مکمل های ویتامین

کمبود چه ویتامین هایی باعث لرزش بدن می شود؟ (تحقیقات جدید)

ویتامین‌ ها ترکیبات شیمیایی ضروری هستند که برای انجام فرایند های بیولوژیکی مختلف، بدن به آنها نیاز دارد. اکثر ویتامین ‌ها در غذاهای متنوع وجود دارند و مصرف یک رژیم غذایی سالم سرشار از میوه‌ ها و سبزیجات، بهترین حالت برای رساندن ویتامین ‌های ضروری به بدن است. اگر چه همیشه عادات مربوط به رژیم غذایی نمی ‌تواند همه ویتامین‌ های ضروری را به بدن برساند و باعث ایجاد علائم مختلفی مثل لرزش بدن می ‌شود. پس اگر به کمبود ویتامین مشکوک هستید، حتماً به پزشک مراجعه کنید.

ویتامین B12

کمبود ویتامین B12 باعث ایجاد مشکلات نورولوژیکی در بدن می‌ شود. کمبود این ویتامین مخصوصاً در نوزادان عامل لرزش صورت است. دیگر مشکلات نورولوژیکی مانند لرزش در پا، گزگزی یا بی‌حسی دست یا پا، کمبود تعادل و ضعف ماهیچه ممکن است به خاطر کمبود این ویتامین اتفاق بیفتد. حس گیجی، کاهش قدرت حافظه، افسردگی یا جنون هم با کمبود این ویتامین تشدید پیدا می ‌کند. برای جلوگیری از کمبود ویتامین B12 باید مصرف غذا های حاوی ویتامین B12 شامل گوشت قرمز، غذاهای دریایی، لبنیات و تخم مرغ را افزایش دهید.

حتما بخوانید: این 16 کار را در طول زندگی انجام دهید تا به بیماری مبتلا نشوید!

ویتامین B1

کمبود ویتامین B1 باعث ایجاد وضعیتی به نام بری بری می ‌شود که علائم نورولوژیکی مختلف از جمله لرزش را به وجود می ‌آورد. علائم دیگر بری بری شامل آسیب عصبی، ضعف ماهیچه یا درد ماهیچه، بی‌حسی در دست، پا، بازو و ساق پا است. کمبود این ویتامین عامل کاهش هماهنگی بدن و جنون است. مصرف غذا های حاوی ویتامین B1 مثل غلات کامل می‌ تواند به جلوگیری از کمبود این ویتامین کمک کند.

ویتامین E

ویتامین E یکی دیگر از انواع ویتامین ‌ها است که کمبود آن باعث لرزش می ‌شود. دیگر علائم نورولوژیکی هم می ‌تواند به خاطر کمبود ویتامین E اتفاق بیفتد که شامل کاهش هماهنگی و تعادل بدن، بی‌حسی در پا، مشکلات تکلم و ضعف ماهیچه ‌ها است. کاهش سطح بینایی هم می ‌تواند نتیجه کمبود این ویتامین باشد. سرلاک صبحانه، آجیل و سبزیجات منبع خوبی از ویتامین E هستند.

برای لرزش دست: 11 روش درمان خانگی قطعی لرزش دست

ویتامین B6

ویتامین B6 فرایند های مختلفی را در سیستم عصبی تشکیل می ‌دهد. کمبود این ویتامین باعث لرزش می ‌شود. ویتامین B6 در بسیاری از غذاها وجود دارد و کمبود آن معمولاً نادر است. علائمی مثل تشنج یا پرش بدن، احساس گیجی و سردرگمی و افسردگی به خاطر این مشکل اتفاق می ‌افتد. اگر در معرض خطر کمبود ویتامین B6 هستید، مواد غذایی مثل لوبیا، گوشت بوقلمون ، گوشت قرمز، ماهی، سرلاک صبحانه و بعضی از میوه ‌ها و سبزیجات خاص که حاوی ویتامین B6 هستند، می ‌تواند کمک کننده باشد.


اپ چرب زبان

با اپلیکیشن چرب زبان، هر زبانی رو فقط با روزانه 5 دقیقه گوش دادن، توی 80 روز مثل بلبل حرف بزن! بهترین متد روز، همزمان تقویت حافظه، آموزش تصویری با کمترین قیمت ممکن!


link
لرزشویتامین ها

مطالب مشابه

دیدگاهتان را بنویسید

نشانی ایمیل شما منتشر نخواهد شد. بخش‌های موردنیاز علامت‌گذاری شده‌اند *

این قسمت نباید خالی باشد
این قسمت نباید خالی باشد
لطفاً یک نشانی ایمیل معتبر بنویسید.

keyboard_arrow_up