ناراحتی یک مرد

علت زود شل شدن نعوظ آقایان چیست؟ (و راه حل)

زود از بین رفتن حالت نعوظ یا شل شدن آلت تناسلی در طول رابطه جنسی ممکن است در هر زمان و در هر سنی اتفاق بیفتد. اما معمولا جای نگرانی نیست. این حالت به اختلال نعوذ شناخته می ‌شود که می ‌توانید آن را با تغییر سبک زندگی یا به کمک دارو های مناسب درمان کنید.

چه چیزی باعث از بین رفتن حالت نعوظ می ‌شود؟

اختلال نعوظ ممکن است به دلایل مختلفی مثل ابتلا به بیماری‌ ها جسمی مثل دیابت، بیماری‌ های روانی مثل استرس برای تان اتفاق بیفتد.

اگر اعصاب و عروق خونی اطراف آلت تناسلی شما آن طور که باید کار نکنند، ممکن است آلت تان حالت نعوظش را از دست بدهد. معمولا وقتی شما از نظر جنسی تحریک می ‌شوید، اعصاب تان تحریک می ‌شود که باعث افزایش جریان خون به آلت تناسلی خواهد شد. جریان خون باعث می ‌شود بافت داخل آلت تناسلی شما حجیم و در نتیجه سفت شود.

داروی تقویت نعوظ: اثرگذاری تادالافیل چه مدت است؟ (و مقایسه تادافیل با ویاگرا)

بنابراین هر چیزی که بر تحریک اعصاب شما یا نحوه عملکرد رگ ‌های خونی تان تأثیر بگذارد، بر توانایی شما برای نعوظ نیز تأثیر می‌گذارد.

علل فیزیکی رایج

برخی از دلایل فیزیکی می ‌توانند بر نحوه عملکرد رگ ‌های خونی شما تأثیر بگذارند. معنایش این است که ممکنِ شما حالت نعوظ تان را از دست بدهید. برخی از این علل فیزیکی عبارتند از:

 • دیابت
 • بالا بودن فشار خون
 • بالا رفتن سطح کلسترول
 • اضافه وزن یا چاقی
 • و سایر مشکلاتی که ممکن است برای مدت طولانی درگیرشان باشید.

هنگامی که رگ ‌های خونی شما به خاطر این مشکلات فیزیکی آسیب می ‌بینند، نعوظ و حفظ آن دشوار می ‌شود. شما می ‌توانید با کنترل این علل فیزیکی طبق توصیه پزشک یا پرستارتان از شدت این آسیب بکاهید و از پیش آمدن آن جلوگیری کنید.

با این که اختلال نعوظ می ‌تواند شما را در هر سنی درگیر کند اما در صورتی که سن تان بالای 50 سال باشد، احتمال بروز آن بیشتر است. علتش هم این است که با افزایش سن، رگ ‌های خونی شما ضعیف ‌تر می‌ شوند، بنابراین بدن تان برای برقرار کردن درست جریان خون به آلت تناسلی دچار مشکل خواهد شد.

حتما بخوانید: بزرگ کردن آلت تناسلی مردان با دارو

انجام برخی از کارها مثل موارد زیر و تغییر الگوی سبک زندگی هم می ‌تواند بر توانایی شما برای نعوظ تأثیر بگذارد:

 • کشیدن سیگار
 • مصرف دائم غذا های حاوی چربی، نمک و شکر

مصرف برخی از دارو ها هم می ‌توانند عوارض جانبی داشته باشند که نعوظ را دشوار می ‌کند.

اگر برای کنترل این علل فیزیکی و درمان اختلال نعوظ به کمک نیاز دارید، با پزشک صحبت کنید تا برنامه‌ درمانی مخصوص خود شما برای تان تجویز کند.

علل روانشناختی رایج

توانایی شما برای داشتن نعوظ می ‌تواند تحت تأثیر دلایل روانی تغییر کند. بنابراین اگر یک بیماری روانی مثل افسردگی یا اضطراب دارید، می ‌توانید به کمک یک سری راهکار ها این مشکل را مدیریت و در نتیجه نعوذ را آسان‌ تر کنید.

اگر زندگی پر استرسی دارید، باید بدانید که می ‌تواند بر رابطه جنسی و روابط تان تأثیر بگذارد. این استرس ممکن است ناشی از کار، خانواده یا هر چیزی باشد که آرامش را از شما می ‌گیرد. باید بتوانید استرس را کنترل کنید تا بتوانید حال عمومی تان را خوب نگه دارید و به نعوظ بهتر کمک کنید.

بلد باشید: بهترین و بدترین مواد غذایی برای تقویت نعوظ مردان

نگرانی در مورد عملکرد جنسی هم ممکن است بر شل شدن آلت تأثیر بگذارد.

برای کمک به کاهش علل روانی قبل از رابطه جنسی، می ‌توانید این کارها را انجام بدهید:

 • دم و بازدم عمیق برای آرام کردن ذهن
 • گرفتن یک دوش آب گرم
 • انجام حرکات کششی ملایم برای رفع تنش عضلانی

صحبت کردن با همسرتان در مورد اضطراب تان می‌تواند به او کمک کند تا شما را بهتر درک کند و به یک ارتباط عاطفی قوی ‌تر منجر شود. هنگامی که با شریک جنسی تان احساس راحتی می‌ کنید، در طول رابطه جنسی هم احساس راحتی بیشتری خواهید کرد و در نتیجه ذهن تان از نگرانی دور خواهد شد.

آیا از دست دادن حالت نعوظ به این معناست که من دچار اختلال نعوظ هستم؟

اگر حالت نعوظ تان را از دست بدهید به این معنا نیست که شما دچار اختلال نعوظ هستید. این طبیعی است که هر از چند گاهی حالت نعوذتان را از دست بدهید، زیرا ممکن است خسته یا دچار استرس و اضطراب باشید. پس این حالت کاملا عادی است و جای نگرانی نیست.

اما اگر در هر بار رابطه جنسی نمی ‌توانید حالت نعوظ تان را حفظ کنید، دیگر معنایش این است که شما دچار اختلال نعوظ هستید. همیشه بهترین کار این است که با یک پزشک صحبت کرده و از او کمک بگیرید.

آیا از دست دادن نعوظ به این معناست که من تحریک نمی ‌شوم؟

از دست دادن نعوظ به این معنا نیست که شما تحریک نشده ‌اید. شما می ‌توانید تحریک شوید اما گاهی ممکن است خستگی مانع نعوظ شود. تحریک و عدم توانایی در حفظ نعوظ به این معنا نیست که شما مشکلی دارید.

اگر با وجود تحریک شدن، مرتبا حالت نعوظ تان را از دست می ‌دهید، با پزشک صحبت کنید تا ببینید علت خاصی وجود دارد یا خیر.

روشهای موثر: 4 تا از بهترین روشهای خانگی تقویت نعوظ مردان

چطور جلوی شل شدن آلت تناسلی را بگیریم؟

شما می ‌توانید با انجام کار های زیر جلوی شل شدن آلت را بگیرید:

 • از دارو های مختلف مثل قرص یا کرم استفاده کنید.
 • ابعاد مختلف سبک زندگی مثل تغذیه‌ تان را تغییر بدهید.
 • برای کمک به سلامت روان تان در جلسات روان ‌درمانی شرکت کنید.

دارو

دارو هایی برای درمان اختلال نعوظ وجود دارد که می ‌توانید به صورت قرص یا کرم تهیه کنید.

قرص ‌هایی مثل ویاگرا یا لویترا دارو هایی هستند که حاوی مهارکننده‌ های فسفودی استراز نوع 5 (PDE5) هستند. مهارکننده ‌های PDE5 نوعی دارویی هستند که جریان خون آلت تناسلی را در هنگام تحریک جنسی افزایش می ‌دهند.

اگر نمی ‌توانید قرص ‌ها را قورت دهید یا به آن ها حساسیت دارید، می ‌توانید کرم ویتاروس را امتحان کنید. کرم ویتاروس حاوی ماده فعال آلپروستادیل است که به بهبود جریان خون در آلت تناسلی کمک می‌ کند. این کرم سریع ‌تر از قرص PDE5 عمل می‌ کند و برای آسیب عصبی جایگزین بهتری است.

تغییر سبک زندگی

ایجاد یک سری تغییرات در سبک زندگی مثل موارد زیر، می ‌تواند به اندازه مصرف دارو برای درمان اختلال نعوظ مفید باشد:

 • ترک سیگار
 • افزایش زمان ورزش در طول هفته

اگر فکر می‌ کنید دارویی که در حال حاضر مصرف می‌ کنید باعث از دست دادن نعوظتان می ‌شود، با پزشک یا داروساز مشورت کنید. آن ها می ‌توانند تشخیص بدهند که آیا لازم است به سراغ یک داروی جایگزین بروید یا خیر.

جدیدترین قرص های تقویت نعوض در مردان

روان ‌درمانی

روان‌ درمانی می ‌تواند به رفع عوامل عاطفی پشت رابطه جنسی کمک کند. احساسات نقش مهمی در عملکرد جنسی شما دارند و احساسات منفی می ‌توانند بر اعتماد به نفس شما تأثیر بگذارند. آن ها می ‌توانند روی نحوه عملکردتان در طول رابطه جنسی هم تاثیر بگذارند.

بهتر است با یک پزشک صحبت کنید تا درباره رابطه جنسی ‌درمانی اطلاعات بیشتری در اختیارتان قرار بدهد یا تحت نظر یک تراپیست متخصص قرار بگیرید.


اپ چرب زبان

با اپلیکیشن چرب زبان، هر زبانی رو فقط با روزانه 5 دقیقه گوش دادن، توی 80 روز مثل بلبل حرف بزن! بهترین متد روز، همزمان تقویت حافظه، آموزش تصویری با کمترین قیمت ممکن!


link
اختلالات جنسینعوظ مردان

مطالب مشابه

دیدگاهتان را بنویسید

نشانی ایمیل شما منتشر نخواهد شد. بخش‌های موردنیاز علامت‌گذاری شده‌اند *

این قسمت نباید خالی باشد
این قسمت نباید خالی باشد
لطفاً یک نشانی ایمیل معتبر بنویسید.

keyboard_arrow_up