فاموتیدین

آیا فاموتیدین باعث لاغری می شود؟ (عوارض طولانی مدت)

با اینکه به ندرت پیش می‌ آید فاموتیدین عوارض جانبی داشته باشد، اما در طولانی مدت می‌ تواند تاثیراتی روی فرد بگذارد. نمونه‌ هایی از عوارض جانبی طولانی مدتی که ممکن است با مصرف فاموتیدین رخ دهد، عبارتند از:

  • درد عضلانی یا مفصلی
  • تپش قلب
  • مشکلات خلقی مثل افسردگی یا اضطراب
  • تشنج
  • آسیب کبدی

اگر در مورد عوارض جانبی طولانی مدت فاموتیدین نگران هستید، با پزشک تان صحبت کنید. آن ها اطلاعاتی در اختیارتان قرار می ‌دهند که از بروز عوارض جانبی پیشگیری می‌ کند. همچنین می ‌توانند در طول درمان، شما را برای بررسی چنین عوارض جانبی با دقت بیشتری تحت نظر داشته باشند.

آیا فاموتیدین باعث افزایش وزن یا ریزش مو می‌ شود؟

خیر، تا به حال عارضه جانبی مثل افزایش وزن یا ریزش مو برای فاموتیدین ذکر نشده است زیرا افرادی که این دارو را مصرف می ‌کردند ، چیزی گزارش نداده‌ اند.

اگر در طول درمان با فاموتیدین متوجه افزایش وزن یا ریزش مو شدید، با پزشک تان صحبت کنید. آن ها سعی خواهند کرد علت افزایش وزن یا ریزش مو را پیدا کنند و راهکار هایی به شما نشان می ‌دهند که با پیروی از آن ها مشکلات تان برطرف خواهد شد.

قرص فاموتیدین ۴۰ برای چیست+ کی بخوریم؟

نکات مهم درباره مصرف قرص فاموتیدین

در موارد زیر حتما قبل از مصرف فاموتیدین پزشکتان را در جریان قرار بدهید:

  • اگر به فاموتیدین، سایمتیدین (cimetidine)، نیزاتیدین (nizatidine)، رانیتیدین (ranitidine) یا هر داروی دیگری حساسیت دارید.
  • در صورتی که هر نوع داروی با نسخه و بدون نسخه، داروهای گیاهی، ویتامین و مکمل مصرف می کنید.
  • اگر سابقه ابتلا به سندرم QT، آسم یا هر نوع مشکل تنفسی دیگر دارید.
  • اگر باردار هستید یا قصد باردار شدن دارید و یا در حال شیردهی به نوزادتان هستید.
  • در صورت ابتلا به بیماری فنیل کتونوری یا هر نوع بیماری کلیوی دیگر.

مقدار و نحوه مصرف قرص فاموتیدین

پزشک با توجه به بیماری شما مقدار و نحوه مصرف فاموتیدین را تجویز می کند. اگر شربت فاموتیدین برایتان تجویز شده مقدار آن را با سرنگ یا فنجان اندازه گیری کنید. مصرف کم یا زیاد دارو شما را به نتیجه مطلوب نمی رساند. اگر در طول مصرف فاموتیدین رژیم غذایی مناسبی داشته باشید به احتمال زیاد بیماریتان طی 4 هفته بهبود پیدا می کند. در غیر این صورت ممکن است درمان تا 8 هفته طول بکشد.

اگر در دوره درمان با فاموتیدین دچار درد قفسه سینه شدید فورا به پزشک مراجعه کنید. اغلب اوقات علائم اولیه حمله قلبی با سوزش سر دل اشتباه گرفته می شوند؛ بنابراین هر نوع درد در قفسه سینه فورا باید پیگیری شود.

چه چیزی سوزش معده را خوب میکند؟ (6 درمان خانگی)

در صورت فراموش کردن یک نوبت دارو به محض به خاطر آوردنش آن را مصرف کنید. اما اگر تقریبا زمان نوبت بعدی دارو فرا رسیده از مصرف نوبت فراموش شده صرف نظر کنید و فقط همان نوبت را مصرف نمایید. هیچ وقت دو نوبت دارو را با هم مصرف نکنید، چون مصرف بیش از حد فاموتیدین باعث بروز عوارض جانبی جدی می شود. در صورتی که دارو را بیش از حد تجویز شده مصرف کردید فورا به پزشک مراجعه کنید.

اطلاعاتی که در این مطلب به آنها اشاره شده به صورت کلی هستند و مصرف فاموتیدین در هر فردی با فرد دیگر متفاوت است. بنابراین توصیه می شود قبل از مصرف این دارو حتما با متخصص گوارش مشورت کنید.


اپ چرب زبان

با اپلیکیشن چرب زبان، هر زبانی رو فقط با روزانه 5 دقیقه گوش دادن، توی 80 روز مثل بلبل حرف بزن! بهترین متد روز، همزمان تقویت حافظه، آموزش تصویری با کمترین قیمت ممکن!


link
فاموتیدینلاغری

مطالب مشابه

دیدگاهتان را بنویسید

نشانی ایمیل شما منتشر نخواهد شد. بخش‌های موردنیاز علامت‌گذاری شده‌اند *

این قسمت نباید خالی باشد
این قسمت نباید خالی باشد
لطفاً یک نشانی ایمیل معتبر بنویسید.

keyboard_arrow_up