لیفت ابرو

لیفت ابرو چیست؟ انواع آن و نکات قبل و بعد عمل

آیا وقتی به آینه نگاه می کنید همه چیز خوب و عالی به نظر می رسد؟ چشم ها و پیشانی شما نقش مهمی در انتقال احساساتتان به دیگران ایفا می کنند. اگر از افتادگی ابروهایتان ناراضی هستید و احساس می کنید ظاهر شما را تحت تاثیر قرار داده است می توانید سراغ جراحی لیفت ابرو بروید. ما در این مطلب همه نکاتی که باید درباره لیفت ابرو بدانید را در اختیارتان می گذاریم.

جراحی لیفت ابرو چیست؟

لیفت ابرو که معمولا به آن لیفت پیشانی هم گفته می شود، باعث جوانسازی قسمت های بالایی چشم می شود و افتادگی ابروها را برطرف می کند. در این جراحی پوست پیشانی و عضلات و بافت های زیر آن به سمت بالا کشیده می شوند تا افتادگی ابروها رفع شود. جراحی لیفت ابرو می تواند ابروهای سنگین و آویزان را به سمت بالا بکشد، شیارهای عمیق را از بین ببرد و چهره را جوان تر نشان بدهد.

چرا لیفت ابرو لازم می شود؟

پیری باعث ایجاد تغییراتی در پوست می شود که پوست پیشانی هم از آن مستثنا نیست. وقت پوست پیشانی افتادگی پیدا می کند، ابروها به سمت پایین می روند و افتاده می شود. ابروهای افتاده چهره را نگران، خسته و یا حتی عصبی نشان می دهند. از طرف دیگر خیلی ها ممکن است عادت کرده باشند مدام اخم کنند و همین مساله باعث شود ابروهایشان افتادگی پیدا کند. لیفت ابروها همه این موارد را برطرف می کند و به شما کمک می کند ظاهر جوانتر و زیباتری داشته باشید.

علاوه بر این لیفت ابرو کمک می کند تا:

 • دیگران به اشتباه شما را عصبانی یا ناراحت تصور نکنند
 • چشم هایتان درشت تر از قبل دیده شود.
 • اعتما به نفستان بیشتر شود چون دیگر نگران این نیستید که در چشم دیگران “نگران و مضطرب” به نظر برسید.

انتخاب جراح زیبایی

برای اینکه از جراحی لیفت ابروهایتان رضایت کامل را داشته باشید و همه چیز طبیعی و زیبا به نظر برسد به یک جراح ماهر و زبردست که در این زمینه تجربه کافی داشته باشد احتیاج دارید. همانقدر که مهم است جراح شما به تکنیک های لازم جراحی برای رسیدن به نتایج مطلوب تسلط کافی داشته باشد، باید به قومیت، سن، جنسیت و ویژگی های منحصر به فرد صورت بیمار هم احترام بگذارد و آنها را موقع جراحی در نظر بگیرد.

word image 5

موقع مشاوره با جراحان زیبایی، از آنها درباره تجربیات خاصشان در زمینه جراحی سوال کنید. عکس های قبل و بعد مراجعه کنندگانی که تحت جراحی زیبایی قرار گرفته اند را مشاهده کنید و به خصوص به افرادی که مشکل مشابه شما داشته اند توجه کنید و ببینید نتیجه جراحی شان به چه صورت بوده است.

با اینکه نتیجه جراحی زیبایی در هر فردی با فرد دیگر متفاوت است؛ اما بهترین شاخص برای ارزیابی میزان توانایی جراح، کارهای گذشته اوست. اگر آقا هستید و می خواهید عمل لیفت ابرو انجام بدهید، پزشکتان باید تجربه جراحی لیفت ابرو برای آقایان را داشته باشد، چون برای حفظ ظاهر مردانه طبیعی تکنیک های متناسبی باید اعمال شوند.

انواع جراحی لیفت ابرو

جراحان زیبایی از روش های مختلفی برای جراحی لیفت ابرو استفاده می کنند. انتخاب نوع جراحی در هر بیمار به اهداف مورد نظر او برای جراحی، آناتومی منحصر به فرد و میزان اصلاحات مورد نیاز برای دستیابی به نتایج مطلوب بستگی دارد.

به طور کلی انواع جراحی لیفت ابرو شامل موارد زیر می شود:

لیفت اندوسکوپی ابرو

جراحان زیبایی از روش لیفت اندوسکوپی ابرو بسیار بیشتر از سایر روشهای موجود استفاده می کنند. این روش نسبت به انواع دیگر غیر تهاجمی تر است و اغلب نتایج مطلوبی به همراه دارد.

برای لیفت ابرو با روش اندوسکوپی، جراح یک سری برش بسیار ریز درست پشت خط رویش موها ایجاد می کند. سپس، با استفاده از یک دوربین کوچک و مخصوص و همینطور ابرازهای ریز و کوچک، عضلات پیشانی را جابجا و بافت های زیرین در این ناحیه را بالا می کشد. طی جراحی به این روش، بافت ها و چربی های اضافی ناحیه پیشانی در صورت لزوم برداشته می شوند تا چهره شما جوانتر و شادابتر به نظر برسد.

لیفت ابرو با برش های موقت یا محدود

در این روش نسبت به روش اندوسکوپیک، جراح برش های بلندتری روی پیشانی ایجاد می کند. معمولا لیفت ابرو با برش های موقت یا محدود با جراحی پلک انجام می شود. در این روش جراح برش های به طول حدودا 2.5 سانتیمتر درست پشت خط مو و بالای هر ابرو ایجاد می کند.

بعد جراح از طریق این برش ها بافت های پیشانی را جابجا می کند و ابروها را به سمت بالا می کشد و سپس از طریق برش هایی که برای عمل پلک بالای ایجاد شده اند، ناحیه بین دو ابرو به سمت بالا کشیده می شود تا خطوط اخم صاف شوند.

لیفت ابرو به روش کلاسیک

در حال حاضر از این روش کمتر استفاده می شود. لیفت ابرو به روش کلاسیک برای افرادی مناسب است که چین و چروک های زیاد و عمیقی روی پیشانی شان دارند. در این روش جراح طی جراحی لیفت، پوست پیش را می کشد و پوست اضافی را هم جدا می کند. به این ترتیب عضلاتی که باعث ایجاد خط اخم ابرو شده اند ضعیف می شوند و چین و چروک های موجود بین دو ابرو برطرف می شوند.

قیمت جراحی لیفت (کشیدن پوست) صورت، انواع آن و معایب

بعد از عمل

جراحی لیفت ابرو جزو عمل های سرپایی می شود که در آن از بیهوشی عمومی یا تزریق وریدی آرامبخش و یا بیحسی موضعی استفاده می کنند. مدت زمان جراحی به نوع جراحی لیفت ابرو و اینکه آیا جراحی دیگری هم همزمان با آن انجام می شود یا نه بستگی دارد.

برش های زده شده در طول جراحی لیفت ابرو با بخیه یا گیره بسته می شوند و معمولا حدود 1 هفته بعد از جراحی می توان آنها را برداشت. معمولا بیماران بعد از جراحی لیفت ابرو درد خیلی کمی را تجربه می کنند؛ اما مواردی مثل احساس ناراحتی جزئی یا احساس گرفتگی در پیشانی اتفاق طبیعی و رایجی است. علاوه بر این تورم و کبودی طی 10 روز اول یا تقریباً بعد از جراحی شایع است و در اکثر مواقع بعد از حدود 2 هفته از بین می رود.

word image 6

اینکه فرد چه مدت بعد از جراحی می تواند به فعالیت های عادی زندگی اش برگردد به جراحی انجام شده بستگی دارد. اگر فقط جراحی لیفت ابرو انجام داده باشید معمولا خیلی سریع می توانید دوباره به فعالیت های روزمره تان برگردید؛ اما اگر این جراحی را به همراه لیفت صورت یا سایر جراحی های زیبایی انجام داده باشید دوره ریکاوری تان طولانی تر می شود.

در ادامه به مواردی که بعد از جراحی لیفت ابرو می توانید انجام بدهید اشاره می کنیم:

 • روز جراحی: قدم زدن در خانه مشکلی ندارد.
 • 1 تا 2 روز پس از جراحی: دوش گرفتن مجاز است؛ اما محل برش ها را با ملایمت و احتیاط بشویید.
 • 1 هفته پس از جراحی: می توانید به فعالیت های کم تحرکتان برگردید. برخی بیماران می توانند زودتر به سر کارشان برگردند. از آنجایی که ممکن است زود خسته شوید توصیه می کنیم از انجام فعالیت های پرتحرک و شدید خودداری کنید. اگر نگران کبودی های محل جراحی هستید می توانید از تکنیک های آرایشی برای پوشاندن این ناحیه استفاده کنید.
 • 1 تا 2 هفته پس از جراحی: می توانید دوباره رانندگی کنید، البته به شرطی که دیگر نیازی به داروهای مسکن نداشته باشید و کاملا هشیار باشید.
 • 2 تا 4 هفته پس از جراحی: به تدریج ورزش را از سر بگیرید. جراح زیبایی تان راهنمایی های لازم در این خصوص را در اختیارتان می گذارد.

مقایسه لیفت ابرو با لیفت پلک و لیفت صورت

وقتی حرف از جراحی زیبایی وسط می آید، به سختی می توان تصمیم گرفت که کدام جراحی می تواند بیشتر از همه صورت را جوانتر و شادابتر نشان بدهد. اگر افتادگی پلک و گونه دارید، لیفت صورت و پلک مناسب است؟ اگر ظاهرتان خسته و نگران به نظر می رسد لیفت ابرو و پلک از همه مناسب تر است؟

با اینکه مشورت با یک جراح زیبایی بهترین راه برای فهمیدن این است چه نوع جراحی برای شما از همه مناسبتر است؛ اما اگر خودتان هم اطلاعاتی درباره جراحی های مختلف زیبایی داشته باشید می توانید بهتر تصمیم بگیرید.

 • لیفت ابرو: باعث جوان شدن عضلات پیشانی و بالا رفتن ابروها می شود.
 • لیفت پلک: باعث بهبود ناحیه اوربیتال (کاسه چشم)، اطراف چشم تا استخوان پیشانی می شود.
 • لیفت صورت: قسمت میانی تا پایین صورت، از استخوان گونه تا چانه و خط فک را بهبود می بخشد و جوان می کند.
 • لیفت گردن: پوست گردن را از چانه تا استخوان جوانسازی می کند و بالا می کشد.

البته این موارد نواحی کلی صورت شما هستند. ممکن است جراح از تکنیک های مختلف و یا جراحی های مختلف برای کسب بهترین نتیجه استفاده کند.

آیا نتایج جراحی لیفت ابرو ماندگار و همیشگی هستند؟

اگر جراحی لیفت ابرو توسط یک جراح متخصص و با تجربه انجام شود نتایج آن تا سالها ماندگارند. با این حال هیچ چیزی نمی تواند جلوی روند پیری را بگیرد و در نهایت بافت های پیشانی شما همزمان با بالا رفتن سنتان شروع به جمع شدن می کنند. برای اینکه این روند را کند کنید می توانید سبک زندگی سالمی داشته باشید. هر روز از کرم ضد آفتاب استفاده کنید، رژیم غذایی سالمی داشته باشید و همه ویتامین ها را دریافت کنید. سیگار نکشید و ورزش کنید تا پوست و بدنتان در بهترین حالت باشد.

10 تا از بهترین پزشکان جراح لیفت صورت و گرد

4 تا از پرفروش ترین مداد های ابرو ماه گذشته


اپ چرب زبان

با اپلیکیشن چرب زبان، هر زبانی رو فقط با روزانه 5 دقیقه گوش دادن، توی 80 روز مثل بلبل حرف بزن! بهترین متد روز، همزمان تقویت حافظه، آموزش تصویری با کمترین قیمت ممکن!


link
تقویت ابروزیبایی صورتلیفت صورت

مطالب مشابه

دیدگاهتان را بنویسید

نشانی ایمیل شما منتشر نخواهد شد. بخش‌های موردنیاز علامت‌گذاری شده‌اند *

این قسمت نباید خالی باشد
این قسمت نباید خالی باشد
لطفاً یک نشانی ایمیل معتبر بنویسید.

keyboard_arrow_up