سوستانون

سوستانون در بدنسازی، عوارض، قیمت، بهترین مارک ها و همه نکات مهم

سوستانون 250 یکی از استروئیدهای خیلی معروف است که به طور گسترده در حوزه پزشکی و بدن‌سازی استفاده می‌شود. در بیشتر حالت‌ها برای درمان مردان با سطوح پایین تستسترون برای بهبود سلامتی استفاده می‌شود.

نکات جالب

افزایش تستسترون، زندگی عادی و سلامت مردان را احیا می‌کند. همچنین محصول به طور گسترده در بدن‌سازی استفاده می‌شود. این محصول به خاطر نتایج بزرگ در کمک به اندام پرورها که سریع حجم زیادی ماهیچه بدست می‌آورند، معروف است.

توسعه این استروئید به دهه ۱۹۷۰ بر می‌گردد. توسط شرکت دارویی ارگانون توسعه یافت. نام سوستانون 250 یک برند برای تستوسترون است. این محصول شامل چهار استر از تستسترون‌ها به نام پروپیونات، فنول پروپیونات، ایزوکاپرات و دکانات است. هدف از مخلوط کردن استرها در سوستانون، افزایش کارایی و افزایش پایداری تستسترون است. با چنین ترکیبی از استرها، سوستانون 250 یکی از بهترین مخلوط تستسترون موجود است. محصول شامل هر دو استرهای کوتاه مدت و بلند مدت است و در نتیجه می‌توانند مدت بیشتری در بدن دوام بیاورد.

حتما بخوانید: تستوسترون در بدنسازی، زمان تزریق، انواع، عوارض، قیمت و همه نکات مهم

اگرچه سوستانون برای کاربردهای پزشکی استفاده می‌شود اما توسط بازارهای بین‌المللی مانند FDA آمریکا و اروپا مورد تایید قرار نگرفته است. با این حال، برای استفاده پزشکی قانونی باید به دنبال یک نسخه مطمئن از پزشکان باشید.

توضیحات سوستانون

نام محصول سوستانون 250 است. همچنین با سایر نام‌ها مثل پراربولان، سوستانون پرولون گاتوم و دوراتستون هم شناخته می‌شود.

همانطور که در بالا ذکر شد، محصول، ترکیب استرهای تستسترون است. این استرها دارای نسبت‌های مختلف تستوسترون هستند و به ۲۵۰ میلی‌گرم تستسترون اضافه می‌شوند. عدد ۲۵۰ در نام محصول به این خاطر است. این استرها مواد تشکیل‌دهنده فعال در محصول هستند. نسبت‌های آن‌ها به شرح زیر هستند:

 1. تستسترون دکانات 100 میلی گرم
 2. تستسترون پروپیونات 30 میلی گرم
 3. تستسترون ایزوکاپرات 60 میلی گرم
 4. تستسترون فنیل پرپیونات 60 میلی گرم

محصول ممکن است حاوی مواد دیگری مانند بنزیل الکل و روغن آراچی باشد. محصول به شکل یک محلول زرد کمرنگ می‌باشد. اغلب در بطری‌های بی‌رنگ ذخیره می‌شود.

کاربردهای سوستانون 250

همان‌طورکه پیش‌تر گفته شد، توسعه سوستانون توسط مدل دارویی ارگانون بود که کاربردهای پزشکی دارد. عمدتاً در درمان جایگزین تستسترون استفاده می‌شود. در موارد طبیعی، تستسترون یک هورمون طبیعی است که به عنوان آندروژن یاد می‌شود. در بدن مردان توسط بیضه‌ها تولید می‌شود.

تستسترون در مردان مسئول رشد و نمو طبیعی است. همچنین عملکرد اندام‌های جنسی نر و همچنین ویژگی‌های جنسی شامل رشد بدن و موی صورت، رشد و توسعه عضلات و استخوان‌ها، عمق بخشیدن به صدای مردان و همچنین تحریک تولید گلبول‌های قرمز را تسهیل می‌کند.

سوستانون برای درمان افرادی که مبتلا به نارساخوانی با سطح پایین تستسترون هستند، استفاده می‌شود. این روش در فرایندی که به آن اشاره شد به عنوان درمان جایگزین تستسترون انجام می‌شود. سطح پایین تستسترون ممکن است مشکلات زیادی از جمله رشد ضعیف، توسعه ضعیف اندام‌های جنسی و عدم وجود موهای بدن را ایجاد کند.

درمان سوستانون 250 منجر به افزایش میزان تستسترون مطلق در پلاسمای خون می‌شود. در ۲۱ روز پس از مصرف این مقدار، سطوح پایین تستسترون، آندرواستندیون، دی هیدروتستسترون و استرادیول قادر به برگشت به حالت عادی خواهد بود. درمان همچنین به بازسازی هورمون FSH و هورمون LH کمک می‌کند.

همچنین از این استروئید برای بازسازی میل جنسی استفاده می‌شود. عملکرد جنسی مردان را بهبود می‌بخشد در نتیجه ارزش زندگی را افزایش می‌دهد. این کار با رشد بافت‌ اندام‌های جنسی مردانه، حنجره هسته‌ای مثانه و نیز پروستات مرتبط است. همچنین به دلیل کمک به افزایش میزان تولید اسپرم و نیز افزایش میل جنسی مورد استفاده قرار می‌گیرد.

این استروئید ممکن است برای افرادی که تحت درمان هستند از جمله سرطان بیضه که در آن بیضه برداشته شده، تجویز شود. در این مورد باعث افت سریع سطح تستوسترون در جریان خون می‌شود. بیماری‌های دیگر مانند هایپوگونایدیسم نیز ممکن است باعث افت سطح تستوسترون شوند. افت سطح تستوسترون ممکن است منجر به بیماری‌هایی مانند اختلال نعوظ، ضعف استخوان‌ها، نوسان خلق، خستگی، کاهش انگیزه جنسی و ناباروری شود. این شرایط می‌تواند از طریق درمان جایگزین تستوسترون با استفاده از سوستانون 250 بهبود یابد.

هنگام درمان با سوستانون 250، افراد با سطوح پایین تستوسترون، برخی از نتایج زیر را می‌توانند بدست آورند:

 • رفع تیرگی مغز
 • کاهش افسردگی
 • فعال‌تر شدن
 • بدست آوردن احساس بهتر و سالم‌تر
 • کاهش خستگی و فرسودگی.

هم چنین به افزایش میزان سنتز پروتئین کمک می‌کند در نتیجه فرد می‌تواند ماهیچه‌ها را بدون اینکه بیش از حد چاق شود، به دست آورد. افزایش میزان سنتز پروتئین هم چنین به تعمیر ماهیچه‌ها کمک می‌کند.

سوستانون در زیر گروه استروئیدهای آنابولیک قرار می‌گیرد بنابراین شهرتش در جوامع بدن‌سازی می‌باشد. به خاطر نتایج سریع آن که به اندام پرورها کمک می‌کند در مدت‌زمان کوتاهی وضعیت بدنی آنابولیک را دریافت ‌کنند، به طور گسترده استفاده می‌شود. همچنین با کاهش هورمون استرس، شناخته‌شده به هورمون کورتیزول مرتبط می‌باشد که مسئول از دست دادن ماهیچه‌ها و وزن گیری است.

این محصول همچنین ورزش را بسیار آسان می‌کند. به این خاطر است که این توانایی را دارد که تعداد گلبول‌های قرمز خون را افزایش دهد. این کار به افزایش عرضه اکسیژن در خون و در نتیجه ورزش بهتر به دلیل کاهش میزان خستگی کمک می‌کند. این استروئید به ابقاء نیتروژن کمک می‌کند. نیتروژن در فرآیند تشکیل ماهیچه بسیار مفید است.

حتما بخوانید: قرص تریامترن اچ برای چیست؟ طرز استفاده، نکات بدنسازی و موارد مهم

سوستانون 250 همچنین توسط ورزشکارانی از قبیل کشتی‌گیران و فوتبالیست‌های جوان برای بهبود عملکردشان مورد استفاده قرار می‌گیرد. بیشتر ورزش‌کاران از آن به خاطر افزایش قدرت و استقامت استفاده می‌کنند.

در درمان تغییر جنسیت، به زنان ممکن است سوستانون ۲۵۰ تجویز شود. چون باعث ماهیچه سازی می‌شود. در چنین درمان‌ها، این فرآیند تحت تشخیص متخصص انجام می‌شود که ممکن است شامل ارزیابی روانپزشک نیز باشد. دکترها ممکن است به خوبی سابقه پزشکی کامل افراد را گرفته باشند. چنین افرادی می‌توانند بطور منظم چک آپ انجام دهند. تعداد دفعات چک آپ به وضعیت افراد وابسته است.

مقدار مصرف سوستانون 250

یک استاندارد اصلی برای مقدار مصرف سوستانون ۲۵۰، 250 میلی‌گرم بعد از هر سه هفته بود. با نیمه عمر متفاوت با استرهای ترکیبی در آن، در طی ۲۴ تا ۴۸ ساعت ابتدایی بعد از مصرف دارو تستسترون آزاد خواهد شد. انتشار تستسترون بعد از 21 روز کاهش خواهد یافت و زمان آن است که دوز بعدی استفاده شود. اغلب این محصول به صورت تزریق استفاده می‌شود. به صورت عمیق در ماهیچه‌ها تزریق می‌شود. این ماهیچه‌ها شامل باسن، کفل و بازوی بالایی می‌شود.

مصرف کنندگان سوستانون سه دسته هستند، بنابراین هر دسته مقدار مصرفی ویژه‌ای دارند. این دسته‌ها شامل مبتدی‌ها، متوسط و کاربران پیشرفته هستند. مبتدی ها معمولا مقدار مصرف بین ۳۰۰ تا ۵۰۰ میلی‌گرم در هفته دارند. تمام مقدار مصرف تستوسترون با سوستانون در مقدار مصرفی استاندارد در سطح ابتدایی شروع می‌شود. این میزان مصرف برای ارائه نتایج مناسب حتی با کمترین مقدار باید کافی باشد.

میزان مصرف برای دسته میانی از کاربران سوستانون ۵۰۰ تا ۷۰۰ میلی‌گرم سوستانون 250 در هفته است.

کاربران پیشرفته سوستانون نیز تحت مقدار مصرفی متوسط ممکن است تجربه بالایی داشته باشند. به خاطر اینکه در این سطح، کاربران سوستانون 250 را با دیگر استروئیدها مصرف می‌کنند. با این حال مقدار مصرف سوستانون 250 در دسته پیشرفته بین 500 تا 1000 میلی گرم در هفته است. مقدار مصرف بالا فکر خیلی خوبی نیست. به این دلیل که شانس عوارض جانبی را افزایش می‌دهد.

در مورد درمان‌های جایگزین هورمون تستوسترون، مقدار مورد نیاز سوستانون ۲۵۰ معمولاً ۱۰۰ میلی‌گرم در هفته است.

حتما بخوانید: قرص اکسی متالون: دوره، طرز مصرف و همه نکات مهم برای بدنسازی

از آنجا که استرهای موجود در ترکیب سوستانون، میزان ترشح هورمون تستوسترون متفاوتی دارند، کنترل انتشار آن بسیار مشکل است. در نتیجه، کاربران استروئید نه تنها تمایل به کم‌تر کردن و مدیریت نیمه عمر دارند، بلکه مقدار مصرف را مناسب می‌دانند. برای بالا بردن عملکرد ماهیچه‌ها، دستورات در فاصله حدوداً ۷ تا ۱۰ روز به جای دستورالعمل‌های مقدار مصرف استاندارد دارو برای 21 روز یا سه هفته باید داده شود. با استرهای کوتاه در ترکیب سوستانون ۲۵۰، برخی از افراد حتی مقدار مصرف ۳ روزه دارند که در مبتدی‌ها، میانی و پیشرفته قابل اجرا است. این برای بدنسازان بسیار رایج است. چنین بدنسازانی همیشه یک مسدود کننده استروژن دارند.

چرخه (دوره) استفاده از سوستانون (برای دانلود PDF راهنمای دقیق نحوه استفاده از سوستانون برای حجم سازی، خطی سازی و … کلیک کنید!)

چه چیزی قبل از مصرف سوستانون باید بدانیم

اگر چه سوستانون می‌تواند به دلایل مختلف به افراد مختلف تجویز شود، مصرف آن برای هر فرد مناسب نیست. شرایط پزشکی بسیار زیادی وجود دارد که نباید آن را مصرف کنید. موارد زیر برخی از این شرایط هستند:

 1. در مواردی که فرد دچار تومورهای سرطانی یا پروستات باشد.
 2. برای زنان در دوران بارداری، یا زنانی که انتظار می‌رود باردار یا شیرده باشند، مناسب نیست. به این دلیل که ممکن است بر نوزاد تازه متولد شده یا نوزاد شیرخوار تاثیر بگذارد و ویژگی‌های مردانه را افزایش دهد.
 3. در صورتی که فرد نسبت به مواد تشکیل دهنده سوستانون 250 حساسیت داشته باشد مانند بادام‌زمینی و سویا.
 4.  استروئید برای کودکانی که زیر ۳ سال سن دارند مناسب نیست.
 5.  اگر کسی هایپرکلسیم داشته باشد، یعنی میزان کلسیم بالایی در خون آن‌ها است، یا هایپر کلکوریا داشته باشد، یعنی میزان کلسیم بالایی در ادرار دارد.

همچنین توصیه می‌شود که پیش از مصرف سوستانون ۲۵۰، داروساز یا دکتر باید بداند که قبلا شرایط زیر را داشته‌اید:

 • مشکلات پروستات
 • سرطان ریه یا کلیه
 • سرطان سینه
 • میگرن
 • بیماری‌های قلبی
 • بیماری دیابت
 • بیماری‌های کلیوی
 • بیماری کبد
 • صرع
 • فشار خون بالا

پزشکان همچنین باید نظارت اضافی بر افرادی که اضافه‌وزن دارند، انجام دهند.

مشکلاتی مانند خواب آپنه؛ وضعیتی که در آن تنفس در طول خواب موقتاً متوقف می‌شود، ممکن است با استفاده از محصولات حاوی تستوسترون بدتر شود.

حتما بخوانید: آمپول نوروبیون چیست؟ قیمت، طرز استفاده، بدنسازی و همه نکات مهم

مردهای مسن که با تستوسترون درمان می‌شوند نیز ممکن است نیاز به انجام آزمایش مقعد دیجیتال (DRE) آزمایش خون آنتی ژن مخصوص پروستات (PSA) داشته باشند. این نظارت به جلوگیری از افزایش بیش از حد غده پروستات کمک می‌کند.

میزان مصرف جذبی سوستانون 250 – سوستانون به عنوان محصول مناسبی برای استفاده کودکان و بزرگسالان مشخص نشده است؛ بنابراین هنگام درمان کودکان با سوستانون 250 نظارت صحیح ضروری است. به این دلیل که ممکن است موجب محدودیت رشد شود به علاوه باعث زودرسی جنسی می‌شود.

استفاده سوستانون ۲۵۰ با داروهای دیگر – قبل از مصرف دارویی دیگر با سوستانون، همیشه مهم است که داروهای دیگری که مصرف می‌کنید را به پزشک خود اطلاع دهید. این موضوع، داروهای گیاهی و همچنین داروهایی که بدون تجویز پزشک مصرف می‌کنید و یا آن‌هایی که از فروشگاه‌ها و سوپرمارکت‌ها می‌خرید را شامل می‌شود. این بدان دلیل است که داروها و سوستانون ممکن است بر عملکرد یکدیگر تاثیر بگذارند. بعضی از چنین داروهایی شامل موارد زیر هستند:

 • کورتیکواستروئیدها

افرادی که از این داروها استفاده می‌کنند باید در طول دوره مصرف تحت نظارت قرار بگیرند. این بدان دلیل است که ترکیب تستسترون با این داروها ممکن است منجر به ورم شود. از آنجا که هر دو محصول باعث احتباس مایعات در بدن می‌شوند.

 • داروهای دیابت

افراد تحت درمان دیابت یا قرص‌های انسولین زمانی که با تستوسترون درمان می‌شوند ممکن است نیاز به کاهش مصرف چنین داروهایی داشته باشند. به همین دلیل اگر چنین داروهایی را مصرف می‌کنید لازم است به پزشک خود اطلاع دهید.

 • ضدانعقادها

اینها داروهایی هستند که برای کاهش لخته شدن خون در بدن مصرف می‌شوند. زمانی که تحت درمان تستسترون هستید ممکن است اثر ضد انعقاد خون افزایش یابد؛ بنابراین درخواست چک کردن مرتب لخته شدن خون مورد نیاز است.

استفاده از سوستانون همراه با غذاها و نوشیدنی‌ها – این دارو واکنش‌های معکوس با بیشتر غذاها و نوشیدنی‌ها ندارد؛ بنابراین می‌تواند بدون هیچ نگرانی همراه غذاها یا نوشیدنی‌ها مصرف شود. همچنین بررسی تاریخ انقضاء محصول نیز مهم است. دارویی که تاریخ انقضاء آن منقضی شده‌است نباید مصرف شود.

چرخه (دوره) استفاده از سوستانون (برای دانلود PDF راهنمای دقیق نحوه استفاده از سوستانون برای حجم سازی، خطی سازی و … کلیک کنید!

کنترل عوارض جانبی

مانند هر داروی دیگری، سوستانون ۲۵۰ اثرات جانبی دارد. اخبار خوب این است که اگر دارو به طور مناسب مورد استفاده قرار گیرد، عوارض جانبی بسیار قابل‌کنترل هستند. برخی از این عوارض جانبی نیز با گذشت زمان می‌توانند خودشان برطرف شوند. این بدان دلیل است که بدن با گذشت زمان با نوسانات هورمونی سازگار می‌شود. برخی از این عوارض جانبی شامل موارد زیر می‌باشد:

 • نوسانات روحی: این مورد ناشی از نوسانات هورمون‌ها است. این مشکل می‌تواند توسط تیتراسیون مقدار مصرف در آغاز چرخه کنترل شود. همچنین باید یک رژیم غذایی مناسب، هیدراسیون و خواب کافی داشته باشید. این عوامل به کاهش نوسانات روحی کمک می‌کنند.
 • نفخ: نفخ یکی از عوارض جانبی اولیه مصرف سوستانون 250 است. هیدراسیون یکی از راه‌هایی است که می‌تواند از آن پیش‌گیری کند. به علاوه باید زمانی که در یک روز غیر فعال هستید را کاهش دهید. این ممکن است برای مثال برای افرادی که در اداره کار می‌کنند، مورد نیاز باشد. چنین افرادی باید برخی از فعالیت‌ها مانند راه رفتن را انجام دهند. این کار سیستم لنفاوی را فعال نگه می‌دارد و به رها کردن مایعات اضافی کمک می‌کند.
 • مشکلات گوارشی: این عوارض ممکن است شامل مشکلات معده، اسهال و تهوع باشد. بسیاری از این مشکلات خود به خود حل و فصل می‌شوند.
 • آکنه: مصرف سوستانون 250 ممکن است منجر به داشتن پوست چرب و در نتیجه آکنه شود. با استفاده از شوینده‌های بدن و صورت که عاری از روغن هستند، می‌توانید از این مشکل پیش‌گیری کنید. به علاوه می‌توانید از محصولات تجویز شده برای درمان آکنه استفاده کنید.

راه دیگر برای کنترل اثرات جانبی استفاده از بازدارنده‌هایی مثل آریمیدکس است. آریمیدکس از تبدیل تستوسترون به استروژن جلوگیری می‌کند. در نتیجه، احتباس آب و شانس ژنواکومستیا کاهش می‌یابد. آریمیدکس همچنین نوسانات روحی و رخوت را کنترل می‌کند.

حتما بخوانید: سوماتروپین (سوما)- عوارض، بهترین مارک، زمان مصرف و نکات بدنسازی

مزایای سوستانون 250 نسبت به رقبا

 • سوستانون خیلی سریع بعد از تزریق عمل می‌کند. این کار به ساخت خیلی سریع ماهیچه‌ها برای مصرف کنندگان کمک می‌کند. همچنین تاثیر طولانی مدت دارد و بنابراین در حالتی که با بعضی استروئیدهای دیگر مصرف شود به طور مرتب نیاز به تزریق ندارد.
 • در مقایسه با دیگر استروئیدها، سوستانون اغلب استروئید تطبیق‌پذیر و قابل پذیرش است. این عمدتاً به خاطر ویژگی‌های منحصر به فرد آن است.
 • سوستانون 250 همچنین جایگزین خوبی برای برش می‌باشد. سوستانون، چرخه برش را برای افرادی که به دنبال سوزاندن چربی و از دست دادن بافت هستند بهبود می‌بخشد. زمانی که در چرخه برش استفاده می‌شود، نتایج به شدت افزایش یافت.
 • این محصول در چرخه‌های حجیم سازی همچنین بسیار مفید است. چون به فرد اجازه می‌دهد بالاترین میزان حفظ نیتروژن را داشته باشد. نیتروژن در شکل‌گیری ماهیچه‌ها به کار می‌رود. به عنوان یک نتیجه، به افراد محیط آنابولیک بزرگتری و بنابراین یک وضعیت آنابولیک از بدن را ارائه می‌دهد. این به عملکرد بهتر اغلب بدنسازان و وزنه برداران کمک می‌کند.
 • استفاده از سوستانون سرعت سنتز پروتئین را بهبود می‌بخشد. پروتئین‌ها بلوک‌های اصلی سازنده بافت‌های ماهیچه هستند. به دلیل افزایش سرعت تولید پروتئین در بدن، بافت ماهیچه‌ها خیلی سریع رشد می‌کنند در نتیجه مزیتی برای اندام پرورها می‌باشد.
 • اکسیژن همچنین در فرآیند ایجاد بافت ماهیچه در بدن بسیار مفید است. به همین دلیل به تامین کافی اکسیژن در جریان خون نیاز است. در این زمینه سوستانون نقش مهمی ایفا می‌کند. چون تعداد گلبول‌های قرمز خون در بدن را افزایش می‌دهد. این کار میزان اکسیژن در خون را افزایش می‌دهد.
 • سوستانون همچنین یک مهارکننده عالی برای هورمون‌ها مانند کورتیکوسترون فراهم می‌کند. این هورمون‌ها همچنین هورمون‌های استرس نامیده می‌شوند. هورمون‌های کورتیکوسترون ذخیره چربی و تخریب بافت‌های ماهیچه را افزایش می‌دهند که برای سلامتی مضر است. وقتی سوستانون استفاده شود، میزان این هورمون‌ها کاهش می‌یابد؛ بنابراین سلامتی بهتر، ذخیره چربی کمتر و کارکرد بهتر را نتیجه می‌دهد.
 • مصرف این دارو همچنین شرایطی مانند میل جنسی کم، رخوت، اختلال نعوذ، افسردگی و بی‌خوابی را ترمیم می‌کند. سوستانون 250 همچنین سلامتی ذهنی و سیستم ایمنی را بهبود می‌بخشد؛ بنابراین سلامتی بهتری برای مصرف کنندگان فراهم می‌آورد.
 • مزیت دیگر سوستانون 250 این است که اثرات جانبی بسیار قابل‌کنترل دارد. استفاده صحیح از دارو و استفاده از یک محصول معتبر عوارض جانبی خطرناکی نخواهد داشت؛ بنابراین باید دستورالعمل را به درستی رعایت کنید و سوستانون 250 را از فروشندگان قابل‌اعتماد بخرید.

چرخه (دوره) استفاده از سوستانون (برای دانلود PDF راهنمای دقیق نحوه استفاده از سوستانون برای حجم سازی، خطی سازی و … کلیک کنید!)


اپ چرب زبان

با اپلیکیشن چرب زبان، هر زبانی رو فقط با روزانه 5 دقیقه گوش دادن، توی 80 روز مثل بلبل حرف بزن! بهترین متد روز، همزمان تقویت حافظه، آموزش تصویری با کمترین قیمت ممکن!


link
بدنسازیسوستانون

مطالب مشابه

13 دیدگاه. همین الان خارج شوید

 • سلام وقت بخیر ببخشید مزاحمتون شدم
  این سوستانون ۲۵۰ تست کراچی من تاحالا استفاده نکردم ازش میخوام پایین تنم حجم بگیره آیا راسته این ممکنه ک میگن این امپول چاق کنندس وچاقیش موندگاره؟؟

  پاسخ
 • اقای دکتر بدونه ورزش کردن هم میشه زد چون خیلی لاغرم ولی باشگاه نمیرم ۳۳سالمه همیشه احساسه خستگی بی حالی دارم

  پاسخ
  • سلام نه نمیشه خیلی ضرر داره شما باید بری باشگاه بدن سازی دوماه تمرین کن بعد تمرین سیب‌زمینی و تخم مرغ بخور غذاهم زیاد کن بعد دوماه میتونی از داروخانه کراتین و گینر باهم بخری استفاده کنی نتیجه مطلوب میگیری هر ماه گینر بخری عالیه

   پاسخ
 • با عرض سلام و خسته نباشيد بابت اين مقاله ي بي نظيري كه نوشتيد، واقعا دست مريزاد. من مقاله هاي خارجي رو هم خوندم اما مال شما چكيده و كامل بود. خصوصا دوره هاي پيشنهادي.
  اما دكتر بابت پاكسازي بعد دوره توضيحي ارائه نكرديد. چون عمدتا ورزشكاران يه از پاكسازي فقط يه قرص ليورگل رو ميشناسن. ميخواستم بگم براي پاكسازي دوره ها چي پيشنهاد ميكنيد؟

  پاسخ
  • سلام بزرگوار خسته نباشید لطفا جواب بدین من هفته 4 تا تستسرون و 4تا نادرنون میزنم به نظرتون این خوبه یا سوستانون کدوم بیشتر آدم رو حجم میده

   پاسخ
 • سعيدجعفري
  24 دسامبر 2021 6:54 ب.ظ

  سلام وقت بخيرببخشيدمن ميخوام سوستانون بخرم،ازكجابايدتهيه كنم كه قابل اطمينان باشه،ممنون ميشم راهنمايي كنيد

  پاسخ
 • سلام بزرگوار خسته نباشید لطفا جواب بدین من هفته 4 تا تستسرون و 4تا نادرنون میزنم به نظرتون این خوبه یا سوستانون کدوم بیشتر آدم رو حجم میده

  پاسخ
 • رضا الهامفر
  23 دسامبر 2022 6:34 ب.ظ

  سلام خسته نباشیین سوستانون رو با مسترون تو یه دوره استفاده کنیم جواب میگیرییم یا نه ؟

  پاسخ
 • با سلام‌خسته نباشید آقای دکتر من ۱۸ سالمه میخوام برای اولین بار سوستانون بزنم سابقه بدنسازی هم ۲ سال دارم آیا ضرر دارد یا خیر
  سن مهمه ؟

  پاسخ
 • سلام خسته نباشین برای دوره حجمه یاکات؟؟؟؟

  پاسخ

دیدگاهتان را بنویسید

نشانی ایمیل شما منتشر نخواهد شد. بخش‌های موردنیاز علامت‌گذاری شده‌اند *

این قسمت نباید خالی باشد
این قسمت نباید خالی باشد
لطفاً یک نشانی ایمیل معتبر بنویسید.

keyboard_arrow_up