درمان افسردگی

5 مکمل قوی برای درمان سریع افسردگی (کاملا طبیعی و بدون عوارض)

این مقاله حاصل جدیدترین تحقیقات انجام شده در آمریکا در زمینه مکمل های موثر در درمان افسردگی می باشد. دقت کنید که تا این لحظه تنها مکمل های طبیعی که از نظر علمی در درمان افسردگی موثر هستند همین 5 مورد می باشند و توصیه هایی که در وب سایتهای مختلف می خوانید ممکن است نظر شخصی نویسندگان باشند. با افزایش اضطراب و افسردگی در سال های گذشته مصرف کنندگان زیادی به مکمل های درمانی روی آورده اند و میزان فروش این مواد بالا رفته است.

چرا توجه به درمان افسردگی مهم است؟

بر اساس گزارشات انسیتوی ملی سلامت، تقریبا 14.8 میلیون نفر که حدود 7 درصد از جمعیت آمریکا را تشکیل می دهند به یک اختلال افسردگی حاد مبتلا هستند. این موسسه همچنین به صورت سالیانه گزارشاتی ارائه می کند که بالغ بر 40 میلیون نفر از مردم آمریکا دارای اختلالاتی همچون اضطراب هستند. بسیاری از این افراد نمی توانند پزشک خوبی جهت درمان پیدا کنند. بر اساس گزارشات شرکت تحقیقاتی مینتل شیکاگو داروهای افسردگی موجود در بازار با فروشی بالغ بر 12.9 میلیون دلار در سال 2017 رکورد دار هستند (داروهای درمان کننده اضطراب نیز فروشی بالغ بر 9.8 میلیون دلار داشته اند). بسیاری از پژوهشگران این سوال را می پرسند که آیا این داروها موثر هستند؟ در سال 2016 موسسه روانپزشکی عمومی آزمایشاتی بر روی 240 بیمار مبتلا به افسردگی متوسط تا شدید انجام داد و نتایج آن به این صورت بود که تقریبا نصف افراد شرکت کننده در آزمایش به داروهای ضد افسردگی معمولی و ساده حتی واکنشی نشان نمی دهند. مطالعات اخیر شرکت مینتل نشان می دهد که حدود 38 درصد از افراد به داروهای ضد افسردگی واکنش نشان داده و بیماری آنها تشدید می شود.

حتما بخوانید: 9 تا از بهترین روشهای گیاهی-طبیعی آرامش اعصاب

بر اساس گفته های شرکت تحقیقاتی SPINS، فروش بسیاری از مواد طبیعی برای جلوگیری از بروز اضطراب و افسردگی در سال گذشته افزایش یافته است. در اینجا پنج مکمل قوی ضد اضطراب و افسردگی را بررسی می کنیم:

1- اسید فولیک

اسید فولیک

فولات یک ویتامین B است که در سبزیجات با برگ سبز، میوه، لوبیا و دانه های غنی شده موجود است. این ویتامین یکی از کمبودهای شایع به دلیل رژیم غذایی ضعیف و همچنین مصرف داروهایی (مانند آسپرین و ضد بارداری خوراکی) است.

تحقیقات اولیه نشان می دهد افرادی که دارای افسردگی و همچنین سطوح پایین فولات هستند ممکن است به داروهای ضد افسردگی پاسخ ندهند بنابراین مصرف مکمل های اسید فولیک ممکن است اثربخشی داروهای ضد افسردگی را بهبود بخشد.

2- ویتامین B-COMPLEX

C:\Users\Danei\Desktop\عکس چمان\aaa.png

طبق گفته اندرسون، یکی از دلایل رایج افسردگی خفیف عدم تعادل انتقال‌دهنده‌های عصبی مغز است؛ مواد شیمیایی طبیعی که می‌توانند با کمک به انتقال سیگنال‌های ارسالی بین سلول‌های مغز عمل کنند. داروهای ضد افسردگی مانند Prozac و دیگر مهارکننده‌های انتخابی بازجذب سروتونین (SSRI) به طور خاص بر روی یکی از این انتقال‌دهنده‌های عصبی تمرکز می‌کنند. به گفته اندرسون، یک راه‌حل طبیعی دیگر استفاده از مکمل های ویتامین B و B3 نیاسین آمید است. بدن شما آمینو اسید را ذخیره می‌کند و مقدار زیادی تریپتوفان را به سروتونین تبدیل می کند. یک مطالعه انجام شده در دانمارک نشان داد، ۱۴۰ نفری که افسردگی بالینی داشتند مقدار کمی ویتامین B6 در خون خود دارند.

نکته: آندرسون توصیه می کند اگر شما در حال حاضر مبتلا به SSRI هستید قبل از اضافه کردن مکمل هایی مانند B6 و B3 که سروتونین را کنترل می کند با یک پزشک مشورت کنید.

3- مکمل 5-HTP

C:\Users\Danei\Desktop\عکس چمان\Untitdddled.png

اسید آمینه 5-hydroxytryptophan یا 5-HTP یکی دیگر از گزینه های طبیعی برای افزایش سطح سروتونین است. کتی بیکر صاحب Stone Turtle Health، در سیاتل می گوید: 5-HTP مانند سروتونین ممکن است به کسانی که SSRI هستند کمک کند منتها عملکردش مانند Prozac به نظر نمی رسد. او می گوید: «SSRI ها جذب سروتونین را متوقف کرده و آن را بلوکه می کنند، بنابراین مدت زمان طولانی باقی می ماند.» اما اگر مقدار سروتونین در ابتدا زیاد نباشد، خیلی خوب عمل نخواهد کرد. در مقابل 5-HTP در بدن به سروتونین تبدیل می شود. یک مطالعه شش هفته ای برروی 63 نفر نشان داد، در افرادی که روزانه 300 میلیگرم 5-HTP دریافت کردند، همانند افرادی که از داروهای ضد افسردگی استفاده می کردند، کاهش افسردگی اما با عوارض جانبی کمتر مشاهده شد.

نکته: اسمیت یادآوری می کند که برخی از افرادی که 5-HTP دارند مدفوعشان شل است، بنابراین پیشنهاد می کند که از یک نسخه محلول در چربی که معمولا به صورت اسپری است استفاده شود تا قبل از رسیدن به دستگاه گوارش جذب گردد.

4- تیانین

C:\Users\Danei\Desktop\عکس چمان\1234.png

تیانین اسید آمینه موجود در چای سبز است که مدتهاست شناخته شده و موجب آزاد شدن گاما آمینوآتریتیچ اسید یا GABA در مغز می شود. GABA انتقال دهنده ی عصبی است که منجر به ایجاد آرامش و کاهش اضطراب می شود، اما بدن برای جذب مکمل های حاوی GABA سنتز شده مشکل دارد. به همین دلیل اندرسون تیانین را توصیه می کند که بدن می تواند آن را به راحتی جذب و در نهایت برای افزایش سطح GABA استفاده کند.

نکته: آندرسون دوز بالای 600 میلیگرم بدون نظارت پزشک را توصیه نمی کند.

سلامت بهتر با تیانین

  • مدیریت استرس
  • حاوی 100 میلی گرم Suntheanine
  • پشتیبانی از عملکرد قلبی عروقی
  • افزایش آرامش

5- ویتامین D

C:\Users\Danei\Desktop\عکس چمان\Untffffitled.png

ویتامین D با افزایش جذب کلسیم موجب سلامت دندان و استحکام استخوان ها می شود. این ویتامین چند وظیفه ای ممکن است به بهبود اضطراب و افسردگی نیز کمک کند. مطالعه ای که در سال 2008 در نروژ بر روی 441 مرد و زن چاق انجام گرفت نشان داد کسانی که 20000 و 40000 واحد در هفته از مکمل های ویتامین D دریافت کردند، علائم افسردگی کمتری نسبت به گروه شاهد پس از یک سال نشان دادند. مشخص نیست اینکه دقیقا چه مقدار ویتامین D قادر به از بین بردن افسردگی است، مشخص نیست اما اسمیت حدس می زند که ممکن است عملکرد عصبی را بهبود بخشد.

نکته: نگرانی ها در مورد مسمومیت با ویتامین D کمتر شده با این حال، اسمیت و بیکر برای حفظ ایمنی توصیه می کنند که آزمایش خون برای اطمینان از اینکه سطح 25-hydroxyvitamin D بیماران بالاتر از محدوده مطلوب 50 و 100 نانوگرم در هر میلی لیتر نباشد، انجام شود؛ و پس از شروع درمان با ویتامین D، این آزمایش هر سه ماه یکبار تکرار شود.

حتما بخوانید: درمان افسردگی با داروهای گیاهی، آیا ممکن است؟ نتایج تحقیقات جدید

مطالب مشابه

دیدگاهتان را بنویسید

نشانی ایمیل شما منتشر نخواهد شد. بخش‌های موردنیاز علامت‌گذاری شده‌اند *

این قسمت نباید خالی باشد
این قسمت نباید خالی باشد
لطفاً یک نشانی ایمیل معتبر بنویسید.