خانه » خون » 3 دمنوش مفید برای بهبود و درمان دیابت (تنها دمنوش های ثابت شده)
دمنوش برای دیابت

3 دمنوش مفید برای بهبود و درمان دیابت (تنها دمنوش های ثابت شده)

در عصر داروها دوست داریم فراموش کنیم که درمان‌های بیشتری از قبیل دمنوش گیاهی وجود دارند که می‌توانند مبتلایان به دیابت را بهبود بخشند.دمنوش گیاهی در حال یافتن محبوبیت دوباره درآمریکا است و این می‌تواند ناشی از تزریق و پذیرش تکنیک‌های پزشکی غربی و شرقی باشد که اغلب با هم ترکیب می‌شوند.

بنابراین چه نوع دمنوش گیاهی به کنترل دیابت کمک می‌کند؟ تنها 3 تا از دمنوش های گیاهی استفاده‌شده برای کنترل دیابت از نظر علمی ثابت شده اند که عبارتند از: دمنوش زغال اخته، دمنوش مریم‌گلی و دمنوش گزنه. اگر جایی دیدید که دمنوشی به جز این 3 تا، برای درمان یا بهبود دیابت معرفی می شود بدانید که تنها یک تله تبلیغاتی است!

دمنوش زغال اخته

دمنوش گیاهی زغال اخته به عنوان موثرترین دمنوش گیاهی در کمک به دیابت برای کسانی که وابسته به انسولین نیستند، شناخته شده است؛ بنابراین عمدتا بحث ما مربوط به افراد با دیابت نوع دو است.
دمنوش زغال اخته دارای ترکیب گلوکوکینین است که توانایی بالایی در کاهش سطح قند خون دارد.
یکی دیگر از دلایلی که چرا دمنوش زغال اخته مانند یک داروی گیاهی خوب مورد توجه پزشکان قرار گرفته به دلیل آن است که اغلب برای درمان مشکلات چشم مانند نوروپاتی دیابتی (نشانه ای است که معمولا با کسانی که مبتلا به دیابت نوع 2 هستند همراه است) مفید است.

حتما بخوانید: 15 تا از بهترین و جدیدترین روشهای طبیعی گیاهی درمان سریع انواع دیابت

دمنوش مریم گلی


مطالعات نشان داده است که مریم گلی توانایی افزایش فعالیت انسولین در افراد دیابتی را دارد. افراد مبتلا به دیابت نوع دو مریم گلی را به عنوان موثرترین گیاه می شناسند.
دمنوش مریم گلی علاوه بر کمک موثر در کنترل دیابت، اثر مثبت بر عملکرد کبد نیز دارد. کبدی که خوب کار نکند منجر به ایجاد سردرد، خستگی و کاهش ایمنی بدن می شود؛ بنابراین به نظر می رسد اثرات مثبت مریم گلی بر روی کبد و ویژگی های تقویت کننده انسولین، یکی از بزرگترین اثرات دارویی آن است.

دمنوش گزنه

گزنه به عنوان یکی از گیاهان دارویی مورد توجه قرار گرفته‌است. اخیرا بررسی‌هایی توسط Nvicenna نیز صورت‌گرفته که نشان‌دهنده اثر هیپوگلیسمیک گیاه گزنه است. جز فعال در گزنه باعث افزایش معنی‌دار ترشح انسولین در طول آزمایشات می شود و بررسی همزمان گلوکز نشان داد که افزایش انسولین با کاهش سطح گلوکز همراه است.

چند هفته پیش مرد جوانی در مغازه توقف کرد و مقداری گزنه برداشت. او گفت که روزی دو فنجان دمنوش گزنه برای مبارزه با دیابت نوع یک خود مصرف می‌کند. او اظهار داشت که تا زمانی که دو فنجان در روز مصرف می‌کند مجبور به تزریق انسولین نیست. این تجربه رهنمون نوشتن این مقاله کوچک در مورد گیاهان دارویی و دیابت شد.

حتما بخوانید: 10 تا از بهترین دمنوش ها برای تصفیه کردن خون کدامند؟ (جدیدترین تحقیقات)

دقت کنید در حال حاضر فقط همین 3 دمنوش هستند که از نظر علمی برای دیابت مفید می باشند. این تحقیقات در سال 2019 انجام شده اند و هر سوال، نظر یا تجربه ای در زمینه دمنوش و بهبود دیابت دارید در بخش نظرات با ما مطرح نمایید.

کدام دمنوش مدنظرتان است؟

, ,

مطالب مشابه

2 دیدگاه. ارسال دیدگاه جدید

 • محمد زینی وند
  30 آگوست 2019 12:21 ب.ظ

  سلام وقت بخیر. لطفا روش دم کردن و مقدارلازم از گزنه برای تهیه دمنوش گزنه از نظر علمی برای شخص دیابتی را تضریح بفرمایی..با تشکر.

  پاسخ
  • بله. همانطور که در خود مقاله نیز تصریح شده است روزانه دو فنجان دمنوش گزنه (ترجیحا یکی در ابتدای صبح بعد از صبحانه و یکی عصر قبل از شام)

   پاسخ

دیدگاهتان را بنویسید

نشانی ایمیل شما منتشر نخواهد شد. بخش‌های موردنیاز علامت‌گذاری شده‌اند *

این فیلد را پر کنید
این فیلد را پر کنید
لطفاً یک نشانی ایمیل معتبر بنویسید.

فهرست