خانه > پوست، مو، زیبایی > آموزش تصویری بهترین روش تهیه ماسک صورت با ماست (تحقیقات جدید)
ماسک صورت

آموزش تصویری بهترین روش تهیه ماسک صورت با ماست (تحقیقات جدید)

اکثر مردم از مزایای فراوان ماسک صورت بی اطلاع هستند و از تأثیر فوق العاده این ماسک بر شفافیت، جوانسازی و شادابی پوست بی اطلاعند. به همین منظور در این مقاله به سراغ نتایج تحقیقات جدید پزشکان در مجلات معتبر سراسر دنیا رفته و این اطلاعات را در اختیارتان می گذاریم. در ادامه با آموزش تصویری بهترین روش تهیه ماسک صورت با ماست در خدمتتان هستیم.

چند نکته راجب ماسک ماست

 • ماست به طور طبیعی لایه برداری می کند، بنابراین پوست، نرم و صاف خواهد شد
 • دارای قابلیت آبرسانی و روشن کنندگی است، بنابراین می توان از آن حتی برای تمیز کردن پوست استفاده کرد
 • همیشه می توان از ماست بعنوان ماسک بر روی صورت استفاده کرد، اما اگر بتوانید موادی مانند عسل، دارچین یا پودر کاکائو به آن اضافه کنید، حتی می توانید از آن استفاده بهتری کنید
 • کاملا طبیعی و ارگانیک است، پس لازم نیست نگران قرار دادن هر گونه مواد شیمیایی روی صورت خود باشید!

روش 1: ساختن ماسک ماست اصلی

C:\Users\Danei\Desktop\axe chaman\1.gif

1 یک قاشق غذاخوری ماست ساده را در یک کاسه کوچک بریزید. سعی کنید از ماست پرچرب یونانی استفاده کنید؛ زیرا 2٪ بیش تر از ماست کم چرب، خاصیت مرطوب کنندگی دارد. بعلاوه از ماست های طعم دار اجتناب کنید زیرا حاوی شیرین کننده های زیاد و سایر مواد افزودنی است.

همچنین بخوانید: تزریق بوتاکس صورت –عوارض، مراقبت های بعد و قبل و نکات مهم

 • ماست برای پوست بسیار عالی است زیرا بصورت طبیعی باعث لایه برداری، روشن کردن و آبرسانی پوست می شود. همچنین باعث روشن شدن نقاط تیره و کاهش لکه ها می شود.

C:\Users\Danei\Desktop\axe chaman\2.gif

2 یک قاشق چای خوری عسل را با یک چنگال مخلوط کنید. به هم زدن ادامه دهید تا عسل در تمام ماست مخلوط شود. عسل یکی از بهترین چیزهایی است که می توانید روی پوست خود قرار دهید؛ زیرا یک مرطوب کننده و ضد باکتری طبیعی است. بعلاوه در حین مدیریت آکنه به آبرسانی پوست نیز کمک می کند.

C:\Users\Danei\Desktop\axe chaman\3.gif

3 موهای خود را ببندید و صورت خود را با آب گرم مرطوب کنید. اگر لباس خوبی پوشیده اید، ایده خوبی است که یک حوله قدیمی را روی سینه و شانه های خود بکشید. شستن صورت خود با آب ‌گرم در ابتدا، به باز کردن منافذ کمک می‌کند و این ماسک را مؤثرتر می‌سازد.

C:\Users\Danei\Desktop\axe chaman\4.gif

4 ماسک را روی صورت خود قرار دهید، منتها مراقب باشید که از تماس با ناحیه اطراف چشم جلوگیری شود. اگر ماسک باقی مانده باشد، می توانید آن را به گردن خود اضافه کنید. می‌توانید ماسک را فقط با استفاده از انگشتان خود اعمال کنید. یا می توانید از یک برس آرایشی برای اینکار کمک بگیرید.

حتما بخوانید: خواص وازلین برای پوست صورت- درمان جوش و 7 نکته بسیار مهم

C:\Users\Danei\Desktop\axe chaman\5.gif

5 ماسک را از 15 تا 20 دقیقه باقی بگذارید. ماسک شروع به خشک شدن می کند و قبل از آن لایه برداری را انجام داده است. منتها هنوز وظیفه آبرسانی و مرطوب کردن صورت را انجام می دهد.

C:\Users\Danei\Desktop\axe chaman\6.gif

6 ماسک را با استفاده از آب گرم بشویید. سپس چهره خود را با آب سرد برای سفتی منافذ آبکشی کنید. در نهایت صورت خود را به آرامی پاک کنید. پوست ممکن است پس از این ماسک کمی سفت و محکم شود؛ اگر این مورد مشاهده شد، بعد از آن از مرطوب کننده استفاده کنید.

روش 2: اضافه کردن مواد دیگر برای مزایای بیش تر

C:\Users\Danei\Desktop\axe chaman\11.gif

1- پوست خود را با یک ماسک ماست، عسل و جو دو سر لایه برداری کنید. در یک کاسه کوچک، یک قاشق چای خوری از هر کدام از موارد زیر را اضافه کنید: عسل، جو دوسر ریز خرد شده و ماست. ماسک را روی صورت خود قرار دهید و 15 دقیقه صبر کنید و با استفاده از آب گرم آن را بشویید. سپس چهره خود را با آب سرد آبکشی کنید.

 • جو دوسر یک لایه بردار طبیعی، اما ملایم است.
 • اگر نمی توانید جو دو سر خرد شده پیدا کنید، می توانید خودتان از یک مخلوط کن یا آسیاب قهوه استفاده کنید.

C:\Users\Danei\Desktop\axe chaman\12.gif

2- با اضافه کردن تعدادی توت فرنگی به ماسک، پوست خود را روشن کنید. در یک کاسه کوچک، چند توت فرنگی رسیده را با استفاده از چنگال با هم مخلوط کنید. یک قاشق چای خوری عسل و یک قاشق چای خوری ماست به آن اضافه کنید و سپس خوب ترکیب کنید. ماسک را روی صورت خود قرار دهید و پس از 15 دقیقه با آب گرم شستشو دهید. سپس چهره خود را با آب سرد آبکشی کنید.

 • توت فرنگی به طور طبیعی روشن و درخشان کننده است.
 • برای لایه برداری بیش تر، می توانید نصف قاشق چای خوری پودر بادام به آن اضافه کنید.

C:\Users\Danei\Desktop\axe chaman\13.gif

3- یک ماسک آووکادو، ماست و روغن زیتون برای رطوبت رسانی بیش تر آماده کنید. در یک کاسه کوچک، یک چهارم آووکادو رسیده را با استفاده از یک چنگال مخلوط کنید. یک قاشق چای خوری ماست و یک قاشق چای خوری روغن زیتون اضافه کنید. ماسک را روی صورت خود قرار دهید و 15 دقیقه صبر کنید. ماسک را با استفاده از آب گرم بشویید، سپس صورت خود را با آب سرد برای سفت شدن منافذ آبکشی کنید.

مطلب مشابه: 7 تا از بهترین ماسک ها برای سفت شدن و صاف شدن پوست صورت (قطعی)

 • روغن زیتون و آووکادو به طور طبیعی مرطوب کننده و آبرسان هستند.
 • برای یک ماسک آبرسان و ضد باکتریایی، به جای روغن زیتون، می توانید عسل استفاده کنید.
 • روغن زیتون می تواند منافذ را مسدود کند. اگر در این مورد نگران هستید، به جای آن، روغن جوجوبا، روغن آفتابگردان یا روغن بادام شیرین را امتحان کنید.

C:\Users\Danei\Desktop\axe chaman\14.gif

4- می توانید مقداری پودر کاکائو برای اثرات ضد پیری آن اضافه کنید. در یک کاسه کوچک، دو قاشق چای خوری ماست، یک قاشق چای خوری پودر کاکائو و یک قاشق چای خوری عسل مخلوط کنید. ماسک را روی صورت خود قرار دهید، بعد از 15 دقیقه با آب گرم بشویید؛ و سپس صورت خود را با آب سرد آبکشی کنید و در صورت تمایل از مرطوب کننده استفاده کنید.

 • پودر کاکائو دارای خواص ضد پیری طبیعی است؛ بنابراین به جلوگیری از آسیب خورشید و کاهش ظاهر خطوط کمک خواهد کرد.

C:\Users\Danei\Desktop\axe chaman\15.gif

5- پوست خود را در صبح با ماسک مبتنی بر قهوه بیدار کنید. در یک کاسه کوچک، سه قاشق سوپ خوری ماست، دو قاشق سوپ خوری قهوه، دو قاشق سوپ خوری پودر کاکائو و یک قاشق سوپ خوری عسل مخلوط کنید. ماسک را روی صورت خود قرار دهید. 15 تا 20 دقیقه صبر کنید، سپس آن را با استفاده از آب گرم بشویید. بعد از آن، صورت خود را با آب سرد آبکشی کنید.

 • قهوه به سفت شدن منافذ و کاهش چربی، پف کردگی و تورم صورت کمک می کند.
 • کاکائو و قهوه هر دو دارای خواص ضد پیری و سم زدایی هستند.

C:\Users\Danei\Desktop\axe chaman\16.gif

6- با اضافه کردن دارچین و جوز هندی به ماسک، پف کردگی را کاهش دهید و یک درخشش سالم داشته باشید. یک قاشق غذاخوری ماست را با یک قاشق چای خوری عسل مخلوط کنید و مقداری دارچین و جوزهندی آسیاب شده به آن اضافه کنید. ماسک را روی صورت خود بگذارید. 7 تا 10 دقیقه صبر کنید. سپس ماسک با آب گرم بشویید. بعد از آن صورت خود را با آب سرد برای سفت کردن منافذ، آبکشی کنید.

 • دارچین نه تنها ضد باکتری است، بلکه به پوست یک درخشش سالم می‌دهد.
 • جوز هندی پوست را سرزنده می‌کند و به این ترتیب ظاهر چین و چروک و خطوط ظریف را کاهش می‌دهد.

C:\Users\Danei\Desktop\axe chaman\17.gif

7- مقداری آب لیمو برای اثر روشن کنندگی آن اضافه کنید. در یک کاسه کوچک یک قاشق سوپ خوری ماست و دو تا سه قطره آب لیمو مخلوط کنید. برای رطوبت و آبرسانی اضافی، یک قاشق سوپ خوری عسل نیز به آن اضافه کنید. ماسک را روی صورت خود قرار دهید و 10 تا 15 دقیقه صبر کنید. سپس با استفاده از آب گرم بشویید. در نهایت صورت خود را برای سفت کردن منافذ، با آب سرد آبکشی کنید.

 • آب لیمو یک روشن کننده طبیعی پوست است. بعلاوه در بعضی از افراد به کاهش آکنه و جوش های سر سیاه نیز کمک می کند.

مطلب پیشنهادی: موثرترین روش استفاده از روغن زیتون برای چروک دور چشم و صورت

نکات

 • برای یک ماسک صورت ساده و فوق العاده، ماست ساده را بر روی صورت خود بمالید. 15 تا 20 دقیقه صبر کنید و سپس شستشو دهید.
 • می توانید این ماسک را یک یا دو بار در هفته، بسته به نوع پوست خود استفاده کنید. بعضی از افراد ممکن است بتوانند حتی تا سه بار در هفته استفاده کنند.
 • کمی بر روی مچ دست تست کنید تا مطمئن شوید واکنش آلرژیک ندارید.
 • ماست یونانی ارگانیک و پر چرب، بهترین نتایج را ارائه می دهد، اما ماست ساده و غیر ارگانیک، نیز خوب عمل می کند.
 • از ماست شیرین یا طعم دار استفاده نکنید. آن ها حاوی شیرین کننده ها و مواد تشکیل دهنده دیگری هستند که ممکن است پوست را تحریک کنند.
 • قبل از استفاده از ماسک، صورت خود را روی بخار آب گرم بگیرید یا با آب گرم شستشو دهید. بخار گرم منافذ پوست را باز کرده و ماسک را موثرتر می کند.
 • ماست در از بین بردن آفتاب سوختگی عالی است. این به خاطر اثر خنک کنندگی طبیعی ماست است. مقداری ماست به محل آفتاب سوخته بمالید، بعد از 10 تا 15 دقیقه با آب سرد شستشو دهید.

هشدارها

 • قبل از قرار دادن ماسک روی صورت خود مطمئن شوید که به هیچ یک از مواد تشکیل دهنده آن حساسیت ندارید.
 • از ماسک حاوی لیمو در صبح استفاده نکنید. آب لیمو پوست را به نور خورشید حساس می کند و ممکن است آفتاب سوختگی ایجاد کند. حتی اگر تمام ماسک را بشویید، هنوز احتمال وجود دارد که مقداری از آن باقی مانده باشد.

مطالب مشابه

دیدگاهتان را بنویسید

نشانی ایمیل شما منتشر نخواهد شد. بخش‌های موردنیاز علامت‌گذاری شده‌اند *

این فیلد را پر کنید
این فیلد را پر کنید
لطفاً یک نشانی ایمیل معتبر بنویسید.

فهرست