آلوئه ورا برای پوست

8 فواید آلوئه ورا برای پوست+ 6 روش استفاده آلوئه ورا برای پوست

آلوئه ورا گیاهی با خواص درمانی است که می تواند برای صورت و پوست شما معجزه آسا باشد. ژل آلوئه ورا به دلیل داشتن خاصیت دارویی و مرطوب کنندگی، یکی از عناصر محبوب در بسیاری از لوسیون های پوست، ماسک های صورت و مواد آرایشی است. علاوه بر این می توان از ژل آلوئه ورا برای درمان آفتاب سوختگی، بهبود سریعتر زخم ها، درمان تحریکات پوستی و کاهش التهاب، به طور مستقیم بر روی پوست و صورت استفاده کرد.

دلیل مفید بودن ژل آلوئه ورا برای صورت و پوست، این است که حاوی مقدار زیادی مواد مغذی می باشد. ژل برگ های گیاه آلوئه ورا حاوی ویتامین ها، مواد معدنی، آنزیم های فعال و اسیدهای آمینه است. شما همچنین می توانید برای تقویت خواص ژل آلوئه ورا، موادی مانند روغن درخت چای، نارون کوهی، روغن نارگیل یا روغن های اساسی نیز اضافه کنید. ترکیب این مواد با ژل آلوئه ورا به درمان طبیعی برخی بیماری های پوستی نیز کمک میکند.

یک ویتامین عالی برای پوست

در این مقاله نتایج تحقیقات علمی در مورد خواص درمانی ژل آلوئه ورا نشان داده است. پس از آن نحوه ی استفاده از این ژل را برای درمان معضلات مختلف پوستی خواهید آموخت.

مواد مغذی و خواص دارویی آلوئه ورا

سوال اینجاست که چرا استفاده روزانه از ژل آلوئه ورا برای پوست بسیار مفید است؟

بررسی خواص دارویی ژل خالص آلوئه ورا نشان می دهد که این ژل حاوی ویتامین های زیادی است که پتانسیل آنتی اکسیدانی دارند. آلوئه ورا طبیعی همچنین دارای آنزیم هایی است که به کاهش التهاب پوست و همچنین مواد معدنی و اسیدهای چرب کمک می کند و باعث سلامت پوست می شود. سایر اسیدهای آمینه و ترکیبات موجود در ژل آلوئه ورا دارای خواص ضد عفونی کننده و ضد میکروبی هستند.

word image 229

ژل آلوئه ورا برای پوست بسیار مفید است زیرا حاوی پلی ساکاریدها (نوعی مولکول قند) است که به افزایش تولید کلاژن کمک می کند. این امر هم برای بهبود زخم و هم در کاهش جای زخم مفید است. آلوئه ورا همچنین تولید کلاژن و الاستین را تحریک می کند که خاصیت ارتجاعی پوست را بهبود می بخشد و به ترمیم چین و چروک های سطحی کمک می کند.

ژل گیاه آلوئه ورا حاوی ترکیبات ضد عفونی کننده هم هست که به جلوگیری از عفونت های باکتریایی، ویروسی یا قارچی کمک می کند.

فواید آلوئه ورا برای پوست

استفاده منظم از آلوئه ورا بر روی صورت یا پوست فواید بسیار زیادی دارد. محققان تشخیص داده اند که می توانید از ژل آلوئه ورا برای ترمیم زخم، مرطوب کردن پوست خشک، درمان پسوریازیس یا درماتیت و درمان سوختگی استفاده کنید.

در این قسمت نتایج جدیدترین تحقیقات علمی در مورد مزایای استفاده روزانه از آلوئه ورا برای پوست آورده شده است.

1-آلوئه ورا می تواند به بهبود سریعتر زخم ها کمک کند

ژل آلوئه ورا به تسریع ترمیم زخم ها کمک می کند و شما می توانید آن را روی پوست خود بمالید.

آلوئه ورا حاوی ترکیبات ضد التهاب و ضد باکتری است که به بهبودی زخم ها کمک می کند. محققان دریافته اند که ترکیبات موجود در آلوئه ورا همگی به ترمیم زخم ها کمک می کنند. یک مطالعه نشان داد که زخم های درمان شده با ژل آلوئه ورا تقریبا 3 روز سریعتر از زخم های دیگر بهبود میابند.

مجله Annals of Plastic Surgery گزارش داد که ژل آلوئه ورا می تواند به کوچک شدن محل زخم کمک کند و از رشد بافت زخم جلوگیری نماید. دانشمندان همچنین مشاهده کردند که زخم های درمان شده با آلوئه ورا مقادیر بیشتری کلاژن و آنتی اکسیدان دارند.

یک کارآزمایی بالینی تصادفی نشان داد که آلوئه ورا به بهبودی سریعتر زخم های بعد از سزارین کمک می کند. محققان دریافتند که اثر ضد عفونی کننده، آنتی اکسیدان و ضد باکتریایی ژل آلوئه ورا به ترمیم زخم ها کمک می کند.

ژل آلوئه ورا در مقایسه با بسیاری از گیاهان دارویی که برای درمان زخم ها استفاده می شود، بسیار موثرتر است. محققان گزارش داده اند که می توانید از ژل آلوئه ورا برای درمان کبودی، تحریکات پوستی و زخم های جزئی استفاده کنید.

مراقبت از زخم ها بطور صحیح در کنار آلوئه ورا به شما کمک می کند سریعتر از شر آنها خلاص شوید.

2-آلوئه ورا به درمان سوختگی های جزئی و آفتاب سوختگی کمک می کند

لینک خرید ژل سوختگی

آلوئه ورا یک درمان طبیعی عالی برای آفتاب سوختگی است زیرا پوست ملتهب و آسیب دیده را تسکین و بهبود می بخشد.

ژل آلوئه ورا به این دلیل برای بهبود سوختگی های جزئی مفید است که باعث مرطوب شدن پوست و کاهش التهاب می شود. مجله Burns نشان داد که سوختگی های درمان شده با ژل آلوئه ورا تقریبا 9 روز سریعتر از سوختگی های دیگر بهبود میابند. بدین ترتیب محققان نتیجه گرفتند که می توان از آلوئه ورا برای درمان سوختگی های درجه یک و دو استفاده کرد.

یک مطالعه اثر آلوئه ورا در درمان سوختگی با سولفادیازین نقره (یک کرم یا پماد آنتی بیوتیک برای درمان سوختگی) مقایسه کرد. محققان مشاهده کردند که سوختگی هایی که با آلوئه ورا درمان می شوند، سریعتر بهبود می یابند. این مطالعه همچنین نشان داد که آلوئه ورا بهبودی آفتاب سوختگی را تسریع می کند و موجب از بین رفتن جای آن می شود.

نتایج مطالعه دیگری نشان داد که می توان از ژل آلوئه ورا به عنوان لوسیون طبیعی بعد از آفتاب سوختگی استفاده کرد. در واقع آلوئه ورا به اندازه ی کرم هیدروکورتیزون 1٪ در کاهش التهاب و خارش ناشی از آفتاب سوختگی موثر بود.

بنابراین برای از بین بردن آفتاب سوختگی و سوختگی های جزئی، به راحتی از ژل آلوئه ورا استفاده کنید.

3-آلوئه ورا خشکی پوست را از بین می برد و آن را مرطوب می کند

ابرسان الوئه ورا 

می توانید ژل آلوئه ورا را هر روز روی پوست خود بمالید زیرا دارای رطوبت بالایی است و به آبرسانی پوست کمک می کند.

مطالعات علمی نشان داده است که ژل آلوئه ورا هنگامی که به تنهایی یا همراه با سایر مواد طبیعی استفاده شود، یک مرطوب کننده موثر خواهد بود. به عنوان مثال آلوئه ورا با روغن جوانه گندم، تأثیر بیشتری در آبرسانی پوست دارد.

مطالعه دیگری نشان داد که استفاده از ژل آلوئه ورا بر روی دست ها می تواند به درمان خشکی دست که نتیجه درماتیت تماسی (تماس مستقیم فرد با مواد تحریک کننده) است، کمک کند. این تحقیق نشان داد که استفاده روزانه از ژل آلوئه ورا، باعث کاهش قرمزی و بهبود چین و چروک های سطحی دست می شود. این مطالعه به این نتیجه رسید که آلوئه ورا یک درمان موضعی مناسب برای درماتیت تماسی می باشد.

مطالعات دیگر نیز تأیید کرده اند که استفاده از ژل آلوئه ورا برای مراقبت، آبرسانی و مرطوب سازی پوست بسیار موثر است.

4-آلوئه ورا خاصیت ضد پیری دارد و ممکن است چین و چروک های سطحی پوست را کاهش دهد

استفاده روزانه از ژل یا کرم آلوئه ورا روی صورت ممکن است باعث بهبود خطوط ریز و چروک های زیر چشم شود. آلوئه ورا به طور طبیعی خاصیت ارتجاعی پوست را بهبود می بخشد و تولید کلاژن را تحریک می کند.

محققان می گویند که آلوئه ورا یک ترکیب ضد پیری طبیعی است زیرا ژل آن حاوی آنتی اکسیدان است، التهاب را کاهش می دهد و همچنین می تواند از پوست در برابر آسیب اشعه ی UV خورشید محافظت کند.

تحقیقات دیگر نشان داده است که آلوئه ورا به سفت شدن منافذ پوست کمک می کند. کرم آلوئه ورا همچنین می تواند خاصیت ارتجاعی پوست را کاهش دهد که به ترمیم چین و چروک های ظریف کمک می کند.

5-آلوئه ورا می تواند اگزما و پسوریازیس را درمان کند

آلوئه ورا برای درمان بیماری های پوستی هم موثر است و شما می توانید از ژل آن برای درمان بیماری های پوستی مزمن مانند اگزما و پسوریازیس استفاده کنید.

قرمزی و خارش پوست در اگزما و پسوریازیس دیده می شود و این مشکلات می توانند باعث التهاب و پوست اندازی پوست شوند.

یک مطالعه در مورد خواص درمانی آلوئه ورا نشان داد که استفاده از ژل آلوئه ورا به تسکین ضایعات درماتیت آتوپیک (اگزما) کمک می کند. مطالعه دیگری نشان داد که کرم حاوی 0.5٪ آلوئه ورا به کاهش اندازه پلاک های پوستی مرتبط با پسوریازیس کمک می کند.

بنابراین می توان گفت که آلوئه ورا یک داروهای خانگی موثر برای درمان اگزما و سایر بیماری های التهابی پوست از جمله بثورات پوستی است. شما می توانید از این ژل در ماسک های صورت خود یا بعنوان داروی روزانه استفاده کنید.

6-آلوئه ورا می تواند به پاک شدن جوش های صورت و آکنه کمک کند

دلیل دیگر استفاده از ژل آلوئه ورا بر روی صورت و پوست این است که می تواند به درمان آکنه کمک کند.

یکی از دلایل استفاده از آلوئه ورا برای جوش های صورت این است که فعالیت ضد التهابی آن به کاهش قرمزی و کاهش التهاب منافذ کمک می کند.

به این ترتیب می توانید از آلوئه ورا به همراه سایر مواد برای از بین بردن آکنه استفاده کنید. به عنوان مثال، استفاده از روغن درخت چای و نارون کوهی همراه با ژل آلوئه ورا می تواند به مقابله با جوش ها کمک کنند. در پایان این مطلب نحوه ی ساخت پماد ضدآکنه حاوی آلوئه ورا، آورده شده است.

برخی از مطالعات جدید نشان داده اند که آلوئه ورا همچنین می تواند اثربخشی درمان های معمول آکنه را افزایش دهد. به عنوان مثال استفاده از ژل آلوئه ورا بر روی پوست همراه با ترتینوئین، نتایج بهتری نسبت به استفاده از ترتینوئین به تنهایی نشان داد. (ترتینوئین یک کرم دارویی است که برای درمان آکنه متوسط ​​استفاده می شود).

7-آلوئه ورا می تواند علایم کشیدگی پوست و جای زخم را ترمیم کند

استفاده روزانه از ژل یا لوسیون آلوئه ورا می تواند به شما کمک کند تا علایم کشیدگی پوست و جای زخم ها را ترمیم کنید.

علائم کشیدگی روی شکم، می تواند پس از بارداری یا کاهش سریع وزن ایجاد شود. توانایی آلوئه ورا در بهبود قابلیت ارتجاعی پوست، به از بین بردن این علائم ناخوشایند کمک می کند.

مطالعات دیگر نشان داده است که استفاده منظم از ژل آلوئه ورا می تواند از بروز علایم کشیدگی پس از بارداری جلوگیری کند. یک مطالعه از ژل آلوئه ورا به همراه روغن بادام شیرین برای کاهش علائم کشش پوست استفاده کرد. نتایج این مطالعه نشان داد که این داروی طبیعی باعث کاهش خارش و همچنین کاهش علائم کشیدگی پوست می شود.

8-آلوئه ورا باعث روشن شدن پوست و درمان لکه های تیره می شود

ژل آلوئه ورا حاوی ترکیباتی است که به روشن شدن پوست کمک می کند و موجب یکدست شدن آن می شود.

لکه های تیره یا لکه های کبدی (که در افراد مسن شایع هستند) به دلیل آسیب طولانی مدت خورشید می توانند روی پوست ظاهر شوند. لکه های کبدی معمولاً در صورت و پشت دست ها ظاهر می شوند. استفاده مرتب از ژل آلوئه ورا روی صورت یا پوست می تواند به درمان این لکه های تیره کمک کند.

تحقیقات انجام شده روی عصاره ی آلوئه ورا نشان می دهد که این ماده حاوی یک ترکیب شیمیایی به نام آلوئین است. آلوئین به روشن شدن پوست کمک می کند و می تواند تیرگی های آن را کاهش دهد.

مطالعات دیگر نشان داده است که عصاره های آلوئه ورا می توانند از تولید ملانین جلوگیری کنند. ملانین رنگدانه ی موجود در پوست است که موجب تیرگی یا قهوه ای رنگ شدن آن می شود.

روش های استفاده از آلوئه ورا بر روی صورت و پوست

روش های زیادی برای استفاده از ژل، لوسیون یا کرم آلوئه ورا روی پوست و صورت وجود دارد. یک برگ آلوئه ورا را نصف کنید و ژل موجود در آن را خارج کنید. شما می توانید از این ژل بصورت مستقیم برروی پوست استفاده کنید.

اگر فرصت خارج کردن ژل آلوئه ورا را ندارید، باید از ژل های آماده استفاده کنید. هنگام خرید بهترین ژل آلوئه ورا باید به دنبال خالص ترین محصولات باشید. آلوئه ورا می تواند به سرعت خراب شود و بنابراین برای تازه نگه داشتن آن، از مواد نگهدارنده استفاده می شود.

سعی کنید ژل آلوئه ورای ارگانیکی خریداری کنید که حاوی 99٪ آلوئه ورا فعال زیستی یا 100٪ آلوئه ورا باشد.

1-روش استفاده از آلوئه ورا و روغن های اساسی برای رفع چین و چروک های پوست

با افزودن برخی روغن های ضروری به ژل آلوئه ورا، از شر خطوط ریز و چین و چروک پوست خلاص شوید.

بسیاری از روغن های اساسی مانند روغن اسانس لیمو، مریم گلی، کندر و اسطوخودوس دارای خواص آنتی اکسیدانی هستند. این بدان معنی است که به از بین بردن رادیکال های آزاد پوست کمک می کنند و از علائم پیری زودرس جلوگیری می نمایند. تولید بیش از حد رادیکال های آزاد موجب پیری زودرس می شود.

مطالعات نشان داده است که روغن اسانس لیمو می تواند از پوست در برابر آسیب اکسیداتیو محافظت کند. این می تواند از عمیق شدن خطوط سطحی و ایجاد چین و چروک های پوست جلوگیری کند. شما می توانید از بسیاری از روغن های اساسی دیگر هم برای مقابله با چین و چروک استفاده نمایید.

طرز ساخت ژل ضد چروک آلوئه ورا:

1- 30 میلی لیتر (28 گرم) ژل آلوئه ورا برداشته و 4 قطره روغن لیمو، 4 قطره روغن چوب صندل و 4 قطره روغن اسطوخودوس به آن اضافه کنید.

2- این مواد را خوب با هم مخلوط کنید.

3- قبل از قرار دادن مخلوط، پوست را با یک شوینده ی معمول بشویید تا کاملا تمیز شود.

4- مخلوط را بصورت روزانه روی صورت و پشت دست ها بمالید تا پوستی زیبا و لطیف داشته باشید.

32 غذای کلاژن ساز عالی برای پوست

2-روش استفاده از آلوئه ورا با نارون کوهی و روغن درخت چای برای درمان آکنه

شما می توانید برای از بین بردن جوش ها و سایر علائم آکنه، از ترکیب آلوئه ورا، نارون کوهی و روغن درخت چای استفاده کنید.

این داروی خانگی، از آلوئه ورا بدلیل داشتن خواص ضد التهابی، از نارون کوهی بعلت داشتن اثر قابض و از روغن درخت چای برای از بین بردن باکتری های ایجاد کننده آکنه استفاده می کند.

نتایج یک مطالعه نشان داد که نارون کوهی به سفت شدن پوست و تنگ شدن منافذ بزرگ شده ناشی از آکنه کمک می کند. تحقیقات در مورد روغن درخت چای نشان داده است که این ماده یک ترکیب طبیعی مفید برای بهبود آکنه خفیف تا متوسط ​​است

طرز ساخت لوسیون آلوئه ورا برای درمان آکنه:

1- 6 قاشق غذاخوری نارون کوهی و 2 قاشق غذاخوری آلوئه ورا را با هم مخلوط کنید.

2- 5 قطره روغن درخت چای و 5 قطره روغن اسطوخودوس اضافه کنید و خوب مخلوط کنید.

3- با استفاده از یک پنبه، لوسیون آلوئه ورا را روی پوست مستعد آکنه خود بمالید تا آلودگی ها از بین بروند.

4- برای گرفتن بهترین نتیجه، صبح و شب از این دارو استفاده کنید.

روغن درخت چای و روغن اسطوخودوس جزء بهترین روغن های ضروری برای درمان آکنه هستند. بنابراین می توانید این دو ترکیب را هم به لوسیون خود اضافه کنید.

7 ترفند برای اینکه پیر نشوید!

3-روش استفاده از روغن آلوئه ورا و روغن نارگیل برای مرطوب کردن پوست

با افزودن روغن نارگیل به آلوئه ورا، می توانید یک کرم مرطوب کننده تهیه کنید. فواید این کرم آلوئه ورا این است که روغن نارگیل خاصیت ضد میکروبی دارد و می تواند به درمان درماتیت کمک کند.

مطالعه ی انجام شده برروی خواص روغن نارگیل نشان داد که این روغن دارای خواص ضد باکتری است و به مرطوب کردن پوست خشک کمک می کند. محققان دریافتند که روغن نارگیل یک درمان طبیعی برای درماتیت آتوپیک یا اگزما است.

طرز ساخت کرم آلوئه ورا خانگی برای مرطوب سازی عمقی پوست:

1- نصف فنجان روغن نارگیل جامد ارگانیک را با یک سوم فنجان ژل آلوئه ورا در یک کاسه بریزید و مخلوط کنید (باید بین 5 تا 10 دقیقه طول بکشد). روغن نارگیل را ذوب نکنید و اجازه دهید بحالت جامد باشد.

2- چند قطره روغن درخت چای را به مخلوط خود اضافه کنید.

3- کرم روغن نارگیل و آلوئه ورا را درون ظرف شیشه ای بریزید و اگر خانه تان گرم است و باعث آب شدن روغن می شود، آن را در یخچال نگهداری کنید. (شما باید قوام این ماده را حفظ کنید).

4- این مرطوب کننده ی پوست را روزی 2 بار روی قسمت های خشک صورت بمالید تا به آبرسانی آن کمک کند و مانع ترک خوردن پوست شود.

4-نحوه استفاده از آلوئه ورا برای ترمیم پوست و تسریع بهبودی زخم ها

ترکیبات درمانی فعال موجود در ژل آلوئه ورا موجب می شود که این ماده یک درمان عالی برای بهبود زخم ها یا تسکین ساییدگی های پوست محسوب شود.

آلوئه ورا برای ترمیم پوست آسیب دیده بقدری موثر است که تنها کافی ست ژل خالص آن را در ناحیه آسیب دیده قرار دهید. ژل یا لوسیون آلوئه ورا را 3 یا 4 بار در روز بمالید تا زخم های شما زودتر بهبود پیدا کنند.

طرز ساخت لوسیون آلوئه ورا برای درمان آفتاب سوختگی:

خواص تسکین دهنده و ضد التهاب آلوئه ورا به این معنی است که لوسیون این گیاه گزینه ای عالی برای مراقبت از پوست آفتاب سوخته است.

لوسیون آفتاب سوختگی آلوئه ورا از عسل برای درمان پوست استفاده می کند. عسل یک درمان طبیعی برای سوختگی پوست است و بسیاری از مطالعات این واقعیت را تایید می کنند. عسل حاوی آنتی اکسیدان است که به کاهش التهاب نیز کمک می نماید. همچنین به دلیل داشتن خاصیت ضد باکتریایی می تواند از عفونت های ثانویه پوست جلوگیری کند.

روش تهیه داروی آفتاب سوختگی آلوئه ورا:

1- 1 قاشق غذاخوری ژل آلوئه ورا، 1 قاشق غذاخوری عسل و 1 قاشق غذاخوری ماست ساده را با هم مخلوط کنید.

2- اگر مایل باشید می توانید چند قطره روغن نعناع به این مخلوط اضافه کنید تا به خنک شدن پوست کمک کند.

3- این مخلوط را به پوست آفتاب سوخته بزنید و بگذارید 20 دقیقه بماند تا منجر به کاهش التهاب و بهبود پوست آسیب دیده شود.

4- آن را با آب خنک بشویید و به آرامی خشک کنید.

امیدواریم این مطلب مورد پسند شما واقع شده باشد. با استفاده از دستورات ارایه شده در این مطلب، از گیاه آلوئه ورا برای ترمیم پوست استفاده کنید و از آن نهایت استفاده را ببرید.

5 تا از بهترین روغن های مو برای زیبایی و درخشندگی


اپ چرب زبان

با اپلیکیشن چرب زبان، هر زبانی رو فقط با روزانه 5 دقیقه گوش دادن، توی 80 روز مثل بلبل حرف بزن! بهترین متد روز، همزمان تقویت حافظه، آموزش تصویری با کمترین قیمت ممکن!


link
آلوئه ورازیبایی پوست

مطالب مشابه

دیدگاهتان را بنویسید

نشانی ایمیل شما منتشر نخواهد شد. بخش‌های موردنیاز علامت‌گذاری شده‌اند *

این قسمت نباید خالی باشد
این قسمت نباید خالی باشد
لطفاً یک نشانی ایمیل معتبر بنویسید.

keyboard_arrow_up