خانه » کبد، کلیه، معده، تناسلی » تجربه ی من از بهبودی سنگ کلیه و چند نکته مهم
سنگ کلیه

تجربه ی من از بهبودی سنگ کلیه و چند نکته مهم

درد ناشی از سنگ کلیه اغلب به درد انقباضات زایمان شباهت دارد. با این حال ، اگر کلیه شما سنگساز است و از سنگهای مکرر رنج می برید ، مهمترین کار این است که راه بهبودی سریع را پیدا کنید. در این متن تجربه ی شخصی که به سنگ کلیه مبتلا شده بود ، از زبان خودش آورده شده است.

تشخیص

من از آن زمان یاد گرفته ام که یکی از نشانه های سنگ کلیه تعریق شبانه است. قبل از خوابیدن معمولا این مشکل وجود ندارد اما اگر با بدن پر از عرق از خواب بیدار شدید ، باید بدانید زمان مراجعه به پزشک است. اولین باری که این اتفاق افتاد ، پزشک یک سی تی اسکن برای من انجام داد که نشان داد سنگهای بزرگی دارم که می توانست کلیه ام را کاملاً از کار بیندازد. در آن زمان بلافاصله به اورژانس مراجعه کردم.

پس از تشخیص ، پزشک به من گفت که 2-3 سنگ بزرگ دارم و برای جراحی نیاز به بستری شدن دارم. اگرچه انجام جراحی باعث دلهره ی من شد اما از اینکه علت درد شدید شکمم را فهمیده بودم ، احساس راحتی میکردم.

متخصصان کلیه

وقتی برای اولین بار به سنگ کلیه مبتلا شدم ، به اورولوژیست(متخصص کلیه) مراجعه کردم. من برای انجام عمل جراحی به او مراجعه کردم. پزشک توضیح داد که لازم است برای من استنت بگذارد. استنت لوله باریک، انعطاف پذیر وبلندی به باریکی لوله داخلی خودکار است که طی عمل جراحی از طریق مجرای ادرار توسط متخصص اورولوژی در حالب گذاشته می شود که حدودا از ۳هفته تا یک ماه باید در حالب بماند وسپس طی عمل جراحی سرپایی توسط متخصص ارولوژی خارج می شود.

پس از اعلام زمان عمل توسط پزشک ، به من توصیه کردند که از زمان نیمه شب باید از مصرف غذا خودداری نموده و اگر نیازی به مصرف دارو داشته باشد صرفا با کمی آب میل کنم.

برای برداشتن سنگهای بزرگ ، عمل جراحی انجام شد. پس از آن از روش لیتوتریپسی برای خرد کردن سنگها استفاده کردند. سنگ شکنی یا لیتوتریپسی روشی است که با استفاده از امواج صوتی پرقدرت، سنگهای کلیه، حالب و مثانه خُرد می شوند. سپس قطعات خُرد شده سنگها از طریق ادرار از بدن خارج می شوند. قبل از انجام این روش، به من داروهای مسکن داده شد زیرا در طول عمل درد زیادی تجربه میکردم.

آماده سازی و بهبودی

بدن شما برای بهبودی نیاز به قدرت زیادی دارد ، بنابراین انجام کارهایی مانند خوب غذا خوردن ، نوشیدن مقدار زیادی آب ، انجام حرکات کششی و ورزش ، همه روشهای عالی برای اطمینان از آمادگی ذهنی و جسمی برای درمان است. علاوه بر این ، حتماً قبل از شروع مراحل درمانی به تمام مسایل استرس زا رسیدگی کنید ، زیرا استرس می تواند مانع روند بهبودی شود.

همچنین مطمئن شوید خانه شما تمیز است و برای چند روز کار زیادی ندارید. علاوه بر این ، با توکل برخدا و نیایش، می توانید اضطراب عمل را کاهش دهید.

برای بهبودی ، بهترین کاری که می توانید بکنید استراحت است. سطح درد برای همه متفاوت است ، اما با داروها و استراحت ، درد معمولاً تا چند روز بعد فروکش خواهد کرد. علاوه بر این ، مثبت بمانید ، آب زیادی بنوشید و همچنین رژیم غذایی سالمی داشته باشید.

در کل ، مقابله با سنگ کلیه فرایندی است که از فردی به فرد دیگر متفاوت است. با این حال ، مهمترین کاری که می توانید انجام دهید کاهش استرس ، مراقبت از بدن است ، نوشیدن آب زیاد و استراحت است!

,

مطالب مشابه

دیدگاهتان را بنویسید

نشانی ایمیل شما منتشر نخواهد شد. بخش‌های موردنیاز علامت‌گذاری شده‌اند *

این فیلد را پر کنید
این فیلد را پر کنید
لطفاً یک نشانی ایمیل معتبر بنویسید.

فهرست