مرد قوی از نظر جنسی

برای درمان زود انزالی چی بخوریم؟ 12 درمان زود انزالی خانگی (فوری قطعی)

این مقاله از لحاظ پزشکی توسط جانت بریتو، دکتر متخصص،CST, LCSW در چهارم ژانویه، سال 2019 بررسی شده و حاصل جدیدترین تحقیقات دانشمندان در زمینه درمان های خانگی انزال زودرس می باشد.

نکات مهم

نگرانی های جنسی، از جمله انزال زودرس (PE)، نسبتا شایع است. انزال زودرس زمانی اتفاق می افتد که یک فرد در حین رابطه جنسی قبل از اینکه شریکش می خواسته به اوج خود می رسد. مردان در معرض انزال زودرس، به مدت یک دقیقه بعد از تحریک جنسی به ارگاسم می رسند و معمولا قادر به تأخیر انزال نیستند.

این وضعیت بر 1 نفر از هر 3 مرد تاثیر می گذارد و می تواند منجر به نا امیدی و اضطراب شود. به عنوان یک پیامد بعضی از مردان مبتلا به انزال زودرس ممکن است از رابطه جنسی اجتناب کنند. اما درمان هایی وجود دارد که می توانند کمک کننده باشند. دقت کنید قبل از هر چیز باید گفت که داروهای ضد افسردگی خصوصا اس سیتالوپرام بعد از 3 هفته مصرف، می توانند انزال شما را تا 3 برابر به تاخیر بیندازند. اما ما در اینجا راه حل های گیاهی را به شما معرفی می کنیم.

حتما بخوانید: خواص و مضرات ثابت شده گیاه بابا آدم و بهترین نحوه مصرف آن

1-گیاهان دارویی آئورودیک

تقویت گیاهی انزال زودرس

آیورودا سیستم درمان سنتی هند است. که برای درمان هر چیزی از دیابت تا التهاب به هزاران گیاه وابسته است. بعضی از داروهای آیورودا مانند kuanch beej، kamini vidravanras و yauvanamrit vati وقتی که دو بار در روز به صورت کپسول با آب ولرم مصرف می شود برای درمان انزال زودرس در نظر گرفته می شود. داروهای آیورودا برای درمان اختلال نعوظ نیز استفاده شده است. این گیاهان در برخی عطاری های سطح شهرهای مختلف پیدا می شوند.

یک مطالعه جنسی در سال 2018 نشان داد که مردانیکه داروهای آیورودا استفاده کرده اند افزایش اندک اما قابل ملاحظه ای در زمان انزال در طول رابطه جنسی دارند. عوارض شناخته شده بالقوه عبارتند از:

 • دل درد
 • سرگیجه
 • درد خفیف
 • کاهش میل جنسی

2-داروی گیاهی چینی

44

دوزهای هفتگی یا روزانه گیاهان دارویی چینی – به ویژه، کپسول یا ریشه جینسینگ، Yimusake یا قرصهای Qilin ممکن است انزال زودرس را از طریق تقویت بنیه جنسی و تقویت انرژی درمان کنند. تحقیقات پزشکی جنسی مشابه نشان داد که انواع مختلف داروی گیاهی چینی می توانند زمان انزال را در حدود دو دقیقه افزایش دهند. عوارض شناخته شده بالقوه عبارتند از:

 • دل درد
 • سرگیجه
 • درد خفیف
 • کاهش میل جنسی

3- کرم های موضعی

تقویت گیاهی انزال زودرس 1

کرم های بی حس کننده موضعی بدون نسخه حاوی عامل بی حس کننده است که می تواند با کاهش احساس و به تاخیر انداختن اوج، انزال زودرس را درمان کند. به منظور بیشترین اثربخشی کرم را 10 تا 15 دقیقه قبل از رابطه جنسی در زیر آلت تناسلی خود استعمال کنید. تحقیقات پزشکی جنسی 2017 نشان داد که کرم های موضعی می توانند به مدت چند دقیقه باعث افزایش زمان انزال شوند. گرچه به طور کلی، کرم های بی حس کننده می تواند باعث این موارد شود:

 • درد خفیف
 • احساس سوزش خفیف
 • کاهش میل جنسی
 • از دست دادن موقت حساسیت

حتما بخوانید: محل زدن اسپری تاخیری برای مردان و روش اصولی استفاده برای بیشترین اثر

4- اسپری لیدوکائین

تقویت گیاهی انزال زودرس 4

اگر از اسپری ویاگرا (موجود در اکثر مغازه های لوازم بهداشتی) استفاده نمی کنید، توصیه ما لیدوکاین است. مانند کرم موضعی، اسپری لیدوکائین می تواند به وسیله کاهش حساسیت آلت تناسلی و کاهش حساسیت بالا به درمان انزال زودرس کمک کند. برای بهترین عملکرد 10 تا 15 دقیقه قبل از رابطه جنسی از اسپری استفاده کنید. عوارض جانبی شناخته شده شامل کاهش میل جنسی و کاهش حساسیت موقت است. اطلاعات کامل راجب لیدوکائین را از اینجا بخوانید!

5- مکمل های روی

تقویت گیاهی انزال زودرس 5

روی نه تنها از ایمنی مطلوب و رشد سلولی حمایت می کند، این ماده معدنی ضروری نیز باعث تولید تستوسترون و افزایش میل جنسی و انرژی می شود. تحقیقات ارتباط بین کمبود روی و اختلال عملکرد جنسی را در مردان نشان داده است، بنابراین مصرف 11 میلی گرم روی در روز – مقدار توصیه شده – ممکن است باعث بهبود زمان انزال شود. راجب روی (زینک) به طور کامل در اینجا توضیح دادیم!

6- تغییرات تغذیه ای

تقویت گیاهی انزال زودرس 3

بر اساس تحقیقات، علاوه بر روی، منیزیم نقش مهمی در سلامت جنسی شما دارد و می تواند نقش مهمی در انزال زودرس داشته باشد. گنجاندن غذاهای غنی از روی و منیزیم در رژیم غذایی، ممکن است به افزایش زمان کمک کند تا بتوانید به اوج برسید. این غذاها عبارتند از:

 • دانه کدو تنبل
 • خوردن کشمش بصورت ناشتا
 • سویا
 • اسفناج
 • غلات گندم
 • بادام ها
 • لوبیا قرمز
 • دانه کنجد
 • گوشت گاو و گوشت بره
 • شکلات تیره
 • سیر
 • نخود فرنگی

7- تکنیک مکث کردن

تکنیک مکث فشاری ممکن است به وسیله انعطاف پذیری قبل از به اوج رسیدن به درمان انزال زودرس کمک کند. هنگامی که احساس می کنید آماده انزال هستید، متوقف شوید و شریک جنسی تان را به انتهای آلت تناسلی خود فشار دهید، جایی که سر به شفت می رسد. فشار داده تا چند ثانیه نگه دارید، تا زمانی که دیگر نمی خواهید به اوج برسید. این روند را تا آنجا که لازم است تکرار کنید. در نهایت، ممکن است بدون کمک قادر به تاخیر انزال باشید.

حتما بخوانید: بهترین روشهای افزایش کیفیت اسپرم در مردان

8- روش توقف-شروع

روش توقف-شروع، همچنین به عنوان کنترل ارگاسم و یا “لبه” شناخته شده است، می تواند از طریق طولانی کردن لذت به تاخیر در به اوج رسیدن کمک کند. هنگامی که احساس می کنید میل به انزال دارید، فعالیت جنسی را کاملا متوقف کنید. هنگامی که کمتر تحریک شده اید، به آرامی دوباره فعالیت جنسی را شروع کنید. این روند را تا آنجا که لازم است تکرار کنید تا به کنترل انزال کمک کنید.

9- ورزش های کف لگن

تقویت گیاهی انزال زودرس 6

تقویت عضلات کف لگن شما می تواند تأثیر بزرگی بر چگونگی زمان به اوج رسیدن داشته باشد. یک پیشرفت درمانی در سال 2014 در بررسی اورولوژی نشان داد که تمرینات کف لگن می تواند به افرادی که همیشه در معرض انزال زودرس هستند کمک کند تا رفلکس انزال خود را کنترل کنند و زمان به اوج رساندن خود را افزایش دهند. بهترین ورزشهای درمان زودانزالی مردان و زنان در اینجا به خوبی توضیح داده شده اند!

برای انجام تمرینات کف لگن:

 1. ماهیچه های راست را با توقف کردن در میانه ی روند پیدا کنید و عضلات را بکشید یا منقبض کنید تا از عبور گاز جلوگیری کنند.
 2. در حالی که تخمک گذاری می کنید، عضلات کف لگن را به مدت 3 ثانیه منقبض کنید و سپس 3 ثانیه شل کنید. این عمل را حداقل 10 مرتبه در هر بار انجام دهید. و حداقل 3 بار در روز تکرار کنید.
 3. به تدریج تعداد ثانیه ها افزایش می یابد تا عضلات شما قوی تر شوند. حالت های جدیدی مانند ایستاده، راه رفتن یا نشستن را امتحان کنید.

10- کاندوم های ‘کنترل به اوج رسیدن’

کاندوم، به طور کلی، ممکن است حساسیت را کاهش داده و از زود انزالی جلوگیری کند. اما کاندوم های کنترل به اوج رسیدن نیز موجودند که از ماده ی لاتکس ضخیم تر یا حاوی عامل خفیف کننده ساخته شده اند که به منظور به تاخیر انداختن اوج می باشد. لیستی از این کاندوم ها در اینجا موجود است!

حتما بخوانید: بهترین روشهای افزایش کیفیت اسپرم زنان

11- اجتناب از رابطه جنسی برای یک دوره زمانی

ممکن است غیر معمول به نظر برسد، اما تمرکز بر سایر فعالیت های جنسی به جای مقاربت ممکن است به رابطه جنسی شما کمک کند. دخول تنها راه برای رسیدن به رضایت جنسی نیست، بنابراین در مورد راه های دیگر که شما و شریک جنسی تان می توانید لذت ببرید و به هیچ وجه باعث ناراحتی یا ناامیدی شما نمی شود فکر کنید.

12- درمان پزشکی زود انزالی در ویدیوی زیر

 

13- درمان های دیگر گیاهی در ویدیوی زیر

 

حتما بخوانید: خواص شگفت انگیز و ثابت شده زنجبیل برای مردان (جسمی، جنسی، روانی)

هر گونه سوال یا نظری راجب انزال زودرس دارید در بخش نظرات مطرح نمایید تا متخصصان ما به آن پاسخ دهند.


اپ چرب زبان

با اپلیکیشن چرب زبان، هر زبانی رو فقط با روزانه 5 دقیقه گوش دادن، توی 80 روز مثل بلبل حرف بزن! بهترین متد روز، همزمان تقویت حافظه، آموزش تصویری با کمترین قیمت ممکن!


 

link
اختلالات جنسیزناشوییزود انزالی

مطالب مشابه

دیدگاهتان را بنویسید

نشانی ایمیل شما منتشر نخواهد شد. بخش‌های موردنیاز علامت‌گذاری شده‌اند *

این قسمت نباید خالی باشد
این قسمت نباید خالی باشد
لطفاً یک نشانی ایمیل معتبر بنویسید.

keyboard_arrow_up