قرص هیدروکلروتیازید برای لاغری

قرص هیدروکلروتیازید برای لاغری (نتیجه تحقیقات پزشکی)

بله! هیدروکلروتیازید باعث کاهش وزن سریع و قابل توجه در اکثر مصرف ‌کنندگان می ‌شود و مهم نیست برای چه منظوری تجویز شده است. در واقع اکثر مصرف ‌کنندگان قرص هیدروکلروتیازید می ‌دانند که این دارو با افزایش دفع سدیم و آب از طریق کلیه ‌ها به عنوان یک ماده ادرار آور عمل می ‌کند.

اساسا هیدروکلروتیازید به بدن کمک می‌ کند تا ذخایر سدیم و آب اضافی را از بین ببرد و با این کار، بدن اصلاحا وزن آبی ‌اش را از دست می ‌دهد و در کل وزن کم می ‌کند.

در بین برخی از مصرف ‌کنندگان هیدروکلروتیازید این طور جا افتاده است که این دارو به نوعی باعث کاهش چربی بدن می‌ شود که درست نیست. هیدروکلروتیازید فقط مانع احتباس آب در بدن می ‌شود طوری که بدن در طول درمان؛ آب کم تری نسبت به قبل خواهد داشت. این کمبود آب باعث می ‌شود افراد متوجه کاهش وزن در بدن شان شوند.

1-کاهش سدیم و آب

هیدروکلروتیازید و سایر دیورتیک‌ های تیازیدی عمدتا با مهار سیمپورتر کلرید سدیم (-Na+/Cl) که یک انتقال ‌دهنده هم‌سو در کلیه ‌ها و مسئول تسهیل جذب مجدد یون ‌های سدیم و کلرید از مایع لوله ‌ای به سلول ‌های لوله به هم پیچیده دور از مرکز نفرون است، باعث کاهش وزن می ‌شوند. مهار سمپورتر سدیم – کلرید توسط هیدروکلروتیازید از جذب مجدد سدیم جلوگیری می ‌کند، باعث ناتریورز (یا دفع سدیم) می‌ شود، جریان ادرار را افزایش داده و در نتیجه منجر به از دست دادن آب می ‌شود.

این گونه است که در نهایت بافت ‌های بدن مقدار قابل توجهی آب از دست می ‌دهند. پس از کاهش آب و سدیم، هر کسی که روی ترازو برود و وزنش را اندازه بگیرد، متوجه کاهش وزن خواهد شد. برخی از منابع ادعا می ‌کنند که با مصرف دیورتیک ‌هایی مثل هیدروکلروتیازید، برخی افراد می‌ توانند در کم تر از یک هفته چیزی بین 4.5 تا 9 کیلو وزن آبی کم کنند.

حتما بخوانید: 7 تا از بهترین روشهای علمی درمان خانگی فشارخون

کاهش وزن آبی ناشی از مصرف هیدروکلروتیازید در میان افراد مبتلا به اِدِمی که به دلیل یک بیماری یا عارضه جانبی دارویی به وجود آمده است، قابل توجه خواهد بود. با این که کاهش آب ناشی از هیدروکلروتیازید ممکن است باعث کاهش وزن سریع و قابل توجه شود اما باید این را در نظر داشته باشید که این کاهش وزن به خاطر کاهش چربی بدن نیست. در واقع بافت‌ های بدن آب کم تری نسبت به قبل از مصرف دارو در خود ذخیره می ‌کنند.

2- عوارض جانبی (از دست دادن اشتها ، اسهال، حالت تهوع)

دلیل دیگری که باعث می‌ شود هیدروکلروتیازید باعث کاهش وزن شود، عوارض جانبی است. عوارض جانبی مرتبط با هیدروکلروتیازید که بسیار رایج هستند، عبارتند از: کاهش اشتها ، اسهال و حالت تهوع (که می ‌تواند منجر به استفراغ شود). اگر هر یک از این عوارض جانبی را تجربه کردید، علاوه بر کاهش وزن آب ناشی از اثر دیورتیک هیدروکلروتیازید ، احتمال دارد وزن بیشتری از دست بدهید.

  • کاهش اشتها: اگر در حین مصرف هیدروکلروتیازید دچار کاهش اشتها شدید، احتمالا کالری کم تری نسبت به قبل از مصرف دریافت خواهید کرد که مسلما باعث کاهش وزن تان خواهد شد. مصرف کالری کم تر از آنچه بدن شما عادت به دریافت آن دارد (یعنی کم تر از کالری نگهدارنده شما) تعادل انرژی را برهم می ‌زند و کمبود کالری را به همراه خواهد داشت.

در نتیجه کمبود کالری، بدن شما از ذخایر چربی برای تامین انرژی استفاده می ‌کند که در نهایت باعث کاهش وزن تان خواهد شد. با این که کاهش اشتها احتمالا عامل اصلی کاهش وزن در اکثر مصرف‌ کنندگان هیدروکلروتیازید نخواهد بود، اما برای برخی از مصرف ‌کنندگان مخصوصا اگر کاهش اشتهای شان شدید باشد، علت همین است.

  • اسهال: اسهالی شدید و اجابت مزاج مکرر و سریع علت دیگر کاهش وزن در حین استفاده از هیدروکلروتیازید است. اسهال وزن آب را کاهش می ‌دهد (و آب بدن را کم می ‌کند) که می ‌تواند کاهش وزن را تسریع و یا افزایش دهد.

علاوه بر این، اسهال ممکن است با تحریک حرکت سریع غذا از طریق دستگاه گوارش ، در جذب کالری مشکل ایجاد کند. جذب کم کالری به این معناست که بدن ممکن است به اندازه قبل از مصرف دارو، انرژی برای ذخیره چربی دریافت نکند که می‌ تواند منجر به کاهش وزن شود.

قرص هیدروکلروتیازید ۲۵ برای چیست+ زمان مصرف

همچنین بدیهی است که اسهال می‌ تواند روی اشتها یا میل فرد به خوردن تاثیر منفی بگذارد. فردی که دچار اسهال غیر قابل کنترل (متوسط ​​تا شدید) است ممکن است از ترس دفع سریع روده و ناراحتی معده دچار کاهش اشتها شود و یا کمتر از حد معمول غذا بخورد.

  • حالت تهوع: حالت تهوع به طور کلی به عنوان احساس ناخوشی با تمایل به استفراغ تعریف می ‌شود. اگر هنگام استفاده از هیدروکلروتیازید حالت تهوع داشته باشید، تهوع ممکن است آنقدر شدید باشد که:

1-روی اشتهای تان تاثیر منفی بگذارد (طوری که کالری کم تری نسبت به معمول مصرف کنید) یا

2- باعث استفراغ شود (که می ‌تواند بدن را کم‌ آب و جذب کالری را دچار مشکل کند.)

مصرف کالری کم تر از حد معمول (به دلیل از دست دادن اشتهای ناشی از حالت تهوع) یا استفراغ ممکن است باعث شود که بدن مصرف ‌کننده هیدروکلروتیازید به دلیل برهم خوردن حالت موازنه، چربی از دست بدهد. علاوه بر این، استفراغ مکرر ممکن است اثر دیورتیک هیدروکلروتیازید را افزایش و در نتیجه بدن مقدار قابل توجهی از وزن آبی ‌اش را از دست بدهد.

کاربرد قرص هیدروکلروتیازید، عوارض و نحوه مصرف

توجه: ممکن است دلایل دیگری هم وجود داشته باشد که باعث شود هیدروکلروتیازید از وزن تان بکاهد. با این وجود، باید تاکید کنیم که کاهش آب بدن عامل اصلی کاهش وزن در مصرف ‌کنندگان هیدروکلروتیازید است نه کاهش چربی!


اپ چرب زبان

با اپلیکیشن چرب زبان، هر زبانی رو فقط با روزانه 5 دقیقه گوش دادن، توی 80 روز مثل بلبل حرف بزن! بهترین متد روز، همزمان تقویت حافظه، آموزش تصویری با کمترین قیمت ممکن!


link
لاغریهیدروکلروتیازید

مطالب مشابه

دیدگاهتان را بنویسید

نشانی ایمیل شما منتشر نخواهد شد. بخش‌های موردنیاز علامت‌گذاری شده‌اند *

این قسمت نباید خالی باشد
این قسمت نباید خالی باشد
لطفاً یک نشانی ایمیل معتبر بنویسید.

keyboard_arrow_up