مولتی ویتامین جوشان

مزایای مولتی ویتامین جوشان و بهترین زمان مصرف

استفاده از مولتی ویتامین های جوشان طرفداران زیادی دارد. مولتی ویتامین، نیازهای تغذیه ای شما را برآورده می کند. در بیشتر مواقع، مقدار ویتامین های توصیه شده ی روزانه، از طریق رژیم غذایی تامین نمی شود بنابراین برای برخی افراد مصرف مولتی ویتامین توصیه می شود.

مقدمه

کمبود طولانی مدت مواد مغذی ضروری، موجب بیماری های مرتبط با تغذیه و حتی سوء تغذیه می شود. اما نکته ای که باید در نظر بگیرید این است که مصرف مولتی ویتامین به تنهایی کافی نیست، بلکه نوع مولتی ویتامین مورد استفاده نیز مهم است. یکی از بهترین انواع مولتی ویتامین ها، مولتی ویتامین های جوشان است. در این مطلب به این نکته پی میبرید که چرا باید از مولتی ویتامین های جوشان استفاده کنید و همچنین یاد می گیرید که بهترین زمان مصرف مولتی ویتامین در روز چه زمانی است.

مولتی ویتامین های جویدنی، کپسولی و قرص های مولتی ویتامین معمولا قابلیت جذب کمتری در بدن دارند و از لحاظ زیستی کمتر در دسترس هستند. بنابراین این نوع مولتی ویتامین ها به اندازه ی کافی موثر نیستند و طعم و مزه ی خوبی هم ندارند.

مولتی ویتامین های جوشان بهترین نوع مولتی ویتامین محسوب می شوند چون به راحتی در بدن جذب می شوند و طعم و مزه ی خوبی دارند.

مزایای مولتی ویتامین های جوشان

  • استفاده از مولتی ویتامین هایی که بخوبی در بدن جذب نمی شوند، توصیه نمی شود. مولتی ویتامین هایی که جذب ضعیفی دارند برای بدن خوب نیستند چون تنها از طریق ادرار دفع می شوند! مولتی ویتامین های جوشان جذب بسیار خوبی در بدن دارند و میزان جذب آنها با انواع دیگر مولتی ویتامین قابل مقایسه نیست. بنابراین اگر قصد استفاده از مولتی ویتامین ها را دارید، بهتر است تنها از انواع جوشان استفاده کنید چون به سرعت و در بیشترین حد ممکن جذب بدن می شوند. دلیل جذب بالای این فرم از مولتی ویتامین، محتوای کربن دی اکسید آن است. دلیل دیگر این است که ترکیبات جوشان این قرص ها، PH مناسبی برای معده فراهم می کند که موجب افزایش جذب آنها می شود. ترکیبات بکار رفته در این قرص ها موجب می شود که مولتی ویتامین به راحتی جذب روده شود. بنابراین شما از حداکثر مواد موجود در قرص بهره خواهید برد.
  • دوزهای مورد استفاده در مولتی ویتامین های جوشان بسیار پایدارتر از فرم های دیگر مولتی ویتامین ازجمله قرص، کپسول، مایع و فرم جویدنی است. محتویات قرص های جوشان به طور کامل در آب حل می شوند و این موجب می شود دوز کاملی از ویتامین های مورد انتظار به بدن برسد.
  • مشکلی که قرص ها، کپسول ها، شربت ها و انواع دیگر مولتی ویتامین ها دارند این است که آنها جذب ضعیفی دارند و تنها نصف دوز مورد انتظار (یا حتی کمتر از آن)، جذب بدن می شوند و این رول هر روز ادامه دارد. همچنین مولتی ویتامین های پودری باید اندازه گیری شوند و سپس مصرف شوند. همین موضوع باعث می شود خطاهایی در اندازه گیری ایجاد شود و دوز مورد انتظار کمتر یا بیشتر شود. برای مصرف این مکملها دیگر نیازی به پیمانه و یا واحد اندازه گیری داروهای مایع نیست. بنابراین قرص های جوشان مولتی ویتامین دوز بسیار دقیقی دارند و به راحتی قابل استفاده هستند.
  • قرص های جوشان طوری طراحی شده اند که باید در مقدار مشخصی آب حل شوند و سپس بعنوان نوشیدنی مورد استفاده قرار گیرند. زمان حل شدن این قرص ها در آب تنها 1 تا 2 دقیقه است. پس می توانید این نوشیدنی خوش عطر و طعم را بنوشید و در عین حال ویتامین های مورد نیاز بدنتان را نیز تامین کنید. بنابراین استفاده از آنها آسان و در عین حال لذت بخش است!
  • کسانی که مصرف قرص و کپسول برای آنها خوشایند نیست یا حتی با قورت دادن آنها مشکل دارند، می توانند از فرم جوشان قرص های مولتی ویتامین استفاده کنند.
  • فرم های معمول مولتی ویتامین ازجمله قرص و کپسول، حلالیت کمی در آب دارند و در موارد محدودی موجب تحریک و حساسیت در برخی افراد می شوند. از آنجاییکه محتویات قرص های جوشان به راحتی در آب حل می شوند، پس از وارد شدن به بدن سریعا جذب می شوند و حساسیت کمی در دستگاه گوارش ایجاد می کنند. بعبارت دیگر مولتی ویتامین های جوشان هضم آسانی دارند و بسیار ملایم می باشند، به این ترتیب عوارض و حساسیت بسیار کمتری در دستگاه گوارش ایجاد می کنند.
  • استفاده از مکمل های جوشان راهکاری مناسب برای جلوگیری از کم آب شدن بدن بعد از مصرف قرص است. به همین دلیل بسیاری از پزشکان استفاده از این قرص ها را به جای قرص های معمولی پیشنهاد می کنند.
  • مولتی ویتامین های جوشان در انواع طعم ها و عطرها موجود هستند. به همین دلیل بسیار خوش عطر و خوشمزه هستند و استفاده از آنها بخصوص برای کودکان لذت بخش است.
  • مکمل های جوشان قابلیت حمل بسیار آسانی دارند، چون در یک بسته ی کوچک و دربسته قرار گرفته اند و به راحتی قابل جابجایی هستند.

بنابراین مولتی ویتامین های قدیمی را دور بریزید و مصرف مولتی ویتامین های جوشان را آغاز کنید.

برای خرید مولتی ویتامین از سایت کلیک کنید .

بهترین زمان مصرف مولتی ویتامین ها چه زمانی است؟

توصیه می شود که بیشتر مولتی ویتامین ها در اوایل روز و همراه با غذا و نوشیدنی مصرف شوند. برای بیشتر افراد، این بهترین زمان مصرف مولتی ویتامین است.

تنها انتخاب بهترین فرم مولتی ویتامین کافی نیست. شما باید از روش های خاصی برای به حداکثر رساندن اثر مکمل های غذایی استفاده کنید. یکی از این راهکارها مصرف آنها در زمان مناسب است.

تصمیم گیری در مورد اینکه شما باید قرص را صبح یا شب، همراه غذا یا با معده خالی بخورید، دشوار و در عین حال مهم است. توصیه های متناقضی وجود دارد که تصمیم گیری را سختتر می کند. اما جای نگرانی نیست و در صورت داشتن هرگونه سوال دیگر، از پزشک کمک بخواهید.

آیا زمان مصرف مولتی ویتامین واقعا مهم است؟

مصرف مولتی ویتامین بخصوص در موارد تجویز پزشک، بسیار مهم است. مولتی ویتامین روش خوبی برای جلوگیری از کمبودهای غذایی است و مصرف آنها در زمان مناسب می تواند مکمل را موثرتر کند و بنابراین مشکلات شما را با سرعت بیشتری حل می کند.

عواملی مانند زمان صرف غذا، بر جذب ویتامین ها در معده تأثیر گذار هستند. برخی مولتی ویتامین ها می توانند موجب علائم ناخواسته ای مانند حالت تهوع یا مشکلات خواب شوند اما مصرف مولتی ویتامین در بهترین زمان ممکن، می تواند این عوارض جانبی را به حداقل برساند.

بنابراین به طور خلاصه می توان گفت که زمان مصرف مولتی ویتامین از برخی جوانب مهم است. پس اگرچه این موضوع حیاتی نیست اما می تواند میزان جذب ویتامین ها را افزایش دهد و عوارض ناخواسته را به حداقل برساند.

مواد تشکیل دهنده مولتی ویتامین را بررسی کنید

برخی ویتامین ها مانند ویتامین های محلول در چربی (A ، D ، E و K)، در صورت مصرف در کنار رژیم غذایی حاوی چربی، ممکن است جذب بهتری داشته باشند. این بدان معنی است که مصرف آنها به همراه یک وعده غذایی ممکن است باعث بهبود جذب شود. جذب ویتامین های محلول در آب (ویتامین های C و B) به طور قابل توجهی تحت تأثیر این موضوع نیست و می توان آنها را بدون غذا میل کرد.

بهترین زمان مصرف ویتامین های گروه B، اوایل روز است. زیرا این گروه از ویتامین ها در متابولیسم نقش دارند. این ویتامین ها اغلب توانایی تبدیل غذا به سوخت را در بدن دارند و به همین دلیل در اکثر نوشیدنی های انرژی زا یافت می شوند.

بهترین مکمل‌های ویتامین برای رفع خستگی

آیا مصرف مولتی ویتامین ها عوارض جانبی خاصی بهمراه دارد؟

گاهی اوقات مولتی ویتامین ها باعث ایجاد حالت تهوع در برخی افراد می شوند. اگر مصرف مولتی ویتامین ها در صبح، موجب ایجاد حالت تهوع در شما می شود، بهتر است آن را بهمراه شام میل کنید. برخی از افراد معتقدند که از این طریق، عوارض جانبی مولتی ویتامین ها به حداقل میرسد.

همچنین می توانید با مصرف مولتی ویتامین همراه با غذا و مایعات فراوان جلوی عوارض گوارشی را بگیرید. تحرک معده همراه با غذا و نوشیدنی، ممکن است به راحتی کپسول ها را هضم کند.

آیا احتمال تداخل مولتی ویتامین ها با داروهای دیگر وجود دارد؟

مولتی ویتامین ها می توانند با داروهای تجویزی و غیرتجویزی تداخل برقرار کنند. برخی از داروهایی که احتمال تداخل مولتی ویتامین ها با آنها وجود دارد شامل برخی از آنتی اسیدها، آنتی بیوتیک ها و داروهای قلب است.

بنابراین اگر داروهای دیگری مصرف می کنید بهتر است از پزشک سوال کنید که بهترین زمان مصرف مولتی ویتامین ها چه زمانی است. پزشک شما می تواند اطمینان حاصل کند که مولتی ویتامین ها با هیچ یک از داروهای شما تداخل نمی کند. ممکن است لازم باشد بین مصرف داروها چندین ساعت فاصله ایجاد کنید یا به طور کلی از مصرف مکمل های خاصی خودداری کنید.

مولتی ویتامین ها را طبق دستورالعمل مصرف کنید

بیشتر تولیدکنندگان مولتی ویتامین ها، هنگام نوشتن دستورالعمل های مصرف، فرمول محصول و عوارض جانبی احتمالی آن را در نظر گرفته اند. تنها از دستورالعمل گفته شده روی جعبه ی محصول پیروی کنید مگراینکه عوارض جانبی خاصی تجربه کنید یا پزشک از شما بخواهد مولتی ویتامین را به روش دیگری استفاده نمایید.

مکمل مولتی ویتامین که خریده اید، این ترکیبات را دارد؟ همین الان دور بیندازید!

منبع 1 منبع 2


اپ چرب زبان

با اپلیکیشن چرب زبان، هر زبانی رو فقط با روزانه 5 دقیقه گوش دادن، توی 80 روز مثل بلبل حرف بزن! بهترین متد روز، همزمان تقویت حافظه، آموزش تصویری با کمترین قیمت ممکن!


link
تقویت بدنمکملمولتی ویتامین

مطالب مشابه

1 دیدگاه. همین الان خارج شوید

دیدگاهتان را بنویسید

نشانی ایمیل شما منتشر نخواهد شد. بخش‌های موردنیاز علامت‌گذاری شده‌اند *

این قسمت نباید خالی باشد
این قسمت نباید خالی باشد
لطفاً یک نشانی ایمیل معتبر بنویسید.

keyboard_arrow_up