کوچک و سفت کردن سینه

3 تا از جدیدترین روشهای طبیعی-گیاهی کوچک و سفت کردن سینه

افتادگی سینه ها می تواند بر ظاهرتان تأثیر بگذارد. شلی سینه ها با توجه به بالا رفتن سن امری طبیعی است، اما عادت های اشتباه و نبود ایده ای درباره ی اینکه چطور سفتی سینه ها را حفظ کنید، می تواند علل اصلی افتادگی سینه ها حتی در سن جوانی باشد. برای داشتن سینه های خوش فرم، واقعا نیاز نیست زیر تیغ جراحی بروید، بلکه لازم است که از چند عادت قدیمی دور بمانید و از سینه های تان به طور خاص مراقبت کنید. در این مقاله درمان های خانگی جهت سفت کردن سینه ها به طور طبیعی به نقل از چندین مجله معتبر پزشکی، بیان شده است.

بخش اول: داروهای طبیعی برای سفت کردن سینه

1-ماساژ روغن زیتون

اگر میخواهید افتادگی سینه ها را کاهش دهید، باید ماساژ روغن زیتون را امتحان کنید چرا که روشی عالی و طبیعی برای این مشکل است و هیچ نوع عوارض جانبی ندارد. روغن زیتون حاوی اسید های چرب و آنتی اکسیدان ها است که می تواند سبب آسیب دیدگی رادیکال های آزاد شود. همچنین به بهبود پوست و بافت بدن کمک می کند. این فرایند بسیار ساده است و می توانید سینه های تان را خوش فرم کنید.

روش: روغن زیتون را به آرامی روی سینه ها ماساژ دهید تا گرم شوند. می توانید به طرف بالا مالش دهید. 15 دقیقه به طور مرتب ماساژ دهید، سپس جریان خون افزایش می یابد وسلول های آسیب دیده را ترمیم می کند. از این روش 4-5 بار در هفته استفاده کنید.

2- ماساژ زرده تخم مرغ با خیار

این یکی دیگر از درمان های عالی است که از طریق آن می توانید سینه تان را به طور طبیعی ماساژ دهید. باید خیار و زرده تخم مرغ را مخلوط و خمیری درست کنید. زرده تخم مرغ حاوی مقدار بالایی ویتامین و پروتئین است در حالیکه خیار دارای خاصیت طبیعی برای پوست می باشد؛ و اگر این خمیر را به طور مداوم استفاده کنید، باعث کاهش سایز سینه می شود.

روش: یک خیار، یک زرده تخم مرغ و یک قاشق غذا خوری کرم، همه ی این مواد را به شکل خمیر درآورید. پس از آن، بر روی سینه خود به مدت 30 دقیقه بگذارید. سپس آن را با آب سرد بشویید. از این خمیر یک بار در هفته استفاده کنید.

3- تخم مرغ و پیاز

این ماسک با استفاده از سفیده ی تخم مرغ تهیه می شود، کم هزینه است و ثابت شده که در سفت و کوچک کردن سینه ها موثر است.

روش: سفیده تخم مرغ را آنقدر هم بزنید تا به شکل کرم در آید و آن را در پایین سینه بمالید تا به مدت نیم ساعت باقی بماند. پیاز خرد کنید و آب آن را بگیرید. یک لیوان آب به آن اضافه کنید و سینه ها را با آن بشویید.

حتما بخوانید: جدیدترین و بهترین روش استفاده از جوانه گندم برای چاقی صورت بطور موثر

4- دانه های شنبلیله

دانه های شنبلیله دارای خواصی هستند که باعث کوچک شدن و سفتی سینه ها می شوند. همچنین به راحتی قابل تهیه بوده و قیمت پایینی دارند.

روش: خمیری از پودر شنبلیله آماده کنید و سینه ها را با آن ماساژ دهید. بعد از پنج تا ده دقیقه آن را با آب تمیز کنید. این یک روش شگفت انگیز طبیعی است

5- کره شیا برای سفت کردن سینه

کره شیا ماده ی طبیعی دیگری برای سفت کردن سینه ها است. یک منبع غنی از ویتامین E است که به سفت کردن سینه ها کمک می کند. کره شیا از آسیب سلولی که ممکن است توسط رادیکال های آزاد ایجاد شود جلوگیری می کند.

روش: به مدت 15 دقیقه در جهت دایره ای، آن را روی سینه ها بمالید. پس از 10 دقیقه با آب تمیز کنید. این درمان باید سه بار در هفته انجام شود تا نتایج خوبی داشته باشد.

6- خاک رس (ترجیحا قرمز رنگ)

یک ماده ی طبیعی است که برای تقویت و سفتی پوست استفاده می شود. خاک رس حاوی مواد معدنی مهم از جمله سیلیس، آهن، کلسیم، سدیم و پتاسیم است که به سفت کردن پوست کمک می کند.

روش: خاک رس (ترجیحا قرمز) را در آب بریزید و خمیر چسبناکی درست کنید. سپس آن را روی سینه خود بمالید و تا زمان خشک شدن کامل، نگه دارید.

7- خیار، کره و زرده تخم مرغ

این یک ماسک عالی است که به بالا رفتن سینه ها کمک می کند. این مواد دارای خاصیت تیونینگ پوست و درمان افتادگی سینه می باشند. به استحکام بافت های سینه کمک و آنها را سفت می کنند.

روش: پوره خیار، زرده تخم مرغ و کره را به شکل خمیری صاف درست کنید. خمیر را روی سینه ها به مدت نیم ساعت بگذارید، سپس آن را با آب سرد تمیز کنید.

8- انار

ماده ای ضد پیری و بسیار عالی است که می تواند مانع شلی سینه هاو سفتی آنها شود. همانطور که می دانید از انار برای تنگی واژن نیز استفاده می شود. به طور کلی ماهیچه ها را منقبض می کند و باعث سفتی موضعی می گردد.

روش: خمیری با استفاده از پوست انار و روغن خردل آماده کنید. قبل از رفتن به رختخواب، روی سینه ها به صورت مدور بمالید. به همین ترتیب روغن نیم (چریش) را می توان با پودر پوست خشک شده انار مخلوط کرده و چند دقیقه حرارت دهید. به عنوان روغن ماساژ پس از سرد شدن استفاده شود.

9- آلوئه ورا

آلوئه ورا، شما را از داشتن سینه های شل و افتاده رها می کند به دلیل که خواص طبیعی جهت سفت کردن پوست دارد. آلوئه ورا حاوی آنتی اکسیدان ها است که مانع آسیب به سلول ها توسط رادیکال های آزاد می شود.

روش اول: ژل آلوئه ورا را روی سینه ها بمالید و تقریبا 10 دقیقه آنرا به شکل دایره ای ماساژ دهید. 10 دقیقه دیگر بگذارید بماند و سپس آن را با آب گرم بشویید.

روش دوم: آن را با سس مایونز و عسل مخلوط کنید و برای 15 دقیقه روی سینه ها بگذارید. ابتدا با آب گرم و سپس با آب سرد بشویید. این درمان باید یک بار در هفته برای چند ماه انجام شود.

10- ماساژ یخ

ماساژ یخی برای جلوگیری از افتادگی سینه ها بسیار مفید است. سرمای یخ سبب می شود که بافتهای سینه منقبض شوند و سینه ها را محکم تر و سفت تر کند.

روش: سینه ها را با دو تکه یخ برای چند دقیقه ماساژ دهید. سینه بند مناسب بپوشید. به مدت نیم ساعت در حالت استراحت قرار گیرید. این درمان را سه بار در روز تکرار کنید.

11- روغن سویا

روغن سویا یکی از جایگزین های سالم است. روغن تصفیه شده در دوره ای خاص، سالم بود؛ اما محققان بار دیگر برخی از مزایای روغن سویا برای سلامتی را نسبت به روغن تصفیه شده بررسی کردند. در حال حاضر، این روغن واقعا برای زیبایی تان مفید خواهد بود.

روش: باید 2 تا 3 قاشق سوپ خوری روغن سویا روی سینه خود قرار دهید و آن را به روش مناسب ماساژ دهید. این ماساژ را 2-3 روز در هفته انجام دهید تا سینه های تان زیبا، سفت و جذاب شوند.

12- سفیده تخم مرغ

شما باید در وعده های غذایی تان از املت و تخم مرغ آب پز استفاده کنید. از اینکه بدانید سفیده ی تخم مرغ یکی از مواد مهمی است که به سفتی پوست کمک می کند شگفت زده می شوید.

روش: ابتدا یک عدد تخم مرغ را بشویید و زرده را از سفیده جدا کنید، سپس سفیده را آنقدر بزنید تا فرم بگیرد، آن را به آرامی روی سینه های افتاده تان بمالید و به مدت 30 دقیقه نگه دارید، سپس با آب سرد بشویید.

بخش دوم: ترفند ها و ورزشها

1-از سینه بند شل و یا سایز اشتباه استفاده نکنید

بعضی از زنان اگر سینه بند شل بپوشند احساس راحتی می کنند؛ اما کاملاً اشتباه است. با این کار باعث افتادگی سینه های تان می شوید. پس بهتر است برای حفظ سینه ها و سفت نگه داشتن آنها از سینه بند مناسب استفاده کنید.

2- حالت مناسب را بدست آورید

بله فرم دادن به سینه ها به همان سادگی است که در وضعیت صحیح قرار بگیرید. اغلب داشتن حالت نادرست عامل اصلي افتادگی سينه ها حتی در زنان جوان می شود. اگر نشسته اید، پیاده روی می کنید یا خوابیده اید در حالتی که فشار زیادی روی سینه های تان ایجاد می شود، ممکن است باعث افتادگی ماهیچه های اطراف سینه شود؛ بنابراین، برای داشتن سینه های سفت، اولین گام اصلاح وضعیت تان است.

در حین ایستادن، نشستن یا پیاده روی همیشه شانه ها و پشت تان را راست بگیرید. فرم گرد شانه ها، اغلب علت اصلي سينه ها ی تان است. موقع خواب باید در وضعیتی قرار بگیرید که بر روی سینه ها فشار وارد نشود. شما باید به پشت بخوابید تا مطمئن شوید که به آنها فشار وارد نمی شود.

3- سینه بند مناسب انتخاب و آن را مرتبا عوض کنید

گرفتن نوع مناسب سینه بند با توجه به سایزتان برای جلوگیری از افتادگی سینه حیاتی است. اغلب استفاده از سینه بند نامناسب باعث شلی و افتادگی سینه های می شود؛ بنابراین، یکی از موثر ترین روش های سفت کردن آنها به طور طبیعی، استفاده از سینه بند های مناسب است. به دنبال زیبایی لباس زیر زنانه نباشید بلکه به کارایی آن توجه کنید.

حتما بخوانید: 3 تا از جدیدترین روش های طبیعی-گیاهی برای بزرگ کردن سینه (بهداشتی)

این نکته مهم است که از سینه بندهایی که تمام سینه تان را می پوشاند استفاده کنید. همچنین مطمئن شوید که سینه بند در اندازه مناسب است. استفاده از سینه بندهای شل و یا تنگ تر درست نیست. اغلب باید آنها را عوض کنید. سینه بندهای تان ممکن است خوب به نظر برسند، اما حالت ارتجاعی و همچنین توانایی نگه داشتن سینه ها را در طی چند ماه استفاده منظم از دست می دهند؛ بنابراین، هر 3 ماه یک بار آنها را عوض کنید.

4- ماساژ سینه برای داشتن سینه های سفت

ماساژ سینه های تان بطور صحیح می تواند موثر باشد تا سفت تر و محکم تر شوند. با این حال، مهم است که با روش صحیح و به طور مداوم ماساژ داده شوند تا به نتایج عالی دست یابید. ماساژ را از پایه سینه ها با حرکت دایره ای به سمت داخل انجام دهید. هنگام ماساژ دادن، باید فشار دست تان کم باشد.

برای ماساژ از روغن زیتون یا کرم تونینگ عضله استفاده کنید. حداقل دو بار در روز برای 15 دقیقه انجام دهید. همچنین میتوانید بعد از ماساژ ماسک سفت کننده ی سینه را برای دریافت نتایج بهتر استفاده کنید. ماساژ ناحیه بالای سینه را برای ایجاد عضله در آن ناحیه فراموش نکنید.

5- یوگا برای افتادگی سینه ها

تمرینات خاصی در یوگا وجود دارد که می تواند مانع از افتادگی سینه ها در جوان ترها شود. این تمرینات به تونینگ بالای بدن و همچنین ارتقاء سلامت کلی کمک می کند. بعضی از یوگا هایی که فوق العاده اند و باید برای بدن تان امتحان کنید عبارتند از:

  • حالت کبرا یا bhujangasana

word image 154

روی شکم دراز بکشید، پاهای خود را از پشت بکشید. پاهای باید روی هم نباشند. دستهای خود را در کنار شانه خود قرار دهید و بدن خود را بالا ببرید، وزن تان را بر روی دست ها قرار دهید؛ و در آخر به سقف نگاه کنید.

خود را برای چند لحظه در این موقعیت قرار دهید و سپس بدن تان را به آرامی پایین بیاورید. تکرار حداقل 3 بار در یک مرتبه نشستن. به آرامی آن را انجام دهید و در حالی که در این حالت هستید کاملا تمرکز کنید.

  • حالت شتر یا Ushtrasana

word image 155

برای انجام Ushtrasana روی زانوی بر روی زمین بنشینید. پای خود را در پشت و جدا از یکدیگر قرار دهید، همانند شکل زیر، حالا بدن را به عقب ببرید و پاشنه پا را با دستان خود لمس کنید همانطور که در تصویر زیر نشان داده شده است.

بدن تان باید در موقعیت نهایی به سمت عقب کشیده شود برای چند لحظه نگه دارید و سپس به آرامی بدن خود را به جلو و رسیدن به موقعیت اولیه حرکت دهید. شما باید Ushtrasana را حداقل سه بار در یک نشست انجام دهید، با فاصله یا پی در پی یا این کار را با دیگر یوگا آساناها انجام دهید.

6- ورزش های سینه

تمرینات انجام شده در روز بهترین درمان برای افتادگی سینه است. برخی از تمرینات مؤثر برای بالا بردن سینه شامل؛ فشار دادن سینه، پوش آپ و دمبل زدن می باشند. چندین بار جلو و عقب بردن بازوها می تواند به سفتی پوست اطراف سینه کمک کند. روند منظم بلند کردن وزنه نیز می تواند مانع از افتادگی سینه ها و سبب سفتی آنها شود.

  • شنا برای خوش فرم کردن سینه ها

word image 156

شما باید درمان های مختلف برای سفتی سینه انجام دهید. آیا تا کنون شنا را امتحان کرده اید؟ هنگام انجام شنا، از هر دو دست به منظور حرکت در آب استفاده می شود و به رشد بافت سینه کمک و آن را حفظ می کند. باید نیم ساعت تا یک ساعت هر روز شنا کنید تا سینه های جذاب و سفت داشته باشید.

  • بازو را بالا ببرید تا سینه ها سفت شوند

word image 157

این ورزش را به راحتی در خانه بدون نیاز به هیچ وسیله ای می توانید انجام دهید. یکی از تمرینات آزاد است و توسط هر شخص انجام می شود. مردان و زنان می توانند این کار را انجام دهند تا خوش فرم بمانند. باید مستقیم بایستید و دستان تان را بالا ببرید و سعی کنید بازو خود را تا آنجا که ممکن است بچرخانید، به این ترتیب که نوک انگشتان تان آسمان را نشان می دهد. آن را تا 20 شماره در بالا نگه دارید، سپس دوباره به آرامی دست های خود را پایین آورید. تکرار این فرایند 2-3 بار، 3 مرتبه در روز – صبح، ظهر و عصر.

  • پوش آپ برای سفت شدن سینه

word image 158

این یکی از بهترین تمرینات برای تقویت سینه است و می توانید در خانه بدون رفتن به باشگاه سه بار در روز انجام دهید. تمرین را در جایی انجام دهید که لغزنده نباشد.

بخش سوم: تغذیه

نه تنها غذا خوردن مانع کاهش وزن تان می شود، بلکه به کاهش وزن نیز کمک می کند. در واقع، تنها غذاهایی که سینه را کوچک تر می کنند و اثر آنها از نظر علمی ثابت شده است، عبارتند از:

  • چای زنجبیل: یک قاشق چای خوری زنجبیل رنده شده را در آب بجوشانید و با چند قطره عسل مخلوط کرده و چای را بنوشید. زنجبیل سوخت و ساز بدن را افزایش می دهد و به سوختن چربی سینه کمک می کند.
  • بذر کتان: به کاهش سطح استروژن در بدن کمک می کند و مانع رشد سینه ها می شود.
  • روغن ماهی: ماهی چرب یا روغنی با امگا 3 بالا نیز برای کاهش اندازه سینه مفید است. همچنین در کاهش سطح استروژن کمک می کند زیرا استروژن سینه ها را بزرگ می کند، بنابراین خوردن ماهی های چرب باعث کاهش سایز سینه ها می شود.
  • چای سبز: یکی دیگر از مواد مؤثر که شما می توانید در رژیم غذایی خود برای کاهش چربی بدن استفاده کنید و از این رو اندازه ی سینه های تان را کم کنید، چای سبز است. حاوی کاتچین ها است که برای کاهش وزن و همچنین پیشگیری از سرطان سینه بسیار مناسب است. نوشیدن روزانه ی حداقل یک فنجان چای سبز، علاوه بر رژیم پروتئین کم چرب برای به دست آوردن حداکثر نتایج لازم است.

حتما بخوانید: 15 تا از علایم آشکار کیست سینه طبق مطالعات جدید در دنیا که باید بدانید

مطمئن شوید که به طور صحیح غذا می خورید زیرا اضافه وزن دلیل اصلی بزرگی سینه ها است. البته برخی از افراد با وجود اینکه لاغر هستند، سینه های بزرگ دارند. با این حال، از دست دادن وزن قطعا اندازه سینه ها را کاهش می دهد و آنها را کوچک تر می کند.

بخش چهارم: ماموپلاستی

این روش همان جراحی برای کوچک کردن سایز سینه می باشد که کلیپ کوتاهی از آن در زیر می بینید:


اپ چرب زبان

با اپلیکیشن چرب زبان، هر زبانی رو فقط با روزانه 5 دقیقه گوش دادن، توی 80 روز مثل بلبل حرف بزن! بهترین متد روز، همزمان تقویت حافظه، آموزش تصویری با کمترین قیمت ممکن!


link
زیبایی اندامسفت کردن سینه

مطالب مشابه

دیدگاهتان را بنویسید

نشانی ایمیل شما منتشر نخواهد شد. بخش‌های موردنیاز علامت‌گذاری شده‌اند *

این قسمت نباید خالی باشد
این قسمت نباید خالی باشد
لطفاً یک نشانی ایمیل معتبر بنویسید.

keyboard_arrow_up