیاری از مردم به دلیل طعم تلخ گریپ فروت آن را دوست ندارند. هنوز هم آن ها میوه های بیشماری هستند که می توانند با همان ارزش غذایی جایگزین شوند. پرتقال و دیگر میوه های خانواده مرکبات می توانند مصرف شوند اما به همان اندازه ارزش غذایی ندارند.

کره بادام زمینی: اگر از کره بادام زمینی متنفرید یا به آن حساسیت دارید، آن را با کره آجیل یا مقداری آجیل جایگزین کنید. برای مثال، کره بادام، بادام هندی یا تخمه آفتاب گردان را در نظر داشته باشید.

غذا های دریایی: اگر ماهی دوست ندارید، تغییری را ایجاد کنید. ماهی تن را با مواد غذایی جایگزین کنید که دارای مقدار پروتئین یکسانی هستند؛ که می تواند بوقلمون یا گوشت بره با چربی یا گوشت مرغ باشد. گیاهخواران باید به جای مصرف گوشت، توفو، پنیر کاتیج، آجیل یا حبوبات بخورند. برای جلوگیری از کمبود پروتئین، بهترین گزینه را انتخاب کنید.

حتما بخوانید: مهمترین نکات رژیم غذایی مایعات برای لاغری بدون عوارض+5 ماده غذایی موثر

جایگزین های گوشت: گوشت توصیه می شود اما دارای محتوای بسیار زیاد پروتئین است. با این حال، می توانید مواد غذایی را جایگزین گوشت کنید و هنوز هم پروتئین داشته باشید. مواد غذایی که دارای پروتئین بالا هستند عبارتند از: لوبیا، توفو، عدس یا کینوآ. پروتئین برای میزان انرژی روزانه ضروری است و بنابراین مهم ترین بخش رژیم نظامی 3 روزه است.

جایگزین های موز: برخی افراد مزه و بافت موز را بر خلاف ایجاد اشتها می دانند. می توانید دو عدد کیوی، یک عدد انبه هندی یا دو زردآلو را جایگین آن کنید. معادلات دیگر شامل هلو، انگور یا پوره سیب است. همیشه اطمینان حاصل کنید که مقدار کالری مصرفی به اندازه موز را نگه دارید که تقریبا 80 تا 90 کالری دارد.


اپ چرب زبان

با اپلیکیشن چرب زبان، هر زبانی رو فقط با روزانه 5 دقیقه گوش دادن، توی 80 روز مثل بلبل حرف بزن! بهترین متد روز، همزمان تقویت حافظه، آموزش تصویری با کمترین قیمت ممکن!


link
رژیم 3 روزهرژیم غذایی

مطالب مشابه

دیدگاهتان را بنویسید

نشانی ایمیل شما منتشر نخواهد شد. بخش‌های موردنیاز علامت‌گذاری شده‌اند *

این قسمت نباید خالی باشد
این قسمت نباید خالی باشد
لطفاً یک نشانی ایمیل معتبر بنویسید.

keyboard_arrow_up