روش از بین بردن خال

از بین بردن خال های قهوه ای صورت با 4 روش خانگی جدید و علمی

در این نوشته جدیدترین راههای از بین بردن خال های قهوه ای صورت در هر سنی با چند روش خانگی را به شما یاد می دهیم. دقت کنید که این روش ها به لحاظ علمی ثابت شده اند و پیشنهاد ما این است که از روش های غیر علمی که ممکن است مشکلات جدید پوستی در شما ایجاد کند و در سرتاسر اینترنت فارسی زیاد وجود دارند بپرهیزید.

خال های قهوه ای چیستند؟

خال های قهوه ای که معمولا به عنوان خال های پیری شناخته می شوند، در واقع خال های ناشی ازخورشید هستند. این ها خال های بی ضرری هستند که اغلب در افرادی که بیش از 50 سال سن دارند، افراد با پوست روشن و در افرادی که زیاد تحت تابش اشعه ماوراء بنفش (UV) قرار گرفته اند ناشی از خورشید یا تخت خواب های برنزه (کردن) است. این خال ها قهوه ای رنگ اند زیرا حاوی ملانین می باشند (ملاتین رنگدانه ای است که در لایه های سطحی پوست یافت می شود که می تواند “زیاد شود ” و ایجاد خال کند). خوشبختانه، چند درمان خانگی زیر به حذف و کاهش تولید این خال ها کمک موثری می کند.

حتما بخوانید: مواد مغذی و بسیار مفید برای زیبایی و سلامت پوست (جدیدترین تحقیقات)

روش اول: با استفاده از آب لیمو

روش از بین بردن خال 1

1- آب لیمو را به طور مستقیم به خال ها بمالید. آب لیمو حاوی اسید است که ممکن است به تجزیه رنگدانه ملانین کمک کند و بنابراین در عرض یک یا دو ماه تولید خال ها را کاهش می دهد. ویتامین C در لیمو نیز ممکن است به طور مستقیم پوست را سفید کند. لیمو را به تکه هایی برش دهید و تکه ها را مستقیما بر روی خال های قهوه ای قرار دهید. اجازه دهید حدود 30 دقیقه بماند و سپس با آب بشویید.

 • گزارش های دیگر نشان می دهد که سفید کردن خال های قهوه ای در زیر نور مستقیم خورشید موثرتر است.
 • بهترین زمان برای قرار گرفتن خال های قهوه ای درمان شده با آب لیمو در معرض نور خورشید به مدت 10 دقیقه می باشد.

روش از بین بردن خال 2

2- از ترکیب آب لیمو و شکر استفاده کنید. آب یک لیمو را درکاسه بفشارید و 4-2 قاشق غذاخوری شکر به آن اضافه کنید، شکر را به آرامی اضافه کنید تا با آب لیمو ترکیب شود و خمیر یک دستی ایجاد شود.

 • مخلوط را به هر خال قهوه ای با یک قلم مو یا سواب پنبه ای بمالید.
 • اجازه دهید خمیر در حدود نیم ساعت بماند و سپس آن را با آب سرد شستشو دهید.
 • این خمیر میتواند پوست را خشک کند، بنابراین جهت اطمینان پس از هر بار درمان، از مرطوب کننده استفاده کنید.

روش از بین بردن خال 3

3- خمیری از عسل، شکر و آب لیمو تهیه کنید. آب یک لیمو را در کاسه بفشارید و دو قاشق غذاخوری شکر (بسته به میزان آب لیمو) و دو قاشق غذاخوری عسل به آن اضافه کنید و یک خمیر سفت تهیه کنید.

 • مخلوط را به هر خال قهوه ای با یک قلم مو یا سواب پنبه بمالید.
 • اجازه دهید نیم ساعت بماند و سپس آن را با آب سرد شستشو دهید.
 • عسل رطوبت را برای محافظت پوست از خشک شدن فراهم می کند.

حتما بخوانید:11 تا از گیاهان دارویی و موادروزمره که برای پوست شما کاملا مضر هستند


روش دوم: با استفاده از آنزیم های گیاهی

روش از بین بردن خال 4

1- در مورد تاثیر آنزیم ها اطلاعات کسب کنید. آنزیم ها نیروی کار در دنیای بیوشیمی اند. آنزیم ها مواد مختلف را بدون استفاده توسط خود تغییر می دهند، مانند مبدل های کاتالیزوری طبیعی. این آنزیم ها ممکن است به تجزیه ملانین به بخش های کوچکتر بی رنگ کمک کنند.

 • غذاهای مختلفی که در اینجا توصیف می شوند شامل آنزیم های مختلف هستند، اما همه آنها به عنوان آنزیم هایی که پروتئین ها-پروتئاز ها یا آنزیم های پروتئولیتیک را تجزیه می کنند طبقه بندی می شوند.
 • این پروتئازها عبارتند از papain (در پاپایا)، پروتئاز آسپارتیک سیب زمینی و بروملین (در آناناس).

روش از بین بردن خال 5

2- سیب زمینی را رنده کنید و با عسل مخلوط کنید. یک سیب زمینی متوسط ​​را در نظر بگیرید (هر نوع از سیب زمینی سفید کارآیی دارد) و آن را در یک کاسه رنده کنید. به میزان کافی عسل اضافه کنید تا به صورت خمیر درآید.

 • مخلوط را به خال های قهوه ای بمالید.
 • اجازه دهید حدود 15 دقیقه مخلوط بماند و سپس آن را با آب سرد شستشو دهید.

روش از بین بردن خال 6

3- ماسک پاپایا بسازید. تمام پالپ ها را از پاپایا جدا کرده و آن ها را در یک کاسه مخلوط کنید تا قوام یکسان پیدا کند. شما ممکن است بخواهید از میکسر دستی استفاده کنید تا میوه ها را کاملا مخلوط کنید.

 • استفاده از سواب پنبه ای یا برس آرایشی برای مالیدن ماسک به صورت و هر جای دیگر که دارای خال های قهوه ای باشد.
 • اجازه دهید ماسک تا زمانی که خشک شود بماند و با آب سرد شستشو دهید.

روش از بین بردن خال 7

4- از آب آناناس یا ماسک آناناس استفاده کنید. مقداری از آب آناناس را در کاسه بریزید (اطمینان حاصل کنید که 100٪ آب آناناس بدون شکر اضافی بوده و یا آب آناناس تهیه شده توسط خودتان است). با استفاده از سواب پنبه ای، آب آناناس را به هر خال قهوه ای بمالید و اجازه دهید تا خشک شود. با آب سرد شستشو دهید.

 • به عنوان یک جایگزین، مقداری از تکه های آناناس را مخلوط کنید و به صورت ماسک به صورت و هر جای دیگری که دارای خال های قهوه ای است بمالید. اجازه دهید تا ماسک خشک شود و سپس با آب سرد شستشو دهید.

روش از بین بردن خال 8

5-نخود را امتحان کنید. ½ فنجان نخود (همچنین به عنوان لوبیا گاربانوزو شناخته می شود) با ¼ فنجان نخود فرنگی تهیه کرده و آنها را در ½ لیوان آب بجوشانید. تا زمانی که نخود فرنگی ها نرم شود بجوشانید (15 دقیقه برای لوبیای کنسروی یا حدود یک ساعت برای لوبیای خشک)، سپس از روی حرارت برداشته و سرد شود.

 • وقتی سرد شدند، نخود های پخته شده را برای تهیه خمیر مخلوط کنید.
 • خمیر را روی خال ها بمالید و اجازه دهید خشک شود. آن را با آب سرد شستشو دهید.

حتما بخوانید: 5 تا از بهترین کرم های خارجی برای رفع کک و مک + قیمت و نکات مهم


روش سوم: روش های دیگر را امتحان کنید

روش از بین بردن خال 9

1-ماست ساده را مستقیما بر روی صورت خود قرار دهید. به عنوان یک محصول لبنی، ماست حاوی اسیدهایی است که می تواند به روشن شدن خال های تیره کمک کند. باکتری های “مفید ” ماست می توانند سودمند باشد، زیرا مشخص شده حاوی آنزیم هایی است که می توانند پروتئین هایی مانند ملانین را تجزیه کنند.

 • ماست ساده را بر روی خال های تیره که نیاز به “محو شدن ” دارند بمالید.
 • اجازه دهید تا ماست خشک شود و سپس با آب سرد شستشو دهید.

روش از بین بردن خال 10

2-ماست ساده را با گیاهان مخلوط کنید. برخی از گیاهان ممکن است به ماست کمک کنند تا خال های پوست را از بین ببرند. مخلوط ماست و گیاهان را مستقیما بر روی صورت و هر جای دیگری که خال دارد بمالید. ماست ساده را با گیاهان مخلوط کنید. اجازه دهید تا خشک شود و سپس با آب سرد شستشو دهید. گیاهان زیر حاوی آنتی اکسیدان ها و بیوفلاونوئید ها هستند که می توانند در ترکیب با ماست به روشن شدن خال های تیره کمک کنند:

 • 1 قاشق غذاخوری پودر خردل
 • 1 قاشق غذاخوری پودر زردچوبه/کورکومین
 • 1 قاشق غذاخوری از ژل آلوئه ورا

روش از بین بردن خال 11

3-روغن کرچک را امتحان کنید. روغن کرچک حاوی آنتی اکسیدان ها است که می تواند پوست را حفاظت و روشن کند. یک گلوله پنبه ای را به چند قطره روغن کرچک آغشته کنید و در هر جا که میخواهید لکه ها را از بین ببرید، روی پوست خود بزنید. اجازه دهید تا خیس شود و آن را رها کنید!

روش از بین بردن خال 12

4-از ویتامین E استفاده کنید. ویتامین E دارای خواص آنتی اکسیدانی، ضد التهابی و درمانی است و می تواند سبب از بین رفتن خال های تیره روی پوست شود. کپسول مایع ویتامین E را باز یا سوراخ کنید و به طور مستقیم به خال های تیره بمالید. اجازه دهید تا خیس شود و آن را رها کنید!

حتما بخوانید: 15 روش خانگی برای اینکه پوست خود را صاف، بی نقص و درخشان نشان دهید


روش چهارم: بررسی سرطان

روش از بین بردن خال 13

1-به متخصص پوست مراجعه کنید. خال های تیره بی ضرر هستند، اما می توانند با سرطان پوست اشتباه گرفته شوند. همیشه ایده خوبی است که هر کدام از خال های روی پوست توسط متخصص پوست بررسی شود. هنگامی که متخصص پوست تأیید کرد که خال ها صرفا آرایشی هستند، می توانید اقداماتی برای کاهش تولید خال ها انجام دهید.

2-به طور منظم به پوست خود نگاه کنید. بیشتر خال های سرطانی بوسیله تغییرات آن ها تشخیص داده شده اند، بنابراین پیگیری نحوه نگاه کردن به پوست می تواند به تشخیص زودهنگام کمک کند. بسته به عواملی مانند زمان مواجهه با اشعه ماوراء بنفش و سابقه خانوادگی، ممکن است نیاز داشته باشید که پوست خود را به طور منظم توسط یک متخصص پوست با تجربه بررسی کنید.

حتما بخوانید: 20 تا از خواص شگفت انگیز و نحوه مصرف گلاب برای پوست

هرگونه سوال، نظر یا تجربه ای در زمینه رفع خال های قهوه ای صورت دارید در بخش نظرات با هنرفردی در میان بگذارید تا متخصصان ما پاسخگو باشند.


اپ چرب زبان

با اپلیکیشن چرب زبان، هر زبانی رو فقط با روزانه 5 دقیقه گوش دادن، توی 80 روز مثل بلبل حرف بزن! بهترین متد روز، همزمان تقویت حافظه، آموزش تصویری با کمترین قیمت ممکن!


link
از بین بردن خالبیماریهای پوستزیبایی پوست

مطالب مشابه

دیدگاهتان را بنویسید

نشانی ایمیل شما منتشر نخواهد شد. بخش‌های موردنیاز علامت‌گذاری شده‌اند *

این قسمت نباید خالی باشد
این قسمت نباید خالی باشد
لطفاً یک نشانی ایمیل معتبر بنویسید.

keyboard_arrow_up