تست بینایی

روش تشخیص ضعیفی چشم در خانه (بدون هیچ دستگاهی)

ضعیفی چشم مشکلی است که ممکن است در بسیاری از افراد ایجاد شود. هر خانه حداقل یک عضو با عینک دارد. عوامل زیادی در ایجاد ضعف بینایی نقش دارند. که شامل:

1- عوامل ژنتیکی: شرایطی مانند قوز قرنیه، آب مروارید مادرزادی، ناهنجاری های مادرزادی قرنیه، بیماری های مادرزادی شبکیه، دوبینی و گلوکوم مادرزادی ممکن است مشکل بینایی ایجاد کنند.

2- عوامل اکتسابی: شرایطی مانند آب مروارید اکتسابی، گلوکوم اکتسابی، زخم های قرنیه، یووئیت، آماس چشم، دررفتگی لنز، هیپرمتروپی یا دور بینی، میوپیا یا نزدیک بینی، دوبینی و آستیگماتیسم می توانند باعث تار شدن بینایی و دید ناواضح شوند.

گلوکوما چشم (آب سیاه) چیست؟ علایم، روش درمان

نحوه بررسی بینایی خود در خانه

دور بینی

دور بینی به این معنی است که می توانید اجسام دور را به وضوح یا بهتر از اجسام نزدیک مشاهده کنید.یک کتاب یا روزنامه جلوی خود بگذارید. اگر دوربینی دارید در خواندن روزنامه احساس مشکل می کنید. شما باید روزنامه را دور از چشمانتان نگه دارید تا بتوانید بهتر بخوانید. وقتی هر یک از این علائم را احساس کردید به پزشک مراجعه کنید.

درمان:

عینک ترجیح داده می شود و فقط هنگام مطالعه استفاده می شود.

word image 89

همه بیماریهای رایج چشم و نشانه های آن

نزدیک بینی

در نزدیک بینی شما نمی توانید اجسام دور را به وضوح مشاهده کنید اما اجسام موجود در فاصله نزدیک را بهتر می بینید. بدون مشکل می توانید کتاب یا روزنامه بخوانید. این یک مشکل رایج است.

در نزدیک بینی ممکن است نتوانید عنوان خبری را که در تلویزیون ظاهر می شود بخوانید و یا متوجه شوید که همسر یا هم اتاقی شما می تواند آن را به راحتی بخواند. فرزند شما نیز ممکن است هنگام تماشای برنامه ها خیلی نزدیک به تلویزیون بنشیند. اگر احساس می کنید فرزندتان ترجیح می دهد خیلی نزدیک به تلویزیون بنشیند، باید به مشکل بینایی او مشکوک شوید.

درمان:

از عینک یا لنزهای تماسی می توان استفاده کرد. اگر دور بینی و نزدیک بینی هر دو در یک فرد وجود داشته باشند، ممکن است به استفاده از عینک های دو کانونی و لنزهای تماسی که دارای مولفه های دور و نزدیک هستند، نیاز باشد. جدیدترین روشهای درمان نزدیک بینی چشم 

امروزه تکنیک های مدرن دیگری نیز وجود دارد که می توانند مورد استفاده قرار گیرند. آب مروارید یک بیماری بسیار شایع است که ممکن است باعث تار شدن بینایی شود. اگر دید تار و ناواضح به دلیل خطای انکساری باشد؛ با کمک عینک قابل درمان است اما اگر تاری دید ناشی از قوز قرنیه، آب مروارید یا دررفتگی لنز و غیره باشد، استفاده از عینک مناسب نیست، بلکه به جراحی نیاز می باشد.

بنابراین همواره باید علت تاری دید ارزیابی شود؛ زیرا دلایل مختلفی وجود دارد که باعث کاهش ناگهانی و تدریجی بینایی می شوند. بینایی را می توان با روش فوق در خانه بررسی کرد اما در صورت ایستادن در مقابل آینه و مشاهده تغییر رنگ مردمک، قرمزی، زخم شدن یا گسترش قرنیه چشم، باید به چشم پزشک مراجعه کنید.

20 تا از بهترین متخصصان چشم پزشکی در ایران


اپ چرب زبان

با اپلیکیشن چرب زبان، هر زبانی رو فقط با روزانه 5 دقیقه گوش دادن، توی 80 روز مثل بلبل حرف بزن! بهترین متد روز، همزمان تقویت حافظه، آموزش تصویری با کمترین قیمت ممکن!


 

link
بیماری چشمچشم

مطالب مشابه

دیدگاهتان را بنویسید

نشانی ایمیل شما منتشر نخواهد شد. بخش‌های موردنیاز علامت‌گذاری شده‌اند *

این قسمت نباید خالی باشد
این قسمت نباید خالی باشد
لطفاً یک نشانی ایمیل معتبر بنویسید.

keyboard_arrow_up