ترامادول

فواید ترامادول، عوارض، نحوه مصرف اصولی (و تجربیات کاربران)

folderمواد مخدر
comments38 دیدگاه

در این مطلب نتایج تحقیقات جدید چندین موسسه معتبر پزشکی راجب قرص ترامادول، کاربردها، عوارض و نحوه مصرف اصولی آن را در اختیار شما قرار می دهیم. تدوین این مطلب چندین روز به طول انجامیده است. اگر از ترامادول به عنوان تفنن یا بهتر شدن حالتان استفاده می کنید باید بگوییم که در حال تبدیل زندگی تان به جهنم هستید!

ترامادول چیست؟

ترامادول برای اولین بار در سال 1970 در کشور آلمان جهت تسکین دردهای بعد از عمل جراحی و کنترل دردهای مزمن پیشنهاد شد همچنین به دلیل اثرات خفیفی که در تسکین درد و خواص مخدری ضعیفی که دارد از آن به عنوان داروی ترک اعتیاد استفاده می‌کنند.

قرص ترامادول به 2 صورت موجود است: یک نوع آن اثر فوری دارد و وقتی مصرف میشود سریع عمل میکند درحالیکه نوع دیگر آن با ورود به بدن بصورت آهسته کار میکند.

حتما بخوانید: مهمترین نکاتی که راجب ترک هر نوع مواد مخدری باید بدانید!

ترامادول هم بصورت ژنرال (عمومی) و هم تحت نامهای تجاری در دسترس است. نوع ژنرال آن بطور گسترده در دسترس است و قیمت آن از انواع تجاری کمتر است. ترامادول یک ماده ی کنترل شده است و بدون نظارت متخصص نباید آن را مصرف کرد. این دارو برای تسکین انواع دردها بطور موثر استفاده میشود.

word image 326

درصورت فراموش کردن یک دوز، به مصرف دارو طبق برنامه ی زمانی ادامه دهید و داروی اضافی مصرف نکنید. ترامادول بعنوان مسکن استفاده میشود و توصیه میشود که دوزهای دارو مرتب مصرف شود. هنگام اوردوز این دارو باید به پزشک مراجعه کنید. این شرایط موجب خواب آلودگی شدید، تنگی نفس، سردشدن بدن، ضربان پایین قلب و شرایط بدتری مانند کما میشود. ترامادول نباید توسط کودکان مصرف شود و مصرف آن بدون تجویز پزشک میتواند کشنده باشد.

کاربردهای ترامادول

ترامادول برای تسکین درد متوسط تا شدید بدن مورد استفاده قرار میگیرد. متخصصان معمولا از این دارو بعنوان بخشی از درمان استفاده میکنند. این بدان معناست که برای تسریع بهبودی، همراه با داروهای دیگر مصرف میشود. این یک داروی ضددرد اپیویید است. ترامادول در تغییر توانایی مغز در احساس درد نقش مهمی ایفا میکند.

دانشمندان متعدد در مورد اینکه ترامادول مانند اندورفین در مغز عمل میکند، باهم موافقند. اندورفین ها گیرنده هایی هستند که موجب کاهش درد میشوند. عملکرد ترامادول مانند این گیرنده هاست. این دارو پیام های درد که از بدن به مغز ارسال میشود را کاهش میدهد.

حتما بخوانید: 9 تا از بهترین دمنوش ها برای تقویت اعصاب و آرامش کدامند؟ (جدیدترین تحقیقات)

عوارض جانبی ترامادول

ترامادول نباید بدون تجویز پزشک مصرف شود. این دارو حتی در مقادیر کم موجب خواب آلودگی میشود. متخصصان سلامت توصیه میکنند که بعد از مصرف ترامادول از فعالیت زیاد، رانندگی و استفاده از ماشین آلات سنگین بپرهیزید. علاوه برآن اگر این دارو به درستی مصرف نشود، موجب مشکلات و اثرات جدی بر سلامت فرد میشوند. برخی از این عوارض جانبی مربوط به ترامادول عبارتنداز:

 • اعتیاد شدید (که ترک آن از بسیاری مواد مخدر دشوارتر است!)
 • سردرد با وجود مصرف ترامادول که یک مسکن قوی ست
 • کاهش میزان ضربان قلب و خطر سکته
 • تشنج های شدید که ممکن است منجر به آسیب همیشگی شوند
 • حرکات غیر عادی در خواب بعد از شروع مدتی از مصرف
 • کاهش میل جنسی
 • کار کردن شدید کلیه ها و ایجاد نارسایی کلیه
 • نارسایی های کبدی و چرب شدن کبد
 • مشکلات تنفسی بخصوص در هنگام خواب
 • خشکی دهان
 • یبوست
 • تفکرات خودکشی به ویژه در دوره ترک ترامادول
 • کاهش اشتها
 • کاهش انرژی بدن

عوارضی مثل تشنج، یبوست و اعتیاد شدید حتی در مصرف حدود یک هفته نیز می توانند اتفاق بیفتند!

مقدار مصرف ترامادول

دوز تجویزی ترامادول بستگی به سن، شرایط، ابتلا به بیماری های دیگر و نحوه ی واکنش به اولین دوز دارو دارد.

 • برای بزرگسالان: بسته به درد متوسط تا شدید، پزشک ممکن است روزانه میزان 50mg قرص سریع را برای فرد تجویز کند. درصورت تحمل بدن، میزان دوز را میتوان به 200 میلی گرم در روز افزایش داد. همچنین بزرگسالان میتوانند هر 4 یا 6 ساعت دوز 50-100 میلی گرم را درمواقع نیاز مصرف کنند. کارشناسان میزان 400 میلی گرم در روز را برای بزرگسالان پیشنهاد میکنند ولی به مدت کمتر از 7 روز، زیرا بیشتر از آن خطر اعتیاد وجود دارد.
 • دوز مورد نیاز سالمندان: عملکرد کبد و کلیه افراد سالخورده آهسته است. در نتیجه این دارو مدت زمان بیشتری در بدن میماند و عوارض جانبی بیشتری ایجاد میکند. پزشک براساس شرایط فرد، دوز مورد نیاز را تعیین میکند. علاوه برآن، افرادیکه بالای 75 سال سن دارند، میتوانند روزانه 300 میلی گرم قرص در روز مصرف کنند.

هشدارهایی در مورد ترامادول

word image 327

این دارو هشدارهای خاصی دارد. درصورت آلرژی به موادمخدر نباید این دارو مصرف شود. ترامادول موجب واکنشهای آلرژیک شدیدی میشود. ازجمله:

 • صورت، لبها، زبان و گلوی متورم
 • کهیر
 • پوسته پوسته شدن یا تاول زدن پوست
 • مشکلات تنفسی

از آنجاییکه مصرف الکل همراه با ترامادول موجب کاهش فشارخون و ضربان قلب میشود، نباید این دو باهم مصرف شوند.

تجربیات کاربران ترامادول (حتما بخوانید)

دقت کنید که بسیاری از تجربیات عملی توسط کاربران ممکن است در هیچ یک از مقالات علمی هم منتشر نشده باشد. توجه شما را به نظرات و تجربیات کاربران ایرانی درباره مصرف قرص ترامادول جلب می کنیم:

ترامادول روزگارتون رو سیاه می کنه. من 7 ماه مصرف کردم. این اواخر روزی 4 تا 100 اما الان هشت ماهه مصرف نکردم ولی این لامصب هنوز اثرش توی بدن و روح و روانم هست. هیچ وقت حوصله ندارم

همسرم به گفته خودش چند ماهی درگیر این قرص بوده والان میگه که ترک کرده ولی شبا توی خواب بدنش خیلی پرش داره ایا مرتبط با مصرف این قرص هست؟ پاسخ یه هموطن! اره. ترا زیاد که بخوری تو خواب یهو یه حرکت رونالدویی میزنی

یه راهکار دارم من از دیونه قرص به یه خشاب روزی مینداختم میشه یهو بزاری من گزاشتم اما روزی دو عدد قرص B2 مورفین داره بندازید یه هفته دیگ هیچی نندازی هم دردی حس نمیکنی

یکی به داد من برسه که روزی ۲۰ تا قرص ترامادول ۲۰۰ میخورم خودمم لیسانس برق دارم از دانشگاه سراسری. خوشتیپ وخوشگلم ولی …الان دستام داره میلرزه حافظم رو از دست دادم هیچی یادم نمیمونه حتی جمله بندی هم نمیتونم بکنم ۲۵ سالمه خوردمم تعجب میکنم با این دوز مصرف نه تشنج میکنم ونه تاثیری رو قیافم گذاشته

مصرف قرص ترامادول حس لامسه را پایین می‌آورد، باعث کاهش سطح هوشیاری و سطح فکری، کاهش موقت اضطراب، ایجاد آرامش کاذب، موجب اعتیاد، وابستگی و تخریب شخصیتی می‌شود.

حتما بخوانید: متادون -فواید، عوارض، نحوه مصرف و نکات مهم قبل از استفاده (تحقیقات جدید)

حس شادی، کاهش استرس و اضطراب، از بین رفتن درد و … از تاثیرات افزایش مصرف کوتاه مدت ترامادوله. ترامادول مثل بقیه داروهای ضد افسردگیه که سرتونین مغز رو افزایش می دن و یه حس شادی و انرژی کاذب و موقت میده اما بعد از مدتی میفهمی که عجب اشتباهی کردی.

به هیچ وجه سمت ترامادول نرید، زندگی تون رو سیاه می کنه. من بیست و هشت سالمه و ازدواج کردم. اولش برای حل مشکل زودانزالی ازش استفاده کردم ولی بعد وابسته ش شدم. طوریکه الان حتی نعوذ هم ندارم و همسرم به فکر طلاقه!

بسیاری از افراد معتاد به ترامادول، در خیابان‌ها دنبال آن نمی‎گردند، بلکه برای من و بیشتر افراد، شروع مصرف از زمان تجویز پزشک بوده است؛ اما خودسرانه مقدار مصرف را افزایش دادم و بنابر دستور پزشک، مصرف را متوقف نکردم.

سلام من شوهر من هروئین مصرف میکرده حدود هفت ماهه که میگه ترک کردم ولی تازگیا تو خاب خیلی خودشو میخارونه وفتاراش یکم عوض شده دیشب که درحال خاروندن خودش بود من بیدارش کردم وگفتم فردا حتما بیاید بریم ازمایش بدی میگه من دوروز پیش یک چهارم ترامادول خوردم برای زود انزالی الان آزمایش بدم مثبته میشه راهنمایی کنین حالات فردی که ترامادول مصرف میکنه چی هس

من شب کار هستم و برای اینکه توی شیفت شب خوابم نبره و انرژی داشته باشم به صورت امتحانی تست کردم. الان کار به جایی رسیده که بدون ترامادول نمیتونم کار کنم. ترکش هم برام خیلی سخته.

وقتی بدن به حضور ترامادول عادت می‌کنه، برای اینکه بازم بهت حال بده، باید مقدار داروی مصرفی رو بالا و بالاتر ببری. در حال حاضر من حدود 8 ترامادول 100 به صورت روزانه مصرف می کنم. نمیدونم چطور ترکش کنم.

همه چی به اندازه خوبه. ولی متاسفانه بعضی وقتا انسان اون جنبه لازم رو نداره. الان 5 ساله مصرفم روزی یه 200 هست نه کم کردم نه زیاد. هر چی هم که مصرف میکنیم به اندازه مصرف کنید و سعی کنی دوز مصرفتون رو هیچ جوره بالا نبرید. اونایی که دوز مصرفشون بالا میره مقصر خودشون؛ مثلا طرف مصرفش یه دونه 200 هستش تو روز، یهو رفقاش میگن بریم بریم تفریح اینم میگم الان وقت دورهمی با دوستامه بذار امروز یه دونه بیشتر بندازم تا بیشتر بهم خوش بگذره. همینطور میشه مصرف میره بالا

حتما کلیپ زیر را تماشا کنید!

حتما بخوانید: آمی‌تریپتیلین –فواید، عوارض، نحوه مصرف اصولی و سایر نکات مهم (تحقیقات جدید)

هر گونه سوال، نظر یا تجربه ای راجب مصرف ترامادول دارید در بخش نظرات با ما در میان بگذارید تا کارشناسان ما پاسخگو باشند.


اپ چرب زبان

با اپلیکیشن چرب زبان، هر زبانی رو فقط با روزانه 5 دقیقه گوش دادن، توی 80 روز مثل بلبل حرف بزن! بهترین متد روز، همزمان تقویت حافظه، آموزش تصویری با کمترین قیمت ممکن!


link
اعتیادترامادولمسکن

مطالب مشابه

38 دیدگاه. همین الان خارج شوید

 • دوستان من هم ترامادول مصرف میکردم هم شیره هم این اواخر متادون یکباره تصمیم گرفتم رفتم بستری شدم حالا یا کمپ برید یا کلینیک ترک اعتیاد بعد از 10 روز مرخص شدم و هر روز جلسه های na معتادان گمنام میرم الان 35 روزه پاک هستم و حالم کم کم داره بهتر میشه و اشتیاقی به مصرف ندارم ولی هنوز بی حوصله گی دارم اما ارزشش رو داره
  امیدوارم توجه کنید و حتما برید بستری بشید ک کلاسهای معنادان گمنام حتما برید

  پاسخ
  • سلام دوستان.من هشت ساله که ترامادول مصرف میکنم..تابحال هیچ مشکلی برام پیش نیومده…این مطالبی هم که توی سایت ها نوشته شده همه چرتِ….قبل از مصرف ترامادول باید غذای سنگین بخورید .قرص رو میل کردین یه قهوه اسپرسو هم روش بزنید..بعده یک ساعت حالتون رو دگرگون میکنه…هیچ ضرری هم نداره…از مشروبات و دود بهتره…..اگر بتونید قلیون هم بکشین حالتون بهتر تر میشه….

   پاسخ
  • ایرج صادقی
   8 اکتبر 2021 9:00 ب.ظ

   ایشالا که دیگه گرفتارش نشی .
   کلاس ول نکن

   پاسخ
  • سلام بعضی از نظرها را خواندم نشان میدهد بیشترشان روی مصرف خود کنترلی ندارند و حهت بهتر شدن حالشان و یا سر خوشی مصرف میکنند و همین باعث مصرف روز افزون دارو میشود شما اگر در مصرف غذا هم زیاده روی کنید به شما ضرر میرساند اگر هر چیزی درست مصرف شود سود مند است خود من مهره گردن شکستگی دارم مچ پا بخاطر تصادف تحرک‌ کم داره و تا زانو درد دارم مهرهای ۵و۴و۱ فتق دیکس کمر دارم و عصب سیاتیک پام درگیر هستش اما وقتی دیدم چند ماهی هست که با مصرف باکلوفن و متوکاربامول یا دیگر مسکن ها یا شول کننده عضول ها دردم بهتر نمیشود رو به ترامادول آوردم اما چون از عوارض و وابستگی دارو مطالعه کرده بودم فهمیدم چکار کنم در روز اول نصف قرص خوردم یعنی ۵۰ که زیادم بود باز نصف کردم یعنی ۴قسمت به عبارتی شد قرص۲۵ روزی ۱ عدد شده مصرفم اینهم شبها که میخوام بخوابم میخورم صبح زود هم بدون درد و خستگی سرحال بیدارم اما نگذاشتم مصرفم بیشتر بشه کنترل شده و حتی بعضی از وقتها که در خانه هستم و نباید کار کنم مصرف نمیکنم کمی زانو و بدنم درد میگیره اما تحمل میکنم چون به درد عادت دارم شده جزئی از زندگیم

   پاسخ
   • روانشناس بالینی
    21 آگوست 2023 8:58 ب.ظ

    اگه دوز شما 100 رو 4 قسمت کنی دوز همون 100 هست مقدارش رو کم کردی 25 نمیشه دوست عزیز بحث دوز با مقدار مصرف فرق میکنه یک قرص با دوز 200 رو 4 قسمت کنین نمیشه 50 میشه یک جهارم 200 مجال توضیح نیست یه بررسی کنین و نحقیق در مورد این گفته من متوجه میشین که اشتباه عمل نکنین

    پاسخ
   • اشتباهه ، اثراتش بلند مدته ، حالا شما بیماری دارید من کاری ندارم ، اما ترک متادون و ترامادول خیلی سخت از تریاک هست ، و دوره ی نقاحتش ده برابر تریاکه ، همونو طبیعی مصرف کنین ، چیزی به اسم کنترل شده نیست ، ادم مزه ی سرخوشی رو بچشه ، اخرش گرفتارش میشه ، دیر و زود داره اما راه فراری نداره ، اگر ۲۰۰ مرتبه مصرف بشه ، میشه اعتیاد ، بعد ها علائمش بوجود میاد
    خواهش میکنم از همه گرفتار این چیزا نشن ، اگر هم شدن حتما به کنگره ۶۰ برای درمان مراجعه کنن ، یه سازمان مردمی و رایگان و به روز و علمی هست

    پاسخ
 • سلام لطفا یکی راهنمایی کنه من ۱۵ سالمه و امروز ی کیف پیداکردم ک توش ی دونه قرص ترامادول ۱۰۰ هس الان ی مخمخه عجیبی دارم ک حداقل نصفشو مصرف کنم ب نظر شما تشنج احتمالش چند درصده؟
  بار اولمه ک میخام مصرف کنم

  پاسخ
  • بزن داداش نصفش هیچی نمیکنه فقط حالمیکنی

   پاسخ
   • من میخام برم خون آزمایش س روز چهار روزی ی صد مصرف میکنم امروز خوردم تا کی چن روز تو بدنم هست؟؟؟

    پاسخ
    • سلام هاواحترامات. دوستان من از پنجشیر هستم افغانستان. بنده ۵ ماه گرفتار این دوا شده بودم و رهایش کردم یگانه چیزی که می‌تواند کمک کند انتخاب شماست.باید انتخاب کنید که آیا میخواهید تمام عمر را گرفتار و بنده این دوا باشید و یا آزاد زنده گی کنید.

     پاسخ
   • سیاوش رحمانی
    16 ژانویه 2023 1:49 ب.ظ

    سلام و درود
    بنده ۴۵سال سن دارم که تا همین الان هیچگونه مواد مخدر و سیگار و قلیون و حتی مشروب مصرف نکردم و مهمتر اینکه شغلم راننده ترانزیت اروپا بودم،،،،حدود۱۱سال هست که به ترمادل وابستگی پیدا کردم وبخاطر همین دیگه نتونستم ترانزیت کار کنم چون تو کشورهای دیگه جرمش از مواد مخدر بیشتر هست اگه تو ترکمنستان با ۵عدد بگیرن میری جایی که عرب نی نینداخته باشه ،،،فقط توصیه ام به همه اونهایی که میخان مصرف کنن اینه که تو رو به جون عزیزترین کسی که دوست دارین نکنین اگه دوستی که گفت بیا یبار امتحان کن اون دوستتو کنار بزار که اون دشمنت هست،،،شعار نمیدم اولاش تا ۱سال خوبه مخصوصا واسه دیر انزالی بعدا از خروس خروس تر میشی طرف از کنارت رد بشه ارضا میشی انقده که عوارض داره کنار گذاشتنش کار حضرت فیل هست،،،،من که ۱۱سال هست فقط تونستم دوزم رو تو روزی ۲۰۰نگه دارم اینه وضعم وای بحال اونیکه روزی ۱۰۰۰هست دوزش،،،،،،فقط برین پیش مشاور و ترکش کنین تو رو خدا رحم به مادر و پدر و جوونی خودتون بکنید

    پاسخ
   • سوتون واسه کسی که اولین بارش میخواد مصرف کنه حال خرابی نمیاره؟

    پاسخ
  • فرزند اذربایجان
   5 دسامبر 2023 12:27 ق.ظ

   سلام من نزدیکه ده ساله مصرف میکردم ولی همیشه مواظب بودم روزی دو تا صد بیشتر نشه شهرستان زندگی میکنم روزی رفتم تهران برا کار مغازه برادر زنم اتو سرویس داشت دو تا مغازه داشت تو یکیش پسر خالش کار می‌کرد من متولد ۶۴ واون ده سال از کوچکتره وقتی بهش گفتم ترا مصرف میکنم بیچاره حالش بد شد نگو خودش همه جور مواد امتحان کرده سه بار کمپ رفته منم بی‌خبر دو سال بود پاک بود اینارو گفتم که بگم اگه می‌آید ترک کنید از یکی که واقعا ترک کرده کمک بگیرید یه هفته بدونه اینکه حتی مغزم متوجه بشه ترک کردم الان مدیونیم یک سال گذشت بعد ترک امپول نوربیون وقهوه تلخ با گرمیجات
   یا علی

   پاسخ
 • تغریبا تمام مصرف کنندگان مقدار مصرف واقعی خود را نمیگویند و مطمئن باشید کسی که میگوید روزی 10 قرص میخورد، نصرف واقعی او دو یا حتی 3 برابر مقداری است که عنوان کرده. شاید از خجالت یا ترس با چیز دیگریست. مصرف این قرص در دو ماه بعد از اول مصرف شاید به پنج برابر روز اول و بعد از یکسال به ده برابر دز شروع آن میرسد.
  داروی جایگزبن ندارد و یک معتاد به ترامادون در اوج خماری حتی اگر چند گرم هروئین نیز مصرف کند جوابگوی عادت او نیست. بیشتر معتادین این قرص را از دارو فروسان ناصر خسرو و توپخانه تهیه میکند.
  تنها قرصی که تا حدودی میتواند جایگزین ترامادون باشد مخلوطی از دیفنوکسیلات ( در تعداد بالا و کمی آرامبخش است ) که در راه ترک میتواند به کمک کسانی رود که واقعا قصد ترک دارند و پس از چند مدت شروع به کم کردن داروی جایگزین کرد. قطع ناگهانی ترامادون ممکن ایت اثرات خوبی روی فرد معتاد نداشته باشد.

  پاسخ
 • من 17 سالمه 2 3 ساله قرص میخورم اولش با ترامادول 100 بود بعد شد200 بعد شد225 الان متادون 40 میخورم من که مگم مصرف نکنید لاغرتون می کنه وقتی مصرف نمی کنی بی حوسله مشی هالا نمیدونم من این جوریم یا همه من وقتی قرص میخورم زود اصبی میشم $

  پاسخ
  • برادر قشنگ تاثیرشا روی املات گذاشته پس نگو بی خطره.این قرض ذره ذره حافظه و بعد تیک های عصبی در خواب و افسردگی شدید در پی داره

   پاسخ
 • من الان روزی ۲۰ عدد ۲۰۰ به طوریکه از هر دو ساعت یا یک ساعت یکی استفاده میکنم و به خودم هم موندم چرا چیزیم نمیشه و مدت ۲ ساله. البته تا حالا بیشتر از ۴ بار در طول ۱۵ سالترک کردم ولی باز بعد چند سال شروع میکنم

  پاسخ
 • کسی که واقن بخاد ترک میکنه و هیچ چیزی نمیتونه جلوشو بگیره خواستن در هرکاری توانستن است این حرف رو بستگی به خودم گفتم چون تجربه کردم خواهشن سمت این مواد نرید اگرم برای ترکش مشکل دارید با شراب یا آبجو هجده درصد هر شب یک لیوان راحت ترکش کنید زندگی زیبایی های زیادی داره دوستان لذت ببرید از عمرتون🌷

  پاسخ
 • سلام دوستان ۶ ساله ترک داشتم حتی قرص مثل ژلوفن اینا رو هم اصلا نمیخوردم.
  حالا دچار لغزش شدم دوباره ترامادول مصرف میکنم.اول چیزی ک یک نفر واردار ب مصرف مواد میکنه.
  ۱.شرایط خانواده ک بد باشه و کسی بهت بها نده
  ۲.شرایط کاری مث راننده ها کامیون.
  ۳ منوزوی شدن تنها شدن.
  ک این ۳ تا شرایط من داشتم‌.
  اعتیاد یک نوع مریضی هست هستن کسایی ک یعد ده سال دوباره مصرف شروع میکنن.
  همه چیز بستگی ب شرایط فردی و زندگی طرف داره.
  ک توی چ شرایطی قرار گرفته ایا تغییری ایجاد براش از وقتی ک ترک کرده منظورم از ترک بالای یکسال هست ن اون کسی ک دورزه ترک کرده بعد توقع تغییر داشته باشه.
  من ۶ سال ترک کرده بودم.
  ولی هیچ فواییده ایی نداشت نه تونستم ازدواج کنم نه خانواده ام رفتارشون با من خوب شد.هیچ تاثیری نداشت.
  با این وضع مالی خوبی دارم و راننده کامیون هستم.ماشین از خودم.
  دوستان بنظرم اونایی ک تا حالا مصرف نکردن مواد.
  به هیچ وج سمتش نرن عزیزان یک بار ک بره توی خون ادم تا اخر عمر توی خون ادم میمونه.
  مث من بعد ۶ سال دوباره ب این مریضی(اعتیاد) گرفتار شدم.

  پاسخ
 • من روزی یه دونه ترامادول 100 و به نصف هم بعدطهر میخورم الان 15ساله که تریاک ترک کردم .نه زیاد کردم نه کم فعلا که مشکلی برام پیش نیومده ولی میل جنسی را کم می‌کنه یعنی نعظ

  پاسخ
 • رضا اسماعیلی
  20 آوریل 2022 6:27 ب.ظ

  خدالعنت کنه معلم مدرسه کلاس سوم دبیرستانمون اسمش از شهرستان ..بود..بدبختم کرد شاگرد اول شهربودم شدم افسرده و بدبخت و گوشه نشین و ترامادلی الان ۱۲ساله اعتیاد دارم..چندسالی ام هس که دلبسته پسر شدم عاشق عاشق..واقعا نمیدون چکارکنم بخدا چندبار قرص زیاد خورددم که بمیرم ولی تا کما رفتمو برگشتم….

  پاسخ
 • سلام من یکسال استفاده کردم الان ۶ماه گذاشتم کنار خیلی سخت نیست امتحان کنید خدایش هس غرور بهت دست میده وهی خودم رو تحسین و تشویق میکنم یادتون باشه خدا بدن انسان رو طوری آفریده که نیاز به هیچی نداره فقط بگم زندگی بعداز ترک زندگی دوباره هستش حتی اگه یک روز باشه

  پاسخ
  • سلام دوستان
   زیاده روی در هرچیزی آخرش آفت است…حالا اگر مصرف مخدر باشد بدتر
   من قبلا” تفننی بیشتر بخاطر سکس تریاک یا شیره خیلی کم وجواب میداد…توی سالن دیسک کمر گرفتم دکتر ترامادول واسه کاهش درد تجویز کرد یه مدت ترامادول…اولش خیلی راضی نبودم ولی بعدش دیدم مشکل رو حل میکنه…
   ولی مجددا” دود….زیاده روی…مجبور به ترک شدم رفتم سمت b2… توی یه دوره چندماهه رساندم به یک قرص در هفته….خیلی راضی بودم که کم کم دارم خلاص میشم احساس میکردم بهش نیاز ندارم ولی واسه سکس قبلش استفاده میکردم
   با شروع کرونا دوباره تریاک و شیره و…زیاده روی…
   بخاطر شرایط کار وخانواده تصمیم گرفتم بذارم کنار
   سه ماهه شیره و تریاک رو گذاشتم کنار ولی b2 جایگزین کردم روزی یک و نیم…محددا” تا یک چهارم رساندم….شرایطی پیش آمد که باید میرفتم تست اعتیاد…همین یک چهارم را کامل ترک کردم به اتدازه ده سال درد و عذاب کشیدم(البته یکدفعه قطع کردم)
   خوشبختانه الان پاک پاکم…با اینکه تجربه زیادی دارم
   بیشتر مصرف من بخاطر تاخیر در سکسه ….الان هم نمیدونم چی جایگزین کنم..اگر کسی تجربه داره راهنمایی کنه…

   پاسخ
 • سلام من ۷ساله مصرف کننده هستم.هروقت خواستم بزارمش کنار دل پیچه گرفتم شکمم ازداخل داغ میشه روزی ۲تا۲۰۰استفاده دارم راهنماییم کنیدلطفأ.ممنون

  پاسخ
 • اکثر ادمهای که ترامادول می اندازن یا تعمییرکاران هستن یا کسای که مغزشون باز بشه تا کار زیاد بکنن بعد میفهمن چه غلطی کردن دیگه بدنشون بدون دارو نمیتونه کاری بکن سعی کنین نرین سمتش من یه بار نصفشو انداختم حالم بد بد شد.

  پاسخ
 • محمد حسین
  9 ژانویه 2023 7:36 ق.ظ

  من خودم ۶ ماه روزی ۴ تا ۲۰۰ خارجی مصرف کردم. یکدفعه ول کردم نشد.تو مدت دو هفته فقط با کم کردن دوز دارو گذاشتم کنار و بای بای. چند سالی میشه دیگه نخوردم

  پاسخ
 • من ۱ ماه میخورم ۲ ماه میزارم کنار اونم فقد به خاطر شرایط کاری تا به هال هم گرفتارش نشدم همچی به خود آدم بستگی داره دوستان چلو کباب هم که زیاد بخوری مریض میشی شاید باورتون نشه من خودم چند سال به یه شوکولات وابسته شده بودم که اگه ترکش نمیکردم شاید قند گرفته بودم کلا به هیچ چیز عادت نکنید زیادیه هیچ چیز خوب نیست

  پاسخ
 • سلام. ترک ترامادول فقط به اراده بستگی داره و باید حتما کم کم دوزش رو پایین بیارین تا به صفر برسه. تو کاهش دوز هم عجله نکنین. مثلا کسی که روزی ۵ تا ۲۰۰ میخوره نباید یه دفه تا روزی یه دونه بیارش پایین. از دوزهای بالا تو مدت زمان کم تری می‌رسید به دوز پایین ولی ترک کاملش سخته که نیاز به اراده و تحمل و ایستادگی داره.

  پاسخ
 • بسم الله الرحمن الرحیم سلام خدمت همه مردم با ایمان فرقی هم در نژاد و منطقه نیست .
  در رابطه با موادمخدر که از درمان نباشه استعمال حرام در کم وزیاد میباشد و در رابطه با مسکرات اعم از شراب و هر آنچه که به صورت شراب که جزو نجاسات بوده به فرمایش امیر مو منان حضرت علی علیه السلام در حرام درمان نیست که حتی بعضی از پزشکان که علم کافی در موضوع فوق ندارند تجویز شرب خمر میکنند به مثال رفع سنگ مثانه اجازه مصرف آب جو که مسکر میباشد ومست کننده .
  در مورد مواد مخدر حتی اگر مایعات هم به آن نفوذ کند سرایت نجاست نمیکند اما بدون ضرورت برای نشاط اکیدا حرام است .
  به غیر از استفاده توتون که به حد تخدیر نمیرسه .
  فقط احکام روشن موارد نگارش شد و تحقیق بیشتر در این باب به دلخواه شما دوستداران علم و معرفت .
  راست گفت خداوند بلند مرتبه وعظیم.

  پاسخ
 • سلام علت اصلی که افتادم تو مواد مخدر خانوادم بودن بهم توجه نمیکردن و عقده های جنسی چون خیلی گرم مزاج بودم و یه مشکل دیگر بی پولی و غربت در یه کشور هیچ احترامی به پناهنده نمیزارن چه مردم چه دولت و همش با تحقیر زندگی کردیم با اینکه خیلی باهاشون مهربون بودم چه خانواده چه مردم زندگیمو سیاه کردن و خیلی امید به زندگی انگیزه داشتم ولی خانوادی نادونم اجازه نمیدادن برم دنبال هدفم و من بخاطر این داستان افتادم تو مواد مخدر با رفیقای نا باب دوست شدم اونا هم با خانوادشون مشکل داشتن مواد میکشیدیم و از دردامون حرف میزدیم
  تریاک کراک شیره حشیش ترامادول متادون همه ی اینا مصرف کردم ولی الان درگیر ترامادول با قرص خواب هستم نمیتونم ترک کنم همش تو خونه نشستم پا گوشی پول دارم ولی لذت نداره برام چون رفیق ندارم با هرکی دوست شدم ازم سواستفاده کرد بخاطر همین خونه نشین شدم الان روزی 5 عدد همزمان ترامادول 225 میخورم هر روز و 4 سال تقریبا درگیرشم متاسفانه جامعه ی ما و مخصوصا پدر و مادرامون جوری مارو تربیت کردن فقط دین براشون مهمه و ترس از حرف مردم و مردم میبینن ما چقدر ساده و چشم و گوش بسته هستیم یا بهمون میخندن یا ازمون سواستفاده میکنن خیلی از زندگیم ناراحتم خیلی نه فقط من بلکی تمام خانوادم علت اصلی پدرم بود بعد شد داداشم و مادرم اینقدر منو با ترس بزرگ کردن دیگه نمیتونم فکر کنم و نمیتونم درست تصمیم بگیرم یکی کمکم کنه دوستان چطور حال خوبمو بدست بیارم قبل از اینکه معتاد بشم تورو خدا کمکم کنید منو مثل برادرتون حساب کنید 😭

  پاسخ
 • من ده سالی هست مصرف میکنم ، با رفیقم هر 1 هفته بعضی موقع 2هفته یبار یه 200 رو نصف میکنیم و هر کدوم نصفشو میخوریم و همچنین سیگار واقعا می طلبه بعدش . اون حس ش خوبه که شب میخوابی حالت خواب وبیداری و خارش لذت بخش تو خواب . بعد یه روزم اثرش میپره . ولی مدارا کنید اینطوری چیزی نیست ولی هر روز بخوای یکی دوتا بخوری معلومه آینده ت خراب میشه

  پاسخ
 • سلام من معلم هستم روانشناس مراکز ترک اعتیاد هستم شغل سوم خیلی سنگینی هم دارم که واقعا اگه ترا نخورم بدنم کشش نداره و واقعا هیچ احدی هم نمیتونه ادعا کنه من بدون انرژی مازاد میتونم سه شیف کار کنم
  من روزی ۳عدد ۲۲۵میخورم و خیلیم سر حالم هر ۶ماه هم میرم یه چکاب کلی میدم که اگه مشکلی جدید پیش اومده پیشگیری کنم.در کل وابستگی به هر چیزی بهش میگن اعتیاد حالا چه اسپرسو باشه چه الکل چه ترامادول
  در کل کسی که کارش سنگین نیست نخوره بهتره ولی واقعا من نوعی که کارم سنگین باید بخورم

  اگه کسی ماده ای جایگزین داره معرفی کنه بمون ممنون میشم

  پاسخ
 • سلام من اسمم پوریای 28سالمه دارم با گریه براتون می‌نویسم چون مثل برادرم میمونید همتون من هم ۱ سال و نیم قبل شروع کردم ک اول با نصفحه برای سکس شروع شد ک بعدش بهم بیشتر حال داد و هروز خودم می‌خریدم ک نعشه کنم سمت قلیون برم عشق و حال برم همچیم دارم ولی ب خودم تو این نزدیک دوسال اومدم ک هر هفته میگفتم دیگ امروز آخریشه دیر ب خودت بیای میبینی بدبخت شدی رفته از زندگی افتادم از قیافه از غذا از لباس پوشیدن از بیرون رفتن با دوستان از عشق و حال فقط میخوای خودتو با اون قرص ارضا کنی همین از چش همه می افتی جوریع ک بی وجودت می‌کنه تو رو جون هر کیو دوس دارید برای اول بار هم سمتش نرید هر چقدرم برای خودت کسی باشی هرچی باشی کوچیک و خارت‌ می‌کنه همجا می‌ترسی بری عشق و حال از یادت می‌ره خانواده می‌ره خودت نابود میشی من خدارو شکر الان ۳ روزه گذاشتم کنار واقعا خسته شدم چون همه دارن بد بین میشن نسب ب من خانواده رفیق آشنا کسی میخوای کنارش زندگی کمی همه همه همه ……..
  تو رو خدا جون هرکیو دوس دارید سمتش نرید ب منم گفتن گوش ندادم من دارم ب اونی میگم ک میخواد روزگارش مثل ما بشه

  پاسخ

دیدگاهتان را بنویسید

نشانی ایمیل شما منتشر نخواهد شد. بخش‌های موردنیاز علامت‌گذاری شده‌اند *

این قسمت نباید خالی باشد
این قسمت نباید خالی باشد
لطفاً یک نشانی ایمیل معتبر بنویسید.

keyboard_arrow_up