خواب سنگین مردانه

چرا خوابم زیاد شده؟ چگونه خواب خود را کم کنیم؟ (برای مردان)

خواب زیاد که قبلا عادت نبوده است عمدتا می تواند ناشی از نبود تحرک بدنی، افزایش وزن های ناگهانی، کبد چرب یا مصرف داروهایی مثل داروهای ضد افسردگی و مسکن ها باشد.

بیشتر مردم افرادی را که کمتر می خوابند تحسین می کنند. لئوناردو داوینچی، توماس ادیسون و مارگارت تاچر – مشاهیری که زمان خیلی کمی را به خواب شبانه خود اختصاص می دادند – اغلب به عنوان نمونه هایی از افرادی که با چشم پوشی از خواب زیاد موفقیت های بزرگی به دست آوردند، یاد می شود.

اما حقیقت چیز دیگری است، همان طور که شما نمی توانید مانند داوینچی نقاشی بکشید، به همان شکل هم امکان تشخیص اینکه بدنتان چه مقدار خواب نیاز دارد برای شما دشوار است. موضوع مقدار نیاز بدن به خواب به صورت مستقیم با ساختار بیولوژیکی آن در ارتباط است. 7 الی 8 ساعت در روز بهترین زمان توصیه شده برای خوابیدن است، و این در حالی است که در 97 تا 99 درصد افراد خواب کمتر از 6 ساعت نقش بسزایی در کاهش کارایی آنان داشته است. می خواهید بدانید چرا؟ این همان موضوعی است که وقتی که نمی توانید بخوابید برای بدن شما اتفاق می افتد.

word image 66

تکلیف یک تا 3 درصد باقیمانده چه می شود؟ به این افراد در اصطلاح «کم خواب ها» گفته می شود، این اشخاص در بدن خود ژنی جهش یافته به نام hDEC2 دارند که به آنها این توانایی را می دهد که بتوانند بدون اینکه بدنشان با مشکلی مواجه شود، ساعت های کمتری از شب را به خوابیدن اختصاص دهند. احتمالاً شما با این افراد برخورد داشته اید. از خصوصیات بارز آنها، لاغر بودن، خوش بینی و داشتن انرژی بالاست. همچنین این اشخاص بسیار با اراده و دارای پشتکاری قوی هستند. در یک کلام، انسان هایی خستگی ناپذیرند.

6 راه ساده برای تقویت سطح دوپامین، خلق و خو و انرژی

نکاتی جهت آماده سازی بدن برای کمتر خوابیدن

طبق نظر پروفسور جیم هورن، متخصص مغز و اعصاب و اختلالات خواب از دانشگاه لافبورو، برای کسانی که به لحاظ ژنتیکی مستعد کمتر خوابیدن نیستند، روش هایی وجود دارد که بتوانند یک الی دو ساعت در روز کمتر بخوابند. تقریباً هر انسانی می تواند با استفاده از متدهای زیر، میزان خواب خود را تا 6 ساعت در روز کاهش دهد.

1- قبل از هر چیز، ساعت مشخصی را برای بیدار شدن در صبح تنظیم کنید، و از این ساعت برای تمام ایام هفته (کاری و غیرکاری) استفاده کنید. بیدار شدن در ساعت مشخص شده به صورت منظم و هر روز، کلیدی ترین قسمت این عملیات به شمار می رود.

2- برای هفته اول، زمان خوابیدن خود را 20 دقیقه به عقب بیندازید.

3- در هفته دوم، این زمان را تا 40 دقیقه افزایش دهید.

4- با شروع هفته سوم، تأخیر در خواب را به یک ساعت برسانید.

5- این تأخیر را آنقدر ادامه دهید تا ساعت خواب شما به 6 ساعت برسد.

word image 67

بعد از انجام این مراحل، وارد قلمروی رازآلود فازهای متفاوت پروتکل های چگونه خوابیدن می شوید. اکثر مردم، یا گروه «عادی ها»، سه ساعت خواب در اوایل صبح به همراه سه نوبت بیست دقیقه ای چرت روزانه را پیشنهاد می کنند.

گروه بعدی یا «اَبَر انسان ها»، استفاده از 6 نوبت بیست دقیقه ای چرت زدن در روز را ترجیح می دهند. عده ای حاضرند روی کارایی این مدل قسم بخورند. بیشتر این زامبی نماها سعی می کنند بدنشان را مجبور به عادت کردن به این شرایط کنند.

رژیم غذایی GOLO، بدن خود را سم زدایی، سالم و پرانرژی کنید!

اما برنامه ی پیشنهادی ما، هفت ساعت خواب و نوشیدن یک فنجان قهوه دیگر برای بیشتر بیدار ماندن است.


اپ چرب زبان

با اپلیکیشن چرب زبان، هر زبانی رو فقط با روزانه 5 دقیقه گوش دادن، توی 80 روز مثل بلبل حرف بزن! بهترین متد روز، همزمان تقویت حافظه، آموزش تصویری با کمترین قیمت ممکن!


linkاختلالات خواب

مطالب مشابه

دیدگاهتان را بنویسید

نشانی ایمیل شما منتشر نخواهد شد. بخش‌های موردنیاز علامت‌گذاری شده‌اند *

این قسمت نباید خالی باشد
این قسمت نباید خالی باشد
لطفاً یک نشانی ایمیل معتبر بنویسید.

keyboard_arrow_up