لیزر سلولیت

جراحی سلولیت با لیزر، بهترین روش مناسب شما و نکات مهم که باید بدانید!

حدود 9۰ درصد زنان به طور معمول سلولیت دارند. سلولیت ها بین سن یا وزن، تمایزی قائل نمی ‌شوند. هورمون ‌ها، مانند استروژن، نقش مهمی در توسعه سلولیت دارند. به همین دلیل است که سلولیت اغلب در دوران بارداری بدتر می ‌شود و دیدن آن ها در مردان غیر معمول است (به غیر از مردان با کمبود آندروژن).

سلولیت که بیش تر قسمت ‌هایی، مانند باسن، ران و شکم را تحت ‌تاثیر قرار می‌ دهد، از بافت همبند زیر سطح پوست نتیجه می‌گیرد و می ‌تواند باعث ایجاد چروک و چاله های سلولیت بر روی پوست شود. وسایل و معجون ‌های زیادی وجود دارند که ادعا می‌کنند سلولیت را کاملا ناپدید می ‌کنند؛ اما چون سلولیت در یک سطح عمیق ‌روی می ‌دهد، درمان آن بسیار دشوار است؛ بنابراین برای کمک به شما در این آشفته بازار، در اینجا نکات مهمی در مورد بهترین درمان سلولیت ارائه شده است.

1- سلفینا

برای انجام این درمان باید به کلینیک پوست مراجعه کنید (که می تواند بین 3 تا 8 میلیون تومان هزینه داشته باشد). سلفینا اولین و تنها درمان غیرتهاجمی مورد تایید FDA است که برای بهبود ظاهر سلولیت به مدت حداقل دو سال اثبات شده‌ است.
در این درمان از یک ابزار به اندازه سوزن برای برش برخی از بافت های فیبری ذکر شده برای خنثی کردن فرورفتگی ها استفاده می شود. یک کبودی موقتی وجود خواهد داشت اما در حدود یک هفته نتایج دیده خواهند شد.
اگر چندین نقطه خاص دارید که دوست دارید درمان شود، این روش مناسب است. این روش برای هدف قرار دادن فرورفتگی های پوست، طراحی شده است.

2- ولاشیپ

این دستگاه دستی از نور مادون قرمز، رادیوفرکانس و ماساژ با مکش استفاده می کند تا زهکشی لنفاوی را افزایش دهد (در نتیجه سطح ناخالصی کم تر). در نهایت باعث کاهش اندازه واقعی سلول های چربی و توده های چربی می شود.
این روش توسط FDA تایید شده است و یک درمان غیر تهاجمی است (بدون هیچگونه تزریق) و پس از حدود چهار مرتبه، نتایج ظاهر می شود. این روش بر روی ران، پشت ران، باسن، شکم و پهلوها اثر می گذارد.

بعلاوه حدود 30 درصد ارزان تر از سلفینا است، اما باید هر سه ماه یک بار تکرارشود. این روش برای افراد مبتلا به فرورفتگی های سطحی و افرادی که در مناطق تحت درمان هاله دارند، مناسب تر است.

3- سلولاز

این روش مشابه با سلفینا، با حداقل میزان تهاجم برای تجزیه ساختار سلولیت زیر پوست طراحی شده ‌است. منتها فقط از لیزر به جای تیغه استفاده می کند. از یک لیزر کوچک برای کمک به افزایش ضخامت پوست استفاده می شود که نوارهایی که باعث ایجاد فرورفتگی می شوند را آزاد می کند، بعلاوه باعث تحریک تولید کلاژن و مسطح کردن چربی ها می شود.

این درمان می ‌تواند مشابه سلفینا بین 6 تا 9 میلیون تومان هزینه داشته باشد و انتظار می‌ رود نتایج حدود یک یا دو سال دوام داشته باشند.

4- BTL Unison

با ترکیبی از انرژی حرارتی و مکانیکی برای انعطاف پذیرتر و صاف تر شدن پوست استفاده می شود. هیچ از کار افتادگی یا دردی وجود ندارد و نتایج فوری ارائه می دهد. بخش مکانیکی در طول درمان BTL Unison به شکستن نوارهای فیبری کمک می کند و می تواند گردش خون را بهبود بخشد. همزمان، اثرات حرارتی فرکانس رادیویی باعث افزایش الاستیسیته و تولید کلاژن می شود.

بهتر است چهار دوره درمان (هر یک فقط به مدت 20 یا 30 دقیقه) در طول یک دوره دو هفته ای برای دیدن بهترین نتایج بهترین گزینه است. هر دوره درمان حدود 2 میلیون تومان هزینه دارد.

5- ترماژ

این روش سفت کننده پوست از رادیوفرکس استفاده می ‌کند که با گرم کردن غشای میانی پوست، تولید کلاژن را تحریک می کند و جریان خون را بهبود می بخشد؛ که نتیجه آن، پوستی با سطح صاف ‌تر است.

ترماژ یک روش غیر تهاجمی است و بین ۳۰ تا ۹۰ دقیقه بسته به منطقه بدنی تحت درمان، طول می کشد. با ادامه دادن درمان، از دیدن نتایج شگفت زده خواهید شد. نتایج سفت کنندگی به آرامی و در طی یک دوره شش ماهه پیشرفت می کنند.

6- روش Vaser

Vaser همان نسل بعدی لیپوساکشن است. این روش ترکیبی از اولتراسوند و گرم کردن بافت ها به همراه ماساژ لنفاوی با کمک خلاء برای افزایش سوخت و ساز و تخلیه سموم و چربی ها است. اساسا، چربی را می مکد و پوست را در همان زمان سفت تر می کند و بسیار ملایم تر از لیپوساکشن سنتی است.

حتما بخوانید: تمام درمان های خانگی و روغن های کاملا موثر سلولیت که باید بشناسید (قطعی)

7- کرم سلولیت

این کرم های OTC حاوی مواد تشکیل دهنده ای هستند که ادعا می کنند می توانند باعث بهتر شدن سلولیت شوند. برخی شواهد وجود دارد که این کرم با افزایش لیپولیز، موجب تحریک کلاژن و افزایش جریان خون و تخلیه لنفاوی می شود.
کافئین موضعی یکی از رایج ترین مواد فعال در کرم سلولیت است. این کرم با بهبود جریان عروقی و لنفاوی کار می کند. کافئین نیز به سلول های چربی زیر پوست ضربه می زند تا از برجستگی آن ها بکاهد.
این کرم ها عمدتا باعث می شوند که ظاهر سلولیت کم تر آشکار شود، نه اینکه از شر آن خلاص شوید؛ اما قبل از تعطیلات یا رویدادهای بزرگ، گزینه های مناسبی هستند.

8- برس خشک

این روش طبیعی شامل سایش یک برس سفت و محکم بر روی پوست است. این تکنیک روی برس کشیدن مناطق دارای سلولیت، با ضربه به طرف بالا تمرکز دارد. این حرکت سیستم لنفاوی را تحریک کرده و گردش خون را افزایش می دهد که ممکن است به طور موقت پوست ظاهر صاف تر پیدا کند.
ضعف: برای درمان سلولیت، باید هر روز این کار انجام شود. این روش می تواند کمک کند، اما نتایجی موثر و دراز مدت نخواهد داشت.

حقایق سلولیت

ورزش کردن بسیار مهم است. بله. برای برخی از افراد ممکن است خبر خوبی باشد، در حالی که برخی دیگر ممکن است احساس کنند که یک کابوس است. چه دوست داشته باشید و چه نه؛ باید ورزش کنید تا از شر سلولیت خلاص شوید. بخش خوب این است که ورزش نه تنها به حذف سلولیت کمک می‌کند، بلکه در پیش‌گیری از توسعه آن در آینده نیز کمک خواهد کرد. برنامه ‌های ورزشی بسیاری وجود دارند که به طور خاص بر روی مبارزه با سلولیت یا در مناطق کلیدی (مانند ران، شکم، بازوها، باسن، پاها و غیره) تمرکز دارند. برای دیدن نتایج و داشتن احساس فوق ‌العاده‌، اجباری است که به طور منظم ورزش کنید. سعی کنید هر روز حداقل ۳۰ دقیقه ورزش کنید، یا حداقل چند بار در طول هفته زمانی که برنامه تان این اجازه را به شما می دهد، اینکار را انجام دهید.

سن یک عامل کلیدی است. متاسفانه، مطالعات ثابت کرده‌اند که سلولیت با افزایش سن، بدتر خواهد شد. این به خاطر فقدان استروژن تولید شده توسط بدن زنان در طول سال ‌ها است که مهم ‌ترین هورمون برای گردش خون سالم است. اگر جریان خون سالم نداشته باشید، کلاژن جدید به اندازه کافی برای پوست تولید نمی ‌شود و پوست آسیب خواهد دید. با عرض پوزش، مامان ها، شما باید بیش از حد سخت کار کنید تا از این ظاهر بد شکل خلاص شوید.

چربی سلولیت را افزایش می دهد. اگر چه زنان بلند و باریک نیز شانس توسعه سلولیت را دارند، منتها بیش تر زنانی که از آن رنج می ‌برند، کمی اضافه ‌وزن دارند و یا حتی چاق هستند. چون سلولیت بخاطر تجمع چربی در زیر پوست ایجاد می ‌شود، بنابراین در صورت چاق بودن، احتمال بیش تری وجود دارد که سلولیت داشته باشید. می ‌توانید بر روی کاهش وزن تمرکز کنید، منتها روی تقویت ماهیچه ها نیز توجه داشته باشید. ترکیبی از تمرین ‌های هوازی و قدرتی را امتحان کنید تا بدن را بخوبی حفظ کنید.

لیزر درمانی کمک می‌کند. بله این روش امتحان و آزمایش شده ‌است. لیزر درمانی به دلایل علمی نتایج مثبتی بر روی پوست دارد. برای زنانی که بودجه کافی دارند (به معنای چند هزار دلار)، لیزر درمانی می‌ تواند یک جایگزین برای خلاص شدن از شر سلولیت باشد. با اینکه اگر وزن خود را حفظ نکنید، این شرایط دائمی نخواهد بود، منتها نتایج آنقدر شگفت ‌انگیز هستند که به سختی می‌ توان آن ها را باور کرد.

حتما بخوانید: بهترین تمرین های ورزشی + نکات ماساژ دادن برای درمان سلولیت (قطعی)

رژیم غذایی ضروری است. هرگز نمی ‌توان اهمیت یک رژیم غذایی سالم برای لذت بردن از پوست عالی را نادیده گرفت. غذاهای کم ‌ارزش را حذف کنید و شروع به استفاده از میوه ها و سبزیجات برگی فوق العاده کنید. این به این معنی است که باید مقدار آب کافی و حداقل هشت لیوان در طول روز بنوشید تا بدنتان هیدراته باقی بماند.

ویدیویی از جراحی سلولیت

 

دانلود ویدیو


اپ چرب زبان

با اپلیکیشن چرب زبان، هر زبانی رو فقط با روزانه 5 دقیقه گوش دادن، توی 80 روز مثل بلبل حرف بزن! بهترین متد روز، همزمان تقویت حافظه، آموزش تصویری با کمترین قیمت ممکن!


link
بیماریهای پوستسلولیت

مطالب مشابه

دیدگاهتان را بنویسید

نشانی ایمیل شما منتشر نخواهد شد. بخش‌های موردنیاز علامت‌گذاری شده‌اند *

این قسمت نباید خالی باشد
این قسمت نباید خالی باشد
لطفاً یک نشانی ایمیل معتبر بنویسید.

keyboard_arrow_up