سمی بودن گیاهی

علف کش گلایفوزیت: سمی که خوردن آن احتمالا موجب سرطان می شود

گلایفوزیت یک علف کش محبوب است که باعث افزایش قیمت مواد غذایی و کاهش محصول می شود و علاوه بر آن تهدید عمده ای برای محیط زیست است. از همه بدتر ، سازمان بهداشت جهانی می گوید ممکن است برای انسان سرطان زا باشد. در این مطلب با ما همراه باشید تا در مورد این علف کش خطرناک اطلاعات کافی بدست آورید.

بسیاری از افراد از خطرات مصرف علف کش گلایفوزیت آگاه نیستند. این علف کش جزء خطرناک ترین و کشنده ترین علف کش هاست که برای آماده سازی محصولات بسیاری استفاده می شود.

گلایفوزیت برای کنترل بسیاری از علف های هرز پهن برگ و باریک استفاده میشود. این یک علف کش سیستمیک است که بصورت غیر انتخابی عمل میکند و حتی علف های هرز دائمی و تثبیت شده را هم از بین می برد. گلایفوزیت از طریق شیره گیاهی به اندم های زیرین علف منتقل می شود.

مسمومیت با سرب: علائم، علت و بهترین روش درمان خانگی دفع آن

علف کش رانداپ قوی ترین و محبوب ترین قاتل علف های هرز در این سیاره است. این علف کش در سال 1974 گسترش یافت و جالب است بدانید که ماده ی شیمیایی فعال آن ، گلایفوزیت است. راند آپ در سال 2014 ، حدود یک سوم فروش 8/15 میلیارد دلاری مونسانتو را به خود اختصاص داده است.

در واقع رانداپ آنقدر مؤثر است که گاهی اوقات محصولات پرورشی کشاورزان را نیز از بین می برد.

عنصر کلیدی در ارزیابی گلیفوسیت، یک ترکیب با ساختار مولکولی شبیه آمینو اسید گلیسین است. گلیفوسیت علاوه بر رانداپ در بسیاری از علف کش های دیگر نیز استفاده می شود.

علف کش ها و قیمت بالاتر مواد غذایی

word image 91

طبیعت را نمی توان به راحتی پس زد. سالها پس از استفاده از رانداپ ، علف های هرز دیگری رشد کردند که بسیار مقاوم تر از انواع قبلی بودند. این علفها حتی در مقابل رانداپ هم مقاومت نشان می دادند.

و بسیاری از این علف های مقاوم ، ژن بازمانده خود را باقی گذاشتند و رانداپ (و گلایفوزیت) را در کشتن آنها بی فایده کردند.

بهترین برنامه غذایی 3 روزه برای سم زدایی (تحقیقات جدید)

از آنجا که محصولات مقاوم به رانداپ ، هم اکنون اکثر محصولات زراعی آمریکا را تشکیل می دهند ، تلاش برای محافظت از آنها در برابر علفهای هرز می تواند منجر به افزایش قیمت مواد غذایی ، پایین آمدن بازده محصولات زراعی و تکنیک های گرانتر و سازگار با محیط زیست برای مقابله با آنها شود. نگران کننده تر این است که کشاورزان اکنون مجبور شده اند که به علف کش های اضافی و سمی بیشتری برای از بین بردن این علف های هرز مقاوم متوسل شوند.

گلایفوزیت “احتمالاً” سرطان زا است

word image 92

رانداپ اکنون بهترین قاتل علفهای هرز در جهان است. در مارس 2015 ، سازمان بهداشت جهانی اعلام کرد که گلایفوزیت “احتمالاً” برای انسان سرطان زا است. این یک عامل محیطی است که می تواند منجر به سرطان شود. ترسناک ترین بخش در مورد گلایفوزیت و سایر عوامل سرطان زا این است که اثرات آنها بلافاصله مشهود نیست و در طولانی مدت خود را نشان می دهند.

آنها با فاکتورهای دیگر ترکیب می شوند به طوری که با گذشت زمان احتمال بروز سایر بیماری ها بیشتر می شود. نتایج این ترکیب می تواند کاملاً کشنده باشد. یک مطالعه نشان داد که افرادی مانند کشاورزان ، که بواسطه ی شغل خود در معرض تماس با گلایفوزیت هستند ، حتی پس از کنار گذاشتن این سم ، خطر بیشتری برای ابتلا به لنفوم غیر هوچکین دارند.

این خطر فقط برای کشاورزان نیست. از آنجا که 75 درصد از مواد غذایی فروخته شده در فروشگاه ها حاوی GMO یا ارگانیسم های اصلاح شده ژنتیکی هستند ، احتمال دارد که با سموم حاوی گلایفوزیت در تماس بوده باشند.

38 تا از مقوی ترین و سالم ترین غذاها و نوشیدنیهای دنیا (طبق تحقیقات جدید)

هر حیوانی که با رانداپ ارتباط برقرار کند ، خواه از طریق ذرت غیر ارگانیک یا خوردن گندم های اصلاح شده ژنتیکی ، می توانند در محصولات خود اثری از این علف کش داشته باشند.

بنابراین مصرف علف کش در ذنجیره ی غذایی ادامه پیدا می کند. به دلیل افزایش محصولات مقاوم به رانداپ ، اکنون کشاورزان بدون ترس از بین رفتن محصولاتشان ، مزارع را کاملا سم پاشی می کنند.

حدود یک نسل پیش ، مصرف کنندگان مقدار کمی از این علف کش ها را از طریق غذایشان مصرف می کردند اما امروزه میزان آنها بسیار بیشتر است. داده های آژانس حفاظت از محیط زیست نشان می دهد که در سال 2007 ، کشاورزان حدود 185 میلیون پوند گلایفوزیت استفاده کردند ، یعنی حدود دو برابر مقدار استفاده شده در سال 2001 ! این نشاندهنده ی یک خطر بزرگ برای سلامت انسان است.

با خوردن گلایفوزیت چه اتفاقی می افتد؟

ثابت شده است که این ماده شیمیایی سموم محیطی و مواد شیمیایی باقیمانده مواد غذایی را تقویت می کند. همانطور که مطالعات نشان می دهد ، “تأثیر منفی این سموم بر بدن مزمن است و به مرور زمان آهسته آهسته ظاهر می شود زیرا التهاب به سیستم های سلولی در بدن آسیب می زند.”

این بدان معناست که هر بار که از محصولات غذایی حاوی سموم از جمله گیاهان ، میوه ها ، شیر یا گوشت گاوهای تغذیه شده با مواد غیر ارگانیک ، استفاده می کنید ، خود را در معرض سموم خطرناک قرار می دهید.

گاوها نیز با قرار گرفتن در معرض سموم ، در خطر خواهند بود. مطالعات نشان داده است که گلایفوزیت برای سوخت و ساز بدن گاوها سمی است. یک مطالعه نشان داد گاوهایی که از محصولات سم زده تغذیه شدند ، دارای سطح گلایفوزیت مختلفی در ادرار و همچنین درجات مختلف این سم در بدن ، کبد و کلیه بودند.

سوالات مهمی که باید در دهه ی 30 زندگی (30-40 سالگی) از پزشکتان بپرسید

در آرژانتین استفاده از رانداپ ، این کشور را به سومین تولید کننده بزرگ سویا در جهان تبدیل کرده است. جالب است بدانید که گزارشی از سوی وزارت بهداشت آمده است که نشان می دهد بین سالهای 2005 تا 2009 ، که در آن محصولات زراعی GMO و محصولات شیمیایی مانند گلایفوزیت استفاده شده است ، رشد تومورهای سرطانی دو برابر متوسط ​​ملی بوده است. هم اکنون بیش از 30،000 پزشک و متخصص بهداشت در این کشور از دولت می خواهند تا استفاده از محصولات مونسانتو و گلایفوزیت را ممنوع کنند.

در کلمبیا نیز وزارت بهداشت از رئیس جمهور خواسته است که استفاده از رانداپ را در از بین بردن علف های هرز محصولات کشاورزی متوقف کند.

گلایفوزیت حتی می تواند بر مزارعی که از آن استفاده نمی کنند هم تأثیر بگذارد!

word image 94

یکی از وحشتناک ترین چیزها در مورد گلایفوزیت این است که این علف کش حتی می تواند بر مزارعی که از آن استفاده نمی کنند هم تأثیر بگذارد. بعبارت دیگر اسپری علف کش مناطق دیگر را هم آلوده می کند.

این سموم به طرز آهسته ای به محصولات زراعی آسیب می زند … به حیات وحش صدمه می زند و منابع آب را آلوده می کند. علاوه بر این می توانند روی محصولات ارگانیک و سالم هم قرار بگیرند و آنها را هم آلوده کنند.

روش هایی برای کشاورزان وجود دارد که بتواند مصرف علف کش ها را کاهش دهند ، اما انجام آن دشوار است. ذرات گلایفوزیت به دلیل وزش باد زیاد یا تغییر دما می توانند مسافت های طولانی را طی کنند.

17 علت مهم خستگی+ روش درمان با توجه به نوع آن

این سموم همچنین توسط زنبورهای عسل هم حمل می شوند. یک مطالعه در سال 2015 نشان داد که 62 درصد از عسل های معمولی و 45 درصد از عسل های ارگانیک ، حاوی مقادیر گلایفوزیت بالاتر از حداقل حد تعیین شده هستند. بله ، حتی عسل ارگانیک نیز آلوده شد. متأسفانه ، زنبورهای عسل امروزی تقریباً غیرممکن است که از چیزهایی مانند علف کش ها ، سموم دفع آفات و سموم دیگر در امان بمانند.

جالب اینجاست که این تحقیق همچنین به بررسی محل تولید این عسل ها پرداخت. عسل کشورهایی که از محصولات GMO استفاده می کردند ، بیشترین میزان گلایفوزیت را داشت و عسل ساخته شده در ایالات متحده بالاترین میزان را داشت.

چه می توان کرد؟

word image 95

نا امید نشوید! ما خوشبختیم که به عنوان مصرف کننده ، این انتخاب را داریم که از محصولات ارگانیک و طبیعی استفاده کنیم تا بیشترین مواد مغذی را برای بدن ما فراهم کنند و در عین حال سالم باشند. هنگام خرید محصولات حیوانی ، به دنبال آنهایی باشید که از گاوهای سالم و تغذیه شده با چمن تهیه شده باشند. طبق قانون ، استفاده از GMO در محصولات ارگانیک ممنوع است. بذر GMO قابل استفاده نیستند و حیوانات نمی توانند غذای GMO بخورند.

به دلیل آلودگی متقاطع و عوامل طبیعی ، یک محصول ممکن است 100 درصد عاری از GMO نباشد ، اما تضمین می شود که محصولات ارگانیک بسیار سالم تر و حاوی مقادیر کمتری از سموم هستند.

از بازار کشاورزی محلی خود دیدن کنید و سؤالاتی بپرسید مانند اینکه حیوانات چه می خورند ، چگونه محصولات زراعی از علفهای هرز محافظت می شوند و اینکه آیا آنها اصول ارگانیک را رعایت می کنند یا خیر(برای برخی از کشاورزان در مقیاس کوچک ، تبدیل کردن محصولات به محصولات ارگانیک مجاز ، می تواند یک فرآیند بسیار پرهزینه باشد).

16 کاری که برای سالم ماندن در تمام طول زندگی باید انجام دهید!

ما می دانیم که انتخاب محصولات ارگانیک همیشه ارزانترین گزینه نیست. اما غذاهای ارگانیک معمولاً از ارزش غذایی بالاتری نسبت به همتایان معمولی خود برخوردار هستند و می توانند در طولانی مدت از سلامت بدن شما محافظت کنند.

یک مطالعه سه نوع سویا مختلف را با هم مقایسه کرد: سویا GMO ، سویا “طبیعی” و سویای ارگانیک. سویا ارگانیک سالم ترین نوع سویا بود. آنها به طور قابل توجهی پروتئین و روی بیشتری داشتند و هیچ اثری از گلایفوزیت در آن وجود نداشت. پرداخت هزینه ی بیشتر در مقابل حفظ سلامتی ، ارزشش را دارد.

هر محصول غیر ارگانیک معمولا حاوی میزانی از سموم و گلایفوزیت است.

دانستن اینکه گلایفوزیت و سایر مواد غیر طبیعی در بیشتر غذاهای مصرفی روزمره ما وجود دارند ، ناامید کننده است. اما با مصرف محصولات ارگانیک و با کیفیت می توانید خطرات ناشی از سموم را به حداقل برسانید.


اپ چرب زبان

با اپلیکیشن چرب زبان، هر زبانی رو فقط با روزانه 5 دقیقه گوش دادن، توی 80 روز مثل بلبل حرف بزن! بهترین متد روز، همزمان تقویت حافظه، آموزش تصویری با کمترین قیمت ممکن!


link
گلایفوزیتمسمومیت غذایی

مطالب مشابه

1 دیدگاه. همین الان خارج شوید

 • باقرپور
  19 می 2023 2:17 ب.ظ

  سلام علیکم
  مطالب بسیار مفید وحائز اهمیت است
  اما اجرای آن منوط به عزم ملیست
  باتشکر

  پاسخ

دیدگاهتان را بنویسید

نشانی ایمیل شما منتشر نخواهد شد. بخش‌های موردنیاز علامت‌گذاری شده‌اند *

این قسمت نباید خالی باشد
این قسمت نباید خالی باشد
لطفاً یک نشانی ایمیل معتبر بنویسید.

keyboard_arrow_up