حالت مناسب خواب بعد از خوردن غذا

بهترین حالت خوابیدن بعد از غذا +نکات مهم

توصیه می شود حداقل دو ساعت قبل از خواب از خوردن غذا خودداری کنید. اگر می خواهید در این زمان غذا بخورید، بهتر است سبک باشد. غذا خوردن قبل از خواب می تواند در زمان خواب مشکلاتی ایجاد کند و مانع استراحت راحت شما شود. اگر غذاهای چرب یا تند مصرف کنید، ممکن است دچار سوزش سر معده شوید که می تواند مانع از به خواب رفتن شما شود. اگر قبل از رفتن به رختخواب غذا بخورید، باید حالت خوابی را انتخاب کنید که به جلوگیری از سوزش سر معده و سایر اختلالات خواب کمک می کند.

1-سر خود را بالاتر از سایر قسمت های بدنتان نگه دارید

اگر از سوزش سر دل رنج می برید، بهتر است سر خود را حدود 15 تا 22 سانتی متر بالاتر از سایر قسمت های بدنتان قرار دهید. شما می توانید این کار را با قرار دادن یک تخته باریک بین فنر تختخواب و تشک خود یا با استفاده از بالش انجام دهید. این حالت از جاذبه برای کاهش درد و ناراحتی های ناشی از سوزش سر معده استفاده می کند. در واقع از بازگشت اسید معده به مری که دلیل اصلی این بیماری است جلوگیری می کند.

2-به پهلوی چپ بخوابید

مطالعه ای که توسط یکی از بیمارستان های فیلادلفیا انجام شده، نشان می دهد که خوابیدن به پهلوی چپ می تواند از سوزش سر معده در شب جلوگیری کند. همچنین این مطالعه نشان داده که خوابیدن به پهلوی راست می تواند ناراحتی ناشی از سوزش سر معده را افزایش دهد. اگر نمی توانید در طول شب حالت خواب- به پهلو چپ- را حفظ کنید، از یک بالش بدن که مانع چرخش شما می شود استفاده کنید.

3-سر خود را به سمت پایین متمایل کنید

به گفته پروفسور کریس ایدزیکوفسکی، خوابیدن با صورت رو به پایین می تواند به هضم غذا کمک کند. وی توصیه می کند که در حالت “سقوط آزاد (مثل تصویر زیر)” دراز بکشید، در این حالت دست ها باید روی بالش قرار بگیرند.

حالت سقوط آزاد
حالت سقوط آزاد

اگر واقعا مشکل دارید به پزشک مراجعه کنید

اگر مشکل گوارشی دارید و به دنبال راحت ترین حالت خواب متناسب با شرایط جسمی خود هستید، با یک پزشک مشورت کنید. پزشک می تواند به شما در کشف ریشه این ناراحتی در خواب کمک کند و ممکن است برای کمک به آن دارو تجویز کند. همچنین می تواند برای جلوگیری از بروز مشکلات مشابه در آینده به شما در ایجاد تغییرات در شیوه زندگی تان کمک کند.


اپ چرب زبان

با اپلیکیشن چرب زبان، هر زبانی رو فقط با روزانه 5 دقیقه گوش دادن، توی 80 روز مثل بلبل حرف بزن! بهترین متد روز، همزمان تقویت حافظه، آموزش تصویری با کمترین قیمت ممکن!


linkخوابیدن

مطالب مشابه

دیدگاهتان را بنویسید

نشانی ایمیل شما منتشر نخواهد شد. بخش‌های موردنیاز علامت‌گذاری شده‌اند *

این قسمت نباید خالی باشد
این قسمت نباید خالی باشد
لطفاً یک نشانی ایمیل معتبر بنویسید.

keyboard_arrow_up