خانه » خون » جدیدترین و بهترین روش درمان فشار خون بالا با عرقیات و گیاهان طبیعی
درمان فشار خون

جدیدترین و بهترین روش درمان فشار خون بالا با عرقیات و گیاهان طبیعی

هر ساله بیش از 1 ملیون نفر در آمریکا در اثر بیماری های قلبی عروقی جان خود را از دست میدهند و باعث میشود که این اصلی ترین علت مرگ و میر باشد. فشارخون بالا که تقریبا یک چهارم از بزرگسالان آمریکا به آن مبتلا هستند، نقش مهمی در ابتلا به بیماری های قلبی عروقی دارد.

بعضی از گیاهان و مکمل ها در درمان فشار خون بالا موثرند، اما باید برای انتخاب آنها با احتیاط عمل کنید. بعضی از آنها محتویاتی دارند که در برچسبشان ذکر نشده است، یا ممکن است با داروهای تجویزی تداخل داشته باشند. پس قبل از مصرف آنها اول با پزشک مشورت کنید.

لینک های بسیار مفید

بهترین درمانهای طبیعی فشار خون

گیاهان دارویی و مکمل های زیر ممکن است برای درمان فشار خون بالا مفید باشند:

1-زالزالک

این گیاه اروپایی شمالی، برای قرن ها جهت درمان بیماری های قلبی مورد استفاده قرار میگرفت. تحقیقات پزشکی از این حمایت میکند و زالزالک را بعنوان جایگزینی معمول استفاده میکنند. زالزالک همچنین بنظر میرسد که به دلیل ترکیبات ضد التهابی اش، یک درمان موثر فشار خون باشد. زالزالک میتواند با داروهایی مثل digoxin   Digitek, Lanoxinکه دارویی جهت درمان نوع خاصی از اختلالات قلبی است، تداخل داشته باشد. پس بدون مشورت پزشک این دو را با هم مصرف نکنید.

2- روغن ماهی

روغن ماهی به دلیل منبع خوب اسیدهای چرب امگا 3 بعنوان یک مکمل غذایی ارزشمند شناخته میشود که دارای خاصیت ضد التهاب طبیعی هم میباشد. به همین دلیل است که محققان، به دنبال روغن ماهی بعنوان یک درمان جایگزین پرفشاری خون هستند. روغن ماهی همچنین برای پایین آوردن تری گلیسیرید که نوعی چربی است که مقادیر بالای آن برای بدن مضر است، مفید میباشد. مطالعات متعدد نشان داد که رژیم غذایی موثرترین راه برای بدست آوردن منابع امگا 3 مانند روغن ماهی میباشد. به دلیل قیمت بالا ی ماهی های وحشی و نگرانی درمورد سطح بالای جیوه در ماهی های ارزانتر و پرورشی، توصیه میشود که مکمل های غذایی از منابع معتبر باشند.

حتما بخوانید: 7 تا از بهترین و جدیدترین روشهای علمی درمان خانگی فشارخون بالا (ثابت شده)

3- سیر

ترکیباتی که در سیر وجود دارد، باعث تنظیم پاسخ ایمنی درگیر در فرآیندهای التهابی میشود و باعث پایین آمدن مقدار چربی میشود. Kalnins همچنین توصیه میکند که این گیاه برای درمان فشار خون بالا هم موثر است. از خواص سیر بیشتر بخوانید!

4- منیزیم

شواهد زیادی مبنی براینکه رژیم غذایی حاوی منیزیم بالا، ریسک ابتلا به پرفشاری خون را کاهش میدهد، وجود دارد. نقش منیزیم به عنوان جایگزینی برای کاهش فشارخون، مرتبط با کلسیم است. عضله صاف عروق به کلسیم جهت انقباض نیاز دارد اما در افرادی که فشار خون بالا دارند، کلسیم در این عضلات جمع میشود، اما منیزیم مانع این میشود و اثرات کلسیم را در این افراد با ریلکس کردن عضله ی شریان، کاهش میدهد. بعضی از متخصصان، منیزیم را برای کاهش فشار خون موثر نمیدانند.

5- کو آنزیم کیو 10

مکمل کوآنزیم کیو 10- Co-Q10- در انقباض عضلات صاف، بخصوص کارایی انقباض دخیل است. کوآنزیم 10، فعالیت میتوکندری که در آن انرژی ساخته میشود را افزایش میدهد بنابراین انرژی بیشتری به عضلات قلب میرساند. با اینحال نقش آن برای کاهش فشار خون بالا هنوز مشخص نیست و باید تحقیقات بیشتری انجام شود.

6- فولیک اسید

فولیک اسید به دلیل خاصیت آن بر دیواره ی شریان ها، گاهی بعنوان جایگزینی برای درمان فشارخون بالا استفاده میشود. شواهدی مبنی براینکه انباشته شدن آمینواسید هموسیستئین در خون موجب آسیب به این دیواره ها میشود وجود دارد. فولیک اسید که معمولا در ترکیب با ویتامین B6 یا B12 داده میشود، سطح هموسیستئین را پایین می آورد. تحقیقات اخیر نشان داده است که زنانی که در روز میزان 1000 میلی گرم فولیک اسید مصرف میکنند، نسبت به کسانی که میزان 200 میلی گرم برروز مصرف میکنند، خطر ابتلا به فشار خونشان نصف میشود.

حتما بخوانید: 30 تا از خواص و مضرات ثابت شده ی نارنج که پیش از این نمیدانستید

سایر روش های طبیعی در ویدیوی زیر

مقررات مکمل های خوراکی جزء مقررات تجویزی داروهای بدون نسخه نیستند و تولیدکنندگان میتوانند بدون اثبات اثربخشی و ایمنی، آنها را به فروش برسانند. این به این دلیل است که قبل از مصرف این مکمل ها برای کاهش فشار خون حتما باید با پزشک در مورد عوارض جانبی و عدم تداخل با داروهای دیگر، مشورت کنید.

مطالب مشابه

دیدگاهتان را بنویسید

نشانی ایمیل شما منتشر نخواهد شد. بخش‌های موردنیاز علامت‌گذاری شده‌اند *

این فیلد را پر کنید
این فیلد را پر کنید
لطفاً یک نشانی ایمیل معتبر بنویسید.

فهرست