زود انزالی

6 تا از بهترین روش های درمان زودانزالی مردان (از دارو تا خوراکی و ورزش)

زمان استاندارد انزال در مردان بین 5 تا 10 دقیقه است و باقی زمان آمیزش به معاشقه و نوازش می‌گذرد. زود انزالی یا انزال سریع (Premature Ejaculation) حالتی است که فرد نمی‌تواند حالت تحریک خود را به مدت زمان بلند حفظ کند و توانایی کنترل خروج منی از آلت تناسلی خود را ندارد. انزال توسط سیستم عصبی مرکزی کنترل می‌شود. هنگامی که مردان از طریق تحریک جنسی تحریک می‌شوند، سیگنال‌ها به نخاع و مغز ارسال می‌شود. وقتی مردان به سطح مشخصی از هیجان می‌رسند، سیگنال‌ها از مغز به ارگان‌های تولید مثل ارسال می‌شود. این باعث می‌شود که اسپرم از طریق آلت تناسلی (انزال) آزاد شود. انزال سریع بر کیفیت رابطه جنسی، میزان رضایت زوجین و اعتماد بنفس مرد تاثیر میگذارد. در این مقاله علل زودانزالی و روش های درمان آن را بررسی کردیم.

علل زودانزالی

word image 132

انواع زود انزالی

1- انزال زودرس اولیه: یعنی این مشکل از ابتدا در شما وجود داشته است. دلایل انزال اولیه زودرس اغلب روانشناختی است، مانند داشتن یک تجربه جنسی آسیب زا در سنین پایین

2- انزال زودرس ثانویه (یا “انزال زودرس اکتسابی”): یعنی اخیرا به خاطر مشکل دیگری دچار زود انزالی شده‌اید. انزال زودرس ثانویه می‌تواند به دلیل عوامل روانی و جسمی ایجاد شود. دلایل جسمی می‌تواند نوشیدن بیش از حد الکل و التهاب غده پروستات (پروستاتیت) باشد.

درمان زودانزالی

روش اول: دارو درمانی

1- داپوکستین هیدروکلراید یک داروی کوتاه اثر است که برای درمان زود انزالی بر حسب مورد استفاده می شود. بعد از یک ونیم ساعت به اوج غلظت خونی رسیده و نیمه عمر کوتاهی در بدن دارد بطوری که 95% آن بعد از 24 ساعت از بدن دفع می شود.

2- داروهای ضد افسردگی SSRIs که برای درمان اختلالات خلقی استفاده می شوند با افزایش سطح سروتونین باعث کنترل و درمان زود انزالی می گردند. این داروها شامل سیتالوپرام، فلوکستین، فلوواکسامین، پاروکستین و سرترالین هستند. همه این داروها مکانیسم مشابهی دارند. پاروکستین از فلوکستین، کلومیپرامین و سرترالین برتر می باشد. سرترالین از فلوکستین برتر است درحالی که اثربخشی کلومیپرامین تفاوت قابل توجهی با فلوکستین و سرترالین ندارد.

3- کرم های لیدوکائین- پریلوکائین که بصورت کرم های 5% و با نام تجاری زایلاپی در بازار ایران وجود دارند 20 تا 30 دقیقه قبل از شروع فعالیت جنسی تجویز می شود.

روش دوم: تغییر سبک زندگی

1- ۵-۱۰ قطره روغن خردل مخلوط با کمی روغن کنجد برای ماساژ دادن آلت تان استفاده کنید. با ماساژ دادن حداقل ۶۰ دقیقه قبل از مقاربت، جریان خون در آلت تناسلی افزایش پیدا خواهد کرد.

2- یوگا درمانی موثر برای زود انزالی است چون به بر طرف کردن اضطراب، استرس، و تقویت اعتماد به نفس و توانایی ذهنی کمک می کند. و تنفس سه مرحله ای یک نوع تکنیک نفس کشیدن است که برای تازه کارها بسیار مفید و مناسب است

3- تکنیک شروع و توقف شامل تحریک آلت تناسلی تان و بعد توقف درست قبل از انزال می شود. شما باید قبل از آنکه دوباره شروع کنید ۳۰-۶۰ ثانیه تحریک را انجام دهید و بعد کنترل اوضاع را به دست بگیرید. برای دستیابی به نتایج بهتر، می توانید این تکنیک را ۴-۵ بار در حین مقاربت انجام دهید.

4- مهمترین کاری که باید انجام دهید افزایش تعداد مقاربت ها و رابطه ی جنسی تان است.

5- استفاده از تکنیک فشردن این تکنیک به این صورت است که انسان در حال داشتن مقاربت است و زمانی که احساس می کند انزال نزدیک است، آلت تناسلی را خارج می کند و سر آن را یعنی همان جایی را که در آن به شافت (بدنه ی آلت یا قسمت استوانه ای شکل) متصل است فشار می دهد و بنابراین یک «احساس توقف» ایجاد می شود و به او کمک می کند که قادر باشد میل به ارگاسم شدن را خفه کند.

6- مدت زمان پیش نوازش را بیش تر یا کم تر کنید، یا انواع متفاوتی از آن را امتحان کنید. سعی کنید تمرکزتان روی آلت تناسلی را کمابیش تغییر بدهید تا سطح تحریک شدن را تحت کنترل خودتان دربیاورید.

7- خود ارضایی قبل از رابطه اگر در عرض ۲۴ ساعت پس از رابطه ی جنسی با شریک زندگی تان به اوج لذت جنسی نرسیده اید، انزال سریع تر رخ می دهد. مردانی که در هنگام صبح خودارضائی می کنند و پس از آن شب هنگام با شریک زندگی شان رابطه ی جنسی دارند، مدت زمان بیش تری طول می کشد که به انزال برسند، زیرا قبلا در همان روز ارگاسم داشته اند.

8- استفاده از کاندوم نیز در به تأخیر انداختن انزال کمک می کند. کاندوم با کاهش حساسیت در هنگام مقاربت تاثیر خود را می گذارد و سبب می شود که مشکل زود انزالی تا حدی حل شود. فقط از یک برند خوب استفاده کنید. اگر کاندوم های معمولی جواب ندادند می توانید از کاندوم های آغشته به محلول های تاخیری استفاده کنید.

روش سوم: حرکات ورزشی

1- تمرین کگل

word image 133

۱-بنشینید و عضلات ران، باسن و شکم خود را شل کنید.

۲-حلقه دور مقعد خود را سفت و منقبض کنید بطوری که انگار دارید مدفوع و یا گاز روده خود را کنترل می کنید. سپس آن را شل کنید. این کار را چندین بار تکرار کنید. سعی کنید عضلات باسن را منقبض نسازید.

2- شنای سوئدی

word image 134

۱-بنشینید و عضلات ران، باسن و شکم خود را شل کنید.

۲-حلقه دور مقعد خود را سفت و منقبض کنید بطوری که انگار دارید مدفوع و یا گاز روده خود را کنترل می کنید. سپس آن را شل کنید. این کار را چندین بار تکرار کنید. سعی کنید عضلات باسن را منقبض نسازید.

3- حرکت کوناسانا

word image 135

1- زانوهای هر دو پا را طوری خم کنید که کف هر دو پا به همدیگر یچسبد.

2- سپس سعی کنید با کشیدن زانو های خود به سمت پایین با سطح زمین برخورد کنند. این حرکت سبب میشود ماهیچه های کنار آلت تناسلی تقویت شود این حرکت را 3 مرتبه و هر مرتبه 10 بار انجام دهید.

روش چهارم: اصلاح رژیم غذایی

word image 136

موادغذایی زیر برای داشتن یک انزال کامل موثر خواهند بود:

موز، سیب ، هندوانه ماهی تن، ماهی خال مخالی، و قزل آلا
ماهی‌ها و گوشت خرچنگ، گوشت مرغ برنج قهوه‌ای، غلات و حبوبات
بادام، جو دوسر و پنیر سیر و پیاز، هویج
قارچ‌های خوراکی و انواع لوبیا گردو، دانه کدو تنبل، خرما، فلفل چیلی
آب پرتقال، زرده تخم مرغ، پنیر، شیر سویا، و جگر شکلات تلخ

روش پنجم: دمنوش های گیاهی

1- دمنوش گل گاوزبان و سنبل طیب

به مقدار یک قاشق غذای خوری گل گاوزبان و یا قاشق مربا خوری سنبل طیب و نیر یک عدد لیمو عمانی را با یک و نیم لیوان آب مخلوط کنید و اجازه دهید به مدت 20 دقیقه بر روی شعله کم به جوش بیاید. و پس از صاف کردن آن را میل کنید

2- دمنوش زنجبیل و عسل

مقداری زنجبیل را پوست گرفته و خرد کنید. برش‌های زنجبیل را به آب جوش اضافه و چای را صاف کرده و تکه‌های زنجبیل را دور بریزید. به عنوان شیرین کننده انتخابی میتوانید کمی عسل به نوشیدنی تان اضافه کنید.

3- دمنوش گل میخک

برای تهیه چایی یا دم کرده میخک مقدر ۱۰ گرم میخک را با یک لیتر آب جوش مخلوط کرده و به مدت ۵ دقیقه دم کنید.

نسخه های طب سنتی

  • ۱۰ گرم میخک، ۲۰ گرم کندر خوراکى و ۲۰۰ گرم شکر را باهم مخلوط کنید و بسایید، بعد ۵۰ گرم دانه‏ هاى اسفند سالم و نکوبیده را با آنها مخلوط کرده و هر شب یک قاشق شربت‏خورى از آن را میل کنید.
  • زعفران، فلفل سیاه، عود هندى و میخک از هر کدام ۲۰ گرم، همه را بسایید و بعد با ۵۰۰ گرم عسل مخلوط کنید و صبح، ظهر و شب و هر مرتبه یک قاشق شربت‏خورى از آن را میل فرمایید.
  • ۵/ ۲ گرم زعفران، ۱۰ گرم زنجبیل و ۱۰۰ گرم شکر، همه را مخلوط کرده و بسایید، بعد با ۲۵۰ گرم عسل ترکیب کنید و صبح، ظهر و شب و هر مرتبه یک قاشق شربت‏خورى از آن را میل کنید.

روش ششم: استفاده از محصولات درمانی و بهداشتی

1-کرم های موضعی

کرم های بی حس کننده موضعی بدون نسخه حاوی عامل بی حس کننده است که می تواند با کاهش احساس و به تاخیر انداختن اوج، انزال زودرس را درمان کند. به منظور بیشترین اثربخشی کرم را 10 تا 15 دقیقه قبل از رابطه جنسی در زیر آلت تناسلی خود استعمال کنید. کرم های موضعی می توانند به مدت چند دقیقه باعث افزایش زمان انزال شوند.

2-اسپری لیدوکائین

اگر از اسپری ویاگرا (موجود در اکثر مغازه های لوازم بهداشتی) استفاده نمی کنید، توصیه ما لیدوکاین است. مانند کرم موضعی، اسپری لیدوکائین می تواند به وسیله کاهش حساسیت آلت تناسلی و کاهش حساسیت بالا به درمان انزال زودرس کمک کند. برای بهترین عملکرد 10 تا 15 دقیقه قبل از رابطه جنسی از اسپری استفاده کنید. عوارض جانبی شناخته شده شامل کاهش میل جنسی و کاهش حساسیت موقت است. اطلاعات کامل راجب لیدوکائین را از اینجا بخوانید!

3-مکمل های روی

روی نه تنها از ایمنی مطلوب و رشد سلولی حمایت می کند، این ماده معدنی ضروری نیز باعث تولید تستوسترون و افزایش میل جنسی و انرژی می شود. تحقیقات ارتباط بین کمبود روی و اختلال عملکرد جنسی را در مردان نشان داده است، بنابراین مصرف 11 میلی گرم روی در روز – مقدار توصیه شده – ممکن است باعث بهبود زمان انزال شود.

4-کاندوم های کنترل به اوج رسیدن

کاندوم، به طور کلی، ممکن است حساسیت را کاهش داده و از زود انزالی جلوگیری کند. اما کاندوم های کنترل به اوج رسیدن نیز موجودند که از ماده ی لاتکس ضخیم تر یا حاوی عامل خفیف کننده ساخته شده اند که به منظور به تاخیر انداختن اوج می باشد. لیستی از این کاندوم ها در اینجا موجود است!

نتیجه

مسئله زود انزالی میتواند سبب نارضایتی جنسی در هر دو طرف شده و استرس ناشی از این مشکل را بیش تر کند. زود انزالی یکی از متداولترین اختلال فعالیت زناشویی در مردان است و امکان دارد براي هر مردی در برخی از مراحل زندگی رخ دهد. اما این مسئله نیازمند یک درمان اصولی زیر نظر یک متخصص اورولوژی و روانشناس است. ریشه روانی و احساسی مشکل خود را بیابید و به دنبال درمان آن باشید.

درمان زودانزالی در مردان (4 روش طبیعی موثر)


اپ چرب زبان

با اپلیکیشن چرب زبان، هر زبانی رو فقط با روزانه 5 دقیقه گوش دادن، توی 80 روز مثل بلبل حرف بزن! بهترین متد روز، همزمان تقویت حافظه، آموزش تصویری با کمترین قیمت ممکن!


link
اختلالات جنسیزود انزالی

مطالب مشابه

دیدگاهتان را بنویسید

نشانی ایمیل شما منتشر نخواهد شد. بخش‌های موردنیاز علامت‌گذاری شده‌اند *

این قسمت نباید خالی باشد
این قسمت نباید خالی باشد
لطفاً یک نشانی ایمیل معتبر بنویسید.

keyboard_arrow_up