لاغری

نحوه کاهش وزن برای دختران نوجوان (8 توصیه کلی)

سن نوجوانی یا جوانی برای خانم ها دوران بسیار مهمی است و مقابله با کاهش وزن بالا می تواند سخت باشد. این راهنمای کاهش وزن سریع برای دختران نوجوان می تواند به شما کمک کند! در طی این سال های مهم بدن در حال پیشرفت است و می تواند زمان مهمی برای ایجاد عادات سالم و تناسب اندام محکم و ماندگار باشد.

اما این امر برای دختران جوان بسیار سخت است.

 • فشار غیر ضروری زیادی روی بدن و نحوه ظاهر آن وجود دارد.
 • چندین توصیه بد وجود دارد که باعث می شود نتیجه نگیرند.
 • تعادل مدرسه، دوستان، ورزش و سایر فعالیت ها می تواند باعث شود که عادت های غذایی خوب را سخت حفظ کنند!

به همین دلیل می خواهیم برخی از مراحل برنامه موفقیت آمیز رژیم غذایی را با شما به اشتراک بگذاریم. این مراحل نه تنها به شما در کاهش وزن کمک می کند بلکه کمک می کند که از راه درست اینکار را انجام دهید.

بنابراین کاهش وزنتان پایدار خواهد بود و به شما کمک می کند تا بدن خوبی داشته باشید.

1- نحوه تشخیص محصولات کلاهبرداری، قرص ها و ترفندها را بیاموزید.

به عنوان یک زن جوان، احتمالا تازه متوجه شده اید که تعداد زیادی کالا وجود دارد که زنانی را که به دنبال کاهش وزن هستند هدف قرار می دهند و متأسفانه بسیاری از آن ها بدرد نمی خورند.

بسیاری از شما نیز با این موارد برخورد داشته اید. این امر طبیعی است و یک بخش عادی از زندگی است که چند اشتباه در تلاش برای رسیدن به سیستم درستی که برای شما و بدنتان کار ‌کند، انجام دهید. بیاموزید که چه چیزهایی کلاهبرداری هستند و واقعیات چه هستند.

2- یاد بگیرید که بدنتان واقعا گرسنه است یا فقط خسته شده ‌است.

ما به عنوان انسان، از غذایی که می خوریم لذت می بریم و احساس خوشبختی می کنیم. متأسفانه، این امر در دختران نوجوان موجب می شود که نسبت به مقدار یا نوع غذایی که به راحتی در دسترس است، بیش از حد پرخوری کنند.

اغلب، نه به این خاطر که گرسنه هستید، بلکه تنها به این خاطر که خسته هستید. وقتی که گرسنه می ‌شویم، می توانیم از دو ترفند ساده برای محاسبه این مساله استفاده ‌کنیم:

 • آدامس های بدون قند را بجویم. این امر هوس را کاهش می دهد و همچنین نشان داده شده است که به کاهش استرس کمک می کند.
 • یک لیوان بزرگ آب خنک بنوشیم و 30 دقیقه قبل از غذا صبر کنیم. بیش تر اوقات، هوس را از بین می برد و خواهید دید که بدن به هیچ وجه گرسنه نیست.
  که منجر به قدم مهم بعدی می شود …

3- مانند شتر آب بنوشید.

drink water for weight loss

تقریبا 50 تا 60 درصد بدن از آب تشکیل شده است، بنابراین کاملا بدیهی به نظر می ‌رسد که باید مقدار زیادی از آن را با نوشیدن تامین کنید. نوشیدن آب کمک می کند به:

 • کاهش وزن
 • به شما پوست روشن تر و شفاف تری می بخشد
 • متابولیسم را بهبود می بخشد
 • انرژی را افزایش می دهد
 • سیستم ایمنی بدن را تقویت می کند
 • به بهبود عملکرد ورزشی کمک می کند
 • به رفع یبوست کمک می کند
 • می تواند سردردها را تسکین دهد

هنگامی که از خواب بیدار می شوید، روز خود را با نوشیدن 2 لیوان بزرگ آب شروع کنید تا همیشه احساس عالی داشته باشید.

اگر آب معمولی دوست ندارید، سعی کنید در طول روز آب خیار بنوشید. کاری که قبل از بیدار شدن از خواب انجام می ‌دهید مهم است …

4- خواب بیش از آنچه فکر می کنید مهم است.

وقتی جوان هستید، خواب خوب سخت به نظر می رسد. مهمانی ها و کارهای جالب بسیاری وجود دارد که اواخر شب اتفاق می افتد.

مسئله این است که اگر می خواهید وزن کم کنید، خوب خوابیدن اختیاری نیست. در حقیقت، نوجوانانی که شبانه 8 ساعت نخوابند، 50 درصد بیش تر از افرادی که می خوابند، چاق هستند. این شواهد بسیار قانع کننده ای است که به خواب بیش تری نیاز دارید. شبانه 8 ساعت وقت بگذارید، زیرا وزنتان به آن بستگی دارد.

5- یک سم زدایی از کربوهیدرات ها انجام دهید.

carbohydrate detox to lose weight

کربوهیدرات ها معمولا یکی از اصلی ترین دلایل افزایش وزن و نفخ بیش از حد هستند. بسیاری از آن ها هورمون ‌هایتان را خاموش می‌ کنند و بدن را در حالت ذخیره چربی قرار می ‌دهند.

به همین دلیل توصیه می کنیم در صورت داشتن بیش از 4.5 کیلوگرم اضافه وزن، یک سم زدایی کربوهیدرات را برای مدت زمانی کوتاه انجام دهید.

اینکار باعث می شود هورمون های شما دوباره تنظیم شوند، انسولینتان حساس تر شود و بدنتان بتواند از آب اضافی که حمل می کند، بکاهد.

به یاد داشته باشید، این سم زدایی یک امر دائمی نیست. اگر سبک زندگی فعالی دارید، کربوهیدرات ها می توانند بخش مهمی از رژیم غذایی شما باشند!

6- مقدار زیادی پروتئین و سبزیجات بدون چربی بخورید.

اگر اهل خوردن کربوهیدرات نیستید، چه غذایی باید بخورید؟ … مقادیر زیادی پروتئین بدون چربی با کیفیت بالا و سبزیجات کم کربوهیدرات. پروتئین بالا:

 • سوخت و ساز بدن را بسته به وعده غذایی 80 تا 100 کالری افزایش می دهد
 • هوس و میل به شیرینی را کاهش می دهد
 • باعث می شود افراد روزانه 441 کالری کم تر مصرف کنند

سبزیجات کم کربوهیدرات:

 • فیبر زیادی برای کنترل بهتر اشتها و سیری فراهم می کنند
 • ویتامین ها و مواد معدنی ارزشمند را برای سلامتی بهتر به بدن می دهد
 • تقریبا صفر کالری برای بدن فراهم می کنند

ترکیب این موارد در وعده های غذایی رمز موفقیت رژیم است. یک ایده ی غذایی تخم مرغ با اسفناج و سینه مرغ بدون چربی با مارچوبه است.

7- ابتدا روی رژیم غذایی متمرکز شوید و در مرحله دوم ورزش انجام دهید.

teenage girl exercising to lose weight

ورزش برای بدن بسیار عالی است و فواید عالی برای سلامتی دارد از جمله…

 • سوزاندن کالری
 • جریان خون بهتر
 • ایجاد بافت عضلانی بهتر

با این حال، ورزش برای کاهش وزن حیاتی نیست. شما باید ورزش کنید … اشتباه نکنید، فقط اینکه رژیم غذایی نسبت به فعالیت های بدنی نقش مهمی در کاهش وزن بازی خواهد کرد.

به عبارت دیگر، نمی توانید ورزش کنید و تمام روز در حال پرخوری باشید و هنوز هم انتظار اشته باشید که وزن کم کنید. روی رژیم غذایی خود متمرکز شوید، زیرا سالم سازی 80 درصد به رژیم و 20 درصد به ورزش مرتبط است.

8- بیاموزید که چگونه به روش درست وزن کم کنید.

بدون بزرگنمایی، چالش کاهش وزن 21 روزه راه مناسبی برای شروع کاهش وزن است.

تعداد زیادی از خانم های جوان از این برنامه کاهش وزن استفاده کرده اند و نتایج سریع کاهش وزن را مشاهده نموده اند (4.5 تا 9.5 کیلوگرم در 21 روز). اگر یک دختر نوجوان هستید و آماده ایجاد یک تغییر بزرگ و دائمی در زندگی خود هستید، باید شروع کنید (فقط با والدین خود بررسی کنید که این برنامه برای شما مناسب باشد).

بعلاوه بهتر از کاهش وزن بازخوردی است که از مردم در مورد چگونگی برنامه ای که به آن ها یاد داده ایم دریافت می کنیم که چگونه عادات غذایی خود را تغییر دهند و یک رژیم غذایی را پیدا کنند که در دراز مدت برای آن ها مؤثر باشد.

بیش از 1000 نفر در گروه پشتیبانی خصوصی خود داریم که با هم چالش می کنند و هر روز در حال اشتراک گذاری تجربیات، نتایج، انگیزه و بسیاری از دستور العمل ها هستند!

9- ورزش های ویدیوی زیر را هر روز انجام دهید

 

دانلود ویدیو

اگر آماده تغییراتی در زندگی خود هستید، تنها باید شروع کنید. ما دقیقا به شما یاد خواهیم داد که چگونه تغییرات لازم را در رژیم غذایی و شیوه زندگی خود انجام دهید.


اپ چرب زبان

با اپلیکیشن چرب زبان، هر زبانی رو فقط با روزانه 5 دقیقه گوش دادن، توی 80 روز مثل بلبل حرف بزن! بهترین متد روز، همزمان تقویت حافظه، آموزش تصویری با کمترین قیمت ممکن!


linkلاغری

مطالب مشابه

دیدگاهتان را بنویسید

نشانی ایمیل شما منتشر نخواهد شد. بخش‌های موردنیاز علامت‌گذاری شده‌اند *

این قسمت نباید خالی باشد
این قسمت نباید خالی باشد
لطفاً یک نشانی ایمیل معتبر بنویسید.

keyboard_arrow_up