تیروئید

یک روش ساده برای تشخیص تیروئید از روی گردن

تخمین زده می شود که در حدود 15 میلیون آمریکایی از مشکلات تیروئید رنج می برند که هنوز شناسایی نشده اند. برای کمک به تشخیص اولیه و در بعضی موارد برای شناسایی توده ها یا برآمدگی هایی که در گردن پیدا می شود به کمک نیاز دارید زیرا ممکن است به وضعیت تیروئید اشاره داشته باشد، از این رو می توانید با انجام یک آزمایش ساده از گردن این عارضه را شناسایی کنید. در این جا راهنمای گام به گامی برای شما آورده ایم.

گام اول

آینه را در دست خود نگه دارید، روی قسمت جلویی و پایین گردن خود، بالاتر از ترقوه، و در زیر جعبه صوتی (حنجره) تمرکز کنید. غده تیروئید شما در این ناحیه از گردنتان قرار دارد.

گام دوم

با تمرکز روی این ناحیه در آینه، سر خود را به عقب بکشید.

گام سوم

یک نوشیدنی مانند آب خورده و آن را ببلعید.

گام چهارم

پس از این که آن را بلعیدید، به گردن خود نگاه کنید. در هنگام بلع هرگونه تورم یا برآمدگی را در این منطقه بررسی کنید. یادآوری می شود: برآمدگی حنجره را با غده تیروئید اشتباه نگیرید. غده تیروئید بیش تر در قسمت پایین گردن شما قرار داشته و به استخوان ترقوه نزدیک تر است. ممکن است نیاز باشد چندین بار این روند را تکرار کنید.

گام پنجم

اگر هر گونه تورم یا برآمدگی در این ناحیه مشاهده کردید، به پزشک مراجعه کنید. ممکن است غده تیروئید بزرگ شده یا گره تیروئید داشته باشید که باید بررسی شود که آیا ارزیابی بیش تری لازم است یا خیر.

غده تیروئید یک غده کوچک و پروانه ای شکل است که در قسمت جلویی و پایین گردن، بالای ترقوه و در زیر جعبه صوتی (حنجره) قرار دارد. غده تیروئید باعث ایجاد هورمون هایی می شود که به کنترل عملکرد بسیاری از اعضای بدن شما از جمله قلب، مغز، کبد، کلیه ها و پوست کمک می کند. اطمینان از سالم بودن غده تیروئید برای سلامتی کلی بدن مهم است.

برخی از بیمارانی که غده تیروئید بزرگ شده دارند نیز ممکن است هورمون تیروئید خیلی زیاد یا خیلی کمی ایجاد کنند. از آن جا که بسیاری از علائم در عدم تعادل تیروئید ممکن است به سختی تشخیص داده شود و ممکن است با علائم ناشی از سایر بیماری ها اشتباه شود، بهترین راه برای اطمینان خاطر در مورد سلامت تیروئید، درخواست از پزشک برای انجام آزمایش TSH (هورمون محرک تیروئید) است، آزمایش خون ساده ای که عملکرد غده تیروئید شما را به طور عادی اندازه گیری می کند. اطلاعات بیشتر راجب این آزمایش

اگر یکی از اعضای خانواده شما دچار بیماری تیروئید است و یا بالای 60 سال سن دارید یا علائم و عوامل خطر مرتبط با بیماری تیروئید دارید، باید در مورد انجام آزمایش TSH با پزشک خود صحبت کنید.


اپ چرب زبان

با اپلیکیشن چرب زبان، هر زبانی رو فقط با روزانه 5 دقیقه گوش دادن، توی 80 روز مثل بلبل حرف بزن! بهترین متد روز، همزمان تقویت حافظه، آموزش تصویری با کمترین قیمت ممکن!


 

linkتیروئید

مطالب مشابه

دیدگاهتان را بنویسید

نشانی ایمیل شما منتشر نخواهد شد. بخش‌های موردنیاز علامت‌گذاری شده‌اند *

این قسمت نباید خالی باشد
این قسمت نباید خالی باشد
لطفاً یک نشانی ایمیل معتبر بنویسید.

keyboard_arrow_up