گوشت

بهترین نوع گوشت برای مصرف بدنسازان کدام است؟ (سالم و عضله ساز)

پروتئین برای رشد و نمو عضلات ضروری است. طبق گفته ی مركز كنترل و پيشگيري از بيماري ها ، یک ​​مرد بالغ به طور متوسط نياز به مصرف روزانه 56 گرم پروتئين دارد ، در حالي كه زنان به 46 گرم نياز دارند. گوشت مقدار زیادی پروتئین را تأمین می کند و گوشت های کم کالری هم وجود دارد. سعی کنید تعادل سالم پروتئین ، کربوهیدرات های پیچیده و حداقل چربی ها را در هر وعده غذایی – به ویژه پس از یک تمرین وزنه برداری – مصرف کنید. علاوه بر گوشت های بدون چربی ، سفیده تخم مرغ ، لبنیات کم چرب ، آجیل ، دانه و حبوبات را امتحان کنید تا به مقدار پروتئین توصیه شده روزانه خود برسید. در این مطلب با ما همراه باشید تا بدانید مناسبترین گوشتها برای مصرف بدنسازان کدام است.

3 نوع گوشت برتر برای بدنسازان

  • بوقلمون: یک وعده 100 گرمی سینه بوقلمون بو داده حاوی 7.4 گرم چربی ، 189 کالری و 28.7 گرم پروتئین است. بوقلمون لاغر حاوی چربی کمتری است. برای تهیه یک غذای رضایت بخش و مغذی ، بوقلمون کباب شده را به همراه سبزیجات مختلف و یک سیب زمینی شیرین سرو کنید. مخلفات آن به سلیقه ی شخصی خودتان بستگی دارد. راجب گوشت بوقلمون بیشتر بخوانید!
  • مرغ: سینه مرغ کباب شده با پوست 7.8 گرم چربی ، 197 کالری و 29.8 گرم پروتئین را در یک وعده 100 گرمی فراهم می کند. با این حال ، مرغ پوست کنده، بخارپز یا کبابی، کالری و چربی کمتری خواهد داشت. آنرا روی سالاد یا همراه با سبزیجات بخارپز ، روی برنج یا همراه با سیب زمینی میل کنید. راجب بهترین جاهای مرغ برای مصرف بیشتر بخوانید!
  • ماهی: بسیاری از انواع مغذی ماهی وجود دارد ، اما برخی پروتئین بیشتر با چربی کمتری فراهم میکنند. یک وعده 100 گرمی ماهی روغنی، حاوی 9/0 گرم چربی ، 105 کالری و 22.8 گرم پروتئین است. Perch ماهی 1.2 گرم چربی را در یک وعده 100 گرمی با 117 کالری و 24.9 گرم پروتئین فراهم می کند. همین مقدار ماهی پولاک، حاوی 1.3 گرم چربی ، 118 کالری و 24.9 گرم پروتئین است. ماهی خود را در روغن زیتون بپزید تا چربی اشباع شده غذا کم باشد. آن را با مارچوبه بخارپز و برنج سرو کنید.

گوشت بوقلمون از مرغ یا گوشت گاو سالم تر است؟

مقایسه فواید تغذیه ای

word image 25

اکثر افراد سالم و کسانیکه سابقه ی بیماری خاصی ندارند، اغلب مصرف گوشت مرغ را بر گوشت قرمز ترجیح میدهند. گوشت مرغ بدون چربی است و بدون شک برای سلامتی مفید است. برای کنترل چربی خون، نیاز به مصرف میزان متعادل پروتئین ها، ویتامین B12 و انواع دیگر موادمغذی است.

اما انواع دیگر گوشت مانند بوقلمون و گوشت گاو چطور؟ آیا بوقلمون از مرغ سالم تر است؟ در حالی که این فرآورده های مرغی مواد مغذی زیادی بهمراه دارند ، عطر و طعم هم از اهمیت زیادی برخوردار است.

به نظر می رسد که بوقلمون به طور طبیعی خوشمزه تر است ، اما این به زائقه ی خود فرد بستگی دارد و بعضی افراد مرغ را بیشتر از بوقلمون دوست دارند. با این حال ، ما می توانیم طعم مرغ را از طریق برخی دستور العمل ها خوشمزه کنیم.

آیا ما می توانیم بوقلمون را جایگزین مرغ کنیم؟ خوب ، دقیقاً نه ، اما می توانیم هر دو را در رژیم غذاییمان داشته باشیم. بوقلمون در خارج، معمولاً در روز شکرگذاری خورده می شود ، اما بقیه سال چه؟ بیایید به بوقلمون و فواید سلامتی آن نگاهی داشته باشیم.

حقایق تغذیه ای بوقلمون

پروتئین و اسیدهای آمینه بوقلمون

یک وعده غذایی بوقلمون حاوی حدود 220 کالری و دوز مناسب پروتئین از جمله تریپتوفان است. اما خوشبختانه ، مقدار اسید آمینه به اندازه کافی زیاد نیست تا احساس خواب آلودگی کنید.

یک فنجان بوقلمون خرد شده و پخته شده ، که تقریباً 140 گرم است ، حاوی 41.9 گرم پروتئین و 476 میلی گرم تریپتوفان است. این شامل تمام اسیدهای آمینه ضروری مانند پرولین ، سرین ، لیزین ، ایزولوسین و غیره است.

محتوای چربی بوقلمون

همان مقدار بوقلمون فقط 1.4 گرم چربی اشباع شده ، در حالی که حدود 3 گرم باقیمانده شامل اسیدهای چرب امگا 3 و -6 و اسیدهای چرب تک و غیر اشباع شده است. بوقلمون همچنین حاوی حدود 97 گرم کلسترول است.

حتما بخوانید: سوستانون در بدنسازی، عوارض، قیمت، بهترین مارک ها و همه نکات مهم

ویتامین ها و مواد معدنی بوقلمون

بوقلمون مقادیر خوبی از ویتامین گروه B- به ویژه B6 ، نیاسین و ریبوفلاوین و مقدار کمی ویتامین E است. در بوقلمون سرشار از مواد معدنی مانند سلنیوم و فسفر است. همچنین مقادیر نسبتاً خوبی از آهن ، منیزیم ، پتاسیم و روی دارد.

مقایسه ارزش غذایی گوشت مرغ و گاو

ارزش غذایی مرغ

اکنون که ما ارزشهای غذایی بوقلمون را می دانیم ، بیایید آن را با مرغ مقایسه کنیم. تقریباً 43 گرم مرغ کامل ، بدون پوست حاوی 167 کالری است. مقدار پروتئین تقریباً 55 گرم است. مقدار چربی اشباع فقط 1.8 گرم است ، در حالی که چربی های اشباع نشده حدود 4 گرم هستند.

میزان کلسترول حدود 75 گرم است. محتوای ویتامین ها و مواد معدنی نیز کم و بیش با مقدار موجود در بوقلمون برابر است. بنابراین در حالت ایده آل ، هفته ای دوبار از گوشت مرغ و بوقلمون(هر کدام دو بار) استفاده کنید.

در سه روز دیگر ، می توانیم تخم مرغ ، عدس و آجیل داشته باشید تا پروتئین خود را تامین کنید. این باعث ایجاد تنوع و جذب پروتئین ما به طور متعادل می شود. این مواد غذایی سرشار از پروتئین باید با غلات سبوس دار ، سبزیجات و میوه ها ترکیب شوند تا تعادل مناسب مواد مغذی حاصل شود.

می توانید این گوشت ها را برای صبحانه یا ناهار میل کنید. می توانید یک ساندویچ مرغ یا بوقلمون تهیه کنید یا تکه های مرغ را به کاسه سالاد خود اضافه کنید. حتی می توانید آن را با برنج ترکیب کنید.

ارزش غذایی گوشت گاو

از طرف دیگر گوشت گاو سرشار از چربی ها به خصوص چربی های اشباع است و ما تمایل داریم بیشتر گوشت گاو فرآوری شده مانند سوسیس و کالباس بخوریم. این غذاهای فرآوری شده سالم نیستند و بنابراین ، باید مصرف آن را محدود کنیم ، مثلاً حدود سه تا چهار بار در ماه یا در مناسبت های خاص.

همچنین ، باید هنگام خوردن گوشت گاو ، روزانه ورزش کنیم. مصرف گوشت گاو با بیماری های قلبی و انواع خاصی از سرطان ها در ارتباط است. با این حال ، برای اثبات این تئوری به شواهد بیشتری نیاز است.

عوارض جانبی خوردن بوقلمون

بوقلمون فرآوری شده ، مانند هر گوشت فرآوری شده دیگری ، شما را در معرض خطرات سلامتی قرار می دهد. در درجه اول ، به این دلیل است که نمک های اضافی برای حفظ این گوشت ها لازم است. همچنین اگر بوقلمون دودی شود ، نیتریت های سرطان زا آزاد می کند. بنابراین ، خوردن بوقلمون یا مرغ تازه همیشه توصیه می شود. از خوردن بیکن بوقلمون ، همبرگر یا هات داگ خودداری کنید.

تلاش برای یافتن منبع بوقلمون مهم است زیرا به شما کمک می کند تا تعیین کنید که آیا در مرتع پرورش یافته است یا خیر. اطمینان حاصل کنید که هیچگونه آنتی بیوتیکی به آن داده نشده است.

مثل همیشه ، اعتدال مهم است. اگر از بوقلمونهای تازه و کم چربی استفاده کنید ، هیچ گونه عوارض جانبی شناخته شده ای وجود ندارد. اما گفته می شود که خوردن بوقلمون زیاد اغلب فرد را در معرض بیماریهای قلبی ، فشار خون بالا ، افزایش کلسترول و سایر موارد قرار میدهد.

نتیجه گیری

مطمئناً با خوردن قسمت های مناسب و متناوب مرغ و بوقلمون می توانید از آنها لذت ببرید. ما به شما پیشنهاد می کنیم که از خوردن گوشت گاو به دلیل چربی زیاد و خطرات احتمالی برای سلامتی خودداری کنید. آن را فقط برای موارد خاص مصرف کنید.

اگر مجبور به خوردن گوشت گاو هستید ، حتماً از انواع ارگانیک آن استفاده کنید و از گوشتهای فرآوری شده دوری کنید.

حتی هنگام خوردن بوقلمون یا مرغ ، حتماً گوشت تازه بخورید و نه انواع فرآوری شده. می توانید آنها را با مقداری سبزیجات و غلات کامل ترکیب کنید تا مقدار روزانه مواد مغذی مورد نیاز خود را دریافت کنید. با مرغ و بوقلمون ، یک دوز کامل پروتئین دریافت می کنید.

حتما بخوانید: آمپول نوروبیون چیست؟ قیمت، طرز استفاده، بدنسازی و همه نکات مهم

در روزهای مشخص ، این پرندگان را با تخم مرغ ، ماهی یا آجیل جایگزین کنید. تا زمانی که مصرف خود را به طور مساوی در طول روز پخش کرده و در حد اعتدال بخورید ، از مزایای سلامتی لازم برخوردار خواهید شد.


اپ چرب زبان

با اپلیکیشن چرب زبان، هر زبانی رو فقط با روزانه 5 دقیقه گوش دادن، توی 80 روز مثل بلبل حرف بزن! بهترین متد روز، همزمان تقویت حافظه، آموزش تصویری با کمترین قیمت ممکن!


link
بدنسازیبوقلمونگوشتمرغ

مطالب مشابه

دیدگاهتان را بنویسید

نشانی ایمیل شما منتشر نخواهد شد. بخش‌های موردنیاز علامت‌گذاری شده‌اند *

این قسمت نباید خالی باشد
این قسمت نباید خالی باشد
لطفاً یک نشانی ایمیل معتبر بنویسید.

keyboard_arrow_up