قرص کاهش اشتها

10 تا از بهترین قرصهای لاغری از طریق کاهش اشتها (کم عوارض)

مکملهای بسیار زیادی در بازار وجود دارند که ادعای کاهش سریع وزن را دارند. سرکوب کننده های اشتها نوعی مکمل هستند که موجب کاهش اشتها و درنتیجه کم شدن خوراک و وزن میشوند.

درحالیکه بسیاری از این مکملها نیاز به نسخه ی پزشک دارند، بسیاری از آنها بصورت غیرتجویزی هم دردسترس هستند. ما در این مطلب 8 نمونه از بهترین مکملهای غیرتجویزی را بهمراه اثربخشی و عوارض جانبی برایتان آورده ایم. بعضی از این قرص ها در داروخانه ها یا فروشگاههای لوازم بهداشتی موجود هستند یا می توانید سفارش دهید.

دو قرص محبوب برای لاغری در ایران

سایر قرص های ذکر شده هم به صورت اینترنتی در دسترس می باشند:

1- قرص گارسینیا کامبوجیا

word image 329

قرصهای رژیمی گارسینیا کامبوجیا یکی از محبوبترین مکملهای کاهش وزن میباشد. این مکملها از عصاره ی گرفته شده ی پوست این میوه بدست می آید و موجب لاغری و کاهش اشتها میشوند.

نحوه عملکرد: پوست میوه حاوی اسیدهیدروکسی تریک است که موجب کاهش اشتها و افزایش سطح سروتونین در مغز و بنابراین افزایش متابولیسم کربوهیدراتها میشود.

اثربخشی: یک مطالعه ی مروری انجام شده از 12 بررسی دریافت که شرکت کنندگانی که گارسینا کامبوجیای حاوی 1000تا2800 میلی گرم اسیدهیدروکسی تریک را بمدت 2تا12 روز مصرف کردند، حدود 0.88 کلیوگرم بیشتر از افرادیکه دارونما مصرف کرده بودند، کاهش وزن داشتند.

عوارض جانبی: اگرچه بطور کلی بیخطر است اما مصرف این میوه در برخی افراد موجب سردرد، اسهال، تهوع، تحریک پذیری و حتی درموارد شدیدتر نارسایی کبد میشود.

2- قرص گلوکومانان (Glucomannan)

word image 330

گلوکومانان نوعی فیبر است که از ریشه گیاه Konjac ساخته می‌شود. گلوکومانان جاذب آب است و با جذب آب در شکم حالت ژله به خود می‌گیرد. بنابراین با مصرف آن احساس سیری زیادی به شما دست خواهد داد و درنتیجه کالری کمتری دریافت خواهید کرد.

نحوه عملکرد: گلوکومانان با کاهش اشتها، آرام کردن هضم غذا، جلوگیری از جذب چربی و احساس سیری موجب کاهش وزن و اشتها میشود.

اثربخشی: یک مطالعه ی مروری از 6بررسی نشان داد که مصرف روزانه 1.24-3.99 گلوکومانان در طول 12 هفته موجب کاهش وزن به میزان 3 کیلوگرم میشود.

عوارض جانبی: گلوکومانان موجب عوارض جانبی مانند یبوست، اسهال، استفراغ و ناراحتی های معده میشود.

حتما بخوانید: 14 تا از بهترین ورزشها و حرکات ورزشی برای لاغری سریع خانمها (پروفسور میراندا)

3- اسید لینولئیک مزدوج (ClA)

word image 327

اسید لینولئیک مزدوج یک چربی ترانس سالم است و به صورت طبیعی در محصولات حیوانی چرب مانند محصولات لبنی و گوشت گاو یافت می‌شود. این ماده درفرم مکمل کاهش وزن هم به فروش میرسد. یکی از بهترین قرص هایی ست که می توان تهیه کرد.

نحوه عملکرد: CLA روی ژنها و هورمونهای تنظیم کننده ی اشتها اثر میگذارد. این ماده باعث کاهش اشتها و افزایش سوخت و ساز و تحریک چربی سوزی می‌شود.

اثربخشی: اگرچه CLA برروی حیوانات اثرات کاهش وزن و اشتها نشان داد اما این اثرات را برروی انسان نشان نداده است.

یک مطالعه ی 12 هفته ای برروی 62 نفر انجام شد و به شرکت کنندگان روزانه 3.9گرم CLA داده شد، نتایج این مطالعه نشان داد که این ماده تاثیری برکاهش وزن، اشتها و تعدادکالریهای سوزانده شده ندارد.

اگرچه تاثیر این مکمل بر چربی سوزی در بعضی مطالعات نشان داده شده است ولی اثر آن برکاهش وزن بسیار کم است. برای مثال در یک مطالعه نشان داده شد که مصرف CLA باعث کاهش وزن به اندازه ۰٫7 کیلوگرم به مدت ۶ ماه خواهد شد.

عوارض جانبی: مصرف CLA موجب عوارض جانبی ناخواسته ای همچون اسهال و گازمعده میشود. مصرف این مکمل در دراز مدت عوارض جانبی خطرناکی مانند آسیب به کبد و افزایش التهاب را در پی خواهد داشت.

4- قرص پرتقال تلخ (سینفرین)

word image 328

پرتقال تلخ نوعی پرتقال است که برای کاهش اشتها موثر میباشد. این میوه شامل ترکیب سینفرین می‌باشد. سینفرین از لحاظ ساختاری مشابه با ماده‌ای به نام افدرین است که در فرمولاسیون‌های مختلف برای تولید قرص‌های کاهش وزن مورد استفاده قرار می‌گیرد. افدرین به عنوان یک عنصر کاهش وزن توسط سازمان غذا ودارو (FDA) در سال 2014 به دلیل عوارض جانبی جدی ممنوع شده است.

نحوه عملکرد: اعتقاد بر این است که پرتقال تلخ با افزایش متابولیسم، موجب چربی سوزی در زمان استراحت و بنابراین کاهش وزن میشود.

اثربخشی: اگرچه تحقیقات زیادی برروی عملکرد سینفرین بر چربی سوزی انجام میشود اما اثر آن برکاهش وزن مشخص نیست. بدلیل اینکه پرتقال تلخ در مکملهای کاهش وزن همیشه با مواد دیگری مانند کافئین همراه است.

عوارض جانبی: عوارض مشاهده شده ی سینفرین شامل تپش قلب، افزایش فشارخون و اضطراب است. اما اینکه سینفرین به تنهایی یا در ترکیب با مواد دیگر موجب این عوارض میشود هنوز مشخص نیست.

حتما بخوانید: بهترین طریقه مصرف رازیانه و زمان صحیح استفاده از آن برای لاغری

5- قرص عصاره دانه‌های قهوه سبز

word image 331

دانه های قهوه سبز همان دانه‌های قهوه معمولی هستند با این تفاوت که بو داده نیستند.

نحوه عملکرد: دانه‌های قهوه سبز حاوی اسید کلروژنیک است که به کاهش وزن کمک می‌کنند، عصاره ی آن حاوی کافئین است که به کاهش اشتها کمک میکند.

اثربخشی: آنالیز 3 مطالعه نشان داد که شرکت کنندگان چاقی که روزانه 180-200 میلی گرم از این عصاره مصرف میکردند، در طول 12 هفته حدود 2.47کیلوگرم نسبت به آنهایی که دارونما مصرف کرده بودند، کاهش وزن بیشتری داشتند.

عوارض جانبی: اگرچه این عوارض نادر است اما عصاره ی دانه ی قهوه ی سبز موجب سردرد و تپش قلب در بعضی افراد میشود.

6-قرص های هودیا گوردونی

word image 332

هودیا گورودونی نوعی گیاه آبدار است که بطورسنتی در بومیان جنوب آفریقا بعنوان کاهش دهنده ی اشتها استفاده میشود. مکملهای این گیاه موجود است و ادعا میشود که میتوانند موجب کاهش وزن و سرکوب اشتها شوند.

نحوه عملکرد: مکانیسم عمل هودیا گورودونی در کاهش وزن هنوز مشخص نیست اما دانشمندان اثرات این گیاه را با ترکیبی بنام P57 مرتبط میدانند که بر سیستم عصبی مرکزی اثر میکند و موجب کاهش اشتها میشود.

اثربخشی: مطالعات انسانی کمی درمورد اثر این گیاه بر لاغری و کاهش اشتها در انسان انجام شده است.

عوارض جانبی: این گیاه موجب سردرد، تهوع، افزایش ضربان قلب، افزایش فشارخون و مشکل در عملکرد کبد میشود.

حتما بخوانید: موثرترین رژیم لاغری سریع یک ماهه برای افراد بزرگسال (تحقیقات جدید)

7- قرص گوارانا

word image 333

حدود 100سال است که از گیاه گوارانا برای اهداف مختلف ازجمله کاهش اشتها استفاده میشود.

نحوه عملکرد: گوارانا نسبت به هرگیاه دیگری در جهان، کافئین بیشتری دارد. کافئین موجب تحریک سیستم عصبی و کاهش اشتها و تقویت متابولیسم میشود.

اثربخشی: در مورد اثربخشی این گیاه برای لاغری اطلاعات کمی در دست است.

عوارض جانبی: بدلیل اینکه این گیاه حاوی کافئین بالا است موجب بیخوابی، سردرد، اضطراب، افزایش ریتم قلب و عصبانیت بخصوص در مقادیر بالا میشود.

8-عصاره زعفران

word image 334

نحوه عملکرد: زعفران حاوی ترکیباتی است که موجب احساس سیری و بهبود خلق و خو میشود.

اثربخشی: یک مطالعه برروی 60زن چاق نشان داد که مصرف روزانه 176میلی گرم عصاره ی زعفران در روز موجب کاهش مصرف میان وعده ها و چربی سوزی نسبت به آنهایی شد که دارونما مصرف کرده بودند.

عوارض جانبی: زعفران عوارض جانبی خاصی ندارد اما در بعضی افراد موجب سرگیجه، خستگی، خشکی دهان، اضطراب، تهوع و سردرد میشود.

9- سی‌ال‌اِی 1250 (190 هزار تومان)

word image 514

سی‌ال‌اِی متشکل از لیونلیک اسید (اسید چرب امگا 6)، تخم‌مرغ؛ گوشت گاو و گوشت بره است. شاید استفاده از چربی برای از بین بردن چربی عجیب به نظر برسد اما این دارو کاملا تضمین شده‌است. نه تنها باعث کاهش وزن می‌شود بلکه هنگامیکه به همراه ورزش و یک رژیم غذایی انجام شود باعث افزایش استقامت می‌شود. همچنین برای تقویت سیتم ایمنی بدن نیز مفید است. این دارو سلول‌های چربی را کوچک نگه می‌دارد و برخی از آنها را تجزیه می‌کند، به همین دلیل به وزنتان اضافه نمی‌شود. سی‌ال‌اِی 1250 از روغن کافیشه، سویا، تخم‌مرغ و لبنیات تشکیل شده و 1000 میلی‌گرم سی‌ال‌اِی دارد. 90 درصد مصرف کنندگان با این دارو توانستند وزنشان را با کمترین عوارض کاهش دهند. از عوارض جانبی این دارو به اسهال و حالت تهوع می‌توان اشاره نمود.

buy   برای خرید و یا مشاهده قیمت کلیک کنید

10- گارسینیا کامبوجیا (140 هزار تومان)

word image 515

گارسینیا کامبوجیا میوه‌ای به نام تامارین است که در هند و جنوب آسیا رشد می‌کند. هیدروکسی‌سیتریک اسید موجود در این دارو باعث چربی سوزی و کاهش وزن می‌شود. این دارو، آخرین و موثرترین داروی کاهش وزن است و باعث کاهش میل غذایی و افزایش انرژی می‌شود. البته باید بیان کنیم که در برخی مطالعات ادعا شده که این دارو تاثیر چندانی بر چربی سوزی ندارد. محققان معتقدند گارسینیا کامبوجیا باعث افزایش تولید سروتونین می‌شود که باعث می‌شود احساس خوبی داشته باشید و احساس شادی و آرامش کنید. هرچه شادترباشید میل شما به غذا نیز کاهش می‌یابد. همچنین به کنترل سطح قند خون نیز کمک می‌کند؛ اما این دارو نیز دارای عوارضی جانبی مثل سردرد، حالت تهوع و تضعیف سیستم ایمنی بدن است. همچنین که فشارخون بالا، مشکلات کبدی و کلیوی و دیابت دارند نباید از این دارو استفاده کنند. این دارو گلاتن ندارد و 69 درصد افراد استفاده کننده بیان دارند که با این دارو توانسته‌اند وزن خود را کاهش بدهند.

buy   برای خرید و یا مشاهده قیمت کلیک کنید

توصیه ای از سالم زیبا

تعداد کمی از مکملهای لیست شده در بالا نشان دهنده ی شواهد کافی برای کاهش وزن و اشتها هستند.

اگرچه برخی از این مکملها مانند فیبرآکاسیا، صمغ گوار و کرومیوم پیکولینات، بطور قابل توجهی موجب کاهش اشتها میشوند ولی عوارض جانبی دیگری مانند سردرد، اسهال و ناراحتی معده بهمراه دارند.

حتما بخوانید: 18 تا از بهترین روش های لاغری سریع شکم و پهلو با کمک طب سنتی

راههای دیگری هم برای کاهش اشتها و لاغری وجود دارد. عدم مصرف غذاهای پردازش شده، کاهش کالری دریافتی و افزایش سطح فعالیت بدن راههای دیگر و بهتری برای لاغری هستند.


اپ چرب زبان

با اپلیکیشن چرب زبان، هر زبانی رو فقط با روزانه 5 دقیقه گوش دادن، توی 80 روز مثل بلبل حرف بزن! بهترین متد روز، همزمان تقویت حافظه، آموزش تصویری با کمترین قیمت ممکن!


link
قرص لاغریکاهش اشتهالاغری

مطالب مشابه

دیدگاهتان را بنویسید

نشانی ایمیل شما منتشر نخواهد شد. بخش‌های موردنیاز علامت‌گذاری شده‌اند *

این قسمت نباید خالی باشد
این قسمت نباید خالی باشد
لطفاً یک نشانی ایمیل معتبر بنویسید.

keyboard_arrow_up