تامی تاک

جراحی تامی تاک (شل شدگی شکم): همه نکاتی که باید بدانید

جراحی شکم یا همان ابدومینوپلاستی یک عمل جراحی است که با از بین بردن پوست و چربی اضافی و سفت شدن عضلات شکم ، باعث بهبود خطوط شکم می شود. رویکردهای زیادی در مورد جراحی شکم وجود دارد.

نکات مهم

 • یک روش برای همه مناسب نیست. اما در یک روش سنتی (یا کامل)، جراح معمولا پوست اضافی را از بالا و پایین ناف برداشته و سپس پوست و ماهیچه های باقی مانده را محکم می کشد و باعث می شود شکم صاف شود و با ایجاد یک سوراخ موقعیت جدیدی برای ناف بوجود می آورد.
 • سیاری از افراد به لیپوساکشن کمر و پهلوها احتیاج دارند. اگرچه، اختلاف نظر وجود دارد که اینکار باید چه موقع، قبل، حین یا بعد از جراحی شکم باشد.
 • تامی تاک در بین خانم ها بسیار محبوب است، به ویژه آن هایی که کاهش وزن چشمگیری داشته اند و بچه دار شده اند و به ترمیم دیاستاز راست نیاز دارند.
 • حتی اگر به دنبال تغییر در فرم سینه هستید، جراح می تواند در حالی که در آن موقعیت هستید، باعث حجم دهی یا لیفت سینه شود.

حتما بخوانید: 16 کاری که برای سالم ماندن در تمام طول زندگی باید انجام دهید!

مزایا

 • تامی تاک خط کمر را کوتاه کرده و یک فرم شکمی صاف تر و محکم تر ایجاد می کند.
 • بعد از جراحی بهتر به نظر خواهید رسید و در لباس و مایو احساس اطمینان بیش تری خواهید داشت، زیرا مجبور نیستید لباس های مناسب و سازگار با شکمتان انتخاب کنید.
 • این روش ممکن است علائم کشش را از قسمت پایین شکم و همچنین جای زخم های سزارین را برداشته یا کاهش دهد.
 • از آنجا که قدرت و ثبات به ناحیه شکم و لگن برگردانده می شود، ممکن است شاهد بهبود درد کمر و بی اختیاری ادرار باشید.

معایب

 • تامی تاک یک جراحی وسیع با بهبودی طولانی مدت است. اکثر جراحان برای دو تا سه هفته استراحت توصیه می کنند، و بهبودی کامل ممکن است تا یک سال طول بکشد.
 • جراحی یک جای زخم دائمی و قابل توجه جا می گذارد که می تواند در سراسر شکم گسترش یابد.
 • این عمل جراحی ارزان نیست و احتمالا بیمه آن را پوشش نمی دهد.
 • نیازی به جراحی بیش تر برای تنظیم دقیق نتایج غیر معمول نیست. اینکار به ویژه در تحولات بزرگ صادق است.
 • جراحی تامی تاک دارای بالاترین میزان عارضه در کلیه اقدامات جراحی زیبایی است. در یک مطالعه در سال 2015 که در ژورنال پلاستیک و بازسازی جراحی منتشر شده است، میزان عارضه تامی تاک در مقایسه با سایر جراحی ها 3 درصد در برابر 1.5 درصد بود.

شایع ترین عارضه عمده آن هماتوم (تجمع خون) و به دنبال آن عفونت ها، لخته شدن خون و مشکلات مربوط به ریه بود.

چه کسانی گزینه مناسبی برای جراحی شکم هستند؟

 • بهترین گزینه ها برای جراحی شکم افرادی هستند که دارای سلامت کامل بوده و از وزن پایدار برخوردار هستند (تغییرات چشمگیر وزن می تواند نتیجه را تحت تأثیر قرار دهد) با پوست اضافی شکم که به رژیم یا ورزش پاسخ نداده است.
 • دکتر Casas می گوید: اگر مستقیم بنشینید و پوست آویزان داشته باشید، کاندیدای خوبی برای جراحی شکم هستید.
 • یکی از نگرانی های رایج افرادی که به جراحی شکمی فکر می کنند این است که آیا آن ها قبل از عمل نیاز به کاهش وزن دارند. جواب جراحان متفاوت است، اما متداول ترین پاسخ این است که باید 4.5 تا 7 کیلوگرم اضافه وزن داشته باشید.
 • بسیاری از جراحان به دلیل افزایش خطر عوارض، روی کسی که دارای شاخص توده بدنی (BMI) بالاتر از 30 است و چاق محسوب می شود، عمل نخواهند کرد. می توان با از بین بردن پوست و چربی اضافی چند کیلوگرم از دست دهید، اما این یک روش کاهش وزن نیست.
 • نکته: اکثر جراحان موافق هستند که انجام تامی تاک قبل از بارداری بی خطر است. و کشش پوست در دوران بارداری ممکن است به معنی نیاز به تجدید نظر در جراحی باشد.
 • منتها اگر در آینده نزدیک قصد بارداری دارید، توصیه می شود تا بعد از زایمان صبر کنید تا از جراحی های بعدی خودداری کنید.
 • بعد از اینکه وزن خودم را از دست دادم، می خواستم از شر شکم آویزان خود خلاص شوم. تامی تاک کمک کرد تا نسبت به بدنم احساس اعتماد بیش تری داشته باشم.

در طول تامی تاک چه اتفاقی می افتد؟

بسته به پیچیدگی آن، عمل جراحی شکم ممکن است بین 1.5 تا 5 ساعت طول بکشد و معمولا تحت بیهوشی عمومی انجام می شود. اما باید پیش از این در مورد گزینه های بیهوشی با جراح خود صحبت کنید.

در طی این روش، یک برش افقی درست در داخل یا بالای ناحیه pubic ایجاد می شود. اگر پوستی شل بالای ناف وجود داشته باشد، جراح ممکن است برش دوم را در اطراف آن ایجاد کند.

سپس پوست و بافت زیرین را از عضلات تا قفسه دنده جدا کرده، پوست را بلند می کنند و عضلات زیرین شکم را ترمیم می کنند.

word image 315

سپس پوست فوقانی شکم به پایین کشیده می شود، پوست اضافی بریده شده و پوست باقی مانده در کنار هم بخیه می شوند.

یک سوراخ جدید برای ناف در خط میانی ایجاد شده و به دیواره شکم متصل می شود. سرانجام، چربی اضافی در اطراف ناف جدید از روی پوست برداشته می شود و ظاهری جذاب به آن می دهد.

هنگامی که عمل جراحی کامل شد، ممکن است گاز و یا سایر پانسمان ها روی شکم قرار گیرد و با نوار یا یک باند الاستیک پوشانده شود.

اگر جراح معتقد است پوشیدن یک لباس فشرده برای شما مفید است تا به کاهش تورم کمک کند، احتمالا بعد از عمل یا روز بعد اینکار را انجام می دهید. حداقل هفته اول آن را 24 ساعت در روز می پوشید و بعد از آن هر وقت فعالیت زیادی انجام می دهید. همیشه دستورالعمل های جراح خود را دنبال کنید.

بیش تر جراحان از بخیه های قابل تجزیه استفاده می کنند که نیازی به برداشتن آن ها نیست. در صورت استفاده از بخیه ها روی سطح پوست، ظرف چند روز پس از عمل برداشته می شوند.

در دوران نقاهت پس از تامی تاک چه انتظاری باید داشت؟

بیشتر تامی تاکی های شکمی جراحی های سرپایی هستند، به این معنی که چند ساعت بعد از عمل به خانه می روید. البته درد بعد از عمل می تواند قابل توجه باشد و نمی توانید یک هفته یا بیش تر به طور عمودی بایستید.

دکتر Eddy Dona، جراح پلاستیک در سیدنی استرالیا می گوید: سفتی قابل توجهی در قسمت میانی شکم وجود دارد. بسیاری از زنانی که سزارین داشته اند می گویند سزارین از تامی تاک شکمی بدتر است. دیگران می گویند این از سزارین بدتر است. در هر صورت، مشابه است.

مهم این است که شخصی در آنجا باشد که در چند روز اول، به شما کمک کند. Covetcleavage می گوید: بهبودی واقعا دشوار است. من پنج روز اول برای نشستن، ایستادن و همه چیز به کمک نیاز داشتم. همچنین ممکن است برای پوشیدن لباس یا حمام کردن به کمک نیاز داشته باشید.

حتما بخوانید: نشانه هایی در بدن شما که خبر از سکته مغزی می دهند! (بسیار مهم)

در صورت امکان توصیه می شود روزانه چند بار از خواب بلند شوید و حرکت کنید، تا گردش خون را افزایش داده و از لخته شدن خون جلوگیری کنید. دکتر Robert J. Schwartz، جراح پلاستیک در پلانو، تگزاس توصیه می کند که بهبودی می تواند از نظر عاطفی نیز بسیار دشوار باشد، بنابراین حتما یک مربی تشویقی برای خود داشته باشید. او می گوید: به یک دوست قابل اعتماد بگویید که جراحی دارید. دلایل خود را با او در میان بگذارید تا بتواند احساسات شما را درک کند و از آن ها پشتیبانی کرده و به شما کمک کند تا 100 درصد روی اهداف خود متمرکز شوید.

التیام کامل بدن زمان می ‌برد – در حالی که ممکن است فعالیت ‌های عادی خود را به مدت ۲ تا ۶ هفته بعد از جراحی ازسر بگیرید، منتها باید روند ریکاوری را به آرامی پیش ببرید، چون در غیر اینصورت به نتیجه صدمه خواهید زد. این جراحی ارزان نیست، پس آن را خراب نکنید.

به خاطر داشته باشید که دکترها توصیه می‌کنند برای چهار تا شش هفته اول چیزی سنگین بلند نکنید، که برای مادران با کودکان خردسال مهم است. من به این فکر کردم که قرار است در عرض دو هفته بالا و پایین بروم. زن باهوشی هستم، اما این احمقانه بود. بنابراین برای انجام دادن کارها در دو هفته، حداقل سه یا چهار هفته برنامه ریزی کنید.

چه زمانی نتایج را خواهید دید و چقدر طول خواهند کشید؟

دکتر Dona می گوید، افرادی که قبل از عمل چربی بیش از حد و پوست اضافی دارند، تقریبا بلافاصله قادر به دیدن تغییر عظیم خواهند بود، اما نتیجه نهایی در ابتدا با تورم محو می شود. اما می توانید پس از چند هفته نتیجه بگیرید. منتها دیدن نتایج نهایی ممکن است شش ماه یا بیش تر طول بکشد.

تا زمانی که شیوه زندگی سالم را حفظ کرده و اضافه وزن پیدا نکنید، فرم جدید شکمی شما ماندگار خواهد بود. با این وجود هیچ روشی نمی تواند روند پیری را متوقف کند و وسط شکم با گذشت زمان به طور طبیعی پیر می شود.

نکته: دکترCasas می گوید: رژیم غذایی و ورزش مناسب برای حفظ نتیجه جراحی ضروری است، بنابراین اطمینان حاصل کنید که این عادت ها قبل از تامی تاکی وجود دارد.

زخم تامی تاک

جای زخم تامی تاک معمولا از استخوان لگن تا استخوان لگن دیده می شود، اما به طور معمول در پایین شکم پنهان است و به راحتی توسط لباس زیر یا لباس مناسب پنهان می شود.

شما می توانید با جراح خود در زمینه جای زخم و طول آن صحبت کنید، اما هیچ تضمینی وجود ندارد که برای مقابله با تمام پوست اضافی، دیگر نیازی به برش عمودی ندارید.

برای فهمیدن اینکه جای زخم شما تا کجا ادامه دارد، این ترفند را از دکترCasas امتحان کنید: مستقیم بنشینید، عضلات اصلی شکم خود را به شدت درگیر کنید و سپس هر گونه پوست اضافی را با هر دو دست بگیرید. از شکم خود شروع کنید و راه خود را به سمت راست پیش بگیرید. هر جا که استخوان لگن بتواند جلوی پیچ خوردن پوست را بگیرد، احتمالا جای زخم شما پایان می یابد.

حتما بخوانید: 18 تا از بهترین روش های لاغری سریع شکم و پهلو با کمک طب سنتی

جای زخم مانند تمام زخم ها دائمی است اما با گذشت زمان محو می شود و کم تر مورد توجه قرار می گیرد.

جراح دستورالعمل هایی برای مراقبت از زخم به شما می دهد، که در به حداقل رساندن جای زخم کمک می کند. همچنین ممکن است درمان اسکار سیلیکون مانند Biocorneum را توصیه کند.

دکترCasas می گوید، مهم این است که از هرگونه فشار روی زخم جلوگیری کنید، بنابراین از تقلا کردن، خم شدن، پیچ خوردن و بلند کردن اجسام برای حداقل 4 تا 8 هفته خودداری کنید. اگر از برش محافظت کنید، در نهایت باید مانند یک خط خوب به نظر خواهد رسید.

هزینه تامی تاک چقدر است؟

برای تعیین هزینه جراحی شکم فاکتورهای زیادی مد نظر قرار گرفته می شود که مهم ترین آن ناحیه ای است که تحت عمل قرار می گیرد. مثلا هزینه لیپوساکشن شکم با غبغب بسیار متفاوت است. به علاوه هزینه دستمزد پزشک بسته به تخصص متفاوت است. با این حال از 3 میلیون تومان شروع می شود و تا 15 میلیون هم می تواند ادامه داشته باشد. همچنین برای تعیین هزینه باید به این موارد توجه داشت:

 • هزینه بیهوشی
 • هزینه بیمارستان یا مرکز جراحی
 • قیمت داروهای تجویز شده
 • هزینه آزمایش‌ها
 • قیمت گن پس از جراحی
 • هزینه جراح

گزینه های جایگزین تامی تاک

 • تامی تاک مؤثرترین روش برای خلاص شدن از چربی و پوست اضافی اطراف شکم و سفت کردن عضلات است.
 • دکتر Schwartz می گوید: هیچ چیزی در بازار وجود ندارد که ماهیچه های شکم را محکم کند و پوست شل را طوری از بین ببرد که شکم خالی به نظر برسد. اگر کسی سعی کند گزینه غیر جراحی را به شما بفروشد، توصیه من این است که فرار کنید.
 • اگر بیش تر نگران منطقه پایینی شکمتان هستید، یک مینی تامی تاک ممکن است گزینه ای مناسب باشد. با این حال آگاه باشید که این روش فقط پوست شل را در ناحیه تحتانی شکم برطرف می کند.
 • دکتر Schlesinger می گوید: یک مینی تامی تاک نتایج کمی را ایجاد می کند که تنها درصد کمی از زنان سود خواهند برد – شاید 2 درصد.
 • هیچ چیزی در بازار وجود ندارد که ماهیچه های شکم را محکم کند و پوست شل را به شکلی از بین ببرد که شکم خالی به نظر برسد.

سوالات متداول

آیا جراحی زیبایی شکم در درمان بی اختیاری ادرار تاثیر دارد؟  ابدومینوپلاستی برای خارج کردن پوست اضافی و صفت کردن عضلات شکم استفاده می شود وثابت شده است که تا 60% بی اختیاری استرسی ادرار را بهبود می بخشد.

آیا بعد از عمل جراحی زیبایی شکم از دست دادن وزن راحت است؟  بله ، یک مسئله نشان داده خارج کردن چربی اضافی و لیپوساکشن در حین عمل جراحی زیبایی شکم باعث ادامه کاهش وزن بعد از عمل می شود. بافت چربی دارای یک هورمونی است که سبب افزایش اشتها می شود و وقتی چربی حذف می شود بیمار کمتر احساس گرسنگی می کند.

آیا بیمه هزینه ابدومینوپلاستی را می دهد ؟  خیر ، هیچ بیمه ای هزینه ی جراحی زیبایی شکم را نمی دهند به امید روزی که حداقل هزینه ابدومینوپلاستی درمانی را بدهند.

حتما بخوانید: 8 تا از بهترین قرصهای لاغری از طریق کاهش اشتها بدون عوارض (تحقیقات جدید)

آیا چاقی شکم بعد از عمل جراحی زیبایی شکم بر می گردد؟  اگر شما وزن مختصری اضافه کنید خیر چاقی شکم بر نمیگردد ولی اگر افزایش وزن زیادی داشته باشید مجددا شکم چاق می شود

آیا شما با عمل جراحی زیبایی شکم سایز کم می کنید؟  بله بعد از عمل یک یا دو سایز و گاهی بعضی از بیماران بیشتر هم کم می کنند.

عمل جراحی زیبایی شکم چقدر دردناک است ؟  وقتی این عمل با عمل های دیگری جراحی زیبایی با هم انجام شوند ریسک عوارض بالا می رود ولی اگر به تنهایی انجام شود ریسک عوارض کمتر است.

آیا بعد از عمل جراحی زیبایی شکم six pack داریم یا خیر ؟  بهتر است که اول عمل جراحی زیبایی شکم انجام شود سپس بعد از بهبودی کامل جراحی six pack انجام شود.


اپ چرب زبان

با اپلیکیشن چرب زبان، هر زبانی رو فقط با روزانه 5 دقیقه گوش دادن، توی 80 روز مثل بلبل حرف بزن! بهترین متد روز، همزمان تقویت حافظه، آموزش تصویری با کمترین قیمت ممکن!


 

link
تامی تاکجراحی چاقیدرمان چاقی

مطالب مشابه

دیدگاهتان را بنویسید

نشانی ایمیل شما منتشر نخواهد شد. بخش‌های موردنیاز علامت‌گذاری شده‌اند *

این قسمت نباید خالی باشد
این قسمت نباید خالی باشد
لطفاً یک نشانی ایمیل معتبر بنویسید.

keyboard_arrow_up