سرکه سیب

7 روش استفاده از سرکه سیب برای درمان سنگ کلیه (کاملا موثر)

ناراحتی ناخوشایند ناشی از بیماری ضعیف کلیه باعث ایجاد وضعیت استرس زا می شود و تصمیم گیری سختی برای شما ایجاد می کند. چگونه از این ناراحتی خلاص شویم؟ چگونه می توانیم عملکرد کلی کلیه را بهبود بخشیم؟ با مطالعه مستمر بر روی تحقیقات پزشکان، دریافتیم که تعدادی از خوراکی ها و محصولات مؤثر برای درمان سنگ کلیه وجود دارد و در اینجا سرکه سیب چیزی است که ما پیدا کردیم. سرکه سیب بیشترین اثر را در درمان سنگ کلیه دارد. در ادامه با 7 روش طرز استفاده از سرکه سیب برای درمان سنگ کلیه آشنا می شوید.

سنگ کلیه یکی از مهم‌ترین نگرانی‌ها برای سلامتی مردم است و توده‌ ای هستند که از نمک ‌های اسیدی و مواد معدنی ساخته می‌شوند. کریستال‌های بسیار متمرکزی که باعث درد در شکم، کمر و کشاله ران همراه با دیگر علائمی چون لرز، تب و دفع ادرار دردناک می باشند. سنگ کلیه شامل برخی عوامل است و شایع ‌ترین سنگ ها زمانی ایجاد می‌شوند که مواد شیمیایی در کلیه ‌ها باقی بمانند در نتیجه باعث ایجاد کریستال شوند. هر چند آن‌ها باید به طور معمول در ادرار معلق شوند و دفع گردند.

همچنین بخوانید: علایم سنگ کلیه، علل، جدیدترین روشهای درمان و زمان مراجعه به پزشک

استفاده از سرکه سیب برای سنگ کلیه بسیار مهم است. سرکه سیب توسط سیب ‌های تخمیری شکل می‌گیرد و به طور گسترده برای پیشگیری و درمان طیف وسیعی از بیماری‌های پوستی و دیگر بیماری ‌های مزمن به عنوان یک درمان طبیعی استفاده می‌شود. سرکه سیب همچنین در درمان سنگ ‌های کلیه و نیز دردهای مربوط به آن مفید است.

اکنون زمان آن رسیده ‌است که نشان دهیم، چگونه می‌توان از سرکه سیب برای درمان سنگ‌ های کلیه استفاده کرد. تمام روش های پیشنهادی برای مدت طولانی مورد بررسی قرار گرفته و به دنبال آن از رژیم غذایی و شیوه زندگی مناسب استفاده شده است. اگر از سنگ ‌های کلیوی رنج می‌برند و به دنبال درمان‌های طبیعی هستید، فقط چند دقیقه وقت صرف خواندن این مقاله کنید تا تجربه بیشتری بدست آورید!

7 روش تایید شده علمی

1- سرکه سیب با آب

برخی از دلایل خاص، امکان استفاده از سرکه سیب برای سنگ های کلیه را امکان پذیر می سازد. ابتدا اینکه، شامل اسید سیتریک است که می‌تواند سنگ کلیه را نرم و تجزیه کند، در نتیجه سنگ ‌ها را از بین ببرد و کلیه را به عنوان یک تصفیه‌کننده مؤثر داخلی، تخلیه کند؛ به عبارت دیگر، سرکه سیب به طور طبیعی اسیدی است و کریستال‌ های تشکیل یافته را حل می کند و باعث حفظ تعادل بدن می شود. دوم اینکه، این سرکه شامل اسید استیک و فسفریک ‌اسید است که می‌تواند اندازه سنگ ‌ها را کاهش داده یا به طور کامل تجزیه کند و آن‌ها را به راحتی عبور دهد. سرکه سیب همچنین درد ناشی از سنگ ‌های کلیه را نیز کاهش می‌دهد. در نهایت، سرکه سیب می‌تواند اثر قلیایی شدن بر روی ادرار و خون ایجاد کند که به فرآیند گوارشی کمک کرده و سنگ کلیه را تجزیه و حذف می‌کند. این سرکه به وضوح تولید اسید هیدروکلریک را تحریک می‌کند در نتیجه به هضم کلی و جلوگیری از تشکیل سنگ کلیه جدید کمک می‌کند.

برای استفاده از سرکه سیب برای سنگ ‌های کلیه، باید این دستورالعمل را با آب دنبال کنید:

 • ۲ قاشق سوپ خوری سرکه سیب را در ۶ تا ۸ اونس آب بریزید.
 • قبل از هر وعده غذایی، محلول را بخورید تا سنگ کلیه را از بدن جدا کنید.
 • بعد از حذف سنگ ‌ها، حداقل هفته ‌ای یک ‌بار برای جلوگیری از تشکیل سنگ ‌های جدید به نوشیدن محلول ادامه دهید.

توجه: سرکه سیب استفاده ‌شده باید همیشه خام، ارگانیک، تصفیه نشده، بکر، غیر پاستوریزه و از نوع اصلی باشد. Bragg یکی از مارک های آلی است که نتایج بهتری ایجاد کرده است.

مطلب مهم: جدیدترین و موثرترین روش درمان زگیل تناسلی با سرکه سیب

2- سرکه سیب با روغن نارگیل

روغن نارگیل نیز در ترکیب با سرکه سیب برای سنگ کلیه استفاده می شود. در حقیقت، ممکن است پیرامون مصرف آب نارگیل تازه برای از بین بردن سنگ های کلیه به دلیل مزایای خاص آن زیاد شنیده باشید. روغن نارگیل برای پاک کردن و التیام ادرار و دیگر عفونت‌ های کلیوی در نظر گرفته شده ‌است.

MCFA در روغن نارگیل می تواند چربی هایی را که روی باکتری ها را پوشانده، مختل کند و به عنوان یک آنتی بیوتیک طبیعی آن ها را بکشد. همچنین اعتقاد بر این است که روغن نارگیل به طور مستقیم از کبد در برابر آسیب محافظت می کند. روغن نارگیل با اثرات خاص خود، در ترکیب با سرکه سیب برای سنگ‌های کلیه، به خودی خود بسیار قدرتمند و موثر است.

مراحل ایجاد ترکیبی از سرکه سیب و روغن نارگیل برای بیماری:

 • ۲ قاشق سوپ خوری سرکه سیب و روغن نارگیل را به حدود یک لیوان آب گرم اضافه کنید و به طور کامل مخلوط کنید.
 • از این محلول یک ‌بار در روز بنوشید تا از تشکیل سنگ کلیه جدید جلوگیری شود.

3- سرکه سیب با عسل

عسل که به خاطر انواع مختلفی از فواید سلامتی و زیبایی شناخته‌ شده، در ترکیب با سرکه سیب برای سنگ ‌های کلیوی استفاده می‌شود. می توانید از دستورالعمل های زیر برای درمان این بیماری با 2 ماده طبیعی استفاده کنید:

 • ترکیبی از سرکه سیب و یک قاشق چای خوری عسل خام تهیه کنید.
 • اغلب این مخلوط را در طول روز مصرف کنید و بصورت روزانه دنبال کنید تا از مشکل سنگ کلیه رهایی یابید.

از طرف دیگر، می‌توانید این کار را با اضافه کردن یک قاشق چای خوری عسل و 2 قاشق سوپ خوری سرکه سیب در آب ولرم انجام دهید و از این محلول یک یا دو بار در روز مصرف کنید.

4- سرکه سیب با جوش ‌شیرین

همچنین ترکیبی از جوش ‌شیرین و سرکه سیب برای سنگ ‌های کلیه وجود دارد. در واقع، سنگ ‌های کلیه فقط در محیط اسیدی ظاهر می‌شوند در حالی که جوش ‌شیرین یا سدیم بیکربنات می‌تواند به سرعت بدن را قلیایی و اسید را از بین ببرد؛ به عبارت دیگر جوش ‌شیرین سبب می‌شود که ادرار کم‌تر اسیدی شود و مانع از تشکیل سنگ ‌های کلیوی ناشی از اسید اوریک می شود. به طور خلاصه می‌تواند از تشکیل سنگ کلیه‌ جلوگیری کند و باعث تجزیه شدن سنگ ‌های تشکیل شده ناشی از اسید اوریک می شود.

 • نصف قاشق چای خوری جوش شیرین و و 3/28 میلی لیتر سرکه سیب را به یک لیوان آب بزرگ اضافه کنید. (به جای آن، یک چهارم قاشق چای خوری جوش شیرین و 3/28 میلی لیتر سرکه سیب را به یک فنجان بزرگ که حاوی آب مقطر گرم است، اضافه کنید).
 • محلول را رها کنید تا گاز آن متوقف شود.
 • محلول را تدریجا در مدت 30 دقیقه بنوشید و 3 بار در روز آن را تکرار کنيد تا مشکل سنگ کلیه حل شود.

توجه: می‌توانید چند قطره عسل برای نتایج بهتر اضافه کنید.

حتماٌ بخوانید: 4 تا از بهترین و جدیدترین قرص های دفع سنگ کلیه با کمترین عوارض

5- سرکه سیب با آب، آب لیمو و روغن زیتون

استفاده بعدی از سرکه سیب برای سنگ ‌های کلیه ترکیب آن با آب لیمو، روغن زیتون و آب است. در حقیقت، دلیل استفاده از آب لیمو این است که آب لیمو به خاطر حضور سیترات، بسیار اسیدی است. سیترات یک ماده شیمیایی است که نقش مهمی در مهار تشکیل سنگ های کلسیمی و همچنین شکستن دیگر سنگ ‌های کوچک که تمایل به ترکیب شدن به سنگ ‌های بزرگ ‌تر دارند، ایفا می‌کند.

با شکستن سنگ کلیه، آب لیمو به تجزیه آن‌ ها کمک می‌کند تا بتوانند آزادانه از طریق ادرار به مثانه منتقل شوند. علاوه بر این، آب لیمو می تواند اسیدیته ادرار را کاهش دهد و مانع از تشکیل اسید اوریک و اگزالات کلسیم شود؛ بنابراین باعث پر آبی و هیدراته شدن بدن و دفع ادرار بیش تر می شود. همچنین خاصیت ضدعفونی کنندگی طبیعی آن، رشد باکتری ها در کلیه را محدود می کند و در نتیجه میزان عفونت های ناخواسته را کاهش می دهد.

38 تا از مقوی ترین و سالم ترین غذاها و نوشیدنیهای دنیا (طبق تحقیقات جدید)

در حالی که آب لیمو به تجزیه سنگ کلیه کمک می کند، روغن زیتون می تواند روانکاری را انجام دهد و باعث می شود که سنگ ها عبور کنند؛ بنابراین ترکیب این دو ماده طبیعی برای رفع مشکلات ناشی از سنگ کلیه، ایده آل است. دستورالعمل ها به شرح زیر است:

 • 2 اونس آب لیمو ارگانیک و 2 اونس روغن زیتون را مخلوط کنید.
 • این مخلوط را به 12 اونس آب تازه اضافه کنید و آن را بنوشید.
 • بعد از ۳۰ دقیقه آب نصف لیمو و یک قاشق سوپ خوری سرکه سیب را به حدود 340 میلی لیتر آب اضافه کنید و محلول را بنوشید.
 • اینکار را هر ساعت تا زمانی که مشکل سنگ کلیه برطرف شود، تکرار کنید.

6- ضماد سرکه سیب

به دلیل ویژگی‌های خاصی که در بالا ذکر شد، ضماد با سرکه سیب نیز برای سنگ‌ های کلیه استفاده شده ‌است. این روش درمانی برای مدتی طولانی بکار رفته و نظرات مثبتی از جانب کاربران دریافت کرده ‌است. به راحتی می‌توان از روش درمانی زیر استفاده کرد:

 • مقدار برابری از سرکه سیب و آب را داخل ظرفی گرم کنید.
 • برای چند ثانیه یک حوله حمام را در این محلول بیندازید و سپس آنرا فشار دهید تا آب اضافی را حذف کنید.
 • حوله را روی ناحیه دردناک ناشی از سنگ کلیه قرار دهید تا زمانی که خنک شود.
 • این روند را دو بار در روز انجام دهید تا از عوارض سنگ کلیه نجات پیدا کنید.

همچنین بخوانید: سرکه انگبین چیست؟ انواع و طرز تهیه و مصرف (از نظر دکتر خیراندیش)

7- نکات و هشدارها

علاوه بر اثربخشی سرکه سیب برای سنگ های کلیوی، برای دستیابی به بهترین نتایج استفاده از این سرکه برای شرایط خود، باید به برخی نکات توجه کنید.

 • علاوه بر 6 راهکار استفاده از سرکه سیب برای سنگ کلیه در بالا، باید از سرکه سیب در فرم قرص یا کپسول اصلی استفاده کنید.
 • کسانی که از نقرس رنج می برند نباید از سرکه سیب استفاده کنند زیرا اگر چه می تواند کریستال های اسید اوریک را کاهش دهد، اما باعث درد و التهاب می شود.
 • در صورتی که دارای شرایط پزشکی خاصی هستید، از سرکه سیب استفاده نکنید.
 • نوشیدن مستقیم سرکه سیب می تواند گلو را بسوزاند و منجر به مشکلات معده شود.
 • پس از مصرف سرکه سیب برای سنگ های کلیه، باید بلافاصله برخی از آب میوه ها یا مقدار زیادی آب بنوشید؛ این سرکه می تواند گلو را تحریک کند و به مینای دندان آسیب برساند.
 • می‌توانید هر روز یک قاشق سوپ خوری سرکه سیب مصرف کنید و یا آن را به سالاد اضافه کنید.
 • قبل از مصرف سرکه سیب در رژیم روزانه خود، با پزشک مشورت کنید.
 • سرکه سیب در درمان سنگ‌های ریز کلیه و جلوگیری از تشکیل سنگ های جدید، مفید است و همچنین می‌تواند سنگ ‌های بزرگ ‌تر را تجزیه کند مشروط بر اینکه در عرض چند ساعت دچار یک حمله حاد و شدید نشوید.
 • اگر یکی از درمان‌های توصیه‌ شده در بالا را امتحان کرده‌اید و در عرض چند ساعت هیچ گونه آسودگی خاطری را تجربه نکرده‌اید، باید سریعا به پزشک مراجعه کنید.

پس از خواندن این مقاله درباره راه های آسان استفاده از سرکه سیب برای درمان سنگ ‌های کلیه، امیدواریم که بدانید چطور می توانید از سرکه سیب و سایر ترکیبات طبیعی استفاده کنید.

لینک های بسیار مفید


اپ چرب زبان

با اپلیکیشن چرب زبان، هر زبانی رو فقط با روزانه 5 دقیقه گوش دادن، توی 80 روز مثل بلبل حرف بزن! بهترین متد روز، همزمان تقویت حافظه، آموزش تصویری با کمترین قیمت ممکن!


link
بیماری های کلیویدرمان سنگ کلیهسرکه سیب

مطالب مشابه

1 دیدگاه. همین الان خارج شوید

دیدگاهتان را بنویسید

نشانی ایمیل شما منتشر نخواهد شد. بخش‌های موردنیاز علامت‌گذاری شده‌اند *

این قسمت نباید خالی باشد
این قسمت نباید خالی باشد
لطفاً یک نشانی ایمیل معتبر بنویسید.

keyboard_arrow_up