اسپری لیدوکائین

لیدوکائین چیست؟ عوارض و طرز مصرف برای آمیزش جنسی

اسپری لیدوکائین برای بی حسی موضعی به خصوص برای درمان درد دندان استفاده می شود. اخیرا از این محلول برای درمان زود انزالی نیز استفاده می شود. با وجودیکه لذت روابط جنسی را کاهش می دهد و آلت را کاملا بی حس کرده و سایز آن را موقتا و موقع آمیزش کاهش می دهد ولی باعث تاخیر در انزال می شود.

انزال زودرس می تواند یک تجربه نا امیدکننده و استرس زا باشد که نیز بسیار رایج است. از هر سه نفر یک نفر انزال زودرس را در بعضی از مراحل زندگی تجربه می کند و انزال زودرس یکی از رایج ترین اختلالات جنسی است. انزال زودرس، یا PE، عدم کنترل انزال است. اگر PE داشته باشید، ممکن است فقط چند دقیقه یا چند ثانیه پس از نزدیکی انزال داشته باشید.

حتما بخوانید: قرص ویزارسین، عوارض، طرز استفاده، قیمت، زودانزالی و همه نکات مهم

اگر به طور دایم این اتفاق بیفتد، می تواند عوارض زیادی برای زندگی زناشویی شما ایجاد کند. افراد برای حل این مسئله از راههای مختلفی استفاده می کنند، اما اسپری لیدوکائین برای انزال زودرس، به طرز شگفت انگیزی موفقیت آمیز است.

اسپری های لیدوکائین که حساسیت نوک آلت تناسلی را کم می کند، می تواند به رابطه جنسی طولانی تر کمک کنند.

چرا انزال زودرس اتفاق می افتد؟

قبل از اینکه متوجه شویم چرا انزال زودرس اتفاق می افتد، باید بدانیم که در واقع انزال زودرس چیست؟ از نظر بالینی، انزال زودرس به عنوان، انزال با حداقل تحریک قبل یا بعد از مدت کوتاهی دخول و قبل از آنکه فرد ارضا شود، تعریف می شود.

به طور متوسط برای یک مرد، بعد از حدود پنج تا شش دقیقه دقیقه، انزال در طول رابطه جنسی اتفاق می افتد. با این حال، زمان مشخصی برای تشخیص انزال زودرس بصورت دقیق وجود ندارد. در عوض، انزال زودرس معمولا بر اساس عواملی مانند عوامل زیر تعریف می شود.

 • دشواری پیشگیری از انزال بدون داشتن رابطه جنسی
 • انزال تقریبا بلافاصله پس از دخول
 • نا امیدی یا اضطراب در مورد عملکرد جنسی

همچنین یک مولفه دوره ای برا انزال زود رس وجود دارد. انزال زود رس در برخی مواقع کاملا طبیعی است.

شایان ذکر است که انزال زودرس بسیار رایج است. مطالعات نشان می دهد که 39٪ مردان انزال زود رس را در برخی مواقع تجربه کرده اند. این موضوع به این معنی نیست فرد دچار عارضه انزال زود رس است.

حتما بخوانید: آشنایی با ترامادول، عوارض و بلایای این بلای خانمان سوز

حال بیایید به دلایل انزال زودرس بپردازیم. بر خلاف سایر شرایط پزشکی، هیچ علتی برای انزال رود رس وجود ندارد. در عوض، انواع عوامل روانی و فیزیکی می توانند به انزال زودرس کمک کنند.

عوامل فیزیکی عبارتند از:

 • حساسیت بعضی از مردان به علت داشتن آلت تناسلی حساس که باعث می شود آنها زودتر از حد انتظار به انزال برسند.
 • پروستات و یا مشکلات تیروئید؛ هیپرپلازی خوش خیم پروستات می تواند به انزال زود رس کمک کند.

عوامل روانشناختی عبارتند از:

 • اضطراب در مورد عملکرد جنسی می تواند انزال زودرس را افزایش دهد، به خصوص در اوایل رابطه.
 • افسردگی، استرس و سایر مسائل روانشناختی می تواند بر عملکرد جنسی تاثیر بگذارد و موجب انزال زودرس در هنگام رابطه جنسی شود.
 • سایر مشکلات روحی نیز می تواند بر عملکرد جنسی تأثیر بگذارد و به انزال زودرس کمک کند.

لیدوکائین چه تاثیری دارد؟

لیدوکائین یک عامل بی حسی موضعی است که برای از بین بردن حس در مناطق خاص بافت ها مورد استفاده قرار می گیرد. این دارو یکی از محبوب ترین داروهای بی حسی در جهان است که به صورت موضعی به شکل اسپری یا کرم و یا به وسیله تزریق به قسمت های خاص بدن استفاده می شود.

اگر تا کنون مراجعه به دندانپزشکی داشته اید، احتمالا لیدوکائین یا یک ماده بی حسی مشابه برای لثه هایتان استفاده کرده اید. همان اسپری درد دندان را شما می توانید بر روی آلت تناسلی خود اسپری کنید تا مشکل انزال زود رس را رفع کند.

لیدوکائین با کاهش حساسیت در بافت پوست عمل می کند. هنگامی که به آلت تناسلی اعمال می شود، باعث می شود در طول رابطه جنسی و دخول کمتر بافت شریک جنسی را احساس کنید. این بدان معنی است که به احتمال زیاد مشکل انزال زود رس حل می شود.

حتما بخوانید: 8 تا از بهترین و جدیدترین روشهای گیاهی افزایش قوای جنسی در مردان

مطالعات انجام شده بر روی اسپری های لیدوکائین نشان می دهد که به عنوان درمان انزال زود رس بسیار موثر می باشند. در مطالعه ای در سال 2003، مردان مبتلا به این مشکل که زمان متوسط ​​ انزال آنها فقط 84 ثانیه بدون اسپری بود، پس از استفاده از اسپری به مدت زمان 11 دقیقه و 21 ثانیه دست پیدا کردند.

لیدوکائین هیچ اثر منفی بر کیفیت ارگاسم یا تجربه جنسی در مردانی که از اسپری استفاده کرده اند، نداشته است. اسپری لیدوکائین حساسیت را در طول رابطه جنسی تحت تاثیر قرار می دهد، آلت تناسلی بیش از حد احساس نمی شود و شدت آنی لذت جنسی را کاهش می دهد.

همچنین اسپری لیدوکائین افزایش متوسط ​​زمان انزال، همچنین لذت جنسی را برای مردان و شرکای جنسی آنها به همراه دارد.

مزایای کرم لیدوکائین

بزرگترین مزیت کرم لیدوکائین این است که برای اکثر مردان موثر است. استفاده از کرم لیدوکائین-پریلوکائین 30 دقیقه قبل از رابطه جنسی، به طرز قابل توجهی طول رابطه را افزایش می دهد و انزال را به تاخیر می اندازد.

علاوه بر این، کرم لیدوکائین-پریلوکائین بسیار ارزان قیمت است و به راحتی در اکثر داروخانه ها در دسترس است. اگر نسخه ی پزشک را داشته باشید، خرید آن آسانتر نیز خواهد شد.

معایب کرم لیدوکائین

بزرگترین عیب کرم لیدوکائین این است که چون بصورت کرم است، می تواند کثیف شود. پس از استفاده از کرم لیدوکائین-پریلوکائین، باید دستان خود را کاملاً بشویید تا مطمئن شوید که به طور تصادفی ماده بی حس کننده، روی دیگر قسمت های بدن قرار نمی گیرد.

همچنین فراموش نکنید که 30 تا 20 دقیقه بعد از استفاده از کرم لیدوکائین، آلت را بشویید زیرا ممکن است به شریک زندگی شما منتقل شود و موجب بیحسی و عدم لذت بردن او از رابطه شود. بنابراین پس از تاثیر کرم های تاخیری، آن را بطور کامل از روی آلت تناسلی پاک کنید یا بشویید بطوریکه هیچگونه رطوبتی از کرم، روی آلت باقی نماند.

کرم لیدوکائین مانند سایر داروهای بی حس کننده موضعی، می تواند باعث کاهش حساسیت در حین رابطه جنسی شود. با این حال مطالعات نشان می دهد که لیدوکائین معمولاً کیفیت ارگاسم یا میزان لذت جنسی را تحت تأثیر قرار نمی دهد.

نحوه استفاده از اسپری لیدوکائین

 1. 10 تا 15 دقیقه قبل از رابطه جنسی، اسپری را به قسمت زیر سر و بدنه آلت تناسلی با یک الگوی دایره ای بمالید
 2. سپس صبر کنید تا توسط آلت تناسلی جذب شود
 3. در روزهای اول با دوز کم استفاده کنید و سپس با افزایش تدریجی، به دوز مورد نیاز برسید
 4. دوز کافی در هر کس متفاوت است، به این معنی که قبل از رسیدن به سطح مورد نظر از بی حسی، ممکن است نیاز به اسپری های متعدد داشته باشید
 5. بهتر است پس از اسپری و قبل از رابطه، آلت تناسلی را با یک حوله مرطوب پاک کنید یا بشویید تا مطمئن شوید اسپری در سطح پوست شما وجود ندارد
 6. فراموش نکنید که دست های خود را پاک کنید، زیرا لیدوکائین باعث کرختی و بی حسی می شود
 7. جذب اسپری لیدوکائین، پنج تا 15 دقیقه طول می کشد و باید قبل از شروع رابطه به همین مدت صبر کرد

سوالات متداول در مورد اسپری لیدوکائین

آیا اسپری لیدوکائین دارای عوارض جانبی است؟

در صورت استفاده دوز معمولی از اسپری لیدوکائین عوارض جانبی وجود ندارد، در صورتی که مقدار زیادی از اسپری استفاده شود ممکن است عوارض جانبی اسپری لیدوکائین را تجربه کنید، شایع ترین عوارض جانبی اسپری لیدوکائین عبارتند از

 • از دست دادن موقت حس که می تواند منجر به مشکل در حفظ نعوظ شود
 • سوزش پوست
 • بی حسی بیش از حد به دلیل استفاده بیش از حد از اسپری

اکثر عوارض جانبی اسپری لیدوکائین را می توان با استفاده از یک دوز کوچک دارو در ابتدا و افزایش تدریجی آن به میزان نیاز، از ین برد.

اگر همسر باردار باشد آیا می توان از اسپری لیدوکائین استفاده کرد؟

این دارو در FDA یک داروی رده B است، به این معنی که بی خطری آن برای استفاده در دوران بارداری ثابت نشده است. به این ترتیب، اگر همسر شما باردار است، بهتر است از مصرف اسپری لیدوکائین یا سایر محصولات لیدوکائین اجتناب کنید.

آیا استفاده از اسپری لیدوکائین همزمان با ویاگرا و داروهای دیگر زود انزالی امکان پذیر است؟

لیدوکائین موضعی و ویاگرا با یکدیگر تداخل ندارند و در مطالعات، با استفاده از ویاگرا و لیدوکایین موضعی بصورت ترکیبی به عنوان درمان زود انزالی، هیچ اثرات منفی گزارش نشده است.

حتما بخوانید: درمان زودانزالی در مردان به صورت قطعی با 14 متد طبیعی (جدیدترین روش)

آیا اسپری لیودو کایین برای رابطه دهانی بی خطر است؟

اگر شریک جنسی شما به لیدیوکائین حساسیت نداشته باشد، اسپری لیدوکائین برای رابطه جنسی دهانی بی خطر است. همچنین بهتر است 10 تا 15 دقیقه پس از استفاده از اسپری، آلت تناسلی خود را با یک حوله مرطوب پاک کنید یا دوش بگیرید تا اسپری های اضافی از روی پوست پاک شوند.

آیا می توان اسپری لیدوکائین را همزمان با ژل های روان کننده استفاده کرد؟

اسپری لیدوکائین برای استفاده با یک روان کننده جنسی کاملا ایمن است. 10 تا 15 دقیقه قبل از رابطه جنسی صبر کنید تا اسپری اثر کند و سپس اسپری باقی مانده را قبل از فعالیت جنسی بشوید.

آیا اسپری لیدوکائین می تواند حساسیت شریک جنسی را کاهش دهد؟

اگر 10 تا 15 دقیقه قبل از رابطه جنسی صبر کنید، به هیچ وجه تاثیری بر حساسیت شریک جنسی در طی رابطه جنسی ندارد. اسپری اضافی را قبل از رابطه جنسی بشویید تا خطر انتقال موضعی لیدوکائین به همسرتان کاهش یابد.

آیا اسپری لیدوکائین از بارداری پیشگیری می کند؟

اسپری لیدوکائین از روشهای پیش گیری از بارداری نیست و نباید برای جلوگیری از بارداری استفاده شود. این اسپری هیچ گونه حفاظتی در این زمینه ندارد و شما باید از روش های دیگری مانند کاندوم یا سایر روش های حفاظت ایمن استفاده کنید.

برای خرید اسپری با کیفیت ازسایت کلیک کنید 

حتما بخوانید: علت اصلی زود انزالی در مردان طبق تحقیقات جدید +روش درمان طبیعی

راه های دیگر برای درمان انزال زودرس

اسپری لیدوکائین یکی از موثرترین روشهای درمان انزال زودرس است. با این حال، تنها یک گزینه درمان است. راه های دیگر برای افزایش زمان انزال و درمان انزال زودرس عبارتند از:

SSRI (داروهای ضد افسردگی)، مانند سرترالین یا اس سیتالوپرام که می تواند انزال را تاخیر بخشد و عملکرد جنسی در مردان مبتلا به زود انزالی را افزایش دهد. مطالعات نشان می دهد که این داروها می توانند زمان انزال را تا 1،000٪ افزایش دهد. هرچند باید حداقل 3 هفته آن را مصرف کنید تا اثرش شروع شود

تکنیک های جنسی، مانند استراتژی “توقف، شروع ” و “تکنیک فشار “، می توانند احساسات را در طول فعالیت جنسی کاهش دهند و به پیشگیری از انزال زودتر از آنچه شما می خواهید، کمک کنند.

درمان رفتاری، مطالعات نشان می دهد که درمان رفتاری می تواند یک درمان موثر برای زود انزالی باشد. در یک مطالعه، مردان مبتلا به زود انزالی که تحت درمان با این متد قرار داشتند، نمرات CIPE-5 بالاتر (نمره مورد استفاده برای ارزیابی عملکرد جنسی) نسبت به قبل از درمان داشتند.

معالجه انزال زودرس می تواند یک تجربه استرس زا باشد. با این حال، لازم نیست دائمی باشد از اسپری لیدوکائین تا تمرینات رفتاری، روش های بی شماری برای درمان این عارضه و بهبود عملکرد جنسی وجود دارد.

اطلاعات ایمنی راجب سیلدنافییل

در هرکدام از شرایط زیر از استفاده سیلدنافیل (سیلدنافیل سیترات یا ویاگرا) پرهیز کنید

 • مصرف داروهایی که نیترات نامیده می شوند و اغلب برای درد قفسه سینه تجویز می شوند و یا محرک های سیکلاز گوانیلات مانند برای پرفشاری خون ریوی.
 • اگر به سیلدنافیل یا مواد تشکیل دهنده آن حساسیت دارید.
 • سلامت خود را با دکتر خود بررسی کنید تا مطمئن شوید که به اندازه کافی سالم هستید. اگر درد، سرگیجه یا تهوع در طول رابطه جنسی تجربه شود، به کمک فوری پزشکی نیاز دارید.

حتما بخوانید: 6 تا از بهترین گیاهان و مکمل های طبیعی برای افزایش میل جنسی مردان تا ده برابر

سیلدنافیل می تواند عوارض جانبی جدی ایجاد کند. عوارض جانبی جدی به ندرت گزارش شده عبارتند از:

 • نعوظی که از بین نمی رود. اگر نعوظ بیش از 4 ساعت طول بکشد، به موقع از پزشکی کمک بگیرید. اگر فورا درمان نشود، باعث صدمه دائم به آلت تناسلی می شود.
 • از دست دادن بینایی ناگهانی در یک یا هر دو چشم. از دست دادن ناگهانی بینایی در یک یا هر دو چشم می تواند نشانه ای از یک مشکل جدی چشم به نام “نورونپتیک بینایی غیر شریانی قدام باشد. مصرف سیلدنافیل را متوقف کنيد و بلافاصله با پزشک تماس بگيريد.
 • کاهش شنوایی یا از دست دادن آن. اگر این علائم را داشته باشید، سیلدنافیل را متوقف کنید و بلافاصله با پزشک تماس بگیرید.

اپ چرب زبان

با اپلیکیشن چرب زبان، هر زبانی رو فقط با روزانه 5 دقیقه گوش دادن، توی 80 روز مثل بلبل حرف بزن! بهترین متد روز، همزمان تقویت حافظه، آموزش تصویری با کمترین قیمت ممکن!


 

link
زناشوییزود انزالیلیدوکائینمحصولات جنسی

مطالب مشابه

1 دیدگاه. همین الان خارج شوید

دیدگاهتان را بنویسید

نشانی ایمیل شما منتشر نخواهد شد. بخش‌های موردنیاز علامت‌گذاری شده‌اند *

این قسمت نباید خالی باشد
این قسمت نباید خالی باشد
لطفاً یک نشانی ایمیل معتبر بنویسید.

keyboard_arrow_up