لاغری یک قاشقی

10 ترفند به اندازه یک قاشق برای کاهش وزن (تحقیقات جدید)

کاهش وزن سخت است. با خوردن شکر به آن دامن نزنید. هدف این است که زندگی را برای کسانی که به دنبال زندگی شاد و سالم هستند، راحت کنیم. یک قاشق غذاخوری از ماده ای مغذی مثل سرکه سیب می تواند تفاوتی بین داشتن یک رژیم غذایی سالم و یک جلسه پرخوری باشد.

این ترفندهای یک قاشق نه تنها به کاهش وزن کمک می کنند بلکه باعث حفظ سلامت بدن نیز می شوند.

1- یک قاشق پودر زیره برای کاهش 3 برابری وزن

مطالعه ای که توسط دانشگاه علوم پزشکی ایران انجام شد، نتایج جالبی از کاهش وزن 88 زن نشان داد. دو گروه مورد مطالعه از نظر میزان کالری و ورزش، تحت شرایط یکسان قرار داشتند. منتها به یک گروه 3 گرم پودر زیره (تقریبا یک قاشق چای خوری) داده شد.

نتایج؟

 • گروهی که از زیره استفاده می کردند، 14.64 درصد از چربی بدن را از دست دادند، در حالی که گروه دیگر فقط 4.91 درصد چربی از دست دادند. که تفاوتی حدود 3 برابری داشت.
 • ظاهرا این امر به دلیل نقش زیره در افزایش میزان متابولیسم و ​​مقادیر زیاد فیتواسترول های سالم است.
 • یک قاشق غذاخوری زیره را به دستور غذای سبزیجات مورد علاقه خود اضافه کنید و لذت ببرید!

2- یک قاشق غذاخوری پودر شکلات تلخ به خاطر آنتی اکسیدان ها

cacao powder

پودر شکلات تلخ نه تنها حاوی آنتی اکسیدان ها و مواد مغذی برای سلامتی است بلکه پاسخگوی اشتیاق به خوراکی ها شیرین نیز می باشد. بعلاوه فاقد قند اضافه می باشد. یک قاشق غذاخوری از آن را به اسموتی خود اضافه کنید یا برای تهیه شکلات داغ، آن را به آب داغ اضافه کنید.

3- یک قاشق زنجبیل برای بهبود متابولیسم و هضم

زنجبیل مزایای علمی ثابت شده ای برای سلامتی دارد:

 • کاهش درد عضلانی و درد بعد از تمرین
 • قند خون را به طور طبیعی کاهش می دهد
 • می تواند سوء هاضمه را درمان کند
 • پیشگیری از سرطان
 • با آلزایمر می جنگد
 • با عفونت ها مبارزه می کند

در کنار همه موارد ذکر شده در بالا، همچنین نشان داده شده که سوخت و ساز بدن و هضم را بهبود می بخشد.

زنجبیل را برای سم زدایی و سلامتی به چای یا سوپ اضافه کنید.

4- یک قاشق روغن نارگیل برای سوزاندن چربی بیش تر

coconut oil

روغن نارگیل یکی از بهترین راه‌ ها برای سلامت عمومی و کاهش وزن می ‌باشد.

چیزی که علم می‌گوید: تری گلیسیریدهای زنجیره متوسط ​​(MCTs) در روغن نارگیل باعث افزایش انرژی در مقایسه با همان مقدار کالری از چربی های زنجیره بلندتر می شوند.

یک مطالعه نشان داد که 15 تا 30 گرم MCT در روز انرژی را بصورت 24 ساعته، 5 درصد افزایش می دهد که درمجموع حدود 130 کالری در روز است.

همچنین در یک مطالعه روی 40 زن مبتلا به چاقی شکمی، مصرف مکمل حاوی 30 میلی لیتر روغن نارگیل در روز منجر به کاهش چشمگیر هم در BMI و هم در اندازه دور کمر در یک دوره 12 هفته ای شد.

5- یک قاشق سرکه سیب برای کنترل اشتها

سرکه سیب یکی از مفیدترین نوشیدنی هایی است که می توانید به رژیم کاهش وزن خود اضافه کنید. توانایی آن در متوقف کردن افزایش وزن سه برابر است:

 • سرکوب کننده طبیعی اشتها است. مطالعات منتشر شده در ژورنال اروپایی تغذیه بالینی نشان داد افرادی که سرکه سیب را با یک وعده غذایی مصرف می کنند، تقریبا دو برابر نسبت به کسانی که وعده های غذایی را بدون آن می خورند، احساس سیری می کنند.
 • به جلوگیری از تجمع چربی کمک می کند. از آنجا که سرکه سیب حاوی اسید استیک است، به بدن در جلوگیری از تجمع چربی کمک می کند.
 • سطح قند خون را حفظ می کند. سرکه سیب به جلوگیری از عدم تعادل قند خون بسیاری از افراد بعد از خوردن یک وعده غذایی بزرگ کمک می کند. این امر بسیار عالی است زیرا نگه داشتن سطح قند خون به جلوگیری از پرخوری و توقف مقاومت انسولین پس از خوردن غذا که می تواند باعث ذخیره چربی شود، کمک می کند.

در کل، سرکه سیب یک نوشیدنی برای کاهش وزن است. 1 تا 2 قاشق سرکه سیب به یک چهارم لیتر آب اضافه کرده و بنوشید.

6- یک قاشق آب لیمو ترش برای ویتامین C و عادات سالم

lemon juice

نوشیدن یک لیوان آب لیمو گرم در صبح، یک راه عالی برای شروع روز است. چرا؟ زیرا این یکی از بهترین ترین عادات سلامتی برای انجام دادن است. سلامتی و از دست دادن وزن به معنای ایجاد عادات سالم و طولانی مدت است و این کار بسیار ساده است.

همچنین برای پوست شگفت انگیز است، سیستم ایمنی بدن را تقویت می کند، بدن را هیدراته می کند و حتی نشان داده شده است که باعث تقویت عملکرد مغز می شود. یک قاشق غذاخوری آب لیمو به یک چهارم لیتر آب اضافه کنید و بنوشید.

7- یک قاشق غذاخوری روغن ماهی برای جریان خون بهتر و سلامت کلی

روغن ماهی یکی از بیش ترین مواد مورد بررسی در دنیا است و مزایای زیادی دارد:

 • کاهش التهاب
 • کمک در بهبود سرطان
 • ضخامت مو
 • پوست درخشان
 • سلامت بهتر قلب
 • بهبود هضم
 • کاهش درد مفاصل

اما برای کاهش وزن؟ یک مطالعه توسط محققان فرانسوی روی دو گروه جداگانه از زنان از طریق پروتکل کاهش وزن طبیعی با یک تفاوت انجام شده است.

یک گروه حاوی 1.8 گرم روغن ماهی بود، و گروه دیگر این چنین نبود. بعد از گذشت دو ماه، گروهی که از روغن ماهی مصرف کرده بودند، شاهد کاهش چربی شکمی بسیار بیش تری نسبت به بقیه که دارونما مصرف می کردند، بودند.

تمام تلاش خود را برای به دست آوردن 1000 میلی گرم روغن ماهی، یا خوردن ماهی های بیش تری مثل سالمون، کاد، هالیبوت و ماهی تن انجام دهید.

8- یک قاشق پودر چای سبز ماچا برای چربی سوزی

matcha green tea powder

آیا می دانستید یک وعده چای سبز ماچا به اندازه 10 فنجان چای سبز معمولی خاصیت دارد. بیش تر مردم می دانند چای سبز چقدر برای بدن مفید است، اما بسیاری از مردم هنوز در مورد پودر ماچا کاملا در ابهام هستند!

این یک چای منحصر به فرد است که در تپه های ژاپن پرورش یافته است. دلیل این که برگ ‌ها به رنگ سبز روشن و زیبا هستند این است که مقدار نوری که به گیاهان داده می‌شود را کنترل می‌کنند تا کلروفیل بیش تری تولید کنند.

مطالعه ای که در مجله آمریکایی تغذیه بالینی انجام شده نشان داد که پودر چای سبز باعث افزایش ترموژنز (میزان کالری سوزانده شده بدن) از 8 تا 10 درصد به 35 تا 43 درصد می شود. بنابراین یک قاشق غذاخوری را به مقداری آب گرم اضافه کرده و بنوشید!

9- یک قاشق فلفل قرمز برای افزایش متابولیسم

در حالی که غذای تند برای همه مناسب نیست، فلفل قرمز حاوی ماده مغذی به نام کپسایسین است که برای سوزاندن چربی در بدن منحصر به فرد است. این امر به این دلیل است که دو اثر ترکیبی قدرتمند دارد:

 • اولا، با گرم کردن بدن، متابولیسم بدن را افزایش می دهد.
 • ثانیا، در واقع ثابت شده است که باعث کاهش هوس به خوردن بیش تر می شود.

بنابراین مقداری فلفل سیراچا یا قرمز را روی هر غذایی دوست دارید اضافه کنید که به طور طبیعی به سرکوب اشتها کمک می کند.

10- یک قاشق دارچین برای سطح قند خون بهتر

 • نه تنها این ادویه خوش ‌مزه است بلکه می‌تواند به شما در کاهش وزن کمک کند.
 • دارچین دارای مواد معدنی و غذایی است که بدن شدیدا به آن نیاز دارد و تاثیر زیادی در تنظیم میزان قند خون دارد.
 • به همین دلیل در بین افراد دیابتی بسیار محبوب است. تنظیم قند خون سطح انرژی را ثابت نگه می دارد و به جلوگیری از پرخوری ناشی از افت انرژی کمک می کند!
 • یک قاشق از آن را به هر چیزی که می‌خورید یا به یک لیوان آب لیمو گرم در صبح اضافه کنید!

11- یک قاشق غذاخوری برای از دست دادن چربی در چالش 21 روزه

شما ممکن است از لحاظ جسمی قادر نباشید با چالش 21 روزه از دست دادن چربی پیش بروید، اما اگر نتایجی را که مردم از یک قاشق بدست آورده اند ببینید، قول می دهم اینکار را انجام می دهید! این چالش راهنمای نهایی برای کاهش وزن بر اساس آخرین علم و تحقیقات است.

مردم به طور متوسط ​​در طی 21 روز 4.5 تا 9.5 کیلوگرم وزن از دست می دهند و کاملا آن را دوست دارند! اما حتی بهتر از کاهش وزن بازخوردی است که از بقیه در مورد چگونگی تغییر عادات غذایی و یافتن رژیمی که واقعا برای آن‌ها در طولانی ‌مدت کار می‌کند، دریافت کرده اند.

بیش از 1000 نفر در گروه پشتیبانی خصوصی خود داریم که با هم چالش می کنند، و هر روز در حال اشتراک گذاری تجربیات، نتایج، انگیزه و بسیاری از دستور العمل ها هستند!


اپ چرب زبان

با اپلیکیشن چرب زبان، هر زبانی رو فقط با روزانه 5 دقیقه گوش دادن، توی 80 روز مثل بلبل حرف بزن! بهترین متد روز، همزمان تقویت حافظه، آموزش تصویری با کمترین قیمت ممکن!


link
رژیم غذاییلاغری

مطالب مشابه

دیدگاهتان را بنویسید

نشانی ایمیل شما منتشر نخواهد شد. بخش‌های موردنیاز علامت‌گذاری شده‌اند *

این قسمت نباید خالی باشد
این قسمت نباید خالی باشد
لطفاً یک نشانی ایمیل معتبر بنویسید.

keyboard_arrow_up