قهوه سبز

6 اثرات قهوه سبز بر وزن+ بهترین زمان مصرف قهوه سبز

قرص های کاهش وزن موضوع بحث و مورد علاقه جامعه طی چند سال اخیر بوده است. برخی به اثربخشی و فواید آن باور دارند و برخی فکر میکنند که خرید و مصرف آنها تنها وقت تلف کردن و هدر دادن پول است. با چنین تنوع گسترده ای موجود در بازار، فهمیدن اینکه چه نوع کپسولی به شما در کاهش وزن کمک کرده و کدام نوع فقط یک حقه تبلیغاتی است، کار دشواری است. در سال های اخیر یک گونه خاص توجه رسانه ها و مصرف کنندگان را بیشتر و بیشتر به خود جلب کرده است و آن قهوه سبز است.

فواید ثابت شده

هنگامی که مصرف کنندگان درباره عصاره دانه قهوه سبز گزارش می دهند، مزایای آن از معایبش پیشی میگیرد. با اینکه ممکن است همه نسبت به دلیل اصلی مصرف این عصاره یعنی همان کاهش وزن، آگاه باشند، اما از فواید گوناگون دیگری که این مکمل به همراه دارد، بی خبرند. در بخش زیر در مورد فواید عصاره دانه قهوه سبز بیشتر بدانید.

1-کاهش وزن

قبل از هر چیز لازم است بدانید، صحبت درباره فواید عصاره دانه قهوه سبز بدون بحث درباره کاربرد اصلی آن یعنی کاهش وزن غیر ممکن است. این کارایی تا حدی مورد حمایت تحقیقات علمی است چرا که چندین بررسی کوچک نشان داده اند که افرادی که قهوه سبز مصرف میکنند، بین 1.5 تا 2.5 کیلوگرم بیشتر از کسانی که از این ماده استفاده نمیکنند، وزن کم میکنند. شاید دلیل آن این باشد که کلروژنیک اسید موجود در عصاره دانه قهوه سبز، کبدتان را به مصرف چربی اضافی وادار میکند.

2- افزایش دهنده انرژی

عصاره دانه قهوه سبز علاوه بر کمک به سوزاندن چربی بدنتان، انرژیتان را هم افزایش میدهد. همانند قهوه معمولی، نوع سبز آن نیز دارای کافئین است که با انرژی سرشاری که به شما میدهد، باعث میشود تمام روز پر جنب و جوش باشید. این عصاره با بالا بردن سطح انرژی به شما کمک میکند هر روز بیشتر از روز قبل فعالیت کنید و چابک و سلامت بمانید.

word image 60

3- سم زدای فوق العاده

احتمالا تا الآن کاملا متوجه شده اید که بدنتان به دلایل روشنی بار سموم متعددی را به دوش می کشد. هر چند وقت یکبار اکیدا توصیه میشود تا به روشی ایمن، طبیعی و ارگانیک سموم بدنتان را دفع کنید که با این کار به طور غیر مستقیم ذهن و روحتان هم پاکسازی میشود. خوشبختانه عصاره دانه قهوه سبز همین کار را میکند.

حتما بخوانید: 25 مزیت جالب نوشیدن قهوه در ابتدای صبح (بصورت هر روزه)

4- تقویت متابولیسم

عصاره دانه قهوه سبز در متابولیسم بدنتان معجزه میکند. متخصصین تغذیه اظهار میکنند مطالعات متعددی نشان داده است که کافئین میتواند سوخت و ساز (متابولیسم) بدن را 3 تا 11 درصد بالا ببرد. با توجه به این واقعیت که دانه های قهوه سبز منبع عالی کافئین هستند، قطعا میتوانید روی آن به عنوان یک افزایش دهنده سوخت و ساز حساب کنید. میپرسید چطور این کار را میکند؟ پاسخ اینست که چربی که در بدن شما ذخیره شده است توسط کبدتان تبدیل به انرژی شده و معجزه باور نکردنی اتفاق میافتد.

5- کاهنده اشتها

عصاره دانه قهوه سبز نه تنها یه شما در کاهش وزن طی فرآیندی بی نقص و فوق العاده کمک میکند، بلکه با ایجاد احساس سیری تمایل شما به غذا را سرکوب میکند. به این ترتیب میتوانید با دور ماندن از غذاهای ناسالم، رژیم خود را با کیفیت کنید بدون اینکه مشکلات روانی حاصل از گرفتن رژیم به سراغتان بیاید…به خود انگیزه بدهید تا با مصرف عصاره دانه قهوه سبز، از یک فرد سایز بالا به فردی سالم و چابک تبدیل شوید.

حتما بخوانید: مهمترین نکات رژیم غذایی مایعات برای لاغری بدون عوارض+5 ماده غذایی موثر

6- کاهش فشار خون

از مزیتهای دیگر عصاره دانه قهوه سبز، قدرت آن برای کمک به کاهش فشار خون است. تحقیقات نشان میدهند فشار خون افرادی که روزانه بیش از 100 میلی گرم (حداکثر تا 800 میلی گرم) از این عصاره مصرف میکنند کاهش یافته است. این خبر بسیار خوبی است برای بیمارانی که از فشار خون بالا رنج می برند و حفظ فشار نرمال برای آنها حیاتی است.

7- حاوی آنتی اکسیدان

بهره بردن بدن شما از آنتی اکسیدان ها برای دور ماندن از بیماری هایی که به خاطر وجود رادیکال های آزادد جانتان را تهدید میکنند، ضروری است. عصاره دانه قهوه سبز میتواند این کار را انجام دهد چرا که سرشار از آنتی اکسیدان است. این تنوع بسیار استثنایی است، در واقع این نوع قهوه تنها قهوه ای است که با چنین مقدار قابل توجهی از انواع آنتی اکسیدانها برداشت میشود.

word image 61

8- مبارزه با سرطان

قطعا یکی از شگفت انگیزترین فوایدی که عصاره دانه قهوه سبز برای سلامتی به همراه دارد، کمکی است که در مقابله با سرطان میکند. نه تنها به بیمارانی که از سرطان رنج میبرند کمک میکند، بلکه از بدن در پیشگیری از پیشرفت سرطان در همان مراحل اولیه پشتیبانی میکند. این عصاره با مهار سلول های سرطانی مانع از پخش شدن آنها (در افرادی که مبتلا هستند) شده و به لطف آنتی اکسیدان هایی که درباره شان صحبت کردیم کار محافظت را انجام میدهد.

9- فواید قهوه سبز طبق طب سنتی

اثرات قهوه سبز بر وزن

1- افزایش متابولیسم

کلروژنیک اسید موجود در قهوه سبز باعث افزایش سوخت و ساز و میزان متابولیسم پایه (BMR) در بدنتان میشود و آزاد سازی گلوکوز از کبد به جریان خونتان را کمتر میکند. برای برآورده کردن نیازتان به گلوکوز، بدن شروع به سوزاندن مقدار اضافی چربی داخل سلول ها کرده که در نهایت منجر به کاهش وزن میشود.

حتما بخوانید: 7 تا از بهترین و جدیدترین قرص های لاغری بدون عوارض (کاملا موثر)

2- کنترل اشتها

اگر فردی هستید که دائما دچار گرسنگی ناگهانی میشوید و ولعتان با مصرف کالری های غیر ضروری فروکش میکند، کمی قهوه سبز بنوشید. باز هم کلروژنیک اسید به عنوان یک کاهنده اشتها وارد عمل شده و در کنترل میل شدید به غذا و جلوگیری از زیاد خوردن یاریتان میکند. مصرف منظم قهوه سبز همچنین جلوی جذب چربی و کالری در بدن را میگیرد.

3- بهبود گردش خون

خون چندین وظیفه حیاتی در بدن از جمله انتقال اکسیژن به سلول ها و دفع گازها و سموم از سلولها به طور همزمان را بر عهده دارد. هر گونه انسداد یا کندی در جریان خون ممکن است منجر به رکود و ایجاد خستگی و بی حالی شود که میتواند روی متابولیسمتان اثر گذاشته و به نوبه خود روند چربی سوزی را کند سازد. یک فنجان قهوه سبز میتواند یک محرک قوی برای کمک به چربی و کالری سوزی سریعتر در بدن شما باشد.

4- سوزاندن چربی

word image 62

قهوه سبز خالص به بالا بردن توانایی چربی سوزی و به آزاد سازی آنزیم های سوزاننده چربی در بدن کمک میکند. علاوه بر این به عنوان یک سم زدای طبیعی فوق العاده برای کبد عمل کرده و آن را پاکسازی میکند. همچنین باعث دفع کلسترول بد و چربی های غیر ضروری که در نهایت سوخت و ساز را بالا میبرند، میشود.

5- کاهش جذب قند

با مصرف قهوه سبز از جذب قند در روده کوچکتان میکاهید و به این معنی است که قند کمتری برای ذخیره به صورت چربی وجود دارد. ضمنا کالری های بیشتری را میسوزانید که به شما در کاهش وزن کمک میکند.

 برای خرید قهوه سبز اینجا کلیک کنید 

بهترین وقت برای مصرف قهوه سبز

بهترین زمان برای مصرف این قهوه درست بعد از وعده غذاییتان است؛ به این دلیل که پس از غذا خوردن سطح قند خون به طور کلی به خاطر مصرف کربوهیدراتها یا پروتئین ها بالا میرود. قند اضافی زمانیکه غذا طی فرآیند هضم شکسته و تجزیه شد، به صورت چربی در بدن ذخیره میشود. نوشیدن قهوه سبز به حفظ سطح قند خون کمک کرده و از افزایش ناگهانی آن جلوگیری میکند. همچنین باعث میشود برای یک مدت طولانی پر انرژی بمانید.

شما میتوانید پودر قهوه سبز را با آب جوش ترکیب کرده و سپس آن را بنوشید. معمولا نوشیدن آن به تنهایی هم لذت بخش است اما اضافه کردن کمی عسل یا دارچین آن را خوش طعم تر میکند. قهوه سبز شاید در کنار برنامه کاهش وزنتان مفید واقع شود اما نمیتواند به تنهایی از وزن شما کم کند. یک برنامه کاهش وزن صحیح، ترکیبی متعادل از تمرینات ورزشی و رژیم غذایی است و قهوه سبز یقینا میتواند نقش حمایتی خوبی برای رسیدن به هدفتان ایفا کند.

معایب قهوه سبز

متاسفانه همیشه نمیتوان همه چیز را با هم داشت. در حالی که این عصاره به طور کلی نتایج منفی به دنبال ندارد و کاملا ایمن است، اما چند عارضه جانبی بالقوه برای عصاره این دانه خوراکی وجود دارد که لازم است به ذهنتان بسپارید. توصیه میکنیم اگر شرایط خاصی دارید، قبل از مصرف با پزشکتان مشورت کنید.

1-غیرمجاز برای زنان باردار

زنان باردار به هیچ وجه نباید از عصاره دانه قهوه سبز استفاده کنند. ممکن است بخواهید به این روش وزنتان را کم کنید اما تا به دنیا آمدن بچه و پایان دوره شیر دهی این کار را به تعویق بیندازید. زنانی هم که بچه شیر میدهند نباید از عصاره این قهوه استفاده کنند. نوشیدن قهوه سبز هنگام بارداری میتواند منجر به کمبود فولیک اسید در فرزند شود.

2- مضرات دوز مصرفی بالا

متاسفانه 400 میلی گرم تنها نصف مقدار لازم از عصاره دانه قهوه سبز برای کاهش وزن است و جهت کاهش وزن و دستیابی به تاثیرات مثبت در ابتدای کار، توصیه میشود حداقل 800 میلی گرم از نوع خالص آن را مصرف کنید. در مورد فشار خون بالا مجبور نیستید که زیاد مصرف کنید. اگرچه دوز بالای مصرف لزوما جنبه منفی یا عیب این عصاره نیست اما ممکن است برای برخی کمی بالا باشد.

3- فرم های مصرف

عصاره دانه قهوه سبز را نمیتوان به شکل مایع مثل چای، یا آبمیوه مصرف کرد و باید به شکل قرص یا کپسولهایی که حاوی پودر دانه قهوه سبز هستند استعمال شود. شما باید حدودا نیم ساعت قبل از هر وعده غذایی یکی از آنها را بخورید (به دوز مصرفی توصیه شده روی بسته دقت کنید).

4- تداخل دارویی

اگر تحت درمان هستید و دارو مصرف میکنید، باید خیلی مراقب مصرف عصاره دانه قهوه سبز با داروهایتان باشید. با پزشک خود مشورت کنید و ببینید که آیا داروها با این عصاره سازگار بوده و فعل و انفعال یکدیگر را بر هم نمیزنند.

حتما بخوانید: خواص تخمه کدو، مضرات، تاثیر بر لاغری، کبد و نکات دیگر (تحقیقات جدید)

5- اخطار مصرف در کنار برخی بیماری ها

در عین حال شرایط و بیماری های مختلفی وجود دارند که مصرف عصاره دانه قهوه سبز با وجود آنها توصیه نمیشود. نمونه هایی هستند که باید با احتیاط و بدون عامل مزاحم درمان شوند مثل قند خون بالا، افسردگی، سندروم روده تحریک پذیر، اضطراب، آب سیاه چشم، پوکی استخوان، کلسترول بالا، هوموسیستئین در سطح بالا، بیماری قلبی، اختلالات مختلف خونریزی، فشار خون بالا و دیابت.

5- عوارض جانبی خفیف احتمالی

عصاره دانه قهوه سبز هم همانند هر ماده دیگری اگر با بدنتان سازگاری نداشته باشد، میتواند با عوارض جانبی خفیفی همراه باشد. نمونه هایی از این عوارض سردرد، بیخوابی، استرس، تهوع و فشار عصبی است. هر یک از این عوارض جانبی به خاطر کافئین موجود در عصاره دانه قهوه سبز رخ میدهد که بسیار شبیه آنهایی است که قهوه معمولی باعث تحریکشان میشود. مطمئن شوید که همیشه هنگام مصرف، مقدار توصیه شده در مکمل ها را رعایت میکنید و اگر احساس خوبی نداشتید بلافاصله با یک متخصصی پزشکی تماس بگیرید.


اپ چرب زبان

با اپلیکیشن چرب زبان، هر زبانی رو فقط با روزانه 5 دقیقه گوش دادن، توی 80 روز مثل بلبل حرف بزن! بهترین متد روز، همزمان تقویت حافظه، آموزش تصویری با کمترین قیمت ممکن!


link
قهوه سبزلاغریمزیت نوشیدن قهوهنحوه لاغر شدن

مطالب مشابه

دیدگاهتان را بنویسید

نشانی ایمیل شما منتشر نخواهد شد. بخش‌های موردنیاز علامت‌گذاری شده‌اند *

این قسمت نباید خالی باشد
این قسمت نباید خالی باشد
لطفاً یک نشانی ایمیل معتبر بنویسید.

keyboard_arrow_up