روش خوابیدن به شکم

5 تا از بهترین حالت های خوابیدن برای کمردرد و دیسک کمر

اگر از کمردر رنج می برید، ممکن است نتوانید از خواب شبانه خود لذت ببرید. و اگر عادت به حالت خواب نامناسب داشته باشید، ممکن است حتی کمردرد بیشتری را تجربه کنید.

در حقیقت، خوابیدن در وضعیت بد ممکن است در درجه اول یکی از دلایل اصلی کمردرد شما باشد. در این مقاله به حالت های خواب مناسب برای افرادی که از کمردرد رنج می برند، اشاره خواهیم کرد.

5 تا از بهترین حالت های خواب برای تسکین کمردرد و دیسک کمر:

1-خوابیدن به پشت در حالتی که چیزی زیر زانوی شما است

خوش بحال کسانی که عادت به خوابیدن به پشت دارند! اگر جز این افراد هستید، باید بدانید که بهترین حالت برای کاهش درد کمر است. هنگامی که به پشت می خوابید، وزن شما به طور مساوی توزیع می شود و سر، گردن و ستون فقرات تراز می شوند در نتیجه فشار به حداقل می رسد.

برای تاثیر بیشتر، یک بالش کوچک یا حوله تا شده را زیر زانوی خود قرار دهید. در این حالت ستون فقرات شما در حالت طبیعی خود قرار دارد.

2- خوابیدن به پشت روی تخت قابل تنظیم

خوابیدن در این حالت برای همه مناسب نیست، اما برای افرادی که درد کمرشان نتیجه اسپوندیلولیستزیس (لغزش مهره) است، می تواند مفید باشد.

این حالت باعث می شود بدن در زاویه ای قرار گیرد که به کاهش فشار بر روی ستون فقرات کمک می کند. برای خوابیدن در بهترین حالت ممکن سرمایه گذاری روی یک تخت قابل تنظیم را به شما توصیه می کنیم.

3- خوابیدن به پهلو در حالتی که یک بالش بین زانوهای شما است

خوابیدن به پهلو می تواند ستون فقرات را در وضعیتی قرار دهد که منجر به کمر درد می شود. خوشبختانه با قرار دادن یک بالش بین زانوها می توانید از این امر جلوگیری کنید. این کار باسن، لگن و ستون فقرات شما را تراز می کند.

بسیاری از افرادی که در این حالت می خوابند ترجیح می دهند از بالش بین زانوها استفاده کنند.

4- خوابیدن در حالت جنینی

این یک حالت عالی برای کسانی است که عادت به خوابیدن به پهلو دارند، به خصوص افرادی که از دیسک فتق، استئوآرتریت کمر یا تنگی نخاع رنج می برند.

هنگامی که در وضعیت جنینی می خوابید -احتمال خم شدن ستون فقرات کمتر می شود، همچنین با باز شدن فضای بین مفاصل می توانید بهتر بخوابید.

5- خوابیدن روی شکم در حالتی که یک بالش زیر شکم شما قرار دارد

خوابیدن به شکم توصیه نمی شود زیرا می تواند درد کمر را بدتر کند و باعث ایجاد فشار در عضلات پشت شما شود. از این گذشته، از آنجا که کسانیکه در این حالت می خوابند معمولا سرشان را به یک طرف می چرخانند، ممکن است گردن درد و درد مهره های وسط شانه را نیز به همراه داشته باشد.

بله ترک عادات قدیمی کار راحتی نیست. اگر نمی توانید در حالت دیگری بخوابید، سعی کنید یک بالش را زیر شکم و باسن خود قرار دهید. این به صاف نگه داشتن ستون فقرات و به حداقل رساندن درد مزمن در ناحیه کمر کمک خواهد کرد.

نکات بیشتر برای خواب بهتر

بهترین تشک را برای خود انتخاب کنید: سال ها بود که ارائه دهندگان خدمات بهداشتی تشک های سفت را به مبتلایان به کمردرد توصیه می کردند.

اکنون دیگر چنین توصیه ای نمی شود، اما این بدان معنی نیست که شما باید از یک تشک فوق العاده نرم استفاده کنید. اگر تشک شما خیلی نرم باشد، ممکن است در آن فرو بروید و این می تواند باعث پیچ خوردگی مفاصل شود.

اگر به فکر خرید یک تشک جدید هستید، احتمالاً بهترین گزینه ممکن یک تشک متوسط ​​است، اما بهتر است قبل از خرید چند نمونه را امتحان کنید. هیچ تشکی برای همه مناسب نیست. هر کس سلیقه خاص خود را دارد.

بالش مناسب را انتخاب کنید: به طور کلی به کسانیکه به شکم یا پشت می خوابند استفاده از یک بالش نازک را توصیه می کنیم. این در حالی است که به افرادی که به پهلو می خوابند توصیه می شود از بالش های ضخیم استفاده کنند. این به حفظ وضعیت مناسب در طول شب کمک خواهد کرد.

بهداشت خواب را تمرین کنید: سعی کنید حداقل هر شب 7-8 ساعت بخوابید، وسایل الکترونیکی را از اتاق خواب خارج کنید و از انجام تمرینات سخت و نوشیدنی های کافئین دار مانند قهوه در ساعت های پایانی روز پرهیز کنید.

بهبود کیفیت خواب شما به معنای درد کمتر و سلامت کلی بیشتر خواهد بود.

مطالب مشابه

دیدگاهتان را بنویسید

نشانی ایمیل شما منتشر نخواهد شد. بخش‌های موردنیاز علامت‌گذاری شده‌اند *

این فیلد را پر کنید
این فیلد را پر کنید
لطفاً یک نشانی ایمیل معتبر بنویسید.

فهرست