اسپرم

6 قوی ترین داروی گیاهی برای تقویت اسپرم ضعیف در ده روز

وضعیت باروری در مردان یک مسئله بسیار مهم است. طبق آنالیز های داده ‌ای در سال ۲۰۱۷ که بر اساس ۱۸۵ مطالعه بود و روی ۴۰ هزار مرد در آمریکای شمالی، اروپا، نیوزلند و استرالیا انجام شد، به این نتیجه رسیدند که از سال ۱۹۷۳ تا سال ۲۰۱۱ تعداد اسپرم مردان ۵۹ درصد کاهش داشته است. از طرفی مطالعه دیگری در سال ۲۰۲۱ برای تایید مطالعات سال ۲۰۱۷ انجام شد و همین مسئله دوباره به اثبات رسید.

سوال اینجاست که چه مواد گیاهی می ‌تواند با این مشکل مقابله کند. مطالعات زیادی در این زمینه انجام شد که چه گیاهانی می ‌توانند تاثیر مثبتی روی تعداد اسپرم، حرکت آن ها و دیگر ویژگی‌های شان داشته باشند که ما در این مقاله این گیاهان را به شما معرفی خواهیم کرد.

گیاه آشواگاندا یا گیلاس زمستانی باعث افزایش تعداد اسپرم، تحرک و حجم آنها می ‌شود

گیاه آشواگاندا که به آن جنسینگ هندی هم گفته می ‌شود، یک گیاه دارویی مربوط به کشور هند است که برای هزاران سال است به عنوان بخشی از دارو های سنتی آن ها مورد استفاده قرار می‌گیرد. خیلی از قسمت‌ های این گیاه قابل استفاده است و خواص زیادی در ناحیه ریشه آن جمع شده است.

در یک مطالعه که روی ۴۲ مرد انجام شد و تحت تاثیر دارونماها آزمایش را پیش بردند، به این نتیجه رسیدند که مصرف ۶۷۵ میلی گرم آشواگاندا در طول روز به مدت ۹۰ روز می ‌تواند تاثیر بسیار زیادی روی قدرت باروری مردان بگذارد.

word image 21677 2

در واقع مکمل آشواگاندا بعد از ۹۰ روز تاثیر بسیار مثبتی گذاشته بود و تعداد اسپرم نسبت به زمانی که آنها این گیاه را استفاده نکرده بودند، ۱۶۷ درصد افزایش داشت، تحرک اسپرم هم ۵۷ درصد بیشتر شده بود و حجم مایع منی هم ۵۳ درصد بالا رفته بود. جالب تر این که سطح تستسترون هم ۱۷ درصد بالاتر رفته بود. چنین پیشرفت‌ هایی برای افرادی که پلاسبو یا دارونما استفاده کرده بودند مشاهده نشد.

کاهش استرس یکی از راه‌ هایی است که باعث می ‌شود این ماده گیاهی بتواند سلامت اسپرم را بهتر تضمین کند. استرس تاثیر منفی روی سطح تستوسترون و تولید LH دارد که می ‌تواند روی تعداد اسپرم هم تاثیرگذار باشد.

علت کاهش اسپرم در مردان و 5 روش خانگی تقویت اسپرم مرد

تعدادی از مطالعات در این باره انجام شده که نشان می ‌دهد آشواگاندا می‌ تواند برای مدیریت استرس هم موثر باشد. در مطالعه دیگری افرادی را دسته ‌بندی کردند که در گذشته سابقه ابتلا به استرس مزمن داشتند. به مدت ۸ هفته ۶۰۰ میلی‌گرم به صورت روزانه به آن ها آشواگاندا دادند و متوجه شدند که سطح کورتیزول در بدن آن ها ۲۷.۹ کاهش داشته است. کاهش سطح استرس در آن ها باعث شده بود که دیگر مقیاس‌ های اضطراب و استرس هم به اندازه ۴۴ درصد، ۷۲.۹ درصد و ۷۱.۶ کاهش داشته باشد.

در یک مطالعه دیگر که فقط افراد به مدت ۶۰ روز و به صورت روزانه ۲۴۰ میلی‌ گرم آشواگاندا استفاده کرده بودند، متوجه شدند که آن ها هنگام صبح ۲۳ درصد کورتیزول کمتری نسبت به افراد عادی در بدن دارند.

گیاه شِیلِژیت یا مومیایی خوراکی

شِیلِژیت یک ماده گیاهی است که به عنوان مکمل در طب سنتی از آن استفاده می ‌کنند و بیش از ۱۰۰۰ سال است که مورد توجه قرار گرفته است. طبق گزارشات موجود، فواید زیادی هم برای باروری مردان دارد. در یک مطالعه با مقیاس کوچک به این نتیجه رسیدند که افزایش پارامتر های اسپرم بعد از مصرف شِیلِژیت به مدت ۹۰ روز کاملاً قابل مشاهده است.

از ۲۸ مردی که در این مطالعه بودند، به این نتیجه رسیدند که تعداد اسپرم آن ها ۶۱ درصد افزایش داشته و میزان تحرک اسپرم آن ها بین ۱۲ تا ۱۷ درصدی بالا رفته است. در یک مطالعه دیگر نیز متوجه افزایش سطح تستسترون به اندازه ۲۳ درصد و تستوسترون آزاد به اندازه ۱۹ درصد شدند. آن ها در یک آنالیز دیگر نیز به این نتیجه رسیده‌ اند که تاثیرات کو کیوآزیم ۱۰ هم می‌تواند با این ماده گیاهی فوق العاده باشد.

word image 21677 3

کوکیوآنزیم ۱۰ مولکولی است که باعث تامین سوخت و انرژی سلولی می ‌شود و از عملکرد میتوکندری محافظت می‌کند و خواص آنتی اکسیدانی دارد. طبق مطالعات، این ماده می ‌تواند به افزایش سطح اسپرم و تحرک آن ها نیز کمک کند.

در یک مطالعه دیگر که روی موش ‌ها انجام شد، آن ها را به چهار دسته تقسیم کردند که شامل کوکیوآنزیم ۱۰، ورزش همراه با شِیلِژیت ، ورزش همراه با کوکیو آنزیم ۱۰، شِیلِژیت ودسته چهارم ورزش به تنهایی بود. بعد از بررسی نتایجِ این مطالعه به این نتیجه رسیدند گروهی که شِیلِژیت و کوکیو آنزیم ۱۰ داشتند، سطح بالاتری ماده ATP در بدن آنها وجود داشت که بعد از ورزش نیز سطح آن بیشتر از قبل از ورزش بود.

تونکات علی یا پاساک بومی

این گیاه در زیر مجموعه درختان گلدار قرار می ‌گیرد که مربوط به شرق آسیا است و به عنوان یک داروی گیاهی در طب سنتی برای بهبود بیماری های مختلف استفاده می ‌شود.

word image 21677 4

این گیاه هم مثل دارو های گیاهی که در بالا معرفی کردیم، باعث افزایش تعداد اسپرم تحرک و افزایش سطح باروری مردان می ‌شود. در یک مطالعه که روی ۷۵ مرد انجام شده، به این نتیجه رسیدند که مصرف ۲۰۰ میلی‌گرم از این ماده در طول روز تحرک و تعداد اسپرم را بالا می ‌برد. حتی ۱۱ مورد از این زوج ‌ها در طول مصرف این مکمل، بارداری را تجربه کردند که ۶ مورد از آن ها در ماه اول مصرف و ۵ مورد در ماه دوم اتفاق افتاد.

میوه و مکمل هم برای مردان هم زنان: بهبود کیفیت اسپرم با 5 میوه و 5 مکمل

شنبلیله

شنبلیله یک داروی گیاهی است که برای خیلی از مشکلات استفاده می ‌شود و هزاران سال است که در طب سنتی کاربرد دارد و به عنوان یک گیاه طعم دهنده در غذاهای هندی هم خیلی زیاد مورد استفاده قرار می گیرد.

word image 21677 5

طبق یک مطالعه که روی ۵۰ مرد؛ بین ۳۵ تا ۶۵ سال انجام شده است، این گیاه می ‌تواند باعث افزایش قابل توجهی از تعداد اسپرم بشود و به طور کل اسپرم را قوی‌ تر کند. البته مطالعاتی که راجع به افزایش قدرت باروری مردان با مصرف شنبلیله باشد، نسبت به گیاهان قبلی محدودتر است.

خارخاسک

گیاه خارخاسک یک گیاه برگدار کوچک است که در کل دنیا می ‌توانید آن را پیدا کنید. ریشه این گیاه مدت زمان زیادی است که در طب سنتی کشور چین و هند و اخیرا در ایران مورد استفاده قرار می ‌گیرد.

در یک مطالعه، ۴۰ مرد به مصرف عصاره خارخاسک پرداختند و همه آنها از لحاظ تعداد و تحرک اسپرم پیشرفت داشتند.

word image 21677 6

در یک مطالعه دیگر روی ۶۵ مرد؛ به این نتیجه رسیدند که مصرف ۲۵۰ میلی گرم عصاره خارخاسک می‌تواند تاثیر زیادی روی غلظت و تحرک اسپرم داشته باشد. البته باز هم مطالعات محدود است و باید بیشتر انجام شود.

باز هم روش: تقویت اسپرم در ده روز (قویترین داروی شیمیایی و گیاهی)

ریشه ماکا

ریشه ماکا در طب سنتی مورد استفاده قرار می ‌گیرد و می‌تواند باعث افزایش میل جنسی و باروری مردان بشود.

ماکا همچنین یک گیاه پرکاربرد است که شبیه به بروکلی و گل کلم و سبزیجات این چنینی است و آن را به عنوان مکمل به شکل پودر یا کپسول هم استفاده می ‌کنند. یعنی ممکن است آن را قبل از مصرف، خشک کنند و به شکل پودر در بیاورند یا اینکه عصاره مایع آن را تبدیل به کپسول کنند.

word image 21677 7

در یک مطالعه روی ۹ آقا به این نتیجه رسیدند که مصرف بین ۱۵۰۰ تا ۳۰۰۰ میلی‌ گرم ریشه ماکا بعد از ۴ ماه توانسته حجم مایع منی، تعداد اسپرم و تحرک اسپرم را افزایش دهد.

سوال بسیاری کاربران: آیا ژل لوبریکانت اسپرم کش است؟

در یک مطالعه دیگر هم که نتیجه‌ گیری از ۵ مطالعه کوچک بود، به این نتیجه رسیدند که ریشه ماکا می‌ تواند کیفیت اسپرم را افزایش دهد.


اپ چرب زبان

با اپلیکیشن چرب زبان، هر زبانی رو فقط با روزانه 5 دقیقه گوش دادن، توی 80 روز مثل بلبل حرف بزن! بهترین متد روز، همزمان تقویت حافظه، آموزش تصویری با کمترین قیمت ممکن!


link
اختلالات جنسیافزایش قوای جنسی مردان

مطالب مشابه

دیدگاهتان را بنویسید

نشانی ایمیل شما منتشر نخواهد شد. بخش‌های موردنیاز علامت‌گذاری شده‌اند *

این قسمت نباید خالی باشد
این قسمت نباید خالی باشد
لطفاً یک نشانی ایمیل معتبر بنویسید.

keyboard_arrow_up