درمان جوش

درمان جوش در پنج دقیقه با 4 روش (برای همیشه)

جوش زدن واقعا اتفاق ناخوشایند و ناراحت کننده ای است که همه ما دست کم یکبار آن را تجربه کرده ایم. حتما برای شما هم پیش آمده که با خودتان فکر کنید چطور می شود از دست این جوشها خلاص شد و بعد هم به روشهای مختلف متوسل شوید؛ اما در نهایت باز هم همان آش و همان کاسه!

آکنه یا همان جوش شایعترین عارضه پوستی بین افراد است و همه ما آن را تجربه کرده ایم. این واقعیت را نمی شود نادیده گرفت که جوش زدن تاثیر بدی روی زیبایی ظاهری ما می گذارد؛ اما لطفا این را هم یادتان باشد که شخصیت شما فراتر از همه اینهاست و چیزی که شما را واقعا دوست داشتنی می کند همین شخصیت ویژه است. با این حال اگر هنوز هم با جوشهای صورتتان دست و پنجه نرم می کنید و از امتحان کردن روشهای درمان جوش خسته شده اید با ما همراه باشید تا روشهای بسیار موثر برای درمان جوش را با شما به اشتراک بگذاریم.

فقط این را یادتان باشد اگر به آکنه مزمن مبتلا هستید و سالهاست صورتتان مرتب جوش می زند اول باید با روشهای طولانی مدت تر لکه های جوش را درمان کنید و بعد هم جلوی جوش زدن دوباره را بگیرید.

کارهایی که موقع جوش زدن می توان انجام داد

به احتمال زیاد وقتی جلوی آینه می ایستید و می بینید جوش زده اید اولین چیزی که به ذهنتان می رسد این است که آن را بین دو انگشتتان فشار بدهید و بترکانید! اما باید جلوی این وسوسه را بگیرید. به جای ترکاندن جوشها این کارها را انجام بدهید:

 • به پوستتان دست نزنید تا باکتری به قسمتهای دیگر سرایت پیدا نکند.
 • به روتین مراقبت از پوستتان ادامه بدهید و از پاک کننده، مرطوب کننده و ضد آفتاب مناسب استفاده کنید.
 • در اسرع وقت با روشهای خانگی موثر یا با مراجعه به پزشک جوشهایتان را درمان کنید.
 • جوش را بیش از حد خشک نکنید چون باعث ایجاد لکه و جای جوش می شود.
 • از محصولاتی که بر پایه روغن هستند اصلا استفاده نکنید چون باعث تشدید چربی و جوشهای صورت می شوند. (منبع)

3 روش درمان پنج دقیقه ای جوش صورت

این روشها باعث می شوند برآمدگی جوشها بخوابد و کمتر توی چشم بیاید. حتی اگر با این روشها نتوانستید به طور کامل از شر جوشهای صورتتان خلاص شوید باز هم این کارها به شما کمک می کنند تا بهتر و راحتتر بتوانید جوشها را با آرایش پنهان کنید.

1- روغن درخت چای روغن درخت چای به داشتن خواص ضد باکتریایی معروف است. فقط کافیست که 2 قطره روغن درخت چای را با چند قطره روغن حامل مثل روغن نارگیل رقیق کرده و بعد روی جوش بمالید. اجازه بدهید روغنها چند ساعتی روی جوش بمانند و سپس پوستتان را با آب گرم بشویید.

2- آلوئه ورا آلوئه ورا یکی از معروفترین و بهترین مواد برای مراقبت از پوست است که به تسکین و ترمیم آن کمک می کند. کمی ژل آلوئه ورای تازه روی پوستتان بمالید و اجازه بدهید یک شب بماند. بعد صورتتان را با آب ولرم بشویید.

3- عسل عسل برای درمان جوش معجزه می کند و خواص ضد باکتریایی آن هم التهاب پوست را کاهش داده و باعث ترمیم و بهبود هر چه سریعترش می شود. فقط کافیست یکی دو قطره عسل روی جوش بمالید و اجازه بدهید یک شب بماند. صبح روز بعد صورتتان را با آب ولرم بشویید.

بقیه روشهای سریع و فوری برای محو کردن جوشهای صورت

1- پوشاندن جوش با آرایش

هیچ عیب و نقصی وجود ندارد که نشود آن را با آرایش پنهان کرد. برای مخفی کردن قرمزی جوش از کانسیلر سبز و اگر پوستتان تیره است از کانسیلر نارنجی استفاده کنید. برای جوشهای کوچک و کمرنگ هم فقط کافیست با کانسیلر همرنگ پوستتان پوشش صافی روی صورت ایجاد کنید.

موقع استفاده از کانسیلر حواستان باشد که از سایه روشن مناسبی استفاده کنید و با برس کوچک نواحی کوچک را پوشش بدهید و با یک اسفنج بلندینگ هم تمام قسمتها را صاف و یکدست کنید.

word image 21421 2

نکته مهمی که باید در نظر داشته باشید این است که قبل از خرید و استفاده از هر نوع محصول آرایشی و برای محافظت از پوستتان در برابر حساسیت به این مواد، همیشه قبل از استفاده از محصول آن را روی پوست دستتان امتحان کنید.

2- یخ گذاشتن روی جوش

یخ کمک زیادی به رفع قرمزی و برآمدگی جوش می کند. این روش خنک کننده به خصوص برای جوشهای ملتهب و زیر پوستی مثل کیست ها، ندولها، پاپول ها و پوسچول ها خیلی خوب جواب می دهد. برای استفاده از این روش مراحل زیر را دنبال کنید:

1- اول از همه پوستتان را پاکسازی کنید.

2- یک تکه یخ را در حوله یا پارچه ضخیمی بپیچید. می توانید از کمپرس سرد هم استفاده کنید.

3- حالا یخ یا کمپرس سرد را به مدت 1 دقیقه روی جوش بگذارید و سپس آن را بردارید.

اگر جوشتان ملتهب است می توانید این کار را چند بار انجام بدهید ولی باید بین هر بار گذاشتن و برداشتن یخ 5 دقیقه فاصله بدهید. این کار را تا جایی که جوش به اندازه کافی منقبض و کوچک شود ادامه بدهید. اگر جوشها هنوز هم برآمده بود هر روز همین مراحل را تکرار کنید.

12 خوراکی گیاهی درمان جوش+ 5 روغن و 3 ماسک صورت عالی

3- پچ رفع جوش

اگر صورتتان جوشهای قرمز و چرکی زده می توانید از پچ های ضد جوش استفاده کنید. این پچ ها در واقع ماسکهای کوچکی هستند که باید روی جوش قرار بگیرند تا کارشان را انجام بدهند. بسته به نوع آکنه شما مدت زمان نگه داشتن پچ روی جوش متفاوت است. برای استفاده از این روش مراحل زیر را دنبال کنید:

1- ناحیه اطراف جوش را تمیز کنید.

2- در صورت نیاز و اگر جوشتان چرکی بود با یک ابزار استریل آن را خالی کنید.

3- پچ را مستقیما روی جوش بزنید و 8 تا 12 ساعت صبر کنید.

نکته ای باید به آن توجه کنید این است که درست مثل هر روش درمانی دیگری، استفاده از پچ هم روی جوشهای صورت هر کسی نتیجه متفاوتی می دهد.

4- تخلیه جوش

این روش به احتیاط و مراقبت بیشتری نیاز دارد. احتمالا شما هم وقتی جوش می زنید اولین چیزی که به ذهنتان می رسد این است که خودتان جوش را خالی کنید. اما بنا به گفته متخصصان این کار می تواند عوارض بدی روی پوست به جا بگذارد. اگر جوشهای کیستی و بزرگ زده اید حتما به پزشک مراجعه کنید و خودتان دست به کار نشوید. استفاده از وسایل غیر استریل برای تخلیه جوش نتایج فاجعه باری به بار می آورد.

با همه اینها اگر باز هم ترجیح می دهید خودتان در خانه جوشتان را تخلیه کنید و با جای جوشی که بعدا روی صورتتان ظاهر می شود هم مشکلی ندارید این مراحل را دنبال کنید:

1- صورتتان را کاملا تمیز و پاکسازی کنید. حواستان باشد ناحیه جوش زده را بیش از حد نشویید و آن را تحریک نکنید، ولی پوست را کاملا تمیز کنید.

2- بعد از پاکسازی پوست باید روی محل مورد نظر کمپرس گرم بگذارید. انقدر این کار را ادامه بدهید تا جوش تخلیه شود.

3- اگر جوشتان کیست ملتهب و متورمی است بین دفعاتی که کمپرس گرم روی آن می گذارید می توانید برای کاهش تورم از کمپرس یخ هم استفاده کنید.

این روش هر ماده ای که در منافد پوستتان مانده و باعث ایجاد جوش می شود را خارج می کند و به این ترتیب دیگر نیازی به ترکاندن و تخلیه کردن جوش با انگشتها یا وسایل غیر استریل هم نیست.

33 خوراکی برای درمان جوش زیر پوستی +بایدها و نبایدها

5- ماسک ضد جوش

برای خرید اینجا کلیک کنید

ماسکهای ضد جوش هم یکی دیگر از گزینه های خوب برای درمان سریع جوش هستند. فقط قبل از استفاده از این نوع ماسک حتما پوستتان را تمیز کنید، لایه برداری کنید و بعد ماسک را روی صورتتان بگذارید. می توانید از ماسک زغال، خاک رس و خاک رس گوگردی استفاده کنید که به درمان جوش معروفند.

6- تزریق کورتیزون

در مواردی که آکنه شدید و دردناک باشد پزشک ممکن است تزریق کورتیزون را تجویز نماید. کورتیزون مستقیماً به پوست تزریق می شود و خیلی سریع با قرمزی و تورم جوش مقابله کرده و روند بهبودی را تسریع می کند.

7- درمان نقطه ای جوش

این روش هدفمند حداقل به یک شب زمان نیاز دارد تا جواب بدهد و بهتر است همزمان با این روش از پچ ضد جوش هم استفاده کنید تا نتیجه بهتری بگیرید. قبل از انجام این روش پوستتان را تمیز کنید و بعد کمتر از 5 دقیقه رویش کمپرس یخ بگذارید؛ مخصوصا اگر جوشتان بزرگ است.

برای درمان نقطه ای جوش از مواد ضد آکنه مثل موارد زیر استفاده کنید و آنها را روی محل جوش بمالید:

 • روغن های گیاهی مثل روغن درخت چای یا فندق جادوگر
 • کرم گوگرد
 • بنزوئیل پراکسید
 • آلوئه ورا
 • اسید سالیسیلیک
 • کرم کورتیزون
 • لوسیون خشک کننده

ظاهرا با عسل هم میشه: 3 تا از جدیدترین روشهای درمان فوری جوش صورت با عسل

4تا از پرفروش ترین ضدجوش های ماه گذشته


اپ چرب زبان

با اپلیکیشن چرب زبان، هر زبانی رو فقط با روزانه 5 دقیقه گوش دادن، توی 80 روز مثل بلبل حرف بزن! بهترین متد روز، همزمان تقویت حافظه، آموزش تصویری با کمترین قیمت ممکن!


linkدرمان جوش صورت

مطالب مشابه

دیدگاهتان را بنویسید

نشانی ایمیل شما منتشر نخواهد شد. بخش‌های موردنیاز علامت‌گذاری شده‌اند *

این قسمت نباید خالی باشد
این قسمت نباید خالی باشد
لطفاً یک نشانی ایمیل معتبر بنویسید.

keyboard_arrow_up