سلولیت

10 بهترین تمرین های ورزشی درمان سلولیت+ ماساژ درمان سلولیت

امروزه با تعداد زیادی از راه‌ حل ‌هایی که ادعا می‌کنند برای همیشه می توانند فرد را از شر سلولیت خلاص کنند، احاطه شده ‌ایم. صدها مدل و روش گران ‌قیمت که میلیون ها تومان هزینه دارند و انتخاب این روزها در میان زنان هستند. مهم ترین علت سلولیت ورزش نکردن است. متاسفیم که بگوییم، بدون ورزش کردن نمی توانید از شر سلولیت خلاص شوید. بخش خوب این است که تعدادی از تمرین ‌های مقابله با سلولیت را به راحتی می توانید در خانه انجام دهید. ورزش کلید موفقیت برای صبر، پشتکار و استقامت است. اگر بتوانید این سه عنصر را بکار ببرید، تمرین برای مبارزه با سلول های چربی ران ها، باسن و یا پشت پاها لذت بخش خواهد بود. قبل از شروع به کار، توجه داشته باشید که باید یک رژیم غذایی سالم داشته باشید تا تمام حرکات پا، ران و پایین تنه، نتیجه بخش باشند.

نکته بسیار مهم: برای دیدن ویدیوها، وی پی ان خود را روشن کنید! ضمنا برای دیدن صدها عکس از سلولیت اینجا را کلیک کنید!

1- لانگز در جهت عقربه های ساعت

لانگز

اگر حداقل کمی با دنیای ورزش آشنا باشید، احتمالا می‌دانید که لانگز بسیار موثر است. برای شکستن سلولیت، لانگز در جهت عقربه ساعت، یکی از بهترین حرکات می باشد. این تمرین در حالت ایستاده انجام می ‌شود. پاها را کمی از هم جدا کنید و دست‌ ها را روی مفصل ران قرار دارند. با پای چپ شروع کنید و تا زمانی که پای چپ در زاویه نود درجه است و زانوی راست تان به زمین نزدیک است، به حرکت ادامه دهید. به موقعیت اولیه برگردید وسپس در حدود ۱۵ بار با پای مخالف حرکت را تکرار کنید. تصویر بالا لانگز با وزنه است، شما می توانید هم با وزنه و هم بدون وزنه انجام بدین.

۲- شنا کردن

اگر چه نمی ‌توانید این کار را در خانه انجام دهید، اما شنا کردن درست یکی از بهترین تمرین ‌ها برای خلاص شدن از شر سلولیت است و واقعا شگفتی می ‌آفریند. علاوه بر این، شنا به سبک زندگی سالم کمک می‌ کند و این امکان را می ‌دهد که هدف از دست دادن وزن و یا مبارزه با سلولیت را با لذت ترکیب کنید. بعلاوه نیاز نیست که یک شناگر حرفه ‌ای باشید؛ فقط مطمئن شوید که حرکات شنا را درست انجام می ‌دهید و روی عضلات مورد نظر، فشار حس می کنید. برای حذف سریع سلولیت، به طور خاص بر روی پاها، ران یا ناحیه مشکل دار تمرکز کنید.

حتما بخوانید: 14 تا از خواص و عوارض ثابت شده تمبر هندی + چند نکته مهم

۳- لانگز برزیلی

لانگز-برزیلی

لانگز در جهت عقربه ‌های ساعت تنها شکل‌ لانگز برای خلاص شدن از شر سلولیت نیست. لانگز برزیلی نیز گزینه ‌ای محبوب است که باعث بهبود پمپاژ قلب و حذف سلولیت می شود. لانگز برزیلی چگونه انجام می شود؟ پای چپ خود را تقریبا به اندازه سه قدم در مقابل پای مخالف بگذارید. پای راست باید بر روی یک نیمکت یا صندلی قرار گیرد. پس از آن، زانوهایتان را خم ‌کنید و یک زاویه نود درجه ایجاد کنید. سپس به آرامی بدون اینکه پاهای خود را از موقعیت خود جا به جا کنید، به سمت بالا برگردید. این حرکت را ۱۵ بار برای هر پا تکرار کنید.

۴- دوچرخه ‌سواری

دوچرخه سواری یک فعالیت عالی در فضای باز و به عنوان یکی از بهترین تمرین ‌ها شناخته شده است. دوچرخه ‌سواری علاوه بر کارآمد بودن، بسیار سرگرم ‌کننده است و این امکان را می‌ دهد که در کنار کار کردن روی ماهیچه ‌های پا، در هوای تازه تنفس کنید. اگر یک دوچرخه سوار حرفه ای نیستید، می ‌توانید با مسیرهای آسان در اطراف محله شروع کنید و به آرامی پیشرفت کنید و به آرامی به افراد چالش برانگیز تر تبدیل شوید.

۵- راه رفتن/ دویدن آرام/ دویدن

پیشنهاد می‌کنیم از خانه برای پیاده ‌روی، نرم دویدن یا دو، خارج شوید. چون بیرون بودن دنیای خوبی برای خودش خواهد بود. درست مانند مورد دوچرخه ‌سواری، مبتدیان باید اندک اندک شروع به کار کنند و از آنجا راه خود را باز کنند. می ‌توانید هر روز پس از کار یا مدرسه با یک پیاده‌ روی سریع شروع کنید، اما کم کم آن را به سمت دویدن آرام و در نهایت دویدن سریع تبدیل کنید. بهترین زمان ‌ها برای انجام این تمرینات، صبح یا عصر است.

حتما بخوانید: این 32 خوراکی، منبع سرشار از کلاژن پوست هستند +نکات مهم

6- برپی

برپی

برپی ها استثنایی هستند زیرا چند نوع ورزش را برای نتایج شگفت ‌انگیز ترکیب می‌کنند: اسکات، شنای سوئدی و پرش. ابتدا راست بایستید و پاهای خود در یک حالت عادی قرار دهید. سپس کف دست تان را به زمین برسانید و بدن خود را به زمین انداخته و کمی به جلو خم شوید. بعد از آن، پاهایتان را به عقب ببرید. بعد از پایین آوردن بدن خود و ایجاد فشار درست، به موضع اسکات برگردید. تمرین را با ایستادن و پریدن انجام دهید و تا آنجا که می ‌توانید این حرکت را تکرار کنید.

۷- طناب زنی

با طناب زدن، تعداد زیادی از ماهیچه های خود را درگیر می کنید. اگر به راحتی حواستان پرت می شود و یا خسته می ‌شوید و نمی‌خواهید یک حرکت را بارها و بارها تکرار کنید، می‌توانید طناب بزنید؛ زیرا در یک زمان بر روی چند ماهیچه ویژه متمرکز است. به احتمال زیاد در ابتدای کار، مشکل است اما بعد از ده تا پانزده دقیقه پرش شدیدا عرق می ‌کنید و تمام سموم نفرت‌ انگیز را که به تولید سلولیت کمک می‌کنند، از بین خواهید برد.

۸- اسکات با بالا بردن پاشنه

اسکات

این نوع ورزش در واقع کمی الهام گرفته از باله است. موقعیت شروع شبیه به لانگز برزیلی است. دست ها را بر روی مفصل ران قرار دهید. سپس به آرامی بدن خود را به سمت راست متمایل کنید تا زمانی که رانتان به موازات زمین قرار ‌گیرد. بعد از آن بدن خود را به موقعیت اولیه برگردانید. این تمرین را 15 بار انجام دهید و سپس پاشنه راست را بالا بیاورید و سپس 15 بار دیگر تکرار کنید. پاشنه پایتان را به چپ تغییر دهید و حرکت را 15 بار دیگر انجام دهید. با این حرکت، بدن خود را به چالش بکشید. البته در تصویر بالا پاشنه بالا برده نشده است، بهتر است شما پاشنه را بالا ببرید.

۹- صندلی ران

صندلی-ران

یک تمرین ساده دیگر برای خداحافظی با سلولیت، صندلی ران است. راست کنار دیوار بایستید و پاهایتان را به فاصله عرض شانه باز کنید و پشت خود را به دیوار فشار دهید. به آرامی به سمت پایین حرکت کنید تا به یک زاویه نود درجه برسید. تا آنجا که می ‌توانید صبر کنید (انگار که روی یک صندلی نامرئی نشسته باشید). ممکن است لازم باشد کف دست خود را بر روی دیوار فشار دهید تا موقعیت را حفظ کنید و اینکار را حدود سی ثانیه تا دو دقیقه، بسته به امکانات خود انجام دهید. اگر در ابتدا مشکل بود، سی ثانیه برای هر صندلی ران کافی است. سپس ۱۰ تا ۱۵ ثانیه برای هر بار حرکت اضافه کنید تا زمانی که به ۱۲۰ ثانیه برسید.

حتما بخوانید: 15 روش خانگی برای اینکه پوست خود را صاف، بی نقص و درخشان نشان دهید

10- لگد زدن با استپ تاچ

لگد-استپ

روی چهار دست و پا روی زمین قرار بگیرید تا جایی که می‌توانید با ساق دست به پایین و ساق پا و زانویتان فشار بیاورید. بگذارید پشت و گردن تان در یک موقعیت راحت استراحت کند، در حالی که بدنتان کمی به جلو خم می ‌شود. به تدریج ران راست خود را بالا ببرید تا به یک زاویه چهل و پنج درجه برسید، در حالیکه پاشنه تان را بالا نگه داشته اید، زانوهایتان خم ‌شوند. این حالت را برای حدود ۵ ثانیه نگه دارید و سپس به آرامی پای خود را به موقعیت اولیه پایین بیاورید. حدود پنج بار برای یک پا تکرار کنید و سپس به پای دیگر سوئیچ کنید.

ماساژ هایی که باید در کنار ورزش انجام دهید

گرچه ماساژ سلولیتی (تا زمانی که رژیم غذایی ناسالم دارید و ورزش نمی کنید)، نمی تواند به خلاصی از سلولیت کمک کند اما قطعا می تواند یکی از علل اصلی آن، یعنی گردش خون ضعیف را بهبود بخشد. این یکی از بهترین درمان های خانگی است که می توانید خود و یا با کمک یکی از دوستان یا اعضای خانواده انجام دهید (کسانی که می خواهند از خانه بیرون بیایند، می توانند به سالن ماساژ محلی، برای ماساژ ضد سلولیت با کمک یک ماشین، ابزار یا تجهیزات حرفه ای دیگر مراجعه کنند).

1- برس کشیدن

قبل از اینکه به جزئیات مربوط به ماساژ سلولیت پرداخته شود، می توانید فرم دیگری از درمان را که مستقیما پوست را ماساژ نمی دهد، یاد بگیرید. برس خشک یک جایگزین عالی است که در سراسر جهان طرفداران زیادی دارد. علاوه بر کاهش سلولیت، یکی دیگر از مزایای استفاده از برس خشک، حمایت از سیستم لنفاوی به عنوان یک تکنیک زهکشی است. این کار با برداشتن سلول های مرده از سطح پوست، به اپیدرم اجازه می دهد کار خود را انجام دهد. انواع مختلفی برس خشک وجود دارد. ولی به منظور ارتقاء تولید کلاژن، اطمینان حاصل کنید که برس از موی طبیعی و نه مصنوعی ساخته شده باشد. توصیه می شود که پوست خود را از طرف پاها به سمت قلب برس بکشید. مراقب باشید که برس را خیس نکنید و سعی کنید فرآیند را تا آنجا که ممکن است، تکرار کنید.

2- مرطوب کردن

اگر می خواهید با استفاده از تکنیک های ماساژ سلولیت ادامه دهید، باید مراقب باشید پوست خود را مرطوب کنید. توصیه می شود از روغن ماساژ یا روغن های ضروری برای آبرسانی پوست استفاده کنید. همچنین می توانید از انواع کرم ها و لوسیون ها که به سرعت جذب پوست نمی شوند، نیز استفاده کنید. اگر نمی خواهید محصولات را از فروشگاه خریداری کنید، می توانید از ترکیبات طبیعی استفاده کنید. نکته اصلی این است که باید همیشه پوست خود را در طول ماساژ مرطوب نگه دارید تا به خودتان آسیب نرسانید. اگر پوست به اندازه کافی روغن کاری نشود، جلسه ماساژ منجر به زخم های دردناک به ویژه در مناطق حساس مانند پشت ران ها می شود.

حتما بخوانید: مهمترین نکات رژیم غذایی مایعات برای لاغری بدون عوارض+5 ماده غذایی موثر

3- Knead یا ورز دادن

هنگامی که ماساژ سلولیت را خودتان انجام می دهید، تکنیک kneading اهمیت زیادی دارد. این یکی از جنبه های ضروری است که عمیقا روی بافت کار می‌کند و بر حل مساله تمرکز دارد. برای درک بهتر این فرآیند، فکر کنید که دقیقا مانند کار کردن با خمیر است: باید محکم باشید و با استفاده از انگشت شست و دیگر انگشتان، پوست خود را به آرامی ورز دهید. اگر می خواهید بر روی یک منطقه کوچک تر از پوست متمرکز شوید، می توانید از یک انگشت استفاده کنید؛ برای منطقه بزرگ تر، از تمام دست استفاده کنید. به راحتی می توانید این تکنیک را در تمام قسمت های دارای سلولیت، مانند ران، پا، باسن، شکم یا بازوها اعمال کنید. مراقب باشید که بیش از حد محکم انجام ندهید تا در نهایت با کوفتگی و درد شدید مواجه نشوید.

4- تکنیک بند انگشتی

در حال حاضر این تکنیک ماساژ سلولیت ممکن است کمی سخت تر از بقیه باشد، اما مطمئنا برای متلاشی شدن سلولیت موثر است. از بند انگشت خود استفاده کنید تا به صورت تحت ‌اللفظی، رسوبات چربی را زیر پوست خود با مشت و ضربه خرد کنید. این ممکن است در ابتدا کمی وحشیانه به نظر برسد، اما اگر زیاده روی نکنید، انجام این کار فوق العاده است. اگر موفق شوید چربی را حتی کمی متلاشی کنید، برای بدن بسیار آسان ‌تر خواهد بود که آن ‌ها را از بین ببرد. منتها این به این معنی نیست که باید با پوست خود مثل یک کیسه بکس رفتار کنید، فقط به این معنی است که مقدار مناسبی از فشار را با کمک بند انگشت خود اعمال کنید تا این برجستگی های نفرت انگیز را کمی کاهش دهید. این روش نوعی بادکش جدید است.

5- فشردن

در روزهای خوب زمانی که خشک کن ها وجود نداشتند و مردم مجبور به پوشیدن لباس خیس بودند، قبل از اینکه لباس بصورت طبیعی خشک شود، آن را فشار می دادند. بعد از این تفاسیر، باید گفت که یکی دیگر از تکنیک های ماساژ سلولیت، فشردن است که بسیار شبیه به تکنیک لباس قدیمی مدرسه است. با هر دو دست قسمت ‌های بزرگی از پوست خود را محکم بگیرید و طوری فشار دهید که گویی با یک تکه لباس سر و کار دارید. از این تکنیک برای بخش ‌های کوچک ‌تر پوست اجتناب کنید و روی مناطق بزرگ ‌تر و با گوشت بیش تر، مانند سرین، باسن یا ران تمرکز کنید.

6- تکنیک S

تکنیک S در واقع یک اصل اساسی برای ماساژ درمانی است؛ و معمولا برای ماساژ پشت با حرکت S و z به سمت بالا یا پایین ستون فقرات استفاده می شود. وقتی که ماساژ سلولیت نگران کننده است، حرکت مشابه در مناطق مشکل با استفاده از هر دو انگشت شست انجام می شود. انگشت شست سمت چپ و انگشت شست راست خود را روی پوست فشار دهید تا زمانی که به شکلی شبیه به S برسید. این تکنیک را در مناطق کوچک انجام دهید و نگران اعمال فشار نباشید و تا جایی که می توانید برای بهترین نتیجه، کل محدوده را پوشش دهید. اگر احساس می ‌کنید که پوستتان درد می ‌کند، گاهی اوقات استراحت کنید.

حتما بخوانید: موثرترین روش استفاده از روغن زیتون برای چروک دور چشم و صورت

7- جهت یا خط سیر

به غیر از تکنیک ها، یکی دیگر از جنبه های اساسی ماساژ سلولیت، نحوه اعمال آن ها است. مهم ‌ترین قسمت، مسیری است که روی پوست کار می‌کنید. همیشه باید از حرکت ‌های طولانی در جهت قلب برای ترویج جریان خون سالم استفاده کنید. علاوه بر این، زمانی که در یک منطقه ویژه کار می‌کنید، همیشه باید دست و یا انگشتان خود را با استفاده از حرکات دایره‌ ای به همین دلیل حرکت دهید. توصیه می‌کنیم اگر می‌خواهید ماساژ سلولیت را به عنوان یک روش درمانی به کار بگیرید، هر روز در هر منطقه حداقل ۵ دقیقه آن را تکرار کنید تا به نتایجی که می‌خواهید برسید. جلسه ماساژ را با حرکت ‌های بلند و آرامش‌ بخش تمام کنید تا پوست خود را به حالت اولیه خود باز گردانید.


اپ چرب زبان

با اپلیکیشن چرب زبان، هر زبانی رو فقط با روزانه 5 دقیقه گوش دادن، توی 80 روز مثل بلبل حرف بزن! بهترین متد روز، همزمان تقویت حافظه، آموزش تصویری با کمترین قیمت ممکن!


link
بیماریهای پوستسلولیت

مطالب مشابه

دیدگاهتان را بنویسید

نشانی ایمیل شما منتشر نخواهد شد. بخش‌های موردنیاز علامت‌گذاری شده‌اند *

این قسمت نباید خالی باشد
این قسمت نباید خالی باشد
لطفاً یک نشانی ایمیل معتبر بنویسید.

keyboard_arrow_up