گیاه زیرفون

خواص گیاه زیرفون، عوارض جانبی و نکات مصرف

زیرفون یا Tilia cordata نوعی درخت با برگ های قلبی شکل و گل های زرد است. این گیاه بومی غرب اروپا است، اما اکنون در هر نقطه از جهان قابل دسترسی است.

نکات جالب

 • این گیاه سالیان طولانی به دلیل ارزش های مفید مورد استفاده قرار گرفته است.
 • علیرغم محبوبیت گل های آن به عنوان چای گیاهی، برگ ها تقریبا از نظر سلامتی دارای مزایای مشابه هستند.
 • برگ های قلبی شکل زیرفون با لبه های نوک تیز قادر به معالجه و جلوگیری از برخی بیماری ها هستند.
 • این گیاه همچنین در بسیاری از کشورهای اروپایی با برخی از افسانه های محلی مرتبط است. در اسپانیا، می گویند که نشستن در زیر درخت زیرفون می تواند صرع را درمان کند.
 • ایتالیایی ها و آلمان ها معتقدند که درخت زیرفون، درخت عشق است که چوب آن می ‌تواند برای محافظت خانه از چشم بد و رعد و برق مورد استفاده قرار گیرد.
 • علیرغم این افسانه های بومی محلی، امروزه اهمیت برگ های زیرفون در تحقیقات اثبات شده است. تحقیقات ثابت می کنند که از مزایای سلامتی برگ های زیرفون به دلیل ارزش غذایی موجود در برگ ها می باشد.

مزایای ثابت شده علمی

مهم ترین چیز این است که برگ ها با آنتی اکسیدان غنی شده اند. بنابراین، خوب است که از برگ ها به عنوان چای استفاده کنیم، درست مثل وقتی که یک فنجان چای گل صد تومانی می نوشیم، زیرا این گیاه مزایای سلامتی چای گل صد تومانی را ایجاد می کند.

1- تسکین استرس

دقیقا مانند چای گل های زیرفون، چای برگ های زیرفون نیز در رفع استرس مفید است. چای در آرام کردن ذهن اثر خوبی دارد. کودکان نیز می توانند از این چای به دلیل ایمن بودن مصرف کنند. این چای توانایی کاهش استرس در کودکان را دارد.
از چای زیرفون بدلیل خاصیت آرامش بخش آن می توان برای کودکان وقتی کنکور دارند، موقع رفتن به مدرسه جدید، رفتن به یک اجرا و اتفاقاتی از این دست که دچار استرس و عصبی می شوند، استفاده کرد. سایر داروهای گیاهی آرامبخش در اینجا!

2- تسکین بی خوابی

همانطور که گفته شد، چای برگ زیرفون می تواند اثر آرامش بخش روی ذهن داشته باشد. همچنین دارای اثر مورد انتظار از یک مکمل برای رهایی از بی خوابی است. همانطور که می دانیم استرس عامل اصلی ایجاد بی خوابی است.
بنابراین، نوشیدن چای برگ های زیرفون قبل از خواب ممکن است اثر آرامش بخش ایجادکرده و در خوب خوابیدن کمک کند. حتی می توانید با آبی که برگ های این گیاه را در آن جوشانده اید، استحمام کنید. اینکار اثر آرامش بخش را به ارمغان می آورد. بهترین روشهای درمان بیخوابی در اینجا!

3- حفاظت از سلامت قلب

این برگ های قلبی شکل به طرز شگفت انگیز برای قلب سودمند هستند. گفته می شود که برگ های گیاه زیرفون می توانند خوشبختی را برای قلب به ارمغان بیاورند زیرا قلب را آرام می کنند. یک تحقیق خاص حاکی از آن است که برگ های گیاه زیرفون برای درمان برخی از مشکلات قلبی مانند آترواسکلروز یا باریک شدن شریان ها به دلیل چربی و کلسترول، آنژین یا درد قلب و تپش قلب مفید است. بنابراين استفاده از برگ هاي زیرفون باعث بهبود گردش خون قلبي و عروقي مي شود كه به حفظ سلامت قلب كمك مي كند. بهترین گیاهان برای تقویت قلب در اینجا!

word image 283
4- تسکین سرماخوردگی

گیاه شناسان توضیح می دهند که برگ های گیاه زیرفون برای درمان سرماخوردگی بسیار مناسب هستند. آن ها می توانند تب را تسکین داده و بدن را آرام کنند.

بعلاوه می توانند گلو، سینه و سینوس را نیز تسکین دهند. بنابراین، مصرف برگ های زیرفون قادر به تسکین علائم سرماخوردگی از جمله گلودرد، مشکلات تنفسی، سرفه و خارش بینی می باشد.

5- کاهش فشار خون

از آنجایی که برگ های زیرفون قادر به رفع مشکلات قلبی با شل کردن شریان ها هستند، می توانند گردش خون طبیعی را حفظ کنند. به همین دلیل است در کاهش فشار خون نیز مؤثر است. علاوه بر این، از فشار خون بالا نیز جلوگیری می کند. بهترین روشهای گیاهی کاهش فشار خون در اینجا!

6- سم زدایی بدن

مصرف برگ های گیاه زیرفون می تواند تولید عرق و ادرار را بهبود بخشد. این عملکرد توسط مؤلفه ای به نام P-Coumaric انجام می شود. در این حالت، برگ های زیرفون قادر به کمک در سم زدایی مطلوب بدن هستند. همانطور که می دانیم بدن سموم را از طریق دفع عرق و ادرار دفع می کند. دفع سموم و زباله ها انسان را از بیماری ها دور نگه می دارد و سلامت کلی را حفظ می کند. سم زدایی بدن با آب کرفس نیز قابل انجام است!

7- جلوگیری از بروز سرطان

آنتی اکسیدان موجود در برگ های زیرفون برای مبارزه با رادیکال های آزاد عالی هستند. می دانیم که با گذشت سال ها، رادیکال های آزاد شایع ترین عامل برای سرطان هستند. علاوه بر این، برگ های زیرفون دارای خاصیت ضد التهابی نیز هستند که می توانند رشد سلول های سرطانی را که توسط التهاب درون سلول ها ایجاد می شود، مهار کند. توانایی جلوگیری از سرطان را می توان در مزایای سلامتی چای برگ زیتون نیز مشاهده کرد. بهترین روشهای پیشگیری و درمان سرطان در اینجا!

8- درمان برونشیت

محتوای آنتی اکسیدانی برگ های گیاه زیرفون، به ویژه کوئرستین و کامپرفرول در مبارزه با رادیکال های آزاد در مسیر تنفسی فعال هستند. در این حالت، استفاده از برگ های زیرفون برای برطرف کردن مشکلات تنفسی از جمله برونشیت به عنوان یکی دیگر از مزایای سلامتی برگ های این گیاه اهمیت دارد. اطلاعات بیشتر راجب برونشیت در اینجا!

9- برای پوست مفید است

علاوه بر اثر مفید برای پیشگیری از بیماری های مزمن، برگ های آنتی اکسیدانی زیرفون برای پوست نیز مفید هستند.

آن ها می توانند به رفع مشکلات پوستی از جمله خارش کمک کنند. همچنین می توانند با کند کردن فرآیند پیری، جوانی پوست را حفظ کنند. بعلاوه از ایجاد چین و چروک و لک به دلیل قرار گرفتن در معرض آفتاب و پیری جلوگیری می کند.

همچنین، استفاده موضعی از برگ های زیرفون می تواند به طور موثری سلولیت را درمان کند.

10- تسکین سردرد

یكی از فواید سلامتی برگ های گیاه زیرفون، تسكین سردرد است. برگ ها و گل های زیرفون در کاهش تنش ناشی از سردرد مؤثر هستند. برگ ها می توانند درد ناشی از سردرد، به ویژه میگرن را از بین ببرند. دلیل آن این است که برگ ها قادر به جلوگیری از انسدادهای کوچک مویرگی هستند که معمولا به سردرد منجر می شوند. بهترین روشهای درمان سردرد در اینجا!

11- تسکین روماتیسم

داشتن خاصیت ضد التهابی باعث می شود تا برگ های زیرفون برای تسکین روماتیسم استفاده شوند. زیرا برگ ها به طور مؤثر التهاب درون مفاصل و استخوان ها را کاهش می دهند. همچنین می توانند درد درون مفاصل را آرام کنند.

12- حمایت از هضم سالم

برگ های زیرفون تأثیر چشمگیری در معضلات گوارشی دارند. آن ها قادر به مقابله با برخی از مشکلات مانند نفخ، ناراحتی معده، یبوست و گرفتگی می باشند. فواید سلامتی برگ های زیرفون را تنها با مصرف یک فنجان چای آن، می توانید به دست آورید. ارزش آن به خاطر ترکیبات موجود در برگ ها می باشد که ناراحتی دستگاه گوارش را برطرف می کند.

توصیه در استفاده از برگ های زیرفون

 • در طب سنتی چینی مدتهاست که از برگ های گیاه زیرفون استفاده می شود، زیرا اثر خنک کننده دارند. بنابراین، نوشیدن یک لیوان چای برگ زیرفون خنک ممکن است برای یک روز آفتابی عالی باشد.
 • فقط می توانید چای را دم کنید و وقتی هنوز گرم است به آن عسل اضافه کنید.
 • برای به حداکثر رساندن مزایای سلامتی، می توانید مقداری عسل خام محلی تهیه کنید تا مزایای سلامتی عسل محلی خام را برایتان به ارمغان آورد.
 • بعد از آن کمی یخ به چای اضافه کنید و از چای برگ های زیرفون خنک لذت ببرید و احساس خنکی بکنید.
 • با اینکار از مزایای سلامتی برگ های گیاه زیرفون نیز برخوردار خواهید شد.

اقدامات احتیاطی

 • اگر باردار یا شیرده هستید، بهتر است از مصرف برگ های گیاه زیرفون خودداری کنید.
 • ایمنی مصرف برگ های زیرفون در دوران بارداری و شیردهی مشخص نشده است. بنابراین، بهتر است با اجتناب از مصرف، در منطقه امن بمانید.
 • همچنین، چای برگ گیاه زیرفون برای افرادی که بیماری های شدید قلبی دارند، توصیه نمی شود.
 • زیرا استفاده مکرر و بیش از حد از برگ های گیاه زیرفون ممکن است، وضعیت قلب را بدتر کند.
 • بنابراین، از پزشک برای مصرف داروهای قلبی همراه با برگ های گیاه زیرفون مشورت بگیرید.

انتخاب، تهیه و ذخیره سازی

چای کیسه ای زیرفون یا چای برگ آن را می توانید از بسیاری از فروشگاه های مواد غذایی، بازارهای بهداشتی و بصورت آنلاین خریداری کنید. بسیاری از مارک های بزرگ چای گل زیرفون را تهیه می کنند.
اگر تصمیم به استفاده از انواع خریداری شده از فروشگاه ندارید، روش های مختلفی برای تهیه چای در خانه وجود دارد.

بیش تر تولید کنندگان چای پیشنهاد می کنند که از گل گیاه زیرفون استفاده کنید، اگرچه برخی دستور العمل ها خواستار پوست درختان یا برگ آن ها هستند.

چای زیرفون با خیس کردن دو تا سه قاشق چای خوری گل در یک فنجان آب گرم به مدت 15 دقیقه تهیه می شود. چندین فنجان در روز توصیه می شود.

برای خرید زیروفن اینجا کلیک کنید 


اپ چرب زبان

با اپلیکیشن چرب زبان، هر زبانی رو فقط با روزانه 5 دقیقه گوش دادن، توی 80 روز مثل بلبل حرف بزن! بهترین متد روز، همزمان تقویت حافظه، آموزش تصویری با کمترین قیمت ممکن!


linkزیرفون

مطالب مشابه

نتیجه‌ای پیدا نشد.

دیدگاهتان را بنویسید

نشانی ایمیل شما منتشر نخواهد شد. بخش‌های موردنیاز علامت‌گذاری شده‌اند *

این قسمت نباید خالی باشد
این قسمت نباید خالی باشد
لطفاً یک نشانی ایمیل معتبر بنویسید.

keyboard_arrow_up