قرص لاغری ادیوس

ترکیبات قرص لاغری ادیوس، عوارض جانبی و قیمت آن

باور بر این است که ادیوس به عنوان یک درمان گیاهی برای کمک به لاغری، به مصرف کنندگان خود در کاهش وزن کمک می کند. شرکت سازنده ادعا می‌کند که این محصول بدون هیچ تغییری بر سبک زندگی به کاهش وزن کمک می کند؛ اما ثابت شده که این مکمل تنها در صورتی که همراه با رژیم غذایی و ورزش استفاده شود، موثر است؛ علیرغم ادعای مخالف شرکت سازنده آن.

گروه تحقیقاتی ما به صورت دقیق به بررسی ترکیبات، مطالعات علمی انجام شده، عوارض جانبی احتمالی و نظرات کاربران از منابع مختلف آنلاین پرداخته است. ما تمام اطلاعات مورد نیاز شما که سود و زیان ادیوس را برشمرده است، به صورت مختصر و مفید گردآوری کرده ایم.

ادیوس اصلی را می توانید از اینجا خریداری کنید. در حال حاضر (با دلار 15 تومانی، قیمت یک بسته 60 تایی کپسول 500 میلی گرمی آن برابر 660 هزار تومان می باشد)

ادیوس چیست؟

مکمل های ادیوس، طیفی از محصولات مختلف و خاص هستند که با وجود شباهت در ترکیبات (جلبک قهوه ای، پوست درخت گردو، ریشه قاصدک و بولدو)، در اشکال مختلفی عرضه می شوند. این محصولات مختلف، محصولات لاغری سریع ادیوس هستند که به شکل های نوشیدنی و مکمل هایی به شکل قرص عرضه می شوند. به گفته سرویس سلامت همگانی، این گروه از مکمل ها همگی یک کار را انجام می دهند: به شما کمک می‌کنند که با افزایش متابولیسم، وزن خود را کاهش دهید اما نه به میزانی که در تبلیغات ادعا می شود!

ادیوس از کجا کار خود را آغاز کرد؟

محصولات ادیوس توسط شرکت Diamond Herbals تولید می شوند که زیر مجموعه ای از Diamond Development است. Diamond Development شرکتی در انگلستان است که توسط یک پزشک متخصص اهل لندن در سال ۱۹۶۳ تاسیس شد. این شرکت با محصولات پوستی کار خود را آغاز کرد و اکنون پس از سالها، فعالیت خود را به تجویز داروها و مکمل های گیاهی گسترش داده است.

ادعاهای ادیوس

سازندگان ادعا می کنند که تمام محصولات ادیوس به مصرف کننده کمک می کنند تا با افزایش متابولیسم بدن، به کاهش وزن دست پیدا کنند آنهم کاهش وزن 15 تا 20 کیلو در ماه! واضح است که این محصولات باید همراه با ورزش منظم و یک “رژیم کالری شماری” همراه شوند تا به کاهش وزن دلخواه با راه حلی سالم، دست پیدا شود. پس با مصرف قرص ها به تنهایی نمی‌توان انتظار داشت که سریعاً به نتیجه رسید. چیزی که مهم است اینکه ادیوس ترکیبی از مواد طبیعی و سالم است و ماده خطرناکی در آن وجود ندارد. به شرطی که نوع اصلی آن خریداری شود.

ترکیبات ادیوس همانطور که اشاره شد، تمام محصولات ادیوس از ۴ ترکیب اصلی ساخته شده‌اند:

عصاره جلبک دریایی خشک شده: جلبک دریایی در نیمکره شمالی یافت می شود که به عنوان درمان بعضی بیماری‌های خاص مزمن مانند روماتیسم و پیشگیری از گواتر بسیار معروف می باشد. این جلبک دریایی غنی از ید (عنصر محرک غده تیروئید) می باشد. بدن ما متابولیسم خود را از طریق هورمونی به نام تیروکسین تنظیم می کند. بدن برای ساختن این هورمون به ید احتیاج دارد.

فرض بر این است که دریافت ید بیشتر، به افزایش سرعت متابولیسم، از طریق سوزاندن کالری بیشتر، کمک می کند. هرچند این امر ممکن است در بعضی موارد صادق باشد، اما همیشه درست نیست و ممکن است در بعضی موارد خطرناک تلقی شود.

پوست درخت گردو: پوست درخت گردو به عنوان دارو استفاده می شود. باور بر این است که این ماده (که در ترکیب ادیوس نیز موجود است)، به تنظیم حرکات روده ها کمک می کند و نقش ملین را ایفا می کند. این اثرات به هضم و افزایش متابولیسم کمک می کنند. هرچند که هنوز شاهد علمی برای حمایت از این ادعا وجود ندارد.

ریشه قاصدک: قاصدک به عنوان گیاهی که در سرتاسر آمریکای شمالی، آسیا و اروپا رشد می کند، شناخته می شود. ادعاهایی مبنی بر اینکه ریشه این گیاه دارای خواص ملین و ادرارآور است، وجود دارد. ادرار آورها به عنوان موادی شناخته می شوند که مایع اضافی را خارج می کنند و متعاقب آن نفخ و افزایش وزن ناشی از احتباس ادراری را کاهش می‌دهند.

عصاره بولدو خشک شده: اعتقاد بر این است که بولدو (درختچه‌ای همیشه سبز که غنی از آنتی اکسیدان است)، گیاه بومی پرو و شیلی مرکزی، به درمان مشکلات هاضمه کمک می کند، ملین است و متابولیسم را افزایش میدهد.

آیا مصرف ادیوس واقعا تاثیر گذار است؟

word image 368

هیچ مطالعه علمی برای اثبات ادعاهای که توسط سازندگان عادی است مطرح شده وجود ندارد بنابراین تنها راه باقی مانده برای اثبات تاثیر این مکمل چربی سوز، این است که نگاهی به یافته های علمی و مطالعات انجام شده بر روی مواد اولیه آن بیندازیم. پس بار دیگر با تمرکز بر روی فایده تبلیغ شده آن (کاهش وزن)، نگاهی بر روی ترکیبات اولیه می اندازیم.

جلبک دریایی: سایت WebMd، بسیاری از شرایطی که جلبک دریایی در آن کاربرد دارد، مطرح کرده است. این شرایط شامل برخی اختلالات تیروئید مانند گواتر، کم کاری تیروئید (میگزدم) و کمبود ید میباشند. اشاره می کنیم که شواهد علمی برای تاثیر آن ناکافی است. نکته مهم تر این است که مصرف جلبک دریایی از راه دهان ایمن نیست.

جلبک دریایی حاوی مقدار استانداردی از ید نیست که باعث می شود این ماده، منبع نامناسبی برای دریافت ید باشد. هرچند این ماده دارای آلژین است که به عنوان یک ملین، به مصرف کنندگان برای دفع راحت مدفوع کمک می کند.

صرفاً از منظر کاهش وزن، مطالعات اولیه نشان می‌دهند که جلبک دریایی به کاهش وزن کمک نمی کند.

اینکه افزایش متابولیسم بدن به کاهش وزن کمک می کند، یک حقیقت شناخته شده است و بر روی کارایی جلبک دریایی به علت داشتن مقدار زیادی ید، بحث هایی وجود دارد. نظریه این است که با افزایش دریافت ید، متعاقباً متابولیسم بدن به لطف تولید تیروکسین افزایش می یابد.

حتما بخوانید: جدیدترین خواص و نحوه مصرف روغن سیاه دانه برای لاغری در کمترین زمان

در حالیکه این امر ممکن است برای افراد دارای کمبود ید صحیح باشد، اما متابولیسم را حد از حد خاصی متوقف می‌کند.

برای افراد معمولی، این امر مشکل خاصی ایجاد نمی کند زیرا ما معمولاً از طریق تغذیه، ید کافی دریافت می‌کنیم. پس ید اضافه دریافت شده هیچ تغییری در متابولیسم ایجاد نخواهد کرد.

پوست درخت گردو: به گفته سایت WebMd پوست درخت گردو به عنوان یک دارو استفاده می شود. این ماده به عنوان درمانی برای عفونت های ناشی از انگل ها و باکتری ها، بیماریهای پوستی، هموروئید، اختلالات کیسه صفرا، یبوست و حتی به عنوان یک تقویت کننده شناخته می شود.

باور بر این است که وجود پوست درخت گردو در ادیوس به عنوان ملین، حمایت کننده حرکات روده ای است که ظاهراً به افزایش متابولیسم کمک می کند. هرچند که شواهد علمی برای پشتیبانی از این ادعا وجود نداشته باشد.

ریشه قاصدک: ریشه قاصدک تاریخچه ای برای درمان مشکلات سلامتی مانند اگزما، درد ماهیچه ای، دردهای مفصلی، سنگهای صفرا، گاز های روده ای، ناراحتی معده و از دست دادن اشتها دارد. این ماده همچنین به عنوان یک تقویت کننده گوارشی، تقویت کننده خونی و پاک کننده پوستی استفاده می شود.

قاصدک دارای مواد شیمیایی است که قابلیت کاهش التهاب و افزایش تولید ادرار را دارند. بعضی ها ادعا می کنند که این گیاه دارای اثرات ملین و ادرار آور است.

با اینکه ممکن است بعضی از این ادعاها صحیح باشند، اما از آنجا که ادرار آورها به کاهش نفخ با خروج مایع اضافی از بدن کمک می کنند، نمی توان از آن ها انتظار ایجاد کاهش وزن پایدار داشت؛ زیرا تمام آن چیزی که از ملین ها و اداره آورها ناشی می شود، کاهش وزن ناشی از دفع آب است.

این ماده باعث سوزاندن چربی نمی‌شود پس از لحاظ فنی، شما تنها چند لیوان آب با افزایش وزن دوباره فاصله دارید!

بولدو: تعداد کمی می‌توانند انکار کنند که بولدو، تاریخچه ای طولانی برای مصارف دارویی و غذایی داشته است. این گیاه برای درمان سوزاک، بیماری‌های کبدی، عفونت مثانه، روماتیسم، سنگ های صفرا و اسپاسم های گوارشی استفاده می شده.

کسانی که ادعا میکنند این گیاه بر روی کاهش وزن تاثیر دارد، اظهار می کنند که این گیاه حاوی آنتی اکسیدان هایی است که مشکلات هاضمه را درمان و به افزایش متابولیسم کمک می کنند. اعتقاد بر این است که با داشتن خاصیت ملینی، این گیاه باعث افزایش دفع آب از بدن می‌شود.

ادعاهای زیادی درباره این گیاه وجود دارد پس بیایید فرض کنیم که بولدو به عنوان ملین عمل می کند و به بدن برای رهایی از مایع اضافی کمک میکند پس مصرف آن برای کاهش وزن راه ایمنی نیست؛ زیرا به عنوان دفع کننده مایع اضافی بدن، بهترین اثر ممکن را ایجاد نخواهد کرد.

حتما بخوانید: خواص و مضرات تخم کتان برای لاغری و بهترین زمان و نحوه مصرف (تحقیقات 2019)

به همراه دفع مایع اضافی بدن، مواد مغذی ضروری نیز بیرون رانده می شوند و به طور قابل توجهی باعث ایجاد خطر از دست دادن آب در زمانی کوتاه و وابستگی به ملین ها در زمان طولانی می شود. به گفته کارشناسان بهترین راه این است که فیبر بیشتری به رژیم غذایی خود بیافزایید و آب بیشتری نیز مصرف کنید.

هر مکمل کاهش وزنی به سوزاندن چربی بدن کمک نمی‌کند و صرفاً دفع آب را افزایش می دهد که نتیجه آن کاهش وزن موقتی در حدود ۲ تا ۳ پوند است. به محض قطع کردن مصرف، بدن شما مستقیم به روال سابق خود بازگشته و وزن از دست رفته شما، به همان سرعتی که کاهش یافته، مجدداً باز خواهد گشت. بدتر از آن، مصرف آنها حتی می تواند به افزایش وزن شما منجر شود.

اگر از ادرار آورها برای مدت طولانی به منظور کاهش وزن استفاده کنید، کلیه ها دچار وضعیت انطباقی بحرانی می ‌شوند که شروع به نگه داشتن مقدار بیشتری آب نسبت به مقداری که قبل از مصرف مکمل ها نگه می داشتند، می کنند.

جزئیاتی درباره ادیوس و کاهش وزن

ادعای سازندگان ادیوس این است که این دارو به شما کمک می کند با افزایش متابولیسم، وزن خود را کاهش دهید؛ بنابراین هنگامی که نگاهی دقیق تر به صحت تاثیر ادیوس بر کاهش وزن می اندازیم، قبل از هر چیز، این ادعا که افزایش متابولیسم بدن باعث کاهش وزن میشود را آزمایش می کنیم.

متابولیسم به تجزیه غذاهای خورده شده و تبدیل آنها به انرژی برای بدن اطلاق می شود. وقتی این اتفاق می‌افتد، غذایی که خورده ایم به سوختی برای بدن تبدیل می شود. هرچند خود این عملیات انرژی مصرف می کند، پس اگر سرعت متابولیسم افزایش یابد، کالری بیشتری مصرف می شود و متقاعب آن، وزن کاهش پیدا میکند.

باوری جهانی مبنی بر این وجود دارد که داشتن مشکل در کاهش وزن به کند بودن سرعت متابولیسم مربوط است. هرچند این امر برای بعضی صحیح است، اما حتی جز رایج ترین دلایل این اتفاق نیست.

دلیل ساده این است که افراد چاق بدنهای بزرگتر، ارگان‌های بزرگتر و ماهیچه‌های بزرگتر دارند. پس به طور منطقی، کالری بیشتری برای تجزیه و تبدیل غذای خورده شده به انرژی نیاز دارند. پس برای بیشتر افراد چاق، مشکل پرخوری است و نه لزوما متابولیسم آهسته. اتفاقاً آنها متابولیسم بیشتری نسبت به یک فرد عادی همسن خود که بسیار لاغرتراست دارند.

اما برای سایر افراد، به گفته همان متخصصان تغذیه، ما مقدار بیشتری ید نسبت به مقداری که احتیاج داریم، مصرف می‌کنیم. پس چرا باید جلبک دریایی مصرف کنیم؟

برای خرید قرص لاغری محبوب کلیک کنید 

چگونه ادیوس را مصرف کنیم؟

نظر به اینکه تمام محصولات ادیوس حاوی ترکیبات اصلی یکسانی هستند، توجه به این نکته که تفاوت اندکی ممکن است بسته به نوع آن محصول خاص وجود داشته باشد، مهم است.

در مورد قرص های لاغری گیاهی ادیوس، شرکت سازنده اظهار می کند که این قرص ها باید با رژیم کالری شماری و ورزش برای دستیابی به کاهش وزن سالم و موفق، همراه باشد.

ادیوس فقط با مصرف کردن تاثیر گذار نخواهد بود. وزن اضافی باید به طورعملی و سالم کاهش پیدا کند. توجه کنید که برای دستیابی به نتایج مثبت و تناسب اندام، باید فعال باشید وغذای سالم بخورید.

به علاوه، این قرص های لاغری فقط برای افراد بالای ۱۶ سال هستند و باید سه الی چهار مرتبه در روز و در هنگام صرف وعدهای غذایی مصرف شوند. اگر به هر یک از ترکیبات ادیوس (جلبک دریایی، ریشه قاصدک، پوست درخت گردو یا بولدو) حساس هستید، نباید از محصولات ادیوس استفاده کنید.

عوارض احتمالی ادیوس

دانستن عوارض جانبی احتمالی هر دارو یا مکملی ضروری است و می تواند شما را از مشکلات قابل پیشگیری در امان نگه دارد. در ادامه نگاهی عوارض جانبی ایجاد شده توسط ترکیبات اصلی ادیوس خواهیم پرداخت.

جلبک دریایی: به گفته WebMd هیچ عارضه جانبی با استعمال جلبک دریایی روی پوست ایجاد نمی شود. هرچند آنها هشدار می‌دهند که مصرف آن از راه دهان ایمن نیست. به علت سطوح بالای ید، این گیاه می‌تواند باعث مشکلات تیروئیدی و تشدید چالشهای فعلی شود.

علاوه بر آن رابطه ای میان سرطان تیروئید و مصرف طولانی مدت ید خوراکی وجود دارد. پس برای پیشگیری از بروز مشکل، درمان مشکلات تیروئید باید تنها زیر نظر پزشک متخصص ماهر انجام پذیرد. جلبک دریایی دارای مقادیر زیادی فلز سمی به علت زیستگاه خود است که باعث نگرانی‌هایی درباره مشکلات مرتبط با اثرات فلزات سنگین میباشد.

پوست درخت گردو: به جز اسهال و ناراحتی روده ها و معده، بیشتر مردم بروزعارضه جانبی خاصی از مصرف گردو را تجربه نمی‌کنند.

قاصدک: هیچ شاهدی مبنی بر بروز عارضه جانبی سوء با مصرف قاصدک اندازه های معمول موجود در وعده‌های غذایی، وجود ندارد. علاوه بر این، هنگام مصرف قاصدک برای اهداف دارویی (در مقادیر بیشتر)، تمام نشانه ها حاکی از ایمن بودن احتمالی آن هستند.

هشدارهای محصولات ادیوس و تداخلات دارویی

جلبک دریایی: در دوران بارداری و شیردهی، از مصرف هر محصولی که حاوی جلبک دریایی است خودداری کنید.

مصرف آن ممکن است با کاهش عملکرد انعقادی خون، اختلالات خونریزی دهنده را بدتر کند. مطمئن شوید که دو هفته قبل از جراحی ها، مصرف فرآورده های حاوی جلبک دریایی را قطع کنید؛ زیرا ممکن است باعث خونریزی در حین یا بعد از جراحی شوند.

بعضی مطالعات نشان داده‌اند که در هنگام مصرف جلبک دریایی احتمال بارداری در زنان کاهش می یابد‌.

افرادی که به ید حساسیت دارند، باید از مصرف هر محصول حاوی ید مانند ادیوس خودداری کنند. مصرف آن می تواند کم کاری تیروئید و پرکاری تیروئید را به علت وجود مقادیر زیاد ید، وخیم تر کند. از مصرف جلبک دریایی به همراه هر عامل ضد تیروئیدی مانند داروهایی که با جلبک دریایی تداخل دارند، خودداری کنید.

از مصرف همزمان با داروهای ضد پلاکت و ضد انعقاد خودداری کنید.

گردو: در دوران بارداری یا شیردهی، از مصرف آن به علت تحریک بیش از حد روده ها خودداری کنید.

مطمئن شوید که همزمان با مصرف دیگوکسین، گردو یا فرآورده های حاوی گردو را مصرف نمی کنید. به این دلیل که ملین های محرک مانند گردو، سطح پتاسیم بدن را کاهش می دهند که در نتیجه آن عوارض جانبی لانوکسین (دیگوکسین) افزایش می یابد.

به دلیل مشابه (افت سطح پتاسیم)، از مصرف همزمان با داروهای ضد التهاب خودداری کنید.

از مصرف همزمان با هر داروی خوراکی اجتناب کنید؛ زیرا خواص ملینی گردو، مقدار قابل جذب دارو را کاهش می دهد و باعث تغییر در تاثیر گذاری دارو می شود.

ریشه قاصدک: اگر به ابروسیا، گل همیشه بهار، گل داوودی و بابونه حساسیت دارید، باید از مصرف هر محصولی که حاوی قاصدک است اجتناب کنید زیرا ممکن است به آن حساسیت داشته باشید.

از مصرف همزمان آنتی بیوتیکها با فرآورده های حاوی قاصدک پرهیز کنید زیرا ممکن است مقدار قابل جذب دارو را کاهش دهند. همچنین می توانند اثربخشی هر آنتی بیوتیکی را محدود کنند.

از مصرف همزمان با هر داروی حاوی لیتیوم پرهیز کنید زیرا توانایی بدن برای پاکسازی لیتیوم ممکن است کاهش یابد که در این صورت، باعث بروز عوارض جانبی مضر خواهد شد.

از مصرف همزمان با داروهایی که توسط کبد تجزیه می شوند یا تغییر پیدا می کنند، خودداری کنید سیرا مصرف قاصدک ممکن است سرعت تجزیه این گونه داروها را کاهش دهد در صورت بروز این اتفاق تاثیرات و عوارض جانبی اینگونه داروها افزایش پیدا میکند. مثال هایی ازبعضی داروها که توسط کبد تغییر پیدا می کنند شامل: وراپامیل، تئوفیلین، پروپرانولول، اندانسترون، هالوپریدول و آمی تریپتیلین.

بولدو: اسکاریدول که می تواند کبد را تخریب کند، در بولدو یافت می شود. پس فقط در صورتی می توانید از این محصول استفاده کنید که سازنده قید کند محصول حاوی آسکاریدول نیست.

اگر دچار بیماری کبدی هستید و نگران تاثیر تخریبی دارو بر کبد هستید، از مصرف محصولات حاوی بولدو خودداری کنید.

افراد مبتلا به انسداد مجاری صفراوی باید از مصرف بولدو به علت افزایش تولید صفرا خودداری کنند.

بولدو با لیتیوم تداخل دارد که ممکن است توانایی بدن برای پاکسازی لیتیوم را تحت تاثیر قرار دهد و باعث بروز عوارض جانبی جدی شود.

نظرات کاربران

این محصول توسط دوستی به من پیشنهاد شد و بیشتر از هر چیزی که من در گذشته استفاده می کردم تاثیر گذار بود.”

” من از مصرف این دارو هیچ فایده‌ای مشاهده نکردم. شاید این دارو برای دیگران مفید بوده باشد، ولی هیچ اثری روی من نگذاشت.”

“هیچ تغییری مشاهده نکردم.”

در واقع اکثر قریب به اتفاق مصرف کنندگان از بی تاثیر بودن ادیوس حکایت می کنند!

حتما بخوانید: 6 تا از قوی ترین لاغرکننده های طبیعی-گیاهی که از نظر علمی کاملا ثابت شده اند

جمع بندی

تاثیر ادیوس بر لاغری، به هیچ وجه از نظر علمی صحت ندارد و این قرص مانند بسیاری از تبلیغات دیگر فقط تله ای برای دریافت پول می باشد. اگر واقعا می‌خواهید پول بیشتری خرج کنید، ممکن است مایل باشید که مکمل دیگری با ترکیبات علمی‌تر را امتحان کنید.

در میان بهترین محصولات امسال، قرصBurn Ts به چشم می‌خورد که از چهار ترکیب اصلی که تست های آزمایشگاهی معتبری برای نشان دادن تاثیر بر از دست دادن ذخیره چربی و افزایش متابولیسم برو روی آن انجام شده، ساخته شده است. این دارو در ایالات متحده آمریکا ساخته شده و همه کاربران از تاثیر واضح آن صحبت می کنند و قیمت آن نیز مناسب است. سازندگان این دارو درباره محصولی که پیشنهاد میدهند بسیار هیجان زده هستند، به طوری که یک نمونه ۲ هفته ای را پیشنهاد می دهند که برای افراد دارای رژیم غذایی، فرصت فوق العاده ای محسوب می شود.


اپ چرب زبان

با اپلیکیشن چرب زبان، هر زبانی رو فقط با روزانه 5 دقیقه گوش دادن، توی 80 روز مثل بلبل حرف بزن! بهترین متد روز، همزمان تقویت حافظه، آموزش تصویری با کمترین قیمت ممکن!


link
ادیوسلاغری

مطالب مشابه

دیدگاهتان را بنویسید

نشانی ایمیل شما منتشر نخواهد شد. بخش‌های موردنیاز علامت‌گذاری شده‌اند *

این قسمت نباید خالی باشد
این قسمت نباید خالی باشد
لطفاً یک نشانی ایمیل معتبر بنویسید.

keyboard_arrow_up