حالت خوابیدن برای مشکلات پریودی

بهترین حالت خوابیدن در دوران پریودی+ نکات مهم

محققان معتقدند كه بطور متوسط​​، ما تقریبا یک سوم عمر خود را در خواب می گذرانیم. علاوه بر این، نقش خواب شب در تقویت سلامت روانی، بهزیستی جسمی و روحیه قابل انکار نیست. از طرف دیگر، خواب آشفته ممکن است منجر به تضعیف سلامت روانی و جسمی ما شود. کیفیت خواب شب به عوامل مختلفی مانند نورپردازی اتاق خواب و طبیعت غذاهایی که در طول روز مصرف می شود بستگی دارد.

علاوه بر این، حالت خواب شما نیز ارتباط زیادی با سلامتی شما دارد. انتخاب حالت خواب مناسب برای مردان و زنان حائز اهمیت است. اما زنان باید بیشترمراقب وضعیت بدن خود در زمان خواب باشند، به ویژه در زمان بارداری. بنابراین در اینجا حالت مناسب بدن زنان در زمان خواب را بررسی خواهیم کرد.

بهترین و بدترین حالت خواب برای زنان

حالت خواب روی سینه ها تأثیر می گذارد

مطالعات نشان می دهد که اگر روی شکم یا پهلوی خود بخوابید، احتمالاً سینه های شما تغییر شکل خواهند داد. البته این اتفاق در طولانی مدت رخ می دهد. به طور خاص، پایین نگه داشتن صورت در زمان خواب می تواند تاثیر بدی روی سینه های شما داشته باشد. این به دلیل این هست که؛ در این حالت، ساعتها تحت فشار خواهند بود.

از طرف دیگر، خوابیدن به پهلو باعث می شود که رباط های سینه شما تنگ و کشیده شوند. اگر به هر دلیلی ترجیح می دهید روی پهلوهای خود بخوابید، بهتر است با قرار دادن یک بالش زیر سینه های خود از آنها مراقبت کنید. بسیاری از خانم ها ترجیح می دهند هنگام خواب سینه بند بپوشند. اگر شما هم جز این دسته هستید، حتما با یک متخصص مشورت کنید.

جلوگیری از ایجاد چین و چروک

برخی از حالت های خواب وجود دارند که منجر به ایجاد چین و چروک های زودرس می شوند – قطعا هیچ زنی نمی خواهد دچار چنین مواردی شود. به عنوان مثال، خوابیدن روی شکم یا به پهلو می تواند منجر به ایجاد چین و چروک شود. شاید تعجب کنید که چرا این حالت خواب روی پوست شما تأثیر می گذارد. این امر با دو دلیل عمده چین و چروک ارتباط دارد یعنی وزن و حرکات تکراری. هنگامی که در هر یک از حالت های فوق می خوابید، در واقع پوست خود را در معرض ساییده شدن با بالش قرار می دهید.

در نتیجه این حرکات تکراری پوست شما شروع به از دست دادن خاصیت ارتجاعی خود می کند و در نواحی چشم و اطراف دهان خطوط ریزی ایجاد می شود. به طور مشابه، وقتی به پهلو می خوابید، به یک طرف پوست صورت خود فشار وارد می کنید و این باعث ایجاد چین و چروک روی صورت می شود. شما می توانید با خوابیدن به پشت از این مسئله جلوگیری کنید. وقتی در این حالت می خوابید، صورت شما تحت فشار و در نتیجه در معرض ایجاد چین و چروک قرار نمی گیرد.

انتخاب یک حالت مناسب برای دوران بارداری

بهتر است در دوران بارداری، به پهلو بخوابید – سعی کنید به پهلوی چپ خود بخوابید. این حالت می تواند جریان خون را بهبود ببخشد، بنابراین به نفع کودک شما خواهد بود. همچنین به تأمین مواد مغذی بیشتر از طریق جفت کمک خواهد کرد. این حالت مزایای دیگری نیز دارد به عنوان مثال، به کلیه های شما کمک می کند تا مایعات و مواد زاید را از بدن پاک کند. همچنین به کاهش تورم دست، پا و مچ پا کمک می کند. در حالت ایده آل، سعی کنید در سه ماهه آخر بارداری در این موقعیت بخوابید. سعی کنید تا حد امکان در این حالت بخوابید. ممکن است خوابیدن در یک حالت خاص در تمام شب ناراحت کننده باشد.

بنابراین می توانید با احتیاط به طرفین بچرخید و تغییر حالت دهید. البته خوابیدن به پهلوی چپ بهترین حالت ممکن است. خوابیدن به پشت در طول دوره حاملگی، خصوصاً وقتی در سه ماهه آخر هستید به هیچ وجه توصیه نمی شود. این به دلیل این هست که؛ وقتی در این حالت می خوابید، وزن رحم بر عضلات پشت، ستون فقرات و رگ های خونی اصلی و همچنین روده می افتد و به این ترتیب می تواند به درد غیر قابل تحملی منجر شود. حتی می تواند گردش خون را مختل کند یا به بواسیر منجر شود. خوابیدن به پشت می تواند فشار خون شما را پایین بیاورد و منجر به سرگیجه شود.

حالت خواب مناسب برای کاهش کمر درد

اگر از کمردرد رنج می برید، می توانید به پهلو بخوابید- در حالی که پاهای خود را در کنار هم قرار داده اید. زانوهای خود را در کنار هم قرار دهید. به این ترتیب حداقل فشار را روی بدن خود وارد خواهید کرد. در این حالت لگن شما آسیبی نمی بیند علاوه بر این برای اعصاب نیز بسیار آرامش بخش است. برای راحتی بیشتر یک بالش نرم بین پاهای خود قرار دهید. ممکن است ترجیح دهید خوابیدن در حالتی که به نظر می رسد راحت ترین باشد را امتحان کنید. هیچ مشکلی در امتحان کردن موقعیتهای مختلف خواب وجود ندارد، می توانید حالت های مختلف را بررسی کنید و ببینید که کدامیک برای شما مناسب تر است.


اپ چرب زبان

با اپلیکیشن چرب زبان، هر زبانی رو فقط با روزانه 5 دقیقه گوش دادن، توی 80 روز مثل بلبل حرف بزن! بهترین متد روز، همزمان تقویت حافظه، آموزش تصویری با کمترین قیمت ممکن!


link
پریودیخوابیدن

مطالب مشابه

دیدگاهتان را بنویسید

نشانی ایمیل شما منتشر نخواهد شد. بخش‌های موردنیاز علامت‌گذاری شده‌اند *

این قسمت نباید خالی باشد
این قسمت نباید خالی باشد
لطفاً یک نشانی ایمیل معتبر بنویسید.

keyboard_arrow_up