خوابیدن برای گردن درد

بهترین حالت خوابیدن برای دیسک گردن (آموزش تصویری)

در این مقاله در مورد برخی از بهترین و بدترین حالت های خواب که با گردن درد ارتباط دارند صحبت خواهیم کرد.

بهترین حالت خواب برای گردن درد

بسیاری از بیماران هنگام بیدار شدن از خواب، درد گردن را تجربه می کنند. اگر شما هم جز این گروه هستید، ممکن است بتوانید با اصلاح حالت خواب، تنظیم بالش و تشک خود به رفع این مشکل کمک کنید.

همانند بسیاری از موارد مرتبط با درد، پیشگیری نسبت به درمان اولویت دارد. بله ، دلایل گردن درد بسیار زیاد هستند و ممکن است تحت کنترل شما نباشند. اما برای به حداقل رساندن این درد می توانید پاره ای از اقدامات را در نظر بگیرید. یکی از دلایل عمده گردن درد، حالت نگه داشتن سر است.

بنابراین بهتر است از اصلاح حالت های خواب شروع کنیم.

بدترین حالت خواب برای گردن درد

بدون شک خوابیدن به شکم بدترین حالت ممکن برای درد حاد و مزمن گردن است. هنگامی که روی شکم خود می خوابید، سر و گردنتان را به اطراف می چرخانید و این فشار زیادی به دیسک گردن وارد می کند.

علاوه بر این، خوابیدن به شکم مانع تراز شدن شانه ها می شود. این مسئله علاوه بر مشکلات شانه باعث بروز گردن درد نیز می شود.

اگر ترجیح می دهید به پهلو بخوابید، حتماً روی پهلویی بخوابید که دردناک نیست. پاهای خود را به سمت سینه تان بکشید و یک بالش بین زانوهایتان قرار دهید. بالش زیر سرتان نباید ارتفاع زیادی داشته باشد.

word image 31

بهترین حالت خواب برای گردن درد

اگر از درد گردن رنج می برید، باید در زمان خواب از گردن خود پشتیبانی کنید.

بهترین راه برای انجام این کار خوابیدن به پشت یا به پهلو است. علاوه بر این استفاده از بالش مناسب نیز توصیه می شود.

همانطور که کفش های شما باید متناسب با بدن و نیازهایتان باشند، بالش شما نیز باید مناسب باشد. وقتی به پشت می خوابید، بالش شما باید پشت سرتان قرار بگیرد و از آن پشتیبانی کند. توجه داشته باشید که ارتفاع آن نباید بیش از حد باشد.

استفاده از بالش ارتوپدیک یا طبی برای افراد مبتلا به گردن درد توصیه می شود. اگر ترجیح می دهید به پهلو بخوابید، مطمئن شوید که ارتفاع بالش خیلی زیاد نباشد.

چند نکته برای کسانیکه به پشت یا پهلو می خوابند

1- از بالش پر استفاده کنید، این بالش ها با شکل گردن مطابقت دارند. بالشهای پر با گذشت زمان کارایی خود را از دست می دهند و باید جاگزین شوند.

2- گزینه دیگر بالش هایی هستند که از فوم نرم تهیه می شوند و دارای قابلیت انطباق سریع با بدن هستند.

3- از استفاده از بالش خیلی بلند یا سفت خودداری کنید، این بالش ها گردن را در طول شب خم می کنند و این می تواند منجر به درد صبحگاهی شود.

4- اگر به پهلو می خوابید، ستون فقرات خود را با استفاده از بالشی که گردن را بالاتر از سر قرار می دهد صاف کنید.

5- هنگامی که در هواپیما، قطار یا ماشین هستید و یا حتی تلویزیون تماشا می کنید، استفاده از یک بالش طبی گردن می تواند از گردن شما حمایت کند. البته اگر این بالش خیلی بزرگ باشد، سر شما را به جلو سوق می دهد.

حالت خواب برای جلوگیری از گردن درد

تحقیقات نشان می دهد نه تنها حالت خواب، بلکه خود خواب نیز می تواند در درد اسکلتی عضلانی، از جمله درد گردن و شانه نقش داشته باشد.

در یک مطالعه، محققان درد اسکلتی عضلانی 4،140 مرد و زن سالم (که هم دارای اختلالات خواب بودند و هم نبودند) را مقایسه کردند. اختلالات خواب شامل مشکل در به خواب رفتن، پریدن از خواب، صبح زود بیدار شدن و احساس خستگی صبحگاهی می شود. آنها دریافتند که افرادی که حداقل از سه مورد از این چهار مورد رنج می بردند، پس از یک سال به طور قابل توجهی بیشتر از افرادی که مشکل کم خوابی یا اختلالات خواب ندارند، دچار درد اسکلتی عضلانی می شوند.

یک توضیح احتمالی این است که اختلالات خواب مانع آرامش عضلات و بهبودی که به طور معمول در هنگام خواب اتفاق می افتد می شود. علاوه بر این، درد می تواند خواب را مختل کند، درد باعث اختلال در خواب می شود و اختلالات خواب باعث درد می شوند.

اگر با تغییر بالش و حالت خواب خود نتوانید به بهبود درد گردنتان کمک کنید، یا درد گردن شما به دلیل آسیب دیدگی یا وضعیت مزمنی مانند آرتریت (التهاب مفاصل) ایجاد شده است، بهتر است هر چه سریع تر به یک پزشک متخصص مراجعه کنید.

درمانهای غیر جراحی دیسک گردن

داروها: بعد از شروع درد، داروهایی مانند ایبوپروفن می تواند درد را تسکین دهد. مصرف داروهای ضد التهاب نیز توصیه می شود. بیمارانی که درد شدیدی دارند، می توانند استروئیدهای خوراکی مانند پردنیزون مصرف کنند.

فیزیوتراپی و ورزش: در دوره اول فیزیوتراپی، درمان گر از روش های مختلف مانند حرکات ورزشی، گرما درمانی و سرما درمانی برای تسکین درد و بهبود بیمار، استفاده می کند.

کشش گردن: کشش می تواند فشار روی عصب را کاهش دهد. این درمان برای هر شخصی پاسخگو نیست. برای تاثیر بیشتر می توانید از دستگاه های کشش خانگی استفاده کنید.

ماساژ ستون فقرات: ماساژ این ناحیه می تواند به کاهش درد کمک کند. ماساژ با سرعت و شدت و توسط افراد غیر متخصص می تواند باعث درد بیشتر و آسیب جدی شود.

درمان بوسیله ماساژ استخوان و مفاصل: ماساژ و تکنیک های خاص برای بازگرداندن حرکت طبیعی مفصل می تواند به کاهش درد ناشی از دیسک، کمک کند.

اصلاح فعالیت های روزانه: برخی از فعالیت ها مانند بلند کردن اجسام سنگین، قایقرانی، اتومبیل برفی، اسب سواری، دویدن و فعالیت هایی که به گردن فشار می اورد موجب تشدید درد و آسیب بیشتر به گردن می شوند.

گردن بند طبی: در برخی موارد، ممکن است گردن بند طبی برای شما، تجویز شود.

5- درمان های جراحی دیسک گردن

تزریق استروئید اپیدورال گردن

این روش در مواقعی که درد شدید است، می تواند به تسکین و کاهش درد کمک کند. اغلب، درد بازو ناشی از دیسک گردن در طی چند هفته بهبود می یابد اما اگر درد، بیشتر از 6 الی 12 هفته طول بکشد، جراحی ستون فقرات می تواند گزینه مناسبی باشد. میزان موفقیت عمل در حدود 95 الی 98 درصد است. عمل جراحی اگر توسط یک پزشک با تجربه انجام شود، درصد موفقیت، افزایش و عوارض جانبی عمل، کاهش می یابد.

جراحی ACDF (جراحی دیسک و اتصال ستون فقرات)

word image 292

این روش رایج ترین جراحی است. در این عمل، دیسک از طریق یک برش کوچک ۲ سانتی در جلوی گردن برداشته می شود و برای دوام و درصد موفقیت بیشتر عمل، یک صفحه جلوی بافت گذاشته می شود.

حتما بخوانید: علت های اصلی گرفتگی گردن، بایدها و نبایدها و نکات مهم دیگر

دیسکتومی پشت گردن

این عمل برای دیسک هایی است که از کنار مجرای نخاعی به وجود آمده اند. این عمل از لحاظ فنی بسیار دشوار است، زیرا در این ناحیه رگ های زیادی وجود دارد که میتواند منجر به خونریزی زیادی شود و خونریزی در طی عمل موجب محدود شدن دید جراح می شود.

word image 293

عمل جایگذاری دیسک مصنوعی گردن

جراحی دیسک مصنوعی شامل حذف دیسک آسیب دیده از طریق یک برش کوچک در جلوی گردن است. هدف دیسک مصنوعی، تقلید شکل و عملکرد دیسک اصلی است.

هرچند هر جراحی ممکن است خطرات و عوارضی را داشته باشد، اما اگر جراحی توسط یک جراح با تجربه انجام شود، عوارض جدی جراحی دیسک گردن، به ندرت رخ می دهد.


اپ چرب زبان

با اپلیکیشن چرب زبان، هر زبانی رو فقط با روزانه 5 دقیقه گوش دادن، توی 80 روز مثل بلبل حرف بزن! بهترین متد روز، همزمان تقویت حافظه، آموزش تصویری با کمترین قیمت ممکن!


link
خوابیدندیسک گردن

مطالب مشابه

دیدگاهتان را بنویسید

نشانی ایمیل شما منتشر نخواهد شد. بخش‌های موردنیاز علامت‌گذاری شده‌اند *

این قسمت نباید خالی باشد
این قسمت نباید خالی باشد
لطفاً یک نشانی ایمیل معتبر بنویسید.

keyboard_arrow_up