زنان و کودکان > 8 تا از بهترین درمانهای طبیعی-گیاهی ترشحات سفید رنگ پنیری واژن
ترشحات سفید واژن

8 تا از بهترین درمانهای طبیعی-گیاهی ترشحات سفید رنگ پنیری واژن

این مطلب نتیجه جدیدترین تحقیقات دانشمندان کشورهای مختلف در زمینه درمان های طبیعی ترشحات سفید رنگ واژن است که ما آن را گردآوری کرده و در اختیار شما قرار میدهیم. دقت کنید در حال حاضر تنها روشهای ارائه شده در زیر برای درمان مناسب هستند و متدهایی که در اکثر وب سایت های فارسی می بینید ممکن است وضعیت شما را بدتر کنند چون عمدتا قدیمی یا نظر شخصی نویسندگانشان هستند!

نکات مهم

ترشحات واژن در رده های مختلف سنی خانم ها نرمال است. این ترشحات سفید سفت در خانم ها در زمان مشخصی از سیکل قاعدگی رخ میدهد. معمولا تازمانیکه موجب اذیت و ناراحتی فرد نشوند، نیازی به درمان ندارند. خانم ها ممکن است در دوران تخمک گذاری، شیردهی یا در زمان رابطه ی جنسی این ترشحات را داشته باشند. با این وجود ترشحاتی وجود دارد که نمیتوان آنها را نرمال در نظر گرفت. درمان این ترشحات غیرنرمال باید خیلی زود انجام شود. مقدار زیاد آن یک نگرانی است. بسیاری از خانم ها این سوال را دارند که چطور میتوان آن را کنترل کرد؟ در این مطلب ما دلایل و روشهای خانگی برای درمان این ترشحات را برایتان آورده ایم.

اصطلاح پزشکی که برای این ترشحات سفید رنگ واژن استفاده میشود Leuchorroea نامیده میشود. این میتواند موجب مشکلات بسیار جدی در اندام تولید مثل خانم ها شود. بسیاری از زنان از مشکلات مربوط به اندام تناسلی و سیستم تولیدمثل رنج میبرند. ترشحات سفید رنگ زیاد در خانم ها نوعی دیگر از بیماری فیزیکی است که بر سلامت کلی بدن تاثیرگذار است.

حتما بخوانید: جدیدترین روش درمان آسان و سریع عفونت واژن در طب سنتی در کمتر از 12 روز

ترشحات سفید رنگ واژن عادی است یا نه؟

ترشحات سفید رنگ واژن در خانم ها متفاوت است. این در افراد مختلف ممکن است بصورت منظم یا گاهی اوقات اتفاق بیفتد. از سوی دیگر، ترشحاتی وجود دارد که نباید آنها را نادیده گرفت. اگر این با درد شکم یا هر نوع ناراحتی دیگر همراه باشد، احتمال دارد که ناشی از عفونت مخمر باشد. رنگ آن نیز ممکن است تغییر کند و به رنگ زرد، سفید، خاکستری و… با بوی تند باشد. این ممکن است موجب دانه های واژن یا خارش آن شود. برخی از این علایم را نمیتوان نادیده گرفت و سریعا باید درمان صورت گیرد. درمانهای خانگی مختلفی برای از بین بردن این ترشحات سفید رنگ واژن وجود دارد. مشکلاتی که بدلیل این ترشحات سفید رنگ ایجاد میشوند عبارتند از:

 • عدم تعادل هورمونی
 • بیماری های منتقل شده از راه جنسی
 • التهاب لگن
 • مشکلات هورمونی
 • عفونتهای واژن
 • سرطان تخمدان
 • عفونت دهانه ی رحم

اگر از این ترشحات رنج میبرید و میخواهید بدانید که چگونه آنها را کنترل کنید، با ما همراه باشید. از جمله درمانهای خانگی عبارتند از:

تخم شنبلیله: این یک درمان خانگی برای ترشحات سفید رنگ واژن در بسیاری از خانم ها است. برای مصرف، باید آن را با آب داغ رقیق کنید. با نوشیدن این مایع فرد از درون قوی میشود. همچنین میتوانید تخم شنبلیله را در 1 لیتر آب بجوشانید. پختن دانه ها باید بمدت 30 دقیقه بدون وقفه انجام شود. بعد از اینکه سرد شد، آن را میل کنید.

تخم گشنیز: برای استفاده از تخم گشنیز برای درمان ترشحات واژن، خیساندن چند قاشق چایخوری تخم گشنیز در طول شب ضروری است. در صبح محلول را صاف کنید و آب را بصورت ناشتا بخورید. این یک درمان بیخطر برای ترشحات واژن است.

حتما بخوانید: ترشحات سبز رنگ واژن -علت ها، درمان گیاهی و نکات مهم دیگر

انگور فرنگی هندی یا آمله: درمان ترشحات سفیدرنگ واژن با آمله به اثبات رسیده است؛ بنابراین انگور فرنگی هندی یک درمان فوق العاده برای درمان ترشحات واژن است. باید انگور فرنگی هندی را برش دهید و در نور آفتاب خشک کنید.

بعد ازچند روز آنها کاملا خشک میشوند. سپس آنها را پودر کنید. 2 قاشق چایخوری از این پودر را بردارید و با کمی عسل ترکیب کنید. وقتی خمیر آماده شد، برای درمان آن را مصرف کنید. برای گرفتن نتایج بهتر این خمیر را دوبار در روز مصرف کنید. برای رقیق کردن آن میتوانید پودر آمله و عسل را در آب بریزید و به اندازه ی کافی بنوشید.

انار: انار یک میوه ی طبیعی شگفت انگیز است که نه تنها خوشمزه است بلکه فواید بسیار زیادی هم برای سلامتی دارد. این بعنوان یکی از درمانهای خانگی برای ترشحات واژن درنظر گرفته میشود. میتوانید آن را با دانه مصرف کنید یا از آب انار برای درمان استفاده کنید. حتی برگهای درخت انار هم برای جلوگیری از ترشحات واژن کمک کننده است و میتوانید خمیر آن را با آب ترکیب کنید و هرروز صبح میل کنید.

ریحان: ریحان یک گیاه بینظیر است که ارزش دارویی بسیار زیادی دارد. برای مدت طولانی مردم از ریحان برای درمان ترشحات سفیدرنگ واژن استفاده میکردند. آب برگهای ریحان را خارج کنید و به آن عسل اضافه کنید. دو بار در روز از آن میل کنید و نتایج آن را مشاهده کنید. برای درمان این ترشحات همچنین میتوانید ریحان را با شیر میل کنید.

نشاسته برنج: میتوانید عصاره ی نشاسته ی برنج را تهیه کنید. برای جلوگیری از مشکلات ترشح واژن در خانم ها، آن را منظم میل کنید. تنها کاری که باید بکنید این است که برنج را بجوشانید و آن را از صافی رد کنید، سپس آب آن را میل کنید.

زنجبیل: زنجبیل را به قطعاتی تقسیم کرده و خشک کنید. بعد از اینکه خشک شد در آسیاب بریزید. از پودر زنجبیلی که درست کرده اید میتوانید بعنوان یک درمان خانگی برای ترشحات واژن استفاده کنید. 2 قاشق چایخوری پودر زنجبیل خشک شده را در مقدار کافی آب بجوشانید. بگذارید زنجبیل بجوشد تازمانیکه آب جوشیده شده به نصف برسد. این مخلوط را بمدت 3 هفته بنوشید تا از شر ترشحات واژن خلاص شوید. این یک روش درمانی ثابت شده است. اگر مشکل ترشحات واژن دارید حتما این روش را امتحان کنید.

سرکه سیب: از آنجاییکه سرکه سیب خواص بسیار زیادی دارد، میتوان برای درمان مشکلات مختلف از آن استفاده کرد. اگر هنوز سرکه سیب را در خانه ندارید، همین امروز آن را تهیه کنید. یک لیوان آب بردارید و یک فنجان سرکه سیب به آن اضافه کنید. آنها را بخوبی میکس کنید و واژن را با آن شست و شو دهید. برای درمان ترشحات واژن اینکار را دوبار در روز انجام دهید.

موز: این میوه حاوی موادمعدنی و عناصری برای مبارزه با بیماری ها است. همیشه موز رسیده در خانه تان داشته باشید. موز احتمالا بهترین روش برای درمان ترشحات واژن است. هرروز حداقل 1 تا 2 موز رسیده بخورید تا ترشحات واژن درمان شود.

انجیر: یکی دیگر از درمانهای خانگی بینظیر برای ترشحات واژن انجیر ست. این یک میوه ی طبیعی است که دارای خواص ملین (ضدیبوست) میباشد. 2 تا 3 انجیر خشک شده را درطول شب در آب بخیسانید. روز بعد انجیرها رابخوبی مخلوط کنید و با شکم کاملا خالی بنوشید. این یک روش بینظیر است. اگر شما پودر انجیر را در اختیار دارید، 1 قاشق از آن را با دو فنجان آب ترکیب کنید. بطور منظم از این مایع بنوشید تا مشکلتان برطرف شود. در طول قاعدگی یا بارداری این بهترین درمان خانگی خواهد بود.

حتما بخوانید: 10 تا از جدیدترین و بهترین روشهای کاهش درد پریود که باید بدانید

هر گونه سوال یا نظر یا مشکلی در رابطه با ترشحات سفید رنگ واژن یا عفونت های اینچنینی دارید در بخش نظرات مطرح کنید تا متخصصان ما پاسخگو باشند.

, ,

مطالب مشابه

2 دیدگاه. ارسال دیدگاه جدید

 • سلام من ۱۸سالمه ترشح بسیار زیادی دارم سفید و پنیری و چسبناک و بوی نامطبوعی میده وهمسرم بعد از نزدیکی زخم میشه و خارش میگیره ..خودم سوزش و خارش شدید دارم با التهاب واژن خواهشا کمکم کنید امکان رفتن به دکتر ندارم

  پاسخ
  • سلام. یک مدت از درمان های گیاهی ذکر شده در همین مطلب استفاده کنید و در طی همین مدت از ژل لوبریکانت استفاده کنید. هر چند بهتر هست زیر نظر پزشک باشه

   پاسخ

دیدگاهتان را بنویسید

نشانی ایمیل شما منتشر نخواهد شد. بخش‌های موردنیاز علامت‌گذاری شده‌اند *

این فیلد را پر کنید
این فیلد را پر کنید
لطفاً یک نشانی ایمیل معتبر بنویسید.

فهرست